Apparaten die een dubbele isolatie hebben kun je aan dit symbool herkennen.
KEMA Keurmerk
Als dit op een apparaat staat dan is het met de isolatie wel in orde.
Bekijk het volgende filmpje!
Wat doen zekeringen in een meterkast?
Wat doet een aardlekschakelaar?
Elektronische zekeringen
8 groepen zijn te zien 4 oranje en 4 groene
De elektronische zekeringen schakelt de stroom uit als er een storing in de groep zit.
Aardlekschakelaar
Er zijn 2 aardlekschakelaren te zien.
1 voor de oranje groepen
1 voor de groene groepen
Wanneer er ergens stroom weglekt dan schakelt de aardlekschakelaar de stroom voor deze groepen uit. Dit is dus een extra beveiliging.
SmeltveiligheidÂ
Hiernaast zie je een voorbeeld van een ouderwetse smeltveiligheid, waarin een dunne draad in het smeltpatroon zit verwerkt. Deze draad smelt door bij een te hoge stroom.
Wandcontactdoos
Op de wandcontactdoos zijn 3 draden aangesloten:
De blauwe nuldraad
De bruine fasedraad
De groen / gele aarddraadÂ
Stekker met Randaarde
De 2 metalen pinnen van een stekker komen in contact met de nuldraad en de fasedraad. Zo kan de stroom bij het apparaat terecht komen.
Aan de zijkant zit ook metaal dat in contact komt met de randaarde in de wandcontactdoos zo kan een apparaat ook geaard zijn aangesloten.
Aarddraad
De aarddraad loopt helemaal terug naar de aardrail in de stoppenkast en de stroom gaat daarna met een metalen pin diep de grond in zodat het veilig weg kan lekken in het geval van een ongeluk. Een extra beveiliging dus.