НОВИНИ

Жодна осінь не страшна серцям,

що випромінюють тепло

16 вересня 2021 року на ІІІ Обласну школу вчителя-філолога «Методичний вернісаж - вересень 2021» зібралися саме такі вчителі української мови і літератури, зарубіжної літератури, іноземних мов, мистецтва. Їхні серця сповнені любов’ю, вони небайдужі та професійні. Тому вирішили, що розпочати навчальний рік варто з накопичення нових знань, ідей, друзів…

Захід проходив на базі КВНЗ КОР і тривав три дні, і перетворився на свято, де пріоритетним для всіх стало гасло: «Навчаючи - вчимося». Кожний із учасників ( а їх було 40 осіб) розумів: для того, щоб вчити інших, слід вчитеся самому. Це і стало найкращою мотивацією для педагогів взяти участь у Школі для філологів на початку навчального року. На захід завітали і гості із Полтавщини, Черкащини, Києва.

Урочистим відкриттям розпочалася Школа філологів, на якому Наталія Бендерець, кандидат педагогічних наук, доцент, в.о. ректора КНЗ КОР «КОІПОПК», радо вітала учасників заходу, побажавши їм, успіхів на шляху реалізації програми НУШ в основній і старшій школі, нових ідей, креативу і здоров’я.

Наталія Химера, методист відділу української мови і літератури та зарубіжної літератури КНЗ КОР «КОІПОПК», розповіла про Програму навчання, яка органічно поєднала навчання на майстер-класах і тренінгах, зустрічі з творчими людьми, обмін думками на круглому столі, спортивно-оздоровчий квест, а також екскурсії, прогулянки, театр.

Наталія Івановська, учитель української мови і літератури, зарубіжної літератури, модератор віртуального кабінету області у своєму виступі розповіла про роботу вчителів області над наповненням ресурсу потрібними і цікавими матеріалами, поставила завдання перед консультантами і ОТГ та керівниками методичних обєднань вчителів-філологів області завдання шодо методичної допомоги педагог у роботі над якісними і потрібними матеріалами для розміщення на віртуальному кабінеті З»арубіжна література».

Марія Буза, головний редактор журналу «Філологічний Олімп» і директор друкарні «Олімп», привітала учителів із новою зустріччю на Школі та розповіла про переваги електронного журналу, про необхідність збирати кращий досвід педагогів. Особливу увагу було приділено умінню вчителів працювати в команді та бути відкритими для продуктивних партнерських відносин.

Три дні тривали майстер-класи і навчальні тренінги паралельно на двох локація для вчителів української мови і літератури та вчителів зарубіжної літератури, спікерами яких стали науковці, методисти, вчителі-методисти, вони запропонували учасникам Школи цікаві теми: «Інструменти для оцінювання роботи учня» (Ірина Почерніна, учитель української мови і літератури КЗ Кагарлицької міської ради «Черняхівська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів» Кагарлицької ОТГ Обухівського району); «Естетично-смисловий компонент шкільної літератури» (Любов Малигіна, учитель зарубіжної літератури Черкаського фізико-математичного ліцею Черкаської області); «Форми візуалізації навчального матеріалу в процесі вивчення сучасної української літератури» (Іванна Ярмульська, учитель української мови і літератури Сквирського академічного ліцею Сквирської міської ради); «На шляху до уроку зарубіжної літератури в НУШ» (Ольга Сутула, учитель зарубіжної літератури Карлівської загальноосвітньої школи Карлівської міської ради Полтавської області); «Готовність вчителів філологів до роботи за державним стандартом базової середньої освіти: поради і рецепти» (Наталія Химера, викладач кафедри суспільно-гуманітарної освіти КНЗ КОР «КОІПОПК»).

Тренінги: «Якісна освіта: психологічний комфорт уроку» (Леся Шелест і Людмила Багдасарова, методисти відділу практичної психології і соціальної роботи КНЗ КОР «КОІПОПК»); «Новітні техніки й прийоми у збереженні психологічного здоров’я педагогічних працівників: від емоційної стабільності до відновлення» (Світлана Ковальова, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри суспільно-гуманітарної освіти КНЗ КОР «КОІПОПК»).

