Педради, семінари, конференції

15 вересня 2022 року в Теплодарському ліцеї імені О.П. Медведова було проведено семінар-практикум «Наступність у впровадженні Концепції Нової української школи».

Відкрила захід Нягу Руслана Володимирівна, директор закладу, яка зазначила особливості впровадження Державного стандарту базової середньої освіти в 5-х класах у 2022/2023 навчальному році. Заступник директора з навчально-виховної роботи Івасюк А. В. окреслила основні шляхи ефективної роботи педагогів в умовах переходу на наступний рівень навчання. Вчителі початкових класів Векерик Г. І., Мирза Г. І., Кириленко Г. Ф., Свентецька Т. Є. поділися досвідом роботи щодо впровадження сучасних освітніх технологій у початковій школі в умовах Нової української школи. Слід відзначити плідну працю педагогів під час практичної частини семінару.

Учасники семінару – практикуму відмітили його практичну значимість та актуальність отриманої інформації.

03 листопада 2022 року в нашому закладі відбулося засідання спільноти класних керівників у вигляді творчої майстерні " Створення портфоліо класу за допомогою Google  сервісів, яке провели керівник спільноти Юртаєва М.А., та інженер-електронік Мірошник Г.Д.

Під час творчої майстерні, класні керівники навчилися використовувати Google сервіси та познайомилися з однією із програм для створення та монтування відео матеріалів, також прийняли участь у тренінгових заняттях "Надання психологічної допомоги дітям під час воєнного стану", які провела психолог Куленко С.М.

Творча майстерня закінчилась рефлексією за теплою чашкою чаю зі смаколиками.

29 грудня 2022 року Кургуз-Ставратій М. В., керівник професійної спільноти вчителів математики та інформатики, провела майстерку «Інноваційні форми та методи для забезпечення розвитку життєвих компетенцій особистості учнів». 

Педагоги створювали цікавий дидактичний матеріал та інтерактивні вправи, розглянули режими роботи з інтерактивною дошкою CleverMaths. Використання цифрових вправ під час дистанційних уроків спонукає учнів до процесу навчання та пізнання, сприяє підвищенню якості та ефективності освіти

Освітяни завжди крокують у ногу з часом!

30 грудня Спільнота вчителів фізичної культури та предмету «Захист України» 

під час робочого засідання шукала рішення з проблеми «Сучасні здоров’язбережувальні технології – шлях до гармонійного розвитку особистості».

Дякуємо Ліні Василівні Алексійчук за цікаву, змістовну, креативну розминку.

03.01.2023 р. у Теплодарському ліцеї ім. О.П. Медведкова пройшло засідання педагогічної спільноти вчителів історії, громадянської освіти та правознавства

На зборах пройшло обговорення актуальної теми "Технології розвитку критичного мислення на уроках історії", доповідач Садовнікова С.І. Також виступали Банах Л.Г. ("Розвиток критичного мислення на уроках історії як шлях до розвитку особистості"  та Гмиря Т.В. ("Критичне мислення - наскрізне вміння НУШ"

З метою ефективної взаємодії учнів, вчителів та асистентів вчителів, 03 січня 2023 року, Мокрицька Галина Володимирівна провела тренінг «Інклюзивне навчання:рівні можливості для кожного». 

Сучасне суспільство йде шляхом рівних можливостей. Зокрема це стосується дітей з особливими освітніми потребами. Для забезпечення ефективності інклюзивного навчання у нашому ліцеї працюють асистенти вчителя. Від їх злагодженості, спільних підходів у роботі й відповідальності залежить успіх дитини з особливими освітніми потребами. Виконуючи свою місію, асистент учителя повинен стати для дитини наставником, вихователем, другом, який щохвилини, щосекунди, щомиті поруч. Він розуміє не лише слова й думки дитини, а й її погляд, відчуття, душевний стан.

Пам’ятайте, що ваша робота важлива та незамінна!

