Інформація для батьків

Увага! Пільгове харчування для дітей-учасників бойових дій в Южноукраїнську.


Надання пільгового харчування в закладах освіти для дітей-учасників бойових дій в Южноукраїнській громаді - це важливий крок у забезпеченні їхнього добробуту та нормального фізичного розвитку.


18 вересня 2023 року за ініціативою заступника міського голови Сергія Горностая внесено зміни до рішення виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради від 23.12.2022 № 380 «Про організацію харчування дітей в закладах освіти комунальної власності Южноукраїнської міської територіальної громади у 2023 році», а саме: для мешканців Южноукраїнської міської територіальної громади розширено перелік документів, які необхідно надати до закладу освіти (ліцеї, гімназії, дошкільні заклади) для отримання безкоштовного харчування.


- «У багатьох наших хлопців та дівчат військових наразі немає на руках посвідчення УБД, оскільки є нюанси в ТЦК (військоматах). Тому ініціатива полягала в тому, щоб достатньо було довідки аби діти наших захисників безкоштовно харчувались. Вдячний Юлії Зруйнованій за співпрацю», - сказав Сергій Горностай.


Так, дітям, батьки або один із батьків яких є учасниками бойових дій та брали участь у виконанні бойових завдань, дій чи збройних конфліктах у складі військових підрозділів, з’єднань, об’єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії окрім копії посвідчення учасника бойових дій може бути надана довідка про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, форма якої затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2023 р. № 887.


Особлива увага дітям, один із батьків яких є (були) військовослужбовцем Збройних Сил України або Національної гвардії України та загинули або пропали безвісти чи перебувають у полоні. Зважаючи на тривалий період оформлення посвідчення членів сім’ї загиблого, іншого документа, що підтверджує зазначені обставини може бути для отримання пільгового харчування наданий документ (довідка, лист, тощо), який підтверджує факт загибелі чи зникнення безвісти військовослужбовця, виданого територіальним центром комплектування та соціальної підтримки або відповідної інформації, отриманої від Національного інформаційного бюро Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.


Дітям, один із батьків яких є військовослужбовцем Збройних Сил України, Національної гвардії України та отримав поранення при безпосередній участі військовослужбовця у бойових діях, під час захисту Батьківщини пільга надається на підставі довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва))» відповідно до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 №402, що є подальшому слугує підставою для надання статусу учасника бойових дій.

Шановні освітяни, батьки та учні Южноукраїнської громади!


Для висвітлення учбового процесу, здобутків, проведення заходів або з проблемних питань, звертайтесь з інформацією до нас.


Телеграм канал «Освіта Южноукраїнська» створено виключно для покращення освітнього процесу та матеріально технічної бази.


Тому інформацію з різних питань надсилайте не телеграм бот @osvitayuzh_bot

Освітній процес із 22.02.2023 р. по 26.02.2023 р. переводиться на дистанційну форму навчання

У зв’язку можливою ескалацією військової агресії російської федерації проти України на адміністративній території Южноукраїнської МТГ Вознесенського району Миколаївської області, на період 22-26 лютого 2023 року, з метою створення безпекових умов для організації освітнього процесу у закладах освіти  переводять на дистанційну форму навчання. 

Положення про зарахування учнів у 5 клас.odt
витяг з протоколу №4 від 14.01.2022.pdf
наказ про зарахування учнів 1 класів.docx
Лист № 1002-07-05-21.pdf
Протокол №56 від 05.05.2021.pdf
Лист__про_телефони.docx
Лист_мiнсоцполiтики.pdf

      У В А Г А

Шановні батьки!

До Вашої уваги


Пам'ятка

щодо умов допуску дітей до навчального процесу

у разі їх відсутності у закладі освіти


Довідка не потрібна у разі:


Довідка потрібна у разі:

    відсутності     дитини без попередження вихователів,     класних керівників.     

