Наукова робота. 

Конкурси.Олімпіади

       

Здобутки студентів 

Регіональний етап Економічної олімпіади


Студенти спеціальностей «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» та «Економіка» ВСП "Житомирський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ" вибороли можливість позмагатися у другому етапі економічної олімпіади в Україні. Цьогоріч в International Economics Olympiad бере участь 22 країни, які зустрінуться на міжнародному фіналі у Греції.

 Економічна олімпіада в Україні проводиться за підтримки Міністерство освіти і науки України, Національний банк України, Kyiv School of Economics, Economic Fundamentals Initiative, Genesis , Аврора Мультимаркет, продуктової фінтех компанії Monobank,  Студія онлайн освіти EdEra та Українська академія лідерства.

До фінального етапу студентці групи ЕП-14 Ведіщевій Аді, не вистачило 1 конкурсного балу, не зважаючи на те, що студенти цьогоріч не потрапили до фіналу - вони отримали досвід, знання та мотивацію руху у професійному напрямку.



       

Бізнес-трамплін


Вітаємо Мельниченко Євдокію та Демчук Юлію - фіналісток та бронзових призерок всеукраїнського конкурсу серед закладів вищої освіти «Бізнес-трамплін», що відбувся 26.04.2024 на базі бізнес-інкубатора Державного торговельно-економічного університету.

Потужний конкурс стартапів дає поштовх для студентської молоді у реалізації своїх бізнес-ідей.

Пишаємося досягненням наших студенток групи ФК-9 та зичимо нових здобутків! 



       

Сертифіковані учасники конкурсу "Мистецтво надійних паролей"


Студенти профільних спеціальностей «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», «Економіка та правове забезпечення бізнесу» та «Оціночна діяльність» створили постери для соціальної реклами на тему використання та зберігання надійних паролів. Постери призначені для розміщення в громадському транспорті, на білбордах, сітілайтах, у соціальних мережах тощо. 

Конкурс від ТАЛАН в рамках Global Money Week 2024 дозволив студентам отримати сертифікати та нагадати правила платіжної безпеки, серед основних:

Складний пароль може містити: 




       

Конкурс "Мистецтво надійних паролів"


Національний банк України разом із партнерами запровади ініціативу для студентів закладів професійно-технічної, фахової передвищої та вищої освіти з 18 до 24 березня 2024 року – конкурс постерів із соціальної реклами "Мистецтво надійних паролів".

 Захід відбувся в межах Global Money Week (Всесвітній тиждень грошей). Конкурс постерів із соціальної реклами "Мистецтво надійних паролів"  – це освітня ініціатива, під час якої студенти створюють постери для соціальної реклами на тему використання та зберігання складних та унікальних паролів.

Студентами нашого навчального закладу було представлено 42 конкурсні роботи, які за умовами участі були розміщені у вільному доступі на дошці Padlet. В межах навчального закладу було визначено переможців конкурсу, які отримали цікаві та тематичні призи: 1 місце зайняла Іваніченко Ольга, 2 місце – Демчук Юлія, 3 місце – Коронська Яна. Вітаємо студенток та чекаємо на результати загального конкурсу.

 



       

Один об'єкт - різні цілі


Під такою назвою був проведений захід професійного спрямування в рамках тижня циклової комісії фінансово-економічних дисциплін, який проводиться з 18 по 22 березня. Студенти трьох спеціальностей «Фінанси і кредит», «Оціночна діяльність», «Економіка підприємства» змагалися у професійному турнірі та показали свої знання з фахових дисциплін а також рівень загально-теоретичної підготовки з економіки і фінансів.

Основна мета проведеного заходу полягала в усвідомленні студентами особливостей своєї майбутньої професії та відмінностей у здійснюваній ними роботи в рамках їх посадових обов’язків. Форма проведення заходу була активною та пізнавальною.



       

Конкурс "КРЕАТИВНА УПАКОВКА"


Після ретельного перегляду численних вражаючих упаковок наше журі вибрало найкращі дизайни, які відобразили суть творчості та інновацій:

1 місце: Легенчук Вікторія , студентка І курсу групи МД -10

Завдяки вражаючому дизайну, який ідеально поєднує форму та функціональність.  Робота демонструє унікальне та привабливе пакувальне рішення.

