Концепція

Концепція електронного журналу «Філологічний Олімп»

Велике значення сьогодні має здатність суспільства подолати виклики, що несподівано виникли, показати соціальну, культурну та психологічну стійкість перед існуючими і знову виникаючими кризовими явищами.

Сучасний стан суспільного розвитку, динамічні зміни в усіх галузях людської діяльності актуалізують потребу модернізації вітчизняної освіти, що, у свою чергу, зумовлює проблему професійного зростання вчителя, розвитку його компетентності та педагогічної творчості.

Перед українською національною школою нині постають надзвичайно важливі завдання: підготувати до життя особистість з високим рівнем креативних можливостей, інтелектуального розвитку, здатну до створення та засвоєння інновацій у будь-якій галузі, спроможну визначити власну роль у суспільному житті та репрезентувати свої можливості та здібності на сучасному ринку праці.

Розвиток на новому інноваційному рівні гуманітарних предметів, створення системи професійного зростання вчителів, забезпечення методичного супроводу на рівні майстерності й пошуку професійної «бездоганності» у найкращому професійному сенсі цього слова – це розвиток духовної культури нації як етносу.

Необхідність вирішення вищезазначених питань зумовило появу журналу «Філологічний Олімп». який стане трибуною і першим виданням, який об’єднає творчих і креативних філологів країни.

Журнал засновано 1 червня 2016 року. Засновник - Буза Марія В'ячеславівна.

Мета журналу «Філологічний Олімп» – об’єднати творчих і натхнених філологів України та надати можливість всім висвітлювати результати своєї творчої праці, ділитися ідеями, досвідом. Особливу увагу журнал буде приділяти розвитку сучасного вчителя-філолога, розповідати про вчителів-новаторів і –дослідників, тих, хто шукає свій почерк і формує свій імідж. Першочергове висвітлювати у різні способи досвід тих вчителів, і тих закладів освіти, що прагнуть відбудувати освітнє інноваційне середовище та успішно працювати в ньому. Безперечно важливим для нас буде об’єднати практику і науку. Формування єдиної команди філологів-однодумців, яким небайдуже майбуднє країни – це наша надзадача.

Також ми плануємо започаткувати такі рубрики:

· навчання: будуємо освітній інноваційний простір (лекторій):

· готуємося до уроку (останній урок року);

· опановуємо нову програму: вивчаємо нововведені твори:

· мотивація учнів на уроках із літератури:

· організація роботи вчителя з обдарованими учнями;

· цікава зарубіжна література;

· позакласна робота з літератури;

· учитель-учителю.

Журнал «Філологічний Олімп» об’єднає вчителів зарубіжної літератури, української мови і літератури та інших національних літератур з різних регіонів України, стане особистісно зорієнтованою школою, школою ініціативи, творчості та майстерності, що має на меті сприяти особистісному та професійному розвитку й самореалізації педагога. Головні цінності такої школи – учитель, творчість, компетентність, майстерність, духовність, гуманітарна «модель світу».

Редакційна колегія Копіювання окремих фрагментів статей з журналу дозволяється тільки для наукових досліджень і персонального використання, але не для комерційного використання, перепродажі або передачі іншій особі, з особливим посиланням на автора та журнал.

Запити на право перевидання або використання будь-яких матеріалів, опублікованих у журналі «Філологічний Олімп» слід спрямовувати головному редактору Бузі Марії В’ячеславівні за адресою: vpfilolimp@gmail.com

Журнал видається в електронному вигляді один раз на місяць в першу декаду місяця також всі його матеріали періодично переписуються на CD-ROM і зберігаються невизначено довгий час. Тим самим забезпечується захист авторських прав. Все листування з авторами, рецензентами і читачами ведеться в електронному режимі.

Одним із визначальних для гуманізації сучасної освіти документів є Концепція національно-патріотичного виховання дітей і молоді (2015 р.), яка визначає нову стратегію виховання як багатокомпонентної та багатовекторної системи, що великою мірою формує майбутній розвиток Української держави.

Ґрунтуючись на основних положеннях цієї Концепції у межах проекту запропоновано нові форми роботи із молоддю, використання того життєвого досвіду, якого набули учні за час навчання у школі, врахування їхньої думки щодо нових перспектив, стратегій і завдань сучасної шкільної освіти.

Провідні ідеї журналу:

- формування й реалізація інноваційного інформаційно-методичного середовища з метою надання вчителям-філологам допомоги в розвитку їхніх професійних компетентностей та творчого потенціалу;

Журнал «Філологічний Олімп» адресований всім вчителям-практикам, студентам-філологам, аспірантам, науковцям та всім тим, хто цікавиться питаннями школи і освіти в Україні.