Скан витягу з протокоу №4.pdf

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

№ 50 від 22 серпня 2020 року

Про затвердження протиепідемічних заходів

у закладах освіти на період карантину

у зв'язку поширенням коронавірусної

хвороби (СОVID-19​)

Відповідно до статті 40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», на виконання пункту 17 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та з запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», постановляю:

1. Затвердити протиепідемічні заходи у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19), що додаються.

2. Директорату громадського здоров'я та профілактики захворюваності Міністерства охорони здоров'я України довести цю постанову до відома зацікавлених центральних органів виконавчої влади, обласних, Київської міської державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

3. Визнати такою, що втратила чинність постанову головного державного санітарного лікаря України від 30 липня 2020 року № 42 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)».

Заступник Міністра охорони здоров'я

головний державний санітарний лікар України                                      В. Ляшко

ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Головного державного

санітарного лікаря України

від 22.08.2020 № 50

Протиепідемічні заходи у закладах освіти на період карантину у зв'язку

з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)

 

З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19) у навчальному 2020-2021 році суб'єкти, що відповідальні за влаштування, утримання закладів позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти (далі - заклади освіти), мають здійснювати свою діяльність з урахуванням необхідності забезпечення належних протиепідемічних заходів (далі - заходи), спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (СОVID-19).

1. Відповідальність за організацію та виконання протиепідемічних заходів покладається на засновника (власника) та керівника закладу освіти.

2. Керівник та медичний персонал закладу освіти, або відповідальна особа, яка пройшла відповідний інструктаж та призначена наказом керівника закладу, забезпечують:

3. Допуск до роботи персоналу закладів освіти здійснюється за умови використання засобів індивідуального захисту (респіратора, захисного щитка або маски, в тому числі виготовленої самостійно) після проведення термометрії безконтактним термометром.

У разі виявлення співробітника з підвищеною температурою тіла понад 37,2 °C або із ознаками гострого респіраторного захворювання. такий співробітник не допускається до роботи з рекомендаціями звернутись за медичною допомогою до сімейного лікаря.

При появі підвищеної температури тіла понад 37,2 °C або ознак гострого респіраторного захворювання вдома, співробітник повідомляє свого безпосереднього керівника та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою.

4. Усі працівники закладу забезпечуються засобами індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи. Засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну - безпосередньо на робочому місці працівника.

Після кожного зняття засобів індивідуального захисту та перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.

5. Керівник закладу освіти забезпечує:

Вимоги щодо організації освітнього процесу

6. Керівник закладу освіти розробляє маршрути руху здобувачів освіти (залучаються всі можливі входи в приміщення закладу) та складає графік, за яким відбувається допуск здобувачів освіти до закладу. Графік допуску повинен бути сформований таким чином, щоб запобігати утворенню скупчення учасників освітнього процесу. Забороняється допуск до закладу освіти батьків або супроводжуючих осіб, крім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю.

7. Педагогічний склад закладу освіти перед початком занять проводить опитування учасників освітнього процесу щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби.

В разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби, за відсутності батьків, здобувачі освіти одягають маску, тимчасово повинні бути ізольовані в спеціально відведеному приміщенні закладу, інформуються батьки (інші законні представники) та приймається узгоджене рішення щодо направлення до закладу охорони здоров'я.

Після вилучення особи з симптомами інфекційної хвороби в приміщенні, де перебувала така особа, проводиться провітрювання поза графіком та дезінфекція висококонтактних поверхонь.

8. Вхід до приміщень закладу дозволяється при наявності захисної маски або респіратора. Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу освіти використання захисних масок є обов'язковим.

Для учнів 1-4 класів вхід та пересування приміщеннями закладу освіти дозволяється без використання захисної маски або респіратора.

В регіонах, що відносяться до «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки, педагогам в процесі викладання навчальної дисципліни рекомендовано використовувати захисні щитки.

Багаторазовий захисний щиток використовується та дезінфікується відповідно до інструкції виробника.

9. На всіх входах до закладу організовуються місця для обробки рук антисептичними засобами. Місця для обробки рук позначаються яскравим вказівником про правила та необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка, тощо).

