2023/2024 навчальний рік

Весняне засідання спільнот

Засідання спільнот вчителів є важливим інструментом для підвищення якості освіти та підтримки професійного зростання вчителів. 

22.03.2024р. відбулося засідання вчителів історії, правознавства, громадянської освіти, мистецтва.

Тема засідання: 

Урок у контексті компетентнісної освіти (круглий стіл з елементами тренінгу). Компетентнісна освіта зорієнтована на практичні результати, досвід особистої діяльності, вироблення ставлень, що зумовлює принципові зміни в організації навчання, яке стає спрямованим на розвиток конкретних цінностей і життєво необхідних знань і умінь учнів. Що треба зробити щоб зацікавити учнів? Які аспекти ефективності уроку залежать від вчителя ?Яким бачать сучасний урок батьки?На ці питання відповідали на тренінгу вчителі спільноти. Підготувати сучасний урок-нелегко. Потрібно відповідально ставитися до своїх обов'язків. Але найбільше вийти на сучасний рівень пед.мислення.

25 березня 2024 о 10:00 - відбулося засідання вчителів професійної спільноти природничої галузі. Тема: «Цифрова компетентність»

 Педагоги поділилися досвідом з використанням на уроках освітніх сервісів.

 Воробйова С.П. провела практичне заняття з електронним ресурсом Canva.

25.03.2024 р. було засідання спільноти вчителів МАТінфо "Вчителі на хвилі STEM: відкриваємо нові горизонти".


У сучасному світі STEM-освіта (наука, технології, інженерія, математика) відіграє ключову роль у підготовці учнів  до майбутніх викликів. Вчителі, що активно впроваджують STEM-підходи у навчальний процес, стають каталізаторами для розвитку творчого мислення, проблемного та аналітичного навичок учнів.

Ця нова хвиля освіти відкриває перед вчителями і учнями безмежні можливості співпраці, дослідження та відкриття. Шляхом інтеграції STEM-проектів у навчальний план, вчителі сприяють розвитку критичного мислення та практичних навичок, необхідних у сучасному світі.

Сергейчук Ю.М., поділилася досвідом застосування STEM-підходів в навчанні при вивченні предмета "Математика" для 5-х кл. НУШ. Такі методи допомагають учням  стати провідниками в світі відкриттів та інновацій, розкриваючи нові горизонти для майбутнього.

21.03.2024 р відбулося засідання  професійної спільноти вчителів початкових класів. Тема засідання: «Виховний потенціал класних годин та шляхи його реалізації в Новій українській школі.»

Мета: обмінятися досвідом проведення класних годин. Сприяти розвитку творчої активності педагогів, підвищувати їх теоритичну, методичну, практичну компетентність. Розширити знання педагогів про булінг в дитячому середовищі.

Форма проведення - круглий стіл.


Зимове засідання спільнот

Участь у засіданнях може сприяти професійному розвитку вчителів через ознайомлення з новими методиками, технологіями, педагогічними тенденціями та дослідженнями. 

9 січня 2024 року, відбулося засідання педагогічної спільноти вчителів початкових класів. Тема стосувалася актуальних питань: "Розвиток цифрової компетентності та Організація онлайн-простору класного керівника". 

На засіданні велика увага була приділена розвитку цифрової компетентності вчителів. Колеги  ділилися своїм досвідом у використанні цифрових технологій в навчанні. Зокрема, висвітлювалися інноваційні підходи до викладання, впровадження електронних ресурсів та інтерактивних методів. На засідання велика увага була приділена організації онлайн-простору класного керівника. Вчителі обговорювали ефективні методи взаємодії з учнями та їхніми батьками. Розглядались плюси та мінуси використання платформ для онлайн-комунікації. Майстер-класи, який провела для вчителів Леонова Ю.Б., став корисним для вчителів, які прагнуть оновити свої методи навчання та використовувати сучасні технології для покращення ефективності уроків. Впровадження сучасних технологій в навчальний процес є важливою ініціативою для підвищення якості освіти та залучення учнів до навчання.

5 січня 2023р. відбулося засідання професійної спільноти мовно-літературної галузі 

« Формування мовленнєвої компетентності ліцеїстів на уроках української мови, 

української та зарубіжної літератури  відповідно до концепції НУШ». 

Були підбиті підсумки роботи ПС учителів-філологів за І семестр 2023/2024 н. р.,

обговорили Державний стандарт,

опрацювали Дорожню карту,

результативність у проведенні конкурсів,

критерії оцінювання навчальних досягнень учнів відповідно до нового Державного стандарту (види мовленнєвої діяльності). 

Особливу увагу приділили вирішенню проблеми: Які труднощі виникають при викладанні мови та літератури, шляхи їх подолання.

🧑🏻‍💼: 4 січня 2024 р. засідання професійної спільноти класних керівників

Тема: "Булінг у дитячому середовищі: причини, наслідки, шляхи подолання"

☝🏼 

Мета: Підвищення фахової кваліфікації класних керівників з удосконалення нормативно-правової бази у сфері булінгу у дитячому колективі. Формування у класних керівників установки на застосування технологій та основ впровадження демократичних цінностей: захищати права дитини, навчати учнів життєвим навичкам (психосоціальним компетентностям), що сприяють соціальній злагодженості, розбудові здорових стосунків.

4 січня 2024 р. в теплій новорічній атмосфері пройшло засідання ПСПП Іноземних мов. 

Тема: "Викладання іноземних мов: тенденції,інновації,практика".

 Учителі проаналізували інновації у викладанні іноземних мов, продемонстрували,як це відображається у практичній складовій діяльності педагога . Разом обговорили тенденції,які допомагають підтримувати ефективний та продуктивний навчальний процес.

