Про курси морально-духовного спрямування.pdf
Пам'ятка для батьків при сигналі Повітряна тривога.pdf

Шановні батьки, здобувачі освіти!!!

Звертаємо вашу увагу на те, що відповідно до постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 року № 50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID - 19)», 2020-2021 навчальний рік буде незвичним. Новими будуть і наші з вами правила комунікування, життєдіяльності. Максимально враховуючи всі можливі варіанти розвитку подій, хотілося б завчасно попередити всіх вас про вимушену необхідність наступного:

1. Рух по території, коридорах, вхід у заклад освіти буде можливий лише у захисній масці або респіраторі. Виняток становлять учні 1-4-их класів, вхід та пересування яких приміщеннями закладу освіти дозволяється без використання захисної маски або респіратора. Просимо забезпечити ваших дітей захисними масками з розрахунку 1 маска на 3 години та герметичними пакетами для їх зберігання (zip-пакет чи папка на кнопці). Для використаних одноразових масок в школі будуть наявні спеціальні урни.

2. Вхід до школи батьків, бабусь, дідусів або інших членів родини з початку навчального року суворо заборонено.

3. При вході в школу або клас всім слід попередньо обробити руки антисептиками. Місця для обробки рук знаходитимуться на вході у школу.

Пам'ятайте, що основним заходом гігієни рук в умовах закладу освіти все ж лишається миття рук з милом. Використання антисептиків доцільне лише у тому випадку, коли відсутній доступ до проточної води з милом. Протирання рук вологими серветками з метою знезараження або як заміна миття рук чи антисептична обробка - не рекомендується.

4. Щоденно, перед початком занять, класні керівники та вчителі будуть проводити опитування учасників освітнього процесу щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби. В разі виявлення ознак захворювання, за відсутності батьків, здобувачів освіти тимчасово ізолюватимуть в спеціально відведене приміщення закладу, інформуватимуть батьків чи інших законних представників та прийматиметься узгоджене рішення щодо направлення хворого до закладу охорони здоров'я. Ви, як батьки, зі свого боку ні в якому разі не відпускайте дітей до школи з температурою, сильним головним болем, нежитем чи кашлем.

5. Навчання буде проходити в одному класі, переходити в інший кабінет будуть лише на деякі предмети.

6. Організація питного режиму в закладі освіти зазнає змін. Просимо забезпечити явку ваших дітей обов'язково зі своєю пляшечкою води.

Дякуємо за розуміння!!!


Що відбувається з дитиною, коли їй не вистачає уваги?

Уявіть кімнатну квітку, яка знаходиться у Вас в погано освітленому місці. Чи спостерігали Ви, як ростуть листя у квітки? Куди вони спрямовані? Звичайно туди, де сонячні промені охоче дарують квіточці своє цілюще світло.

Те ж відбувається і з дітьми. Їм дуже потрібна, просто життєво необхідна Ваша увага.

Будь-якій дитині вкрай важливо, щоб на неї хоч якось реагували: якщо не реагують позитивно, то, так і бути, негативно. І ось уже в хід йде істерика, агресія, блазнівська поведінка.

Запам'ятайте, діти ніколи не допустять, щоб їх ігнорували !!!

Дитина, яка не отримує увагу з боку значущих дорослих, буде прагнути звернути на себе увагу будь-яким способом, частіше небажаним в силу незнання, недосвідченості.

Перебуваючи в колективі однолітків, буде намагатися, щоб її голос був голосніше за інші голоси, щоб на неї дивилося більше очей, ніж на інших дітей. Дитина в дитячому саду, школі буде виставлятися напоказ, вести себе, як "блазень". Якщо не проявляти увагу до дитини, то в майбутньому ми отримуємо дорослу людину, яка не здатна розуміти, що відбувається з іншою людиною, співпереживати. Вона буде сконцентрована на собі. Але, погодьтеся, без емпатії, без прагнення до розуміння іншої людини не вийде контакту і по-справжньому близьких відносин.

Брак уваги до дитини формує у неї стан жертви, негативне ставлення до себе, свого майбутнього, злість на те, що недолюбили, недодали, відчуття своєї непотрібності.

P.S. Щоб дитина не відчувала в майбутньому розчарованість в собі, оточуючих, не відчувала залежність від думки інших людей, щоб не відчувала образу, страх, агресію, не мала занижену самооцінку,-

дуже важливо давати уваги стільки, скільки потрібно конкретно Вашому улюбленому малюку.

Подаруйте дитині своє тепло. Станьте турботливим сонечком для своєї квіточки))

Автор: Горбунова Інга


Хоч зранку здивував ще сніг, а в душі вже весна. Вона замайоріла мімозами, нарцисами, гіацинтами, тюльпанами, нагадуючи своїм диханням про Міжнародний жіночий день 8 Березня. Це по-справжньому світле та весняне жіноче свято щоразу нагадує нам про найцінніше та найпрекрасніше, що є у нашому житті – кохання, сердечність та вірність.

Дорогі мами, жінки, вчителі та дівчатка!

Прийміть найщиріші вітання!

Нехай ця весна принесе Вам радість життя, відчуття оновлення, гарний настрій та багато приємних сюрпризів! Будьте здоровими, коханими, щасливими і прекрасними!




Уроки без стресу -

10 золотих правил


Ви думали, що закінчили школу один раз і назавжди. Це не зовсім так. Зі своїми дітьми ви її закінчуєте вдруге, а з онуками - втретє. І щоб життя малих і ваше було без стресу, скористайтесь порадами фахівців.