10. Пересування здобувачів освіти між навчальними кабінетами, аудиторіями повинно бути мінімізованим, зокрема, шляхом проведення занять впродовж дня для одного і того ж класу (групи) в одній і тій самій аудиторії (кабінеті), застосування модульного підходу до організації вивчення дисциплін тощо.

11. У розкладі занять необхідно передбачити можливість визначення різного часу початку та закінчення занять (перерв) для різних класів та груп.

12. Необхідно забезпечити раціональне використання запасних виходів із закладу освіти, використання розмітки на підлозі, що полегшує організацію двостороннього руху коридорами, виокремлення зон переміщення для різних вікових категорій здобувачів освіти.

13. За можливості забезпечити проведення занять з окремих предметів на відкритому повітрі.

14. Проведення занять у класах (аудиторіях) дозволено лише для окремих класів (груп).

Заповненість лекційних залів під час проведення занять, що передбачають поєднання кількох класів (груп), не повинна перевищувати 50% при забезпеченні максимальної дистанції між здобувачами освіти.

В регіонах, що відносяться до «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки, наповненість класів (груп) не повинна перевищувати 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти.

У таких випадках засновник (власник) та керівник закладу освіти повинні завчасно адаптувати графік навчання та сформувати групи на час встановлення відповідного рівня епідемічної небезпеки.

15. Здобувачі освіти в сфері охорони здоров'я, що проходять навчання (виробничу практику) на базі закладів охорони здоров'я повинні дотримуватись додаткових протиепідемічних заходів, визначених цим закладом.

16. У разі підтвердження випадку коронавірусної хвороби СОVID-19 в одного з учнів (студентів), всі інші учні (студенти) відповідної групи визнаються такими, що потребують самоізоляції, та повинні вживати заходів, передбачених галузевими стандартами в сфері охорони здоров'я.

17. У санітарних кімнатах потрібно забезпечити наявність рідкого мила та паперових рушників (або електросушарок для рук). Використання багаторазових рушників заборонено.

Основним заходом гігієни рук в умовах закладу освіти є миття рук з милом.

Використання антисептиків доцільне лише в тому випадку. коли відсутній доступ до проточної води з милом. Протирання рук вологими серветками з метою знезараження або як заміна миття рук або антисептичної обробки не рекомендується.

18. Після проведення занять у кінці робочого дня необхідно провести очищення і дезінфекцію поверхонь (в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил, тощо).

19. Після кожного навчального заняття проводити провітрювання впродовж не менше 10 хвилин. При провітрюванні слід забезпечити безпеку дітей шляхом встановлення замків та фізичних обмежувачів на вікна.

Вимоги до організації харчування

20. Керівник закладу освіти розробляє графік харчування здобувачів освіти. Рекомендовано провести розрахунок максимальної кількості учнів, які можуть одночасно отримувати (на лінії роздачі) та вживати їжу, не порушуючи фізичної дистанції 1 метр. Організація мультипрофільного харчування за типом «шведського столу» та шляхом самообслуговування на період карантину не дозволяється.

21. Функціонування питних шкільних фонтанчиків на території закладу освіти не дозволяється. Питний режим здобувача освіти організовується з допомогою використання індивідуальних ємностей для рідини або фасованої питної продукції.

22. При організації харчування необхідно забезпечити відстань між столами не менше 1,5 м та розміщення за столом не більше 4-х осіб.

23. У разі не можливості забезпечення дітей гарячим харчуванням, організація харчування відбувається шляхом роздачі попередньо фасованої харчової продукції, відповідно до норм харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 р. № 1591.

24. Усі працівники харчоблоку забезпечуються засобами індивідуального захисту із розрахунку захисна маска на 3 години роботи, одноразовими рукавичками. Засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну - безпосередньо на робочому місці працівника.

25. Після кожного зняття засобів індивідуального захисту (захисних масок одноразових рукавичок) перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.