Також педагоги зустрілися із сучасним українським поетом, прозаїком, перекладачем, ведучим Емігрантського радіо, видавцем, Сергієм Пантюком, який переконаний, що «у книгах є не лише мудрість, а й безліч взірців для створення себе майбутнього».

Круглий стіл «Шкільна мовно-літературна освіта: традиції і новаторство»

стали місцем активного обговорення реформування освіти в Україні, цікавих і різних суджень шодо шляхів успішної реалізації державного стандарту в школі, впевнених переконань у тому, що разом учителі-філологи успішно впораються із поставленими завданнями.

Екскурсії та прогулянки, заплановані Програмою заходу, зробили перебування вчителів на Школі комфортним і яскравим. Педагоги відвідали екскурсію «Біла Церква історична», яку на теплоході річкою Рось провів Перерва Володимир Степанович, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри суспільно-гуманітарної освіти КНЗ КОР «КОІПОПК», відомий дослідник історії міста та Київщини.

Учасники заходу відвідали Ландшафтний парк «Буки», Храмовий комплекс: церква Святого Великомученика Євгенія, дзвіниця Святого Данила, каплиці Святих Миколи та Олександра.

Спортивно-оздоровча програма (квест), яку запропонували учасникам Школи (Качуровський Віктор Семенович, завідувач і Проценко Володимир Олександрович, методист відділу фізичної культури та захисту України КНЗ КОР «КОІПОПК») стала завершальним акордом триденного навчання учителів, які оцінили не лише красу природи на берегах Ростовиці, а й мали можливість активно оздоровитися змагаючись у швидкості, спритності. Захід став корисним не лише з точки зору оздоровлення, але і набуття навичок організації спортивних ігор для школярів. Тут відбулося і закриття ІІІ обласної щколи, вручення сертифікатів усім учасникам і спікерам заходу.

Рефлексія та фотографування на згадку прикладаються у додатках

НАТАЛІЯ ХИМЕРА Моя робота з дорослими людьми давно стала для мене необхідною, звичною і радісною одночасно. Тому завжди шукаю такі форми роботи з вчителями, щоб вони приносили не лише користь, а й задоволення. Переконана, що Школа – це одна із форм, яка відповідає цієї меті. За три дні заходу було стільки сказано, вислухано, все це змішалося із виром емоцій та з екстримом, що думаю, слід сказати коротко так:

Щиро, від душі вдячна колегам, з якими працюю більше 29 років, і які долучилися до організації заходу і підтримали мою програму навчання в Школі філологів, за підтримку і допомогу, за професіоналізм і небайдужість, Ви кращі!!!

А усім учасникам Школи – вдячна за позитив, співпрацю, за те, що навчалися і навчали.

Точно знаю, ми на правильному шляху, і хочу вірити, що наступна Програма Школи філолога буде ще цікавішою, а зустріч теплішою (не зважаючи на пору року чи погоду).

ОЛЬГА СУТУЛА Третій день обласної школи вчителя філолога відрізнявся від попередніх для учасників тим, що до бажання пізнавати нове, спілкуватися з цікавими людьми приєднався тихий щем на серці від розуміння, що попереду розставання з тими, хто створював для тебе цю атмосферу творчості, дарував приємні хвилини спілкування, однодумцями, якими ти наповнився за ці дні навчання. Тож ще з більшим завзяттям працювали на майстер-класі «На шляху до уроку заруюіжної літератури в НУШ» Сутули Ольги Владиславівни, учителя Карлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, ділилися думками про те, якими повинні бути уроки зарубіжної літератури в Новій українській школі. В ході роботи були презентовані стратегії та прийоми читання, що вже застосовується на учителями початкових класів і будуть продуктивними в п'ятих-шостих класах, адже забезпечають не лише реалізацію принципу наступності в навчальному процесі, але і підвищать якість читання учнів, що є основою читацької культури. Основна частина майстер–класу була присвячена питанням практичного застосування таксономії навчальних цілей Бенджаміна Блума.

