Звіт2022-23Легкий1.docx

Звіт директора школи буде доданий після закінчення військового часу

Звіт 2020-2021 рік.doc

Звіт 

директора ЮЗШ № 1

ім. Захисників Вітчизни

за 2018-2019 н. р.

Відповідно до наказу

МОН України № 178 від 23 березня 2005р. Про затвердження «Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю».

Як директор школи, у своїй діяльності протягом звітного періоду, я керувався Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу. 


П. 6.1. Персональний внесок керівника у підвищення рівня організації навчально-виховного процесу у навчальному закладі:

6.1.1. Виконання функціональних обов’язків щодо забезпечення обов’язковості загальної середньої освіти (охоплення навчанням дітей шкільного віку, продовження навчання випускників 9-х класів у порівнянні за останні 3 роки); 

6.1.1.1. 

В 2017-2018 навчальному році в Южноукраїнській загальноосвітній школі І-ІП ступенів №1 навчалось 665 учнів. З них : 330 в початковій школі; 269 - в основній; 66 учнів - в старшій школі. Це 28 класів: 13 - в початковій школі; 12 - в основній; 3 - в старшій школі.



У 2018-2019 н. р. охоплено навчанням учнів першого мікрорайону 100%. 

Щорічно першого вересня проводиться операція «Урок» з метою виявлення учнів, які не приступили до навчання. Було виявлено 2 особи, які не приступили до навчання, проведено бесіду з батьками та учнями, встановлено причину відсутності, діти приступили до навчання. 

Протягом навчального було проведено 4 лекторія для учнів 7 — 9 класів з участю представників поліції, ЦСССДМ, заступника директора з ВР, соціального педагога.

Протягом навчального року було проведено 3 шкільних рейда. 

6.1.1.2. За підсумками 2017-2018 навчальних років продовження навчання випускників 9-х класів має наступний вигляд.

6.1.2. Створення умов для варіативності навчання та вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес; 

В школі проводяться дієві заходи щодо впровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес, оновлення цього процесу. Згідно плану роботи школи на 2018-2019 навчальний рік, педагогічний колектив продовжував працювати над науково-методичною темою « Використання сучасних методів організації навчально-пізнавальної діяльності учнів з метою підвищення ефективності уроку та рівня навчальних досягнень школярів” на ІV практичному, частково аналітичному етапі.


    Створення умов для варіативності навчання та вжиті заходи щодо впровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес.

У цьому році заклад працював за Типовими освітніми програми програмами закладів загальної середньої освіти: 

НАКАЗ МОН України “Про затвердження типових освітніх та навчальниих програм для 1-2 класів закладів загальної середньої освіти ” від 21.03.2018 №268

НАКАЗ МОН України “Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня” від 20.04.2018 №405

НАКАЗ МОН України “Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня” від 20.04.2018 №406

НАКАЗ МОН України “Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти І ступеня” від 20.04.2018 №407

НАКАЗ МОН України “Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня” від 20.04.2018 №408

Додаток до листа Міністерства освіти і науки України від 03. 07. 2018 р. № 1/9-415 



Вивчення іноземних мов

З 1 класу вивчається англійська мова.

         У 5-9 класах вивчається друга іноземна мова (німецька, французька, англійська, російська).

         У 10-х-11-х класах - німецька, французька, англійська; 

З 5 класу вивчається мова національної меншини ( російська):


ІІ. Розподіл годин інваріантної та варіативної складових

Освітні навчальні програми Южноукраїнської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 імені Захисників Вітчизни охоплюють інваріантну складову, сформовану на державному рівні, та варіативну складову, де передбачені години на вивчення окремих предметів інваріантної складової, упровадження спецкурсів, курсів за вибором, факультативів та індивідуальних занять.

Повноцінність загальної середньої освіти забезпечується реалізацією як інваріантної, так і варіативної частин робочого навчального плану. З метою забезпечення виконання Державного стандарту освіти забезпечено викладання предметів інваріантної складової в повному обсязі.

