Національно-патріотичне виховання

Якщо людина хоче вишивати,

Побачить в цьому радість і красу.,

І по узорах буде мандрувати

І вишиє на квіточці росу...


18 травня по всій Україні святкували День вишиванки. Учні 7-го та 8-го класів Зінівської гімназії не залишилися осторонь цієї події і взяли активну участь в позакласному заході "Вишивка та симетрія". 

Під час заходу вони ознайомилися з історією створення перших вишиванок, із символічним значенням кожного геометричного елементу вишивки та із зразками орнаментів різних регіонів України. Також учні спробували "вишивати" мовою математики та за допомогою комп'ютерних програм.

Підсумком заходу стала пісня "Вишиванка" у виконанні дівчат.

Вишиванка  - не стиль...

Вишиванка - душа...

Вишиванка —то символ  народу.

Вишиванка — то ритм серцебиття .

То зразок генетичного коду.


Вишиванка -  буденність ...

Вишиванка— святА...

Оберіг … В простоті її сила...

Вишиванка — історія …

Все про життя…

Де любов і журба …  Воєдино.


Вітаємо всіх із Днем вишиванки!

Зорепадом летять роки… Але  в історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам'ятає і шанує людство. У перші березневі дні  учні   Зінівської гімназії разом з учителем української мови та літератури Оленою Панченко зібралися  у святковій залі, щоб  вшанувати пам’ять про великого сина українського народу — Т.Г.Шевченка, відчути, як через його твори проходить любов до України, свободи,  народу.  На захід запросили випускника нашої школи, нині військовослужбовця.  Діти подарували воїну листівки з патріотичними гаслами, подякували за те, що боронить Україну.    Учні читали поезії, співали пісні  на слова Кобзаря, змагалися, хто краще знає творчість поета.

Навесні, коли  тануть сніги і на рясті просяє веселка, повні сил і живої снаги,  ми вшановуєм  пам'ять Шевченка.  

Учні Зінівської гімназії долучилися до   міського відкритого конкурсу читців,  присвяченого пам'яті Т.Г.Шевченка

" Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття! "

 Учениці: Рукомеда Ірина ( 6 кл.), 

  Оніщенко Ольга ( 7 кл.),

   дует  " Рута- м'ята"  (Жарікова Діана,  7кл. , і Тітова Юлія,   8 кл.) - отримали дипломи за участь.  Учителька  української мови Олена Панченко  посіла І місце в номінації 

" Авторський твір".

Дякуємо нашим дівчатам  за любов до щирого  українського слова!

Мова - генетичний код нації. Завдяки їй ми маємо можливість поєднати минуле з сучасним, глибше пізнати історію та традиції своєї держави.

      Повага й шана до рідної мови мають у будь- якому  суспільстві особливий сенс.  Саме тому в  Міжнародний день рідної мови  школярі Зінівської  гімназії разом з учителем української мови Панченко О. В.   зібралися на слово щире,  на     бесіду мудру,  на свято. У ході заходу діти  декламували   поезії про мову, розгадували морфологічні загадки , читали скоромовки, грали  в гру "Пісні - перевертні",  з'ясовували значення фразеологізмів, розважалися.

     Вивчаймо, любімо і бережімо рідну мову, бо вона - духовний скарб нації! Нехай кожен із нас створить у своїй душі  світлицю, у якій  збереже мову, щоб звучала вона крізь віки!

Наша держава з давніх-давен славиться вільними і мужніми, працьовитими і добрими, сильними і самостійними українцями, які шанують традиції, звичаї та обряди.

       З великим бажанням працювали і наші маленькі українці. Вони взяли участь у  заході " Наша мова калинова" присвячена до Дня рідної мови.

15 лютого у нашому закладі було проведено славне свято Стрітення.Це було справжнє дійство з веселими іграми на свіжому повітрі, змаганнями,спаленням опудала Зими та пригощанням дітей смачною випічкою у вигляді жайворонків.Під час подібних заходів в учнів формується ціннісне ставлення до звичаїв і традицій свого народу.

Про славних синів України дізнались учні 5-8класу під час Години Пам'яті "А сотню вже зустріли небеса!"

Єднайся,рідна Україно!

Єднайся Північ, Південь,Захід,Схід!

Єднаймось,браття українці!

Поки живий вкраїнський рід!

Ранкове коло "Україна Єдина! Ми сильні, адже ми разом!"

Учні познайомилися з історією виникнення свята, виготовили веселе сонечко, розкрили деякі цікавинки історичної спадщини. Цей захід наголошує про важливість єдності в країні, збереження рідної мови та національних традицій.