26. Працівник їдальні, який видає страви або здійснює розрахунок, повинен бути забезпечений засобами індивідуального захисту: захисною маскою або респіратором, захисними окулярами або захисним щитком, одноразовими рукавичками.

27. При організації харчування необхідно забезпечити умови для дотриманням працівниками правил особистої гігієни - рукомийники, мило рідке, паперові рушники (або електросушарки для рук), антисептичні засоби для обробки рук, тощо.

28. З працівниками харчоблоку необхідно провести навчання щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, забезпечити контроль за виконанням цих вимог.

Вимоги до транспорту, який перевозить дітей та працівників до закладу освіти

29. Організатор - перевізник, який здійснює перевезення дітей та працівників до закладу освіти забезпечує:

Вимоги до поводження з використаними засобами індивідуального захисту

30. Керівник закладу організовує централізований збір та утилізацію використаних засобів індивідуального захисту (захисні маски, респіратори, гумові рукавички, захисні щитки), паперових серветок в окремі контейнери/урни (картонні або пластикові), з кришками та поліетиленовими пакетами, наступним чином:


Список учнів, які зараховані до 1 класу 

Южноукраїнської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 імені Захисників Вітчизни 

станом на 12.06.2020 року



УВАГА!

У зв'язку з введенням карантину оплата за надання платних послуг тимчасово не здійснюється.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України короновірусу COVID-19» з 12.03.2020 року в усіх закладах освіти міста оголошено КАРАНТИН

Просимо Вас сприяти дотриманню вашими дітьми вимог щодо карантинних заходів, а саме: заборону відвідування учнями закладів освіти, обмеження перебування дітей у місцях скупчення великої кількості людей (магазини, кафе, розважальні центри, кінотеатри, піцерії тощо), заборону проведення розважальних заходів та святкувань, збирання однолітків у групи.

Карантин – це не просто канікули або відпустка, а велика відповідальність, яка покладається на кожного. Ми закликаємо вас бути свідомими, утримати дітей від зайвих поїздок і зустрічей, та проводити більше часу вдома. Головними профілактичними заходами є: ретельне дезінфікування рук, дотримання дистанції та уникнення спілкування з хворими на грип та ГРВІ.

Давайте разом збережемо здоров’я і безпеку наших дітей!


  Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України короновірусу COVID-19» з 12.03.2020 року в усіх закладах освіти міста оголошено КАРАНТИН

  У зв'язку з цим тимчасово припинено особистий прийом громадян директором школи та його заступниками. Якщо у Вас виникли термінові питання, звертайтесь за телефоном 5-44-83 та 5-46-38.

Дякуємо за розуміння! 

Телефони гарячої лінії з питань захворювання на коронавірус у м. Южноукраїнську

4-62-03

4-64-30


ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ

В МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

АРБУЗИНСЬКЕ МІЖРАЙОННЕ УПРАВЛІННЯ

пров. Короткий, 13, смт Арбузинка, Миколаївська обл., Україна, 55301, т/факс 3-01-37 

вул. Дружби народів, 23, оф. 85, м. Южноукраїнськ, Миколаївська обл., 55001, т/факс 5-79-71

e-mail: veterinar-arb@ukr.net, e-mail: vetsektor@ukr.net

ЄДРПОУ 40327023




Начальнику управління відділу освіти Южноукраїнської міської ради

Ю. СІНЧУКУ


Направляємо Вам Рекомендації щодо проведення профілактичних заходів з недопущення поширення випадків COVID-19 в закладах громадського харчування та продовольчої торгівлі (додаток) для взяття до розгляду та доведення до відома керівників закладів освіти м. Южноукраїнська.

Про результати виконаної роботи та вжиті заходи просимо узагальнену інформацію до Арбузинського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області. 


Додаток: Рекомендації на 4 аркушах.