Години варіативної складової передбачено на предмети інваріантної складової: (класи, предмети, кількість годин).

Атестувалося у 2018-2019 навчальному році 7 працівників школи.

Вивчено і узагальнено досвід роботи вчителя української мови та літератури, зарубіжної літератури Шевченко Світлани Володимирівни, вчителя інформатики Богзи Сергія Миколайовича.

    Організовано творчі звіти вчителів, виставки нароблених методичних матеріалів.

    За підсумками атестації продовжено на п’ять років строк дії кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєно педагогічне звання “старший учитель”: 

- Шевченко Світлані Володимирівні, учителю української мови і літератури, зарубіжної літератури;

- Богзі Сергію Миколайовичу, учителю інформатики,

продовжено термін дії кваліфікаційної категорії спеціаліст вищої категорії та звання “старший учитель”

- Онощенко Людмилі Іванівні , учителю початкових класів;

- Тофан Валентині Володимирівні, учителю початкових класів;

- Мустратовій Олені Михайлівні, учителю французької та німецької мови;

    продовжено термін дії кваліфікаційної категорії спеціаліст вищої категорії та педагогічного звання “учитель-методист”

- Канарській Л.К., учителю німецької мови;

підтверджено відповідність займаній посаді “завідувач бібліотекою”, “ провідний бібліотекар” Стеценко Людмили Петрівни, 12 тарифний розряд.

Продовжувалася робота авторської школи вчителя — методиста, вчителя хімії Єфремової Ганни Володимирівни. Було проведено два засідання з питання використання комп'ютерних технологій в навчально-виховному процесі. До роботи запрошувалися члени педагогічного колективу. Робота авторської школи дозволила презентувати досвід вчителя, активізувати діяльність педагогів, що вивчають питання, розглянуті на засіданнях школи, підвищити педагогічну майстерність вчителів і їх комп'ютерну грамотність. На жаль участь в роботі школи взяли в основному вчителі МК природничого циклу.

З метою розвитку творчої особистості продовжувалась робота з обдарованими учнями. Було організовано роботу 12 факультативних груп.

На виконання державної програми з фізичної культури було організовано навчання плаванню учнів закладу на базі басейну «Дельфін » ЮЗШ №2. 


Щодо підготовки та проведення ДПА та ЗНО

Протягом лютого-березня здійснена відповідна робота з інформування учнів та батьків 11 класів про особливості ЗНО-ДПА у 2019 році, вчасно проведена реєстрація учнів на пробну та основну сесії ЗНО-2019. Організовані консультації для учнів 11-го класу з предметів ЗНО та здійснюється супровід учнів до пунктів проведення ЗНО у місті Южноукраїнську та за його межами.

У травні проведена державна підсумкова атестація з української мови та математики у початковій школі. Згідно нормативної бази здійснено вибір та затвердження предметів державної підсумкової атестації у основній школі, затверджено додатковий матеріал для проведення ДПА, графік консультацій з предметів державної підсумкової атестації, оформлено інформаційний куточок для батьків та учнів. Зараз триває проведення ДПА у основній школі та ЗНО у старшій школі.

6.1.3. Організація різних форм позаурочної навчально-виховної роботи;

Складовою частиною виховної роботи в позаурочний час є робота шкільних гуртків та секцій. Їх у школі шість. 

Щомісяця у шкільному музеї школи можна побачить виставки малюнків учнів з гуртка “Юний художник” (керівник Юрковська О.П.), які беруть участь у всіх міських та обласних конкурсах з образотворчого мистецтва і посідають призові місця. В цьому навчальному році допомогли в оформленні свята Останнього дзвоника та Випускного вечора. 

Роботи учнів гуртка “Художня вишивка” (керівник Беляк Т.О.) представлені під час тижня праці. Силами вихованців гуртка надано допомогу у виготовлення оберегів для Випускного вечора та пошиття костюмів на новорічні свята. 

Радують своїми досягненнями і спортсмени школи, особливо баскетболісти, що займаються в спортивній шкільній секції (керівник Болотова Г.В.). В ІІ півріччі відбулися спортивні змагання з баскетболу як на рівні школи, так і міста, де наші спортсмени показали вдалі результати. 