   29 січня з учнями 7 класу була проведена виховна година присвячена 105 роковинам битві під Крутами "Мрія ціною в життя", під час якої учні розширили свої знання, щодо цієї події. Ознайомилися з прикладом героїзму учнів, патріотизмом. Обговорили зміст вірша "Пам'яті 30".

   22 січня наша держава святкує День Соборності

Змістовно і пізнавально пройшов квест "Скажи своє слово про Україну' , присвячений Дню Соборності України

Учні початкової ланки на святі "Василя та Маланки" ознайомились із традиціями свята, защедрували та посмакували символічними стравами святкової вечері

   Різдво - це чудове свято любові і надії, яке шанобливо відзначають в Україні. Учні   8 класу  зібралися на  виховний  захід - родинне коло

  "Різдвяний калейдоскоп", під час якого    вивчали традиції нашого народу. Діти співали колядки та щедрівки, ворожили  та грали в народні ігри.

     Зимові свята люблять і діти, і дорослі.  Але з особливим нетерпінням всі чекають Нового Року. Бо саме з цього часу  ми всі знову починаємо вірити в казку, сподіваємося на щасливі зміни і, затамувавши подих, загадуємо бажання.

    Не обминув радісний, святковий настрій і учнів та вихованців Зінівської гімназії. Незважаючи на складні часи учні зібралися в затишних стінах рідної школи.

    Дружною шкільною родиною загадали найзаповітніше одне на всіх бажання...

video_2022-12-19_22-43-05.mp4
6 грудня.ppt
патріотичне виховання1.ppt

    Щорічно 9 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови. Але, мабуть, ще ніколи це свято не було так на часі, як у цей важкий період російської агресії.

   Мова, культура і ментальність - це те, що відрізняє нас від інших націй. Народна мудрість говорить: " Зникає  мова - зникне і народ". Ми впевнені, що такого ніколи не станеться.  У  боях наші мужні воїни - захисники боронять не тільки територіальну цілісність, а ще й нашу мову.

   У колективі Зінівської гімназії також сьогодні свято: ми  прославляємо нашу  милозвучну, чарівну, солов'їну мову.  Учні старших класів підготували флешмоб  "Святиня наша,  гордість і краса - це мова наша чиста,  як роса". У 1 класі пройшла виховна година "Квітни, мово калинова". З учнями 2 класу  було проведено  вікторину "Веселковий мовограй", третьокласники  взяли участь у КВК "Плекатимеш мову - цвістимуть слова". А учні 4 класу змагалися в конкурсі читців віршів "Мово рідна, слово рідне".

   Педагогічний  колектив   долучився до написання Радіодиктанту національної єдності. Символічно,  що текст про рідний дім читала наша землячка Ада Роговцева - Герой України,  прекрасна акторка та волонтерка. 

Отже, мова об'єднує.  І з нею ми  непереможні!  Нехай лунає вона крізь віки, нехай квітне на вустах кожного українця!

Слава нашій українській мові! Слава Україні! 

0-02-05-b82824acf61fb380973c33c55c8d691c5d8ce5b5733bf2972e7a17a9ec0f747b_42d9d6897a66f16e.mp4
videoguru-20221014-074632226-y1e9yggr-ecu9nhay-xnw1lpdq-wg30glzv_ZoAF4bsn.mp4

                                                      Дорогі наші чоловіки!

Сміливі і мужні!

Сильні і спритні!

Розумні і кмітливі!

Ніжні і добрі!

Люблячі і турботливі!

Сьогодні для вас – лиш найтепліші слова!

    Хай назавжди поселяться в наших сім’ях Любов, Повага, Статок.. Щастя Вам усім.

Народна мудрість стверджує, що земля може нагодувати людину своїм хлібом, напоїти водою зі своїх джерел, але захистити себе не може.

    Тому це святий обов'язок тих, хто живе, хто користується всіма її благами і дарами. Виконуючи цей почесний обов'язок, ідуть юнаки служити в армію, щоб берегти мир і спокій своєї України, стояти на сторожі її інтересів.

    На виконання листа Департаменту освіти і науки «Про патріотичні заходи» від 29.11.2018 № 04.2-13/6053, з метою популяризації служби в Збройних Силах України, сприяння патріотичному вихованню дітей та молоді, Путивльським районним військовим комісаріатом до Дня Збройних Сил України проводяться патріотичні заходи – «Дякуємо захисникам». Учні Зінівської гімназії долучилися до цих заходів, було проведено конкурси на теми «Малюнок на фронт», «Вірш захиснику», «Лист герою». Всі роботи учнів були передані до Путивльського військового комісаріату.

день збройних сил України

08.05.2018 - 8-9 травня Україна відмічає День пам’яті і примирення та 73-ю річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. З цієї нагоди в Зінівському НВК відбулися різноманітніі заходи. Розпочалися вони вже з перших днів травня.