Заступник 

начальника управління Тетяна ПАТАЛАШЕНКО



Вих-14.14-05/14.14.1-14-11/81-20 від 06.03.2020


Рекомендації щодо проведення профілактичних заходів з недопущення поширення випадків COVID-19 в закладах громадського харчування та продовольчої торгівлі

Поширення випадків нової коронавірусної інфекції (COVID-19) в країнах Європейського союзу та країнах, що ділять спільний державний кордон з Україною, потребують підвищення рівня обізнаності, посилення та проведення додаткових профілактичних заходів в закладах громадського харчування та продовольчої торгівлі на всій території країни.

Загальна інформація про захворювання

Коронавірусна інфекційна хвороба COVID-19 була вперше виявлена в місті Ухань провінції Хубей Китайської народної республіки в грудні 2019 року.

Станом на 2 березня 2020 року в світі зафіксовано понад 89 000 випадків в 67 країнах, в тому числі в країнах, що мають спільний державний кордон з Україною – Білорусі, Румунії та Російській Федерації.

Вірус передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом при тісному контакті. 

Основні профілактичні індивідуальні заходи

До основних індивідуальних профілактичних заходів належать:

Інформаційні матеріали додаються.

Попереджувальні заходи з організації роботи 

Необхідно:

Дезінфекція, прибирання та утилізація

Необхідно:

Використання дезінфікуючих засобів

При дезінфекції необхідно використовувати стандартні дезінфекційні засоби, зареєстровані відповідно до законодавства, та які мають чинне Свідоцтво про державну реєстрацію. Необхідно дотримуватись інструкції до кожного окремого дезінфекційного засобу, в тому числі щодо дотримання його ефективної концентрації та експозиції (з дотриманням часу перебування на оброблюваній поверхні). 

Для дезінфекції можуть використовуватись дезінфекційні засоби та антисептики, зареєстровані відповідно до чинного законодавства та мають чинне Свідоцтво про державну реєстрацію:

Критерії розподілу об’єктів дезінфекції закладів громадського харчування, продовольчої торгівлі за ступенем ризику інфікування та режимами дезінфекції


Ступінь ризику інфікування                           Об’єкт дезінфекції                                                 Спосіб дезінфекції

                Високий                                            посуд, кухонне приладдя                      протирання, зрошування, замочування та занурення

                                                                          шкіра рук персоналу                           миття рук з милом або спиртовмісним антисептиком

              Середній                           поверхні робочих столів, обладнання тощо                            протирання, зрошення

                                                       поверхні, що контактують з відвіду­вачами                              протирання, зрошення

                                                               (столи, стільці, вітрини тощо)

            Низький                                         підлога, стіни, меблі тощо                                               протирання, зрошення



Для отримання актуальної інформації, рекомендацій щодо планування та організації роботи та донесення її до працівників, користуйтесь надійними джерелами: 

Розділ веб-сторінки Всесвітньої організації охорони здоров’я, присвячений новому коронавірусу:

https://www.who.int/health-topics/coronavirus 

Веб-сторінки МОЗ України та ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України»:

https://phc.org.ua/ 

https://moz.gov.ua/ 

Сторінки у мережі Фейсбук:

https://www.facebook.com/phc.org.ua/

https://www.facebook.com/moz.ukr




Інформація

по Южноукраїнській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів №1 

імені Захисників Вітчизни 

щодо наявності вільних місць 

на 2019 – 2020 навчальний рік (станом на 31.10.2019 року)

     Директор школи О. О. Петренко


                        Канарська

                           5-46-38

Інформація 

щодо роботи груп платних послуг з підготовки до навчання майбутніх першокласників на 2020-2021 навчальний рік та наявність вільних місць

станом на 01.10 2019 року


Южноукраїнська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 імені Захисників Вітчизни повідомляє про функціонування на базі школи 2 груп платних

послуг з підготовки майбутніх першокласників 2020-2021 навчального року та про наявність вільних місць у групах:

Для зарахування до групи платних послуг необхідна заява батьків та відповідна довідка про належність до пільгової категорії (у разі наявності такої). Щомісяця проводяться 8 занять, вартість навчання у групі платних послуг з підготовки до навчання у 1 класах становить 250,00 гривень за місяць.