2 місце: Тимракович Катерина студентка ІІ курсу  група МД-9 та Білокриницька Тетяна студентка І курсу групи МД-10 

Продемонструвавши надзвичайну креативність і увагу до деталей дівчата посіли  друге місце. Їх дизайн не тільки захоплює аудиторію, але й демонструє глибоке розуміння нашого цільового ринку.

3 місце: 

Трійку лідерів замикають студентки ІІІ курсу, групи ТКД-38 Яковенко Вікторія та Данилко Ірина . Дизайн їхньох упаковки вразив  суддів своїм інноваційним підходом і практичною функціональністю.

Щиро вітаємо всіх переможців та учасників. Ваш надзвичайний талант і відданість дійсно надихнули нас. Дякуємо вам за участь  і ми з нетерпінням чекаємо нових проявів вашої творчості в майбутньому.

       

Інтерактивний круглий стіл на тему «Маркетинг і логістика: вектори взаємодії»


У сучасному швидкоплинному бізнес-середовищі синергія між маркетингом і логістикою стає все більш важливою для успіху організації. Щоб дослідити ці динамічні відносини, викладачі Тетяна ВОЙНАЛОВИЧ та Наталія ПЕРІШКО провели 19.03.24р. інтерактивний круглий стіл на тему «Маркетинг і логістика: вектори взаємодії». Ця подія об'єднала групи ТКЛ-2 та МД-10.



       

Економічний форум


22 березня 2024 р. у ВСП "ЖТЕФК ДТЕУ"  відбувся Економічний форум у межах заходів тижня ЦК Фінансово-економічних дисциплін. 

Мета – створити дискусійний майданчик для обміну ідеями, досвідом і знаннями, обговорення актуальних економічних проблем, сприяти розвитку  креативних ініціатив серед активної молоді. Учасники мали унікальну можливість презентувати свої ідеї, продемонструвати свої знання  у професійному експертному середовищі, а також долучитися до дискусій і нетворкінгу. У рамках форуму відбулось урочисте відкриття ІV регіональної науково-практичної он-лайн конференції "Соціально-економічні проблеми регіонів: сучасні виклики та напрямки вирішення"


       

European Money Quiz 2024 - найбільше змагання Європи з фінансової грамотності


Здобувачі освіти ВСП «Житомирський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ» 15 -16 лютого 2024 року взяли участь у відбірковому турі європейського змагання з фінансової грамотності серед підлітків віком 13-15 років. European Money Quiz традиційно проходить щорічно в 30 країнах. В Україні European Money Quiz вдруге проходить в межах Global Money Week 2024 за сприяння Європейської банківської асоціації, Національного банку України та Незалежної асоціації банків України. Переможцями відбіркового туру стали студентки спеціальності «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» Демчук Юлія та Заліщук Ольга, які представлять навчальний заклад в обласному відборі.


       

Результати ЕКОНОМІЧНОЇ ОЛІМПІАДИ

Центр Бендукідзе в партнерстві з EFI - засновники Міжнародної Економічної Олімпіади у 2023 - 2024.

Студенти спеціальностей «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», «Економіка», «Оціночна діяльність», «Менеджмент» ВСП "Житомирський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ" взяли участь у першому національному етапі економічної олімпіади та вибороли можливість позмагатися в другому етапі, зокрема Береговенко Андрій, Слободенюк Владислав, Педченко Олександра, Коронська Яна, Мельниченко Євдокія, Башак Роман, Ведіщева Ада представлятимуть наш навчальний заклад. Цьогоріч 9440 студентів коледжів та учнів 10 - 1класів із 550 навчальних закладів випробували своє економічне мислення, та лише найзавзятіші пройшли до наступного етапу.


       

Міжнародна Економічна Олімпіада 2023 - 2024


Студенти ВСП "Житомирський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ" взяли участь в Економічній олімпіаді та продемонстрували високі результати.

Економічна олімпіада (ЕО) — це міжнародне змагання з економічного мислення серед школярів старших класів та студентів коледжів 1 - 2 курсів, метою якого є зацікавити підлітків для вивчення економіки й виміряти їхній рівень економічної грамотності. Олімпіаду було апробовано вперше Інститутом економічної освіти (INEV) в Чехії у 2016 році задля заповнення прогалин у викладанні економіки та фінансів у середній школі. Через рік після заснування ЕО було проведено й у Словаччині. Нині ЕО охоплює вже понад 20 країн, серед яких Словаччина, Чехія, Угорщина, Польща, Грузія, Греція, Боснія та Герцеговина, Північна Македонія, Україна, Азербайджан, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Косово, Аргентина, США, Китай та Іспанія.