Учителі педагогічної спільноти працівників творчого циклу 03 січня 2023 року зібралися на засіданні творчої майстерні «Освіта в умовах воєнного часу. Здійснення дистанційного навчання на уроках предметів творчого циклу: практичний інструментарій». 

Педагоги розглянули шляхи підвищення ефективності дистанційних уроків, обговорили способи реалізації діяльнісних та компетентнісних підходів у нових реаліях. Корисною й цікавою була робота при застосуванні різноманітних сервісів, можливості яких вчителі відчули на практиці.

Зустріч однодумців відбулася. Кожен із присутніх на заході переконався, що завжди є напрям для подальшого професійного зростання.

4 січня відбулося чергове засідання професійної спільноти вчителів природничого циклу у формі семінару-практикуму на тему "Сучасний урок-основа ефективної та якісної освіти". 

Який він "сучасний урок"? : вимоги проблеми, шляхи вдосконалення. Педагоги поділилися досвідом ефективності впровадження інноваційних технологій в освітньому процесі. Виконали ряд вправ "Маю свою думку", "Бінго", "Пазли", що свідчить про креативність та творчість наставників.

Підсумовуючи, узагальнили, що будь-який урок має величезний потенціал для вирішення нових завдань. Безперечним є одне: він повинен бути життєвим.


4 січня 2023 року педагогічна спільнота вчителів початкових класів зібралася на педагогічні посиденьки «Досвід упровадження дистанційного навчання в початковій школі». 

Робота спільноти спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчої ініціативи вчителів в умовах дистанційного навчання. Зустріч однодумців була корисною та цікавою. Вчителі поділилися досвідом впровадження сучасних технологій в дистанційному навчанні.

Так Юрчук К.М. освітила порівняльні особливості сучасного навчання в умовах НУШ, не залишила осторонь питання пошуку балансу традицій та інновацій. В рамках цифрового калейдоскопу Осадча А.В. показала на практиці ефективність використання відеочеленджу в навчанні учнів НУШ. Бондарчук С.П. поділилася досвідом використання «Учбової дошки»  в умовах дистанційного навчання. А Векерик Г.І. розповіла про особливості  створення середовища НУШ в сучасних умовах.

Всі вчителі спільноти прийняли активну участь в обговоренні та поділилися досвідом застосування сучасних платформ та інструментів під час дистанційного навчання.

5 січня пройшло засідання педагогічної спільноти вчителів іноземних мов " Нові виклики у викладанні іноземної мови". 

Вчителі провели практичні заняття, на яких ділилися досвідом використання  вебресурсів на різних етапах уроку, зробили аналіз відкритих уроків своїх колег.

Зустріч пройшла у теплій та дружній атмосфері.


5 січня відбулося засідання професійної спільноти класних керівників за темою: "Я - класний керівник XXI століття."

Метою якого було: сформувати у вчителя впевненість у правильному виборі професії, вчити діяти та спілкуватися, стимулювати бажання підвищувати свій професійний рівень, активізувати творчий потенціал кожного педагога.

Завдання засідання: допомогти педагогу знайти вихід із будь – якої ситуації, яка може скластися, створити і підкріпити імідж успішного спеціаліста; розвивати вміння короткої само презентації; сприяти формуванню позитивної самооцінки й усвідомленню унікальності особистості кожної людини.

Цікаво та креативно пройшла ця зустріч. Кожен учасник отримав певний багаж знань, позитивних емоцій та яскравих вражень.

Завершується вже другий, надскладний навчальний рік в умовах війни.

Проте можемо впевнено сказати, що попри всі загрози та виклики вчителі Теплодарського ліцею ім. О.П. Медведкова  гідно витримали свій фронт! Бо ми разом!

За участі директора ліцею Р.В. Нягу провели нараду вчителів  початкових класів щодо організованого закінчення навчального 2022/2023 н.р..

Закінчення навчального року – це час підбивати підсумки роботи, відзначати успіхи та визначати напрями, які потребують вдосконалення. І цей процес дуже важливий та відповідальний, адже він дає старт для подальшого планування підвищення якості освітнього процесу і розвитку  нашого закладу