03.01.24 відбулося засідання професійної спільноти фізкультурної галузі за темою: "Сучасні форми навчання за стандартами НУШ. Нетворкінг - простір вчителів НУШ. 

Цікаві дискусії, обмін думками, ідеями. Рефлексія. Ментальне здоров'я.

Нові підходи викладання предмету " Фізична культура ". Щоб "відірвати"дітей від телефонів і зацікавити спортом, започатковуємо нові модулі направлені на збереження та зміцнення здоров'я!...

3 січня 2024 р. засідання спільноти вчителів математики та інформатики. 

Педагогічна майстерня "Віртуальна реальність на уроках математики та інформатики". 

Використання віртуальної реальності (VR) в освіті, зокрема на уроках математики та інформатики, може значно збагатити навчальний процес і зробити його більш захопливим для учнів.  Доповнена реальність є потужним інструментом для навчання математики (і під час дистанційного навчання), який може підвищити ефективність уроків, забезпечуючи учням нові можливості вивчення та розвитку. Використання AR дозволяє перетворити абстрактні математичні концепції у візуально привабливі та зрозумілі форми.

03.01 2024 р. Відбулося засідання ПСПП вчителів історії, правознавства, громадянської освіти. 

Тема  засідання: Розвиток особистісного потенціалу школярів. Креативне мислення на уроках історії, правознавства, ГО. 

Засідання пройшло у вигляді семінару. Питання креативності - творчіх здібностей людини , які характеризуються готовністю до принципово нових ідей, що відхиляються від традиційних схем мислення і входять в структуру обдарованості. Креативність- важлива якість сучасного життя. Як сформувати креативного учня? Які інноваційні технології краще використовувати?Ці питання обговорювали на засіданні.Вчителі ділилися досвідом , застосовували практичні методи.

03.01.2024 р. відбулося засідання ПСПП природничої галузі.   

 

Педагогічна майстерність – вияв високого рівня педагогічної діяльності. 

        Вчителі поділилися результатами педагогічної майстерності, яка виявляється  в тому, що у відведений час педагог досягає оптимальних наслідків, «синтез наукових знань, умінь і навичок методичного мистецтва і особистих якостей учителя», комплекс властивостей особистості педагога, що забезпечує високий рівень самоорганізації педагогічної діяльності,це ефективність і якість діяльності педагога, що виражається в здатності навчити того, чим володіє сам, на основі новітніх технологій в області своєї галузі.

02.11.2023 р відбулося засідання  професійної спільноти інклюзивного циклу. 

Тема засідання: " Професійна компетентність асистента вчителя  як складник  успішної  реалізації  освітнього процесу  дітей з ООП."

Форма проведення - круглий стіл.                                      

 Під час засідання асистенти вчителів ознайомилися  з професійним стандартом сучасного вчителя

31.10. 2023 р. відбулося засідання Професійної спільноти класних керівників. 

Тренінг з психологом.


Тема: SOS! Емоційне вигорання. Перша допомога. 


Мета: формувати активне усвідомлення учасниками заняття важливості проблеми здорового способу життя; підвищити психологічну компетентність про види стресорів, фактори, які викликають стрес, класифікацію стресів; сприяти формуванню практичних навичок опанування стресу в різних ситуаціях

31.10.2023 відбулося засідання професійної спільноти вчителів фізичної культури та предмету "ЗУ".

   Розглянули тему: "Формування здоров'язбережувальної компетенції учнів - приорітетний напрямок навчально - виховного процесу".

    Форма: круглий стіл

На своїх педагогічних посиденьках вчителі спільноти Іноземних мов обговорювали що таке професійний стандарт вчителя, що він визначає і які його основні завдання, скільки трудових функцій має ПСВ. Обговорили 15 компетентностей сучасного вчителя.

30.10.2023 р. Відбулося засідання ПС вчителів історії, правознавства і громадянської освіти. 

Тема засідання: "Професійний стандарт учителя:траєкторія професійного розвитку"Форма проведення - круглий стіл.( виступали всі члени кафедри)Також кафедра прийняла участь в практичному майстер- класі :"Працюємо на платформі Canva”( вчитель Станкова Я. М) - як використовувати  онлайн - інструмент для створення графічного дизайну і використання на уроках з метою підвищення свого творчого потенціалу.

Засідання ПС вчителів природничого циклу відбулося  26.10, 13:00, каб. № 217.

Тема: Обмін досвідом «Підвищення якості викладання предметів природничого циклу за рахунок впровадження в навчальний процес новітніх технологій навчання».

Форма проведення - круглий стіл.

26 жовтня 2023 року відбулися засідання ППС вчителів початкових класів в формі педагогічних посиденьок з теми «Формування громадянської компетентності у здобувачів освіти. Адаптація першокласників до шкільного колективу»

На методичному лекторії опрацювали тему «Патріотизм як суспільна та особистісна цінність. Виховання духовної культури особистості та створення умов для вільного формування в учнів власної світоглядної позиції»  (доповідач Свентецька Т.Є.), за круглим столом вчителі четвертих класів обмінялися досвідом використання уроків мистецтва для формування духовних цінностей українського патріота. В арсеналі діяльності з національно-патріотичного виховання підростаючого покоління є багато засобів та методів впливу. Однак головне – це включення кожної особистості в конкретну діяльність з творення й примноження багатства та краси своєї Батьківщини.

Під час аукціону педагогічних ідей колеги Шпильова А.В, Бойчук Р.А. обмінялися досвідом роботи з теми «Культура мобільного віртуального спілкування. Безпечний он-лайн простір» 

А в рамках цифрового  калейдоскопу Олейник Е.М. розповіла про «Електронні освітні ресурси для Нової української  школи»