Також в школі працює студія вокалу для учнів, які бажають навчитися співати професійно. Керівник студії Репях Наталя Сергіївна. Студію відвідують учні 4-6 класів. Вихованці Наталі Сергіївни взяли участь у благодійному концерті з метою допомоги дітям-інвалідам. 

На базі шкільного музею Бойової Слави працює гурток «Юні музеєзнавці» (керівник Бенякова А.В.). Протягом І та ІІ півріччя на базі музею проводилися екскурсії для учнів школи. В музеї ведеться робота по оформленню тематичних стендів. Гуртківці взяли участь у обласному конкурсі «Музейна скарбниця Миколаївщина» і показали достойний результат.

З військово-патріотичного виховання на базі школи працює гурток «Захисники Вітчизни» (керівник Головатий Ю.В.), в якому беруть участь учні 5-11 класів. Учні займаються за програмою підготовки до обласного етапу військово-спортивної гри «Сокіл («Джура»)» та змагань з пожежно-прикладного спорту.

Але недоліком в роботі гуртків та секцій є те, що наповнюваність груп під час занять не стовідсоткова. Тому керівникам треба попрацювати з учнями щодо відвідування занять учнями.


В позакласний час проводиться багато заходів для школярів різного шкільного віку. Насамперед це виховні години різноманітної тематики, що проводяться класними керівниками один раз на тиждень. Хочеться особисто подякувати Беляку М.Т., Беляк Т.О., Юрковській О.П., які надають велику допомогу у оформленні деяких виховних заходів.



Учні нашої школи щорічно беруть активну участь у мовно-літературних конкурсах, присвячених Т.Г. Шевченку та Петру Яцику, предметних конкурсах «Левеня», «Кенгуру», «Колосок», «Лелека», «Грінвіч», «Галлус», «Орлятко», «Бобер» та здобувають перемоги. 

Учні школи взяли участь у міському фестивалі «Творчість єднає» (Табунщик С.І.), в міському пісенному конкурсі (Репях Н.С.).

Учні школи активні учасники шкільних та міських благодійних акціій на допомогу воїнам АТО, дітям-інвалідам, хворій дитині «Дзвони наших сердець», у всеукраїнській акції хворим дітям «Від серця до серця», в благодійних акціях під егідою Червоного Хреста.

Учні та працівники школи взяли участь в акції по посадці дерев та Всеукраїнському суботнику «Зробимо Україну чистою».

Учні школи взяли участь в міських інтелектуальних іграх «П’ятнашки» та «Спідкубінг».

Учителі нашої школи залучають учнів–старшокласників до дослідницької роботи. У результаті такої співпраці створено цікаві проектні роботи, представлені на рівні міста: «Козацька галявина" та «Казкова клумба»



Організація роботи учнівського самоврядування.

Структура учнівське самоврядування складається з двох підструктур: “Барвінкова країна” (на початковій школі) та Учнівський парламент (на основній та старшій школі). Органи шкільного самоврядування діють, спираючись на роботу класних органів самоврядування. На паралелі 5-11 класів працював учнівський парламент, до складу якого входили такі центри: центр «Знання», центр культури, центр здоров’я і екології, центр спорту, центр праці, прес-центр, старостат. 


В цілому роботу центрів на рівні класів організовано, але не досить активно.

Таким чином на наступний навчальний рік слід активізувати роботу шкільних центрів та органів учнівського самоврядування школи, класів. 



6.2. Вжиті керівником заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу.


Протягом року всі ланки господарчої частини закладу функціонування задовільно, а саме:

1. Санітарний режим закладу відповідав нормативним вимогам, вчасно проводилась дезінфекція санвузлів, виконувались карантинні заходи, 4 рази проводилось вологе прибирання коридорів, вчасно виконувався косметичний ремонт. При перевірках СЕС неодноразово була відмічена належна чистота та порядок у закладі.


