Samorząd Uczniowski I-III

ROK SZKOLNY 2014/2015


25 listopada podczas Światowego Dnia Pluszowego Misia, każdy uczeń przyszedł do szkoły ze swoim ,,pluszowym przyjacielem". Miśki siedziały z nami podczas zajęć i towarzyszyły nam podczas całego dnia w szkole.

,,Jeżeli chcesz mieć słońce nawet jesienią,

chcesz mieć wszędzie przyjaciół,

chcesz, żeby świat był lepszy,

a Ty chcesz być silniejszy, radosny, szczęśliwy

to proste! Bądź życzliwy!".

To motto przyświecało nam podczas ,,Dnia życzliwości, pozdrowień i tolerancji", który obchodziliśmy 21 listopada . Każdy uczeń wykonał logo w postaci ,,uśmiechniętego słoneczka". Staraliśmy się chociaż w tym dniu być dla siebie wyjątkowo mili, a chłopcy z klasy III b okazali się prawdziwymi gentelmanami i cały dzień wyręczali dziewczęta nosząc im plecaki.

Od połowy września do końca stycznia trwa akcja ,,pomoc dla schroniska" . Akcję przeprowadzamy wspólnie z kołem ekologicznym, którego opiekunem jest p. Jolanta Rubińska. Dzieci wrzucają coś

na ,,psi lub koci ząb". Za każdy wrzucony pokarm otrzymują plakietkę ,,przyjaciel schroniska". Zakończeniem naszej akcji będzie spotkanie i prelekcja pracowników schroniska z Grudziądza oraz uroczyste przekazanie darów dla naszych pupilków.


,,Święty Andrzeju, daj mi znać co się ze mną będzie dziać!". Ponieważ św. Andrzej jest patronem panienek, podczas zabawy andrzejkowej, która odbyła się 25 listopada dziewczynki wraz

z opiekunkami świetlicy, przeprowadzały wróżby dla najmłodszych uczniów.

11 listopada przyłączyliśmy się do obchodów Święta Odzyskania Niepodległości. Delegacja klas I-III ruszyła wraz z uczniami klas IV - VI pod pomnik poległych żołnierzy, gdzie uczniowie złożyli kwiaty.

28 października w auli naszej szkoły odbyła się dyskoteka ,,Halloween". Stroje, w które przebrały się dzieci były rewelacyjne! Czarownice, diabły, trolle i kościotrupy pląsały po parkiecie.


Z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej dzieci klas I-III wzięły udział w konkursie pt. ,,Portrety pracowników naszej szkoły - oczami dzieci". Technika wykonania prac była dowolna, a rezultat zaskakujący!


ROK SZKOLNY 2013/2014

„Maskotka naszej szkoły”

Rozpoczęliśmy od konkursu na maskotkę naszej szkoły. Mieliśmy ogromny problem z wyborem, ale po długiej i ostrej dyskusji wygrały: Weronika Mierzwicka, Olimpia Alabrudzińska, Weronika Łoś, Magdalena Brzozowska, Marta Brzozowska oraz Ania Faberska.

Kolejny etap to zorganizowanie konkursu na nazwę nowego placu zabaw, który powstał przy naszej szkole. Dzieci wymyślały różne nazwy, lecz komisja, która miała trudny „orzech do zgryzienia” wybrała „Wygibajtus”. Autorką tej nazwy oraz plakatu związanego z placem jest: Patrycja Świerczyńska z klasy IIa. Przy okazji chcielibyśmy podziękować panu Marcinowi Kowalikowi z firmy Artist Crew, który za darmo wykonał dla nas baner z wygraną nazwą i ilustracją. Pana Marcina wpisujemy na „Listę Przyjaciół naszej Szkoły”.

„Kartki dla Oliwki”

Bardzo poruszyła nas prośba chorej, 6-letniej dziewczynki z Zielonej Góry, która 27 października obchodziła urodziny. Marzeniem Oliwki było otrzymanie jak największej ilości kartek z życzeniami. Dzieciaki stanęły na wysokości zadania i przeszło to nasze najśmielsze oczekiwania, okazało się, że kartki musieliśmy umieścić w 4 ogromnych kopertach. Dzieci życzyły małej Oliwii przede wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia.

,,14 LUTEGO - SŁODKI BUZIAK OD UKOCHANEO "-pod tym hasłem zorganizowaliśmy konkurs walentynkowy. Dzieci z klas pierwszych i drugich miały za zadanie wykonać ,,walentynkowe serce" z różnych materiałów, natomiast dzieci z klas trzecich układały ,,walentynkowy wiersz miłosny".

Konkursy to nasza specjalność. Uwielbiamy brać w nich udział. Kolejny to konkurs na nazwę nowej biblioteki w naszej szkole Dzieci prześcigały się w pomysłach. Aśka wymyśliła ,,LITERKĘ" ,Alicja ,,CZYTELNIKUŚ", a ,,SALON KSIĄŻEK " to pomysł Oli. Po długiej naradzie wybór komisji padł na nazwę wymyśloną przez Weronikę Dajewską uczennicę klasy IIa ,,ABECADŁO".

Pierwszy dzień wiosny przypadał w nocy z 20 na 21 marca. Od tego czasu bliżej nam do cieplejszego wiatru, zielonej trawy, szumiącego liśćmi lasu i kumkających żab. To początek astronomicznej wiosny. Dawniej, na znak końca zimy, robiono kukłę ze słomy, którą ubierano w różne stroje. Nazywano ją Marzanną. Symbolizowała ona zimę, choroby i zło. Kukłę palono lub topiono w rzece. My ,,mali ekolodzy" wprowadziliśmy trochę inny zwyczaj witania wiosny. Kolorowo ubrani, z transparentami, kwiatami i trąbkami przeszliśmy ulicami miasta barwnym korowodem.