Друга частина дня в школі філологів пройшла на березі річки Роставиці с. Трушки. Корисним не лише з точки зору оздоровлення, але і набуття навичок організації спортивних ігор для вихованців став квест, проведений Качуровським Віктором Семеновичем, завідувачем відділу фізичної культури та захисту України та Проценко Володимиром Олександровичем, методистом даного відділу.

Мене здивувала форма проведення круглого стола «Шкільна мовно-літературна освіта: традиції й новаторство». Це була невимушена серйозно-ділова, душевно-дружня розмова біля вогнища про плани і проблеми, про досвід і відкриття, про учнів, про реформу школи, нововведення, про те, що, незважаючи на труднощі, все одно ми докладемо зусиль, щоб учні любили наш предмет. А ще лунали жарти, що народилися за попередні дні навчання і були зрозумілі лише членам школи, саме вони і стали особливою рефлексією всього навчання, адже тут були і екстраординарні цитування віршів про гриби, і демонстрація руханок із тренінгів. Словом, тут, ще раз «прожилися» дні навчання в школі філологів.

І, ось підсумок роботи школи вчителя філолога – вручення сертифікатів і…ні, не прощання, а уже впевнені мрії про наступні зустрічі. В школу прийшли просто слухачі, небайдужі до професії люди, а роз'їхалися – друзі, однодумці. Тож, до нових зустрічей, друзі!

ГАЛИНА САХНО Ще й сьогодні я під враженням від спілкування із дуже розумними та неординарними новаторами освіти. Величезне дякую Вам особисто Наталіє Володимирівно, та Вашій команді за насичену та клопітку роботу. Особисто я взяла для себе багато запропонованих ідей та методів викладання свого

предмету, а ще, що дуже важливо ніби " перезавантажилась" і духовно, і фізично. ДЯКУЮ!!!

ВІКТОРІЯ ЛИТВИН Неймовірна дружня атмосфера, приємні зустрічі та спілкування. Незвичайні майстер-класи! Дякую Наталі Володимирівні та всій команді Інституту за таку гарну організацію!!! Це був не тільки досвід, а й прекрасний відпочинок!!!))) ДЯКУЮ!!!)))

СОФІЯ ШЕВЧЕНКО Відгуки про Школу знала давно! І от- пощастило! Враження лише позитивні! Щиро дякую всім за співпрацю, креативність! Зарядилася на весь навчальний рік! Надіюсь, що зустрінемося ще не раз!

ВАЛЕНТИНА КУРАКІНА Я постійна учасниця всіх шкіл, що відбулися, і кожен раз поповнюю власні надбання новими ідеями, методами та формами роботи з учнями на уроках зарубіжної літератури завдяки зустрічам з фахівцями, людьми творчими. Під час роботи піднімалися актуальні проблеми Нової української школи, які допомагали розвинути професійну майстерність учителів-філологів. Нові знайомства, зустрічі з однодумцями сприяли особистісному і професійному зростанню. Отримала масу задоволення, вражень та позитивних емоцій від

дружнього спілкування. Після таких зустрічей хочеться працювати креативно і натхненно. Щиро дякую організаторам ІІІ школи за те, що вони допомагають учителям будувати сучасну українську школу.

ТЕТЯНА ШИЛО Три дні школи "Методичний вернісаж – вересень 2021", а стільки вражень, незабутніх емоцій!