2. Тепловодомережа була на постійному контролі, вчасно виконувались ремонти. Протягом літа проводився ППР, замінили труби в підвалі

    ЗАГАЛЬНА СУМА НА ППР - 7 534,00


    Біля школи упорядковували клумби: перекопали, посадили квіти, почистили дерева, кущі. . У господарчому дворі наводимо порядок, упорядковуємо квітники. Велику допомогу надав 9-В клас (Бенякова А. В.)

Неодноразово відмічалось, що територія біля школи має самий доглянутий вигляд.


3. Косметичний ремонт протягом літа було зроблено силами обслуговуючого персоналу у таких приміщеннях:

Їдальня — кухня та коридор, спортивна зала та роздягальні, кабінет № 119 № 122, №231, 320, 322

Їдальня, С/зала, роздягальні. 

На суму:101 223,00

Коридори ІІІ пов.ІІ блоку ( широкий,вузький) укладання лінолему, ОСП, шурупи, плінтусів, клей для зєднання. 

На суму: 65 518,07 

Всього 166 741,07 грн. 

6.3. Залучення додаткових джерел фінансування навчального закладу та їх раціональне використання.

Залучені депутатські кошти 84 000 грн. 

Планується на НУШ та ремонтні роботи виділення з бюджету біля 300 000.00 грн ( 100 000.00 — лінолеум, бібліотека, кабінети)

Спец. Рахунок (платні послуги, оренда приміщень): 

Канцелярські товари —1000,00 + 1000,00 = 2000,00 грн

Клей “Момент 88” - 20,00 грн

Наждачний папір 50м — 1400,00 грн

Гра настільна 3 шт — 350,00 грн

плакат настінний 3 шт- 25,00 грн

Флеш память 1 шт- 183,33 грн

Блокнот 10 шт — 200,00 грн

Магніти для маркерної дошки 3 шт — 75,00 грн

Карниз для “Світлиці” 4 шт — 1000,00грн

Скло рідке (відро 7 кг) 1 в — 200,00 грн

Церазит СМ 117 1м — 80,00 грн

Процесор InsteI -G4900 1 шт — 1750,00 грн

Материнська плата 1 шт — 1600,00 грн

Память 1 шт — 950,00 грн

Блок живлення 2 шт — 800,00 грн

Маршрутізатор 1 шт — 495,00 грн

Клавіатура 1 шт — 140,00 грн

Мишка 1 шт — 125,00 грн

Заправка катріджей 7000,00 грн

Будівельні матеріали — 11000,00 грн. 

Ремонт та заправка картриджів — 4489,00 грн. 

Інструменти - 2657,00

Провід ШВВП 3Х2,5 45 м — 1350,00 грн

Короб 25 Х 16 15 шт — 450,00 грн


Всього: 38 339,33 грн. 


На підставі заяв батьків та відповідних наказів по школі з 01.10.2018 року на базі школи організовано роботу 9 госпрозрахункових груп з надання платних послуг з окремих предметів. Особливу подяку за роботу в госпрозрахункових групах платнтих послуг хочеться висловити Білоус І.М., Тофан В.В., Андрусенко Н.Л., Прокопчук О.Ю., Шаповаловій С.В., та Панасюк К.О.

Згідно кошторису надходжень від роботи 9 госпрозрахункових груп

загальна сума надходжень склала на кінець року –176 375,00 гривень. 


Витрати на заробітну плату та преміювання працівників школи (з нарахуванням 22%) склали 124 794,71 гривні. Оплата за аренду приміщень склала 1497,93 гривні. Залишилось на придбання 45 081,74 грвн. Згідно кошторису видатків від роботи госпрозрахункових груп заплановано придбання оргтехніки та комплектуючих, сантехніки та будівельних матеріалів, оформлення підписки на газети та журнали. 

На жаль, спостерігається негативна тенденція щодо зменшення батьківської оплати у травні 2019 року та несплата за заняття через порушення деякими батьками батьками умов договору протягом навчального року.


6.4. Вжиті заходи щодо забезпечення навчального закладу кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки.