Економічну олімпіаду в Україні проводять за сприяння Міністерства освіти і науки України та підтримки Національного банку України, Київської школи економіки, Студії онлайн-освіти EdEra й Української академії лідерства.

       Освітні заходи з протидії платіжному шахрайству



Викладачі та студенти ВСП «Житомирський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ»  долучилися до щорічної акції #ШахрайГудбай

#ШахрайГудбай – це інформаційна кампанія, мета якої – навчити молодь правилам безпеки безготівкових та онлайн-платежів. 

Проєкт #ШахрайГудбай, організаторами якого є Національний банк України, Департамент Кіберполіції Національної поліції України, об’єднав навколо інформаційної кампанії понад 70 партнерів: банки, платіжні системи, мобільні оператори, заклади освіти, асоціації, мережі магазинів, маркетплейси, АЗС, громадські організації, комунальні підприємства, державні установи.

Протягом листопада 2023 року студенти ВСП «Житомирський торговельно-економічний фаховий коледж»   мали змогу долучитися до лекцій, організованих цикловою комісією фінансово-економічних дисциплін, студенти ж профільних спеціальностей – узяти участь у низці профільних конкурсів.


Бізнес-трамплін



ВІТАЄМО студента спеціальності "Фінанси, банківська справа та страхування" Артема СИДОРЧУКА та студентку спеціальності "Маркетинг" Катерину ТИМРАКОВИЧ з вагомими науковими здобутками в V Всеукраїнському студентському конкурсі бізнес-проєктів «Бізнес-трамплін».


"Бізнес-трамплін" -  це V Всеукраїнський студентський конкурс бізнеспроєктів, який був започаткований та проведений в 2023 році вп'яте Державним торговельно-економічним університетом. «Бізнес-трамплін» допомагає  розвивати і посилювати підприємницький дух студентської молоді, заохочувати студентів до отримання навичок бізнесмоделювання, а також перевіряти бізнесідеї на реалістичність. Бізнесідея студентів нашого коледжу - створення лофт-кафе "Любисток" -  отримала схвальні відгуки від експертів, науковців та провідних підприємців.

Результати Всеукраїнської кампанії  Global Money Week 2023



Global Money Week (Всесвітній тиждень грошей) — щорічна міжнародна освітня кампанія, метою якої є розвиток фінансової свідомості дітей та молоді, формування необхідних знань, умінь, поведінки та ставлення, необхідних для прийняття розумних та зважених фінансових рішень, що дасть змогу досягти фінансового добробуту та стійкості. Студенти ЖТЕФК провели ряд заходів, які були оцінені професійним жюрі; дипломи та серитифікати - підтвердження професійності та компетентності наших майбутніх фахівців із фінансів, економіки та оціночної діяльності. Щиро вітаємо студентів та бажаємо наснаги для подальших наукових здобутків.


Фінансисти - учасники проєкту UPSHIFT 5



Студенти-фінансисти взяли участь у міжнародній молодіжній програмі Upshift 5. UPSHIFT поєднує провідні підходи до розвитку молоді й успішний досвід приватного сектору через людиноорієнтований дизайн (Human Centered Design). Велику увагу UPSHIFT приділяє розвитку рефлексивного мислення й допомагає учасникам усвідомити свої сильні сторони, а також те, як ці якості та вміння можна використати й у програмі, і в майбутньому. Артем Сидорчук та Софія Ковтун у складі команди "No name" виступили з соціальним проєктом протидії насиллю та отримали схвальні відгуки для наступного кроку - заповнення проєктної заявки.  Щиро вітаємо Артема та Софію, адже учасники проєкту стають частиною величезної спільноти, яку об’єднує світогляд, цінності та прагнення змінити світ на краще.


УЧАСТЬ СТУДЕНТІВ КОЛЕДЖУ У ПРОЄКТІ GLOBAL MONEY WEEK 2023



Викладачі циклової комісії фінансово-економічних дисциплін та студенти спеціальностей «Фінанси, банківська справа та страхування», «Економіка», «Оціночна діяльність», «Маркетинг» прослухали лекції провідних експертів, прийняли участь у професійному тренінгу, всеукраїнському конкурсі з фінансової грамотності та мали можливість попрацювати зі страховими договорами та полісами, зокрема: 20 березня – студенти та викладачі долучилися до онлайн-трансляції відкриття Всесвітнього тижня грошей, яку ініціювали й започаткували провідні міжнародні експерти фінансового ринку.


