lesuur 1+2: 8.30 u.
lesuur 3+4: 10.30 u.
Dag (mondelinge examens): jouw vakleerkracht stelt een planning op. Deze kan over de volledige dag lopen (8.00 u. tot 17.00 u.). Je hoeft enkel aanwezig te zijn op jouw vastgelegde moment.
De verschillende jaren/studierichtingen starten op een andere dag met hun examens:
3de jaar: laatste les op woensdag 14 juni in de voormiddag. De evaluatieperiode start op donderdag 15 juni.
4de jaar:
4HW & 4MT: laatste les op dinsdag 13 juni in de voormiddag. De evaluatieperiode start op woensdag 14 juni.
Alle andere 4des: laatste les op woensdag 14 juni in de voormiddag. De evaluatieperiode start op donderdag 15 juni.
5de jaar: laatste les op maandag 12 juni in de voormiddag. De evaluatieperiode start op dinsdag 13 juni.
6de jaar: de evaluatieperiode start op maandag 12 juni.
De schoolbus rijdt volgens het gewone schema tot en met vrijdag 23 juni.
Het schoolrestaurant blijft open tot en met 29 juni.
Volgens de onderwijsreglementering moeten leerlingen tijdens de examenperiode op school zijn. De ouders kunnen echter toestemming geven om op momenten met studieverlof thuis te studeren.
Jarenlange ervaring leert dat de overgrote meerderheid van onze leerlingen thuis studeert. Daarom spreken wij het onderstaande af. Dat bespaart ons een heleboel nutteloze administratie.
Als uw zoon/dochter thuis zal studeren, hoeft u niets te doen. Wij nemen aan dat het zo is.
Als uw zoon/dochter op school zal studeren, laat u ons dat weten via het digitale formulier hiernaast.
Wie dat wenst, kan op school studeren onder toezicht:
In de voormiddag tussen 8.35 – 10.15 uur op de dagen dat er voor de speeltijd geen examen is. Deze studie is verplicht voor internen. Voor deze voormiddagstudie moet er niet ingeschreven worden.
In de namiddag tussen 13.10 u. en 15.40 u., behalve op maandag 12 juni (13.30 u. tot 16.00 u.)
Indien alleen vóór de speeltijd examen, tot 10.15 uur. Deze situatie komt echter zelden voor.
Indien alleen na de speeltijd examen, tot 11.25 uur. Leerlingen die klaar zijn met hun examen, mogen mits toestemming van de toezichthouder vanaf 11.25 uur hun examenlokaal verlaten om naar huis te gaan.
Het is de bedoeling dat wie alleen na de speeltijd examen heeft en thuis studeert, pas tijdens de speeltijd op school toekomt. Rondhangen op de speelplaats is geen optie. Wie toch niet anders kan bvb. door de uurregeling van de lijnbus, moet zich op het secretariaat melden.
Op de laatste examendag mag in principe iedereen onmiddellijk na het examen naar huis, op voorwaarde dat de toezichthouder hiervoor de toestemming geeft.
Mis je tijdens de evaluatieperiode een examen door ziekte, dan haal je zowel het gemiste examen als het examen van de dag nadien in. Wie ziek is kan immers niet grondig studeren voor het volgende examen. Als je terug op school bent studeer je op school voor het examen van de volgende dag. Deze regeling geldt niet voor wie ziek is op vrijdag, in dit geval mag je maandag het examen maken.
Wie examens mist door ziekte haalt alle examens in. Deze inhaalexamens vinden indien mogelijk plaats vanaf 23 juni.
Elke afwezigheid tijdens de examenperiode moet gewettigd worden: ben je ziek dan zorg je voor een doktersattest (een briefje van de ouders is niet voldoende).
Je bezorgt deze documenten zo snel mogelijk aan het secretariaat.
Leerlingen die examens misten, contacteren het secretariaat om de inhaalregeling te bespreken. Uiteraard kunnen ze dat ook doen via hun ouders.
Meneer Pieter Houtekier coördineert de inhaalexamens: 09/255 91 14 of pieter.houtekier@toren.edugo.be. Maak nooit een afspraak met de vakleerkrachten!
Maandag 26 juni: klassenraden van het zesde jaar. Alle leerlingen zijn thuis. Zesdejaars die niet slagen worden in de loop van de dag telefonisch gecontacteerd.
Dinsdag 27 juni: klassenraden, alle leerlingen zijn thuis.
Om 19.00 u. worden de zesdejaars op school verwacht voor hun plechtige proclamatie. Deze vindt plaats in de EDUGO Arena. Nadien wordt een receptie aangeboden. Elke leerling mag twee genodigden meebrengen (in regel de ouders).
Woensdag 28 juni: klassenraden, alle leerlingen zijn thuis.
Donderdag 29 juni: klassenraden, alle leerlingen zijn thuis.
Vrijdag 30 juni:
10.00 u. - 11.00 u.: de leerlingen van het 3de, 4de en 5de jaar worden op school verwacht om hun rapport op te halen.
De lokalen voor de rapportuitreiking zijn te vinden in het overzicht hieronder.
Er worden geen oudercontacten met de leerkrachten voorzien.
Ouders die naar aanleiding van de rapporten een gesprek wensen met de directeur of de graadcoördinator kunnen hiervoor telefonisch contact opnemen met de school voor een afspraak. De school sluit op vrijdag 7 juli om 17.00 u.
Voor leerlingen van het derde jaar gaan we ervan uit dat zij volgend jaar dezelfde richting volgen in het vierde jaar. Wil je veranderen van studierichting of verlaat je de school, dan deel je dit uiterlijk op vrijdag 30 juni mee aan de school. De klastitularissen vragen bij het uitdelen van de rapporten aan de leerlingen wat zij volgend schooljaar zullen doen. Als ouder kan u ook vooraf een wijziging meedelen (via administratie@toren.edugo.be).
Leerlingen van het vierde jaar gaven recent via een online formulier hun studiekeuze voor het volgende schooljaar door. Ook zij worden op de laatste schooldag door hun titularisteam bevraagd over hun keuze van volgend schooljaar.
Leerlingen van het vijfde jaar volgen in het zesde jaar dezelfde studierichting. Veranderen van richting is in de regel niet mogelijk. Wie niet slaagt herneemt zijn vijfde jaar. Indien dit niet in dezelfde studierichting zal gebeuren contacteert je best de school. Ook wie de school verlaat geeft dit door aan de titularis op de laatste schooldag.
Je bent zelf verantwoordelijk voor de bestelling van je handboeken voor volgend schooljaar.
De informatie over de bestelling van nieuwe boeken en de mogelijkheden om enkele boeken tweedehands door te verkopen ontvang je via de mededelingen en nieuwsbrief.