Заклад було забезпечено кваліфікованими кадрами на 100%, 

Навчання учнів проводили 55 педагогів ( з них 7 працюють за сумісництвом). 

Кількісно-якісний склад педагогічних працівників в Южноукраїнській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 імені Захисників Вітчизни

У 201-2019 навчальному році ( на кінець року).


6.5. Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я учнів та педагогічних працівників:


Всі інші учні харчуються за рахунок батьків


За період 2018 – 2019 навчального року школу обслуговували медична сестра Кирилюк В.М. 

01.09.2018 року кабінет був підготовлений до навчального року: медична документація, аптека, мікро укладки. Все в належному стані.

Протягом навчального року з 01.09.2018 року по 31.05.2019 року до медичного кабінету за медичною допомогою звернулося 1319 дітей:

- з вірусним гепатитом — 1,

- з болем у шлунку — 147,

- із травмами — 1,

- із застудою — 825,

- для контролю АТ — 215,

- із педикульозом — 17,

- із носовою кровотечею — 18,

- із різних причин — 67,

- із зубним болем — 19,

- із болем у вусі — 7,

- із “ячмінем” - 2.

Крім цього діти зверталися за порадою із медичних питань.

За період навчального року було накладено 51 карантинів:

- ГЕК — 2,

- Вірусний гепатит — 1,

- В. віспа — 44,

- ГРВІ та грип — 4 (2Б,2В,4В,2А класи)


Регулярно заслуховуються питання на батьківських зборах щодо зміцнення здоров'я дітей, у школі виконуються заходи щодо профілактики захворювань та оздоровлення учнів.

Протягом навчального року учні школи були забезпечені засобами невідкладної першої допомоги. 

Усі учні призовного віку вчасно пройшли медичну комісію при військовому комісаріаті та одержали приписне свідоцтво. 



Згідно плану роботи школи на нарадах при директорові слухались питання про результати перевірки ведення журналів інструктажів в кабінеті хімії, фізики, майстернях, кабінеті інформатики, спортивній та гімнастичній залі.

Серед працівників школи не зареєстровано нещасних випадків на виробництві. 

Службою з охорони праці план роботи на 2018-2019 навчальний рік виконано. 

-6.5.3. Надання соціальної підтримки та допомоги дітям - сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям з малозабезпечених сімей;

Участь у благодійних акціях за 2018-2019 н.р.:


Жовтень:

1. «Дзвони сердець» - кошти на лікування дитини.

Листопад:

1. «До дня святого Миколая» - теплі речі, продукти харчування, які були передані учасникам АТО та учням соціального готелю.

Квітень:

1. «Від серця до серця» - збір коштів для дітей з вадами зору (1676грн.)

2. Збір м'яких іграшок, миючих засобів, продуктів харчування та речей для дітей соціального готелю.

3. Збір солодощів, виготовлення вітальних листівок до Дня Великодня для учасників АТО.


Травень:

1. Благодійний концерт шкільної вокальної студії для реалізації проекту «Шкільне подвір''я» (1020грн.)


6.5.4. Моральне та матеріальне стимулювання учнів і педагогічних працівників, організація їх відпочинку та оздоровлення;

Щорічно за успіхи у навчанні та перемоги в другому етапі всеукраїнських олімпіад висуваються кандидати на стипендію міського голови та визначаються талановиті учні. В цьому році нагороджено:

Стипендією міського голови – Михайлішина Марина (9-А), висунуто Беляка В. 

Також наказами по школі 25 відмінникам висловлено подяку та на святі “Першого дзвоника” буде нагороджено похвальними листами. 

Щомісячно виплачується премія обслуговуючому та допоміжному персоналу. З 01.09.2018 р. по 01.06.2019 р. - 184 775 грн. 

З власної шкільної каси ( зібрано коштів на суму 7 346.00 грн.): 

На вітання ювілярів -3 600.00 грн.

Шкільні свята — 2 665.50 грн.

Шкільні потреби — 1 079.10 грн.