21 березня студенти першого курсу взяли участь в національному відборі European Money Quiz, продемонструвавши високий рівень фінансової грамотності. 22 березня студенти 2 курсу стали учасниками інтерактивного тренінгу «Фінансовий моніторинг. Використання платіжних карток», організованого викладачами коледжу. 23 березня студенти 3 курсу мали можливість представити себе в ролі страхового агента та попрацювати зі страховими договорами та страховими полісами. 24 березня студенти 3 курсу долучилися до вебінару «10 найпоширеніших схем платіжного шахрайства у воєнний час» від головної експертки Управління зв’язків з громадськістю та фінансової обізнаності НБУ Тетяни Машлаковської. З 27 березня стартує другий тиждень Global Money Week 2023 у ВСП «Житомирський торговельно-економічний фаховий коледж», на який також заплановано щоденні активності та інтерактив.



ІІ ТИЖДЕНЬ GLOBAL MONEY WEEK 2023 У ЖТЕФК



 27 березня по 31 березня 2023 року у ВСП «Житомирський торговельно-економічний фаховий коледж» продовжились активності 2 тижня Global money week 2023. Студенти профільних спеціальностей «Фінанси, банківська справа та страхування», «Економіка», «Оціночна діяльність» та викладачі циклової комісії фінансово-економічних дисциплін узяли участь у: - 27 березня – студенти першого курсу пройшли опитування, організоване Центром фінансової освіти "Талан"; - 28 березня – викладачі провели «Фінансовий івент» серед студентів другого та третього курсів спеціальності «Фінанси банківська справа та страхування», у результаті інтерактиву другокурсники вибороли перемогу та отримали подарунки; - 29 березня – студенти та викладачі долучилися до відкритого вебінару від головної експертки Управління зв’язків з громадськістю та фінансової обізнаності НБУ Ролік Вікторії «Сучасні технології, цифровізація та чат GPT у сфері фінансових послуг». Учасники дізналися про четверту революцію в історії людства, зміну життя завдяки комп’ютерним алгоритмам, відкритий банкінг та штучний інтелект . Після вебінару студенти коледжу влаштували власний інтерактив-обговорення щодо інновацій на фінансовому ринку України та візуалізацію онлайн-банкінгу; 30 березня – студенти всіх профільних спеціальностей представили у своїх групах проєкти на конкурс для дошкільнят, учнів та студентів «Гроші та добробут у моїй країні». Загалом студенти ВСП «Житомирский торговельно-економічний фаховий коледж» розробили 28 проєктів, які були відправлені організатору конкурсу;.

31 березня – студенти першого, другого та третього курсу профільних спеціальностей сформували 2 команди, «Казначеї» та «Колеги», представивши наш навчальний заклад у ДУ «Житомирська політехніка» на тематичній фінансовій грі «Що? Де? Коли?». Студенти команди «Колеги» зайняли почесне 2 місце. Всі учасники фінансового інтерактиву отримали дипломи. 2 квітня - Global money week 2023 офіційно закрили організатори. Наш навчальний заклад висловлює вдячність організаторам НБУ та Центру фінансової освіти "Талан" за можливості розвитку та реалізації молоді у сфері фінансової грамотності!


ГРАНТОВИЙ ПРОЄКТ В МІЖНАРОДНІЙ МОЛОДІЖНІЙ ПРОГРАМІ UPSHIFT


Наполегливі та творчі студентки спеціальності "Фінанси, банківська справа та страхування" Кухнюк Олександра, Гриб Олександра, Новіцька Анна, Гакалець Альона успішно захистили свій проєкт в програмі Upshift, отримавши право на грант від Unicef.

Дівчата на початку року сформували команду (назва команди "Sky") та почали активну підготовку, в лютому пройшли відбір та отримали запрошення прийняти участь в 4 денному буткемпі Upshift. З 10 по 13 березня наші студентки активно працювали над проєктом в межах буткемпу Upshift з провідними молодіжними менторами, координаторами та фасалітаторами. В останній день буткемпу дівчата успішно представили свій проєкт на загал, отримали схвальні відгуки та можливість протягом трьох наступних місяців втілити свій проєкт в життя на основі гранту від Unicef.

Щиро вітаємо команду Sky та бажаємо успішної реалізації всіх складових проєкту!