1. Виховна година «9 травня – День пам’яті та примирення» (1 клас);

2. Урок пам’яті «Пам’ятаємо – перемагаємо» (2, 4 класи);

3. Урок мужності «Вони захищали нашу Вітчизну» (5, 8 класи);

4. Виховна година «Про минуле серце пам'ять зберігає» ( 7 клас);

5. Усний журнал «Мужність і відвага скрізь покоління» (3 клас);

6. Фоторепортаж Герої – наші земляки» (6 клас);

7. Майстер-клас по виготовленню «Червоного мака» (1-4 класи);

8. Акція «Ветеран живе поруч» (5-8 класи);

9. Покладання квітів до пам’ятників «Визволителям села» та «Невідомому солдату»

10. Виставка малюнків «9 травня – День пам’яті та примирення» (група продовженого дня).

        20-21.02.2018- четверта річниця розстілів на Майдані. Ті дні стали одними з найтрагічніших в історії сучасної України. в Зінівсткому НВК з нагоди вшанування подвигу учасників Революції гідності, увічнення Небесної Сотні заплановано такі заходи:

Загальношкільна лінійка «У нашій пам’яті вони назавжди залишились» 

·        1 кл. – година спілкування «20 лютого – День Героїв Небесної Сотні»;

·        2 кл. – урок мужності «Найбільше ми хочемо миру на світі»;

·        3 кл. – виховна година «Там де є пам'ять про загиблих, є ті, захистить живих»;

·        4 кл. – виховна година «Зростаємо патріотами»;

·        6 кл. – урок мужності «Герої нашого часу»;

·        7 кл. – урок мужності «Ми майбутні захисники»;

                               Мене дух правди кликав у столицю 

Мене дух правди кликав у столицю,

Я рвався кожен день, як птах щораз,

Щоб захистити рідний край, світлицю

І небо синє в неспокійний час.

Боровсь за мир і спокій в Україні.

Сила ворожа в наступи ішла

І люди падали від куль, невинні.

Тяжка недоля горе принесла.

Я став у бій без зброї, за Вітчизну,

Один лиш прапор й палиця в руках.

Я відбивавсь, щоб брат мій не загинув

З молитвою у серці й на устах.

Куля бандитська в груди поранила,

Я впав на землю – був іще живим,

Та біль, мов жар – все тіло оповила.

А жити хотілось, під небом святим…

І рятували лікарі найкращі,

Вливали кров мені брати, сини,

Сили здавали – це було найважче.

Я розумів – боролися вони.

І навіть руку стріляну спасали,

Надія ще жевріла на життя.

Сестра мене ще духом піднімала

І вірила – прийде моя весна.

На жаль, чорна година не барилась –

І села облетіла і міста,

А мати чайкою угору билась,

Мов рання хвиля сивого Дніпра.

Героєм став із «Сотнею» у небі,

Герої не вмирають, а живуть!

Життя віддав за мене і за тебе,

За України – світлу і щасливу путь!

Автор: Анна Синицька

Присвячене Роману Сенику

     29.01.2018 - Бій під Кру́тами — бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва,

        18 км на схід від Ніжина.

        Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом              нараховував близько чотирьох сотень вояків.

        У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російське радянське військо втратило                 боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на Київ війську Муравйова прийшлося не залізничним шляхом, як задумувалося, а на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій             дорозі.

        Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

        Сучасників особливо вразило поховання 27 сильних в повному розквіті сил юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і були ними страчені. На похороні в Києві біля Аскольдової                     Могили голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам'яті тридцяти».

    В Зінівському НВК було проведено ряд заходів щодо відзначення 100- річчя подій Української революції 1917-1921 років.

    5, 8 класи - Виховна година "Пам'ять про героїв Крут, житемо вічно"

дод 3 _Крути.doc

                                                                                                    2-4 класи - Усний журнал "Вони загинули за Україну"

                         

                                                             6 клас - Година спілкування "Крути - життя у вічність"

                  

                1 клас -Інформаційна хвилинка "29 січня - день пам'яті Героїв Крут"

  

7 клас - Урок мужності "День пам'яті героїв Крут"

        22.01.2018 - День Собо́рності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської         Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

        Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року.

        Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.

        У цей день прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. - прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

        В цей день в Зінівському НВК пройшла загальношкільна лінійка "Україна у кожного в сердці" та флеш-моб "Єднаймося, браття, бо ми українці!"

дод 2 _4 Універсал УНР.doc

Венедиктов Станіслав Володимирович         Везель Сергій Олександрович             Рибальченко Олександр Васильович              Панченко Володимир Володимирович