Належний рівень організації всього заходу, високий професіоналізм гостей-спікерів Школи й викладачів інституту, щирість і доброзичливе ставлення один до одного всіх учасників заходу - саме це особливо вражає. Переконана, що кожен із нас узяв до своєї "педагогічної скарбнички" щось новеньке й ефективне, що допоможе, зрештою, підвищити свою професійну майстерність. Школа вчителів-філологів - це не тільки нові знання, а й нові знайомства, безцінний обмін досвідом з колегами, можливість зарядитися позитивною енергією на ввесь навчальний рік. Особливо ця енергія доречна тепер, восени, коли з настанням холодів може завітати непрохана гостя - "осіння хандра". Велика подяка всім організаторам Школи за проведену роботу, допомогу вчителям, які натхненно працюють, намагаючись зробити навчання дітей цікавим, ефективним і сучасним.

ЛЮБОВ МАЛИГІНА Другий день Школи філологів розпочався заглибленням у твори літератури, такі зайомі кожному і такі несподівані, нерозгадані навіть після «енного» прочитання. На майстер-класі «Естетично-смисловий компонент шкільної літератури» Любов Малигіна, учитель зарубіжної літератури Черкаського фізико-математичного ліцею, досліджувала, роздумувала і шукала відповідей разом із слухачами над вічними проблемами класиків, закодовані в символах, структурі текстів.

Як уникнути професійного вигорання, виробляти стресостійкість, організовувати психологічний комфорт на уроці навчала у своєму тренінгу методист відділу практичної психології Людмила Багдасарова. Музика, руханки, ігри запалювали радість, піднімали настрій, знімали втому вчителів слухачів.

Цікавою була зустріч із відомим українським поетом Сергієм Пантюком. Вірші дитячі, дорослі, воєнні викликали масу почуттів, переживань… «У книгах є не лише мудрість, а й безліч взірців для створення себе майбутнього»- переконаний поет. Завершився день душевним стишенням, філософським роздумом про життя власне та людське у Ландшафтному парку «Буки» та Храмовий комплекс: церква Святого Великомученика Євгенія, дзвіниця Святого Данила. А ввечері на слухачів чекала прекрасна осіння Біла Церква. Дякую за день, дякую за враження.

ЛАРИСА ГРОМАДСЬКА Учителі-філологи -- це творчі креативні люди, які вміють захоплюватись і захоплювати, створювати чудову атмосферу і бачити прекрасне. Школа філолога допомагає педагогам не лише отримати нові знання, сприяє пошуку цікавих ідей і відкриттю нових талантів, об'єднує навколо себе однодумців, а й спонукає працювати з радістю. Недарма ж ми щодня пишемо на дошці "Класна робота".(moa)

Теплі осінні дні пролетіли дуже швидко і були дуже цікавими, насиченими і емоційними.

Пізнавальні майстер-класи з мови та літератури, тренінги із психології, обмін досвідом, дивовижні екскурсії мальовничою Білоцерківщиною подарували нам багато позитивних емоцій, незабутніх вражень і бажання зустрітися знову. Ми познайомилися з талановитими людьми, відвідали Білоцерківський театр, дізналися про давню історію Білої Церкви. Творчі корисні заняття, поєднані з чудово проведеним дозвіллям, сприяли "перезавантаженню". (smiley)

Це захід можна назвати школою педагогічної майстерності, де не вимушено, із задоволенням, отримуєш нові знання, сповнюєшся позитивом, це справжнє «перезавантаження» для педагога. Така форма підвищення кваліфікації сприятимуть пошуку нових ідей, відкриттю нових талантів, допомогає працювати із радістю

Недоремно ми кожного дня пишимо на дошці «класна робота».

До нових зустрічей!

СВІТЛАНА МИХАЙЛОВСЬКА Думаю, що всім учасникам школи дуже пощастило: стільки нового дізналися, скільки вражень отримали, скільки нових друзів - однодумців знайшти!!!

Наша вереснева Школа подарувала своїм учасникам незабутні зустрічі із висококваліфікованими спікерами та педагогами - майстрами, а також дала можливість зарядитися енергією, милуючись краєвидами природи Бідоцерківщини під час екскурсій .І все це ми отримали, дякуючи керівнику Школи , нашому куратору, нашій неперевершеній Наталії Володимирівні Химері.

Сподіваємось на нові цікаві зустрічі!