ОСВІТНІЙ ПРОЄКТ І КОМ’ЮНІТІ МОЛОДИХ ПІДПРИЄМЦІВ «ГРА В ДОВГУ» ДЛЯ СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ "ФІНАНСИ, БАНКІВСЬКА СПРАВА ТА СТРАХУВАННЯ"


Студенти першого та другого року навчання за спеціальністю "Фінанси, банківська справа та страхування" приймають участь у освітньому проєкті і ком’юніті молодих підприємців «Гра в довгу». «Гру в довгу» сформували у Fondy, ідею підтримали Київська школа економіки, Мінцифри і національний проєкт «Дія.Бізнес», а також понад 5000 підприємців і менеджерів, які цінують знання.

Окрім лекцій та завдань, студенти можуть подивитися кейс-інтерв’ю з підприємцями, засновниками українських брендів і сервісів. Короткий змістовний формат, поради від підприємця, реальний досвід і підходи, що пройшли перевірку практикою. Студенти проходять тестування, формують команди та діляться враженнями після кожного тематичного модуля. Після закінчення проєкту першокурсники ФК-9 та другокурсники ФК-8 нашого коледжу зустрінуться разом в форматі буткемпу, щоб сформувати власні бізнес ідеї.



СТУДЕНТИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ "ФІНАНСИ, БАНКІВСЬКА СПРАВА ТА СТРАХУВАННЯ"  ТА "МАРКЕТИНГ" ДИПЛОМОВАНІ УЧАСНИКИ КОНКУРСУ ВІДЕОРОБІТ "НА ЩО Я ЗБИРАТИМУ ГРОШІ ПІСЛЯ ПЕРЕМОГИ?"

Студенти спеціальностей "Фінанси, банківська справа та страхування", "Економіка підприємства", "Оціночна діяльність" та "Маркетинг" прийняли участь у конкурсі  відеоробіт від Національного банку України "На що я збиратиму гроші після перемоги?"

Студентки Огородник Анжеліка (група ФК-7) та Гордійчук Вікторія (група МД-8) проявивши креативність, творчість та знання з основ фінансової грамотності здобули дипломи. Ми вітаємо Анжеліку та Вікторію, бажаємо їм подальших успіхів, наукових та творчих здобутків!

 

ЕКОНОМІСТИ - АКТИВНІ УЧАСНИКИ НАУКОВИХ КОНФЕРЕНЦІЙ

Студентка III курсу ЖТЕК спеціальності "Економіка підприємства" Марина Стеценко взяла участь у III "Міжнародній науково-практичній конференції «СУЧАСНІ ВИКЛИКИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ БІЗНЕСУ», що відбулася в Державному університеті "Житомирська політехніка".

Марина гідно представила коледж та виступила з доповіддю на тему "Податкові надходження від туристичної галузі в умовах Російсько-української війни"

Керівник наукової роботи: PhD Олена Виговська.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАОЩАДЖЕНЬ

У рамках відзначення Дня заощаджень студенти групи ФК-7 приєдналися до фахового тематичного вебінару "Як підлітку заощадити на мрію" від головної експертки Управління зв’язків з громадськістю та фінансової обізнаності НБУ Вікторії Ролік. Студенти пригадали три способи заощаджень, "золоте правило" бюджету та зрозуміли, як перетворити свою мрію на фінансову ціль по системі SMART.

Циклова комісія фінансово-економічних дисциплін запрошує всіх студентів коледжу долучитися до конкурсу відеоробіт для учнів та студентів "На що я збиратиму гроші після Перемоги?". Організатор конкурсу НБУ. 

Умови участі: Зняти відео, в якому розказати: 

■ на що я збирав/ла гроші до війни, 

■ на що я збираю гроші зараз, 

■ на що я збиратиму після Перемоги, 

■ чому це для мене важливо, 

■ як за час війни змінилися мої бажання. 

Технічні вимоги: мова відео українська, тривалість відео від 10 секунд до 2 хвилин. Відеороботи або посилання на них відправляйте на пошту talan@bank.gov.ua до 28.10.2022 та розміщуйте їх у соціальних мережах Facebook, Instagram або TikTok з хештегом #збиратиму_після_Перемоги. 

У листі вкажіть своє ім’я та прізвище, місто або селище, навчальний заклад..

Студентський круглий стіл на тему: Економічні проблеми регіону: сучасні реалії та перспективи

ІІ Науково-практична конференція "Соціально-економічні проблеми регіонів: сучасні виклики та напрямки вирішення