Всього — 7 344.60

Окремо зібрано:

На лікування — 12 793.00 грн.

На поховання — 31 330.00 грн.

Всього — 44 123.00 грн.

Велика подяка за проведену роботу члену профкома Скаржанець Т. М.

6.5.5. Дотримання правопорядку неповнолітніми та вжиті профілактичні заходи щодо попередження правопорушень з їх боку;

За 2018-2019 навчальний рік було здійснено зустрічі психологічної служби міста із начальником міського відділу освіти та міським головою на тему “ Посилення ефективної психологічної допомоги учням та молоді міста Южноукраїнськ”.



6.5.6. Стан дитячого травматизму.

Постійно слухалось питання про стан травматизму серед учнів та працівників в школи.

Протягом 2018-2019 навчального року в школі під час навчально-виховного процесу зареєстровано 3 нещасні випадки серед учнів школи.

Так, Стразін Данило, учень 4-В класу травмувалась під час уроку з фізичної культури та отримала забиття лівого локтьового суглобу. 

Тавлуй Дмитро, учень 6-А класу травмувався під час перерви та отримав закритий перелом плюсневих кісток зправа.

Цимбалюк Максим, учень 7-А класу травмувався під час перерви внаслідок вчинення бійки з однокласником та отримав травматичне пошкодження хрестової зв'язки лівого колінного суглобу.

6.6. Залучення педагогічної та батьківської громадськості навчального закладу до управління його діяльністю; співпраця з громадськими організаціями.


По даному пункту ми маємо мобілізацію зусиль педагогічного колективу на виконання завдань школи

У 2018-2019 н.р. відбулися 16 нарад при директорові школи, на яких розглядалися питання внутрішкільного контролю, вивчалися нормативні документи управління освіти, міністерства освіти, розглядалися інші важливі для функціонування закладу питання. 

Було підготовлено і проведено 10 тематичних педрад 


За 2017 – 2018 н. р. було проведено 10 засідань шкільної ради. На засіданнях були вирішені наступні питання:


Наша школа розташована на території мікрорайону №1. З позашкільних закладів тут працюють СЮТ( Станція юних техніків), МНВК та спорткомплекс “Олімп”. З цими закладами налагоджений тісний зв’язок по спільній роботі з дітьми. Зі спорткомплексом “Олімп” ми завжди тримаємо тісний зв’язок, тому що багато учнів нашої школи відвідують там заняття. Група танцювальної аеробіки “Екстрім” ( керівник Балабанова Т.М.) неодноразово брала участь у виховних заходах, що проводилися в нашій школі. Крім того ми тримали тісний зв’язок і з іншими позашкільними закладами міста. Так танцювальний коллектив «Ніка» (ЦДЮТ) неодноразово брав участь у шкільних заходах.


6.7. Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу. Реагування керівника на зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, радою та піклувальною радою, батьками, представниками інших органів громадського самоврядування.


За 2018 – 2019 навчальний рік по Южноукраїнській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів № 1 імені Захисників Вітчизни було зареєстровано 2 звернення громадян, а саме:

У 2018 році – 1 звернення громадян :

- від X (про надання відповіді щодо використання кабінету X не за призначенням) – на данне звернення надано усну відповідь особисто заявнику, питання вирішено позитивно та знято з контролю;

У 2019 році – 1 звернення громадян на особистому прийомі:

- від X (про X) – на данне звернення надано письмову відповідь (копію наказу) особисто заявнику, питання вирішено позитивно та знято з контролю;

На всі вищевказані звернення громадяни отримали відповіді у відповідний термін відповідно до чинного законодавства (не пізніше 15 днів) згідно ст.. 20 Закону України «Про звернення громадян».


Порушень правил внутрішнього розпорядку працівниками школи в 2018-2019 н. р. не було зафіксовано. 

На цьому закінчую свій звіт і хочу подякувати своїм заступникам за компетентну, дуже нелегку працю та результативність роботи і всім тим, хто підтримував статус нашої школи та працював на її імідж. 

Дякую.