Правило № 1. З'ясуйте причину

Якщо дитину ніяк не всадити за домашнє завдання, вона придумує нескінченні відмовки або навмисно тягне час, щоб не сідати займатися, обов'язково з'ясуєте, у чому причина. Важливо зрозуміти, чи поширюється ця ворожість на всі уроки або на домашні завдання з якихось конкретних предметів. Якщо дитина в цілому не бажає сідати за уроки, тоді переходимо до Правил № 2 і № 3.

Якщо негативні відчуття викликають конкретні предмети, розпитайте, чому. Причин може бути безліч: дитині не дається предмет, не подобається вчитель, заняття з цього предмета викликають якісь неприємні асоціації і так далі. Читайте наше Правило № 8.


Правило № 2. Дайте відволіктися

Як тільки дитина прийшла зі школи, не змушуйте її відразу займатися. Дитині необхідна перерва, щоб перемкнутися й відволіктися від шкільних проблем. Ідеально, якщо на цю перерву припаде обід або підвечірок, прогулянка на свіжому повітрі, або активні ігри.

Найменшим школярикам, можливо, варто і поспати. Усе залежить від віку, темпераменту, стану здоров'я вашої дитини. Головне, щоб за уроки вона сіла відпочилою і зі свіжою головою.


Правило № 3. Створіть ритуал

Створюйте певний ритуал, щоб робити уроки без стресу. Наприклад, намагайтеся, щоб ваша дитина сідала робити уроки завжди в той самий час. Режим дня взагалі корисний, а в цьому конкретному випадку він ще й привчає до зібраності й організованості. Крім того, підсвідомо дитина починає сприймати цей процес, як щось постійне, само собою зрозуміле, як приймання їжі, вечірнє миття перед відходом до сну…

Можливо, варто встановити тимчасові рамки (з урахуванням індивідуального ритму дитину й обсягу домашніх завдань), протягом яких дитина займається, наприклад, півгодини- година (для молодших школярів) або дві години (для підлітків).

Для цього є, як мінімум, дві причини. По-перше, після закінчення цього часу дитині вже складно концентруватися й працювати ефективно. По-друге, якщо до цього часу додати ще й кількість годин, проведених у школі, ви побачите, що вийде майже повноцінний робочий день. А це дуже багато для дитячого організму.


Правило № 4. Організуйте перерви

Щоб робити уроки без стресу, під час виконання домашнього завдання дозволяйте дитині невеликі перерви - 5-10 хвилин (згадайте: адже ви й самі на роботі періодично відволікаєтеся на чай і перекури). У цей час дитина може встати з-за столу і розім'ятися, випити соку або з'їсти яблуко.

Це особливо потрібно найменшим, які ще тільки вчаться писати в прописі й довго сидять в одній позі, вимальовуючи букви. За перерву встигнуть відпочити й очки.


Правило № 5. Будьте присутнім або перевіряйте

Для того, щоб дитина (особливо першокласник) робив уроки без стресу, хтось із батьків має бути присутнім при виконанні домашнього завдання. Тут важлива поступовість.

Зовсім маленьким школярикам тато або мама допоможуть організувати роботу, простежити, щоб дитина не застрявала на чомусь одному. Це може вимагати вашої присутності протягом усього часу, відведеного на уроки. Потім, у міру дорослішання вашої дитини й набуття нею навичок самостійної роботи, можна домовитися, що вона сам робить легкі й зрозумілі завдання, а з вами - складні.

Інший варіант - дитина готовить усе сама, а ви перевіряєте.

Обов'язково хваліть і підкреслюйте її самостійність: "Яка ти молодчина, майже всі уроки зробила сам!" Або: "Ти вже зовсім дорослий!"


Правило № 6. Не робіть уроки за дитину

Батько чи мама НЕ ПОВИНЕН робити уроки за дитину. Іноді у вас може виникнути спокуса сказати дитині, як вирішувати приклади або відповідати на запитання, щоб звільнитися швидше. Це абсолютна помилка.

* По-перше, тим самим ви подаєте дитині поганий приклад і не дивуйтеся, якщо вона через якийсь час попросить вас зробити уроки за неї.

* По-друге, так дитина ніколи не навчиться самостійності й відповідальності.

Ідіть іншим шляхом: ви завжди можете ненав'язливо підказати, підштовхнути, указати вірний хід думок.


Правило № 7. Займайтеся додатково

Поспостерігавши якийсь час за тим, як дитина виконує домашні завдання, ви без зусиль зрозумієте, що саме викликає в неї найбільші складності й на що вона витрачає найбільше часу, коли робить уроки. Можливо,їй важко дається писання або якісь граматичні правила, математика або переказ тексту.

Якщо ви прагнете робити уроки без стресу, у вихідні дні приділіть цим "підводним каменям" додатковий час. Позаймайтесь із дитиною спокійно, без поспіху, і через якийсь час ця тактика обов'язково дасть результат. Ваш школярик набуде впевненості у своїх силах.


Правило № 8. Поговоріть відверто

Якщо ваша дитина сприймає процес навчання й домашні заняття скоріше негативно, аніж позитивно, поговоріть з нею відверто. Розкажіть про свої шкільні роки, які предмети виходили у вас краще, а які давалися із труднощами. Важливо, щоб дитина зрозуміла, що не все й не завжди виходить оддразу, треба прикладати зусилля.

Якщо проблема у вчителі, виявіть максимум такту. Скажіть, що вчитель теж людина, зі своїми плюсами й мінусами, і дитині треба як слід готуватися з предмету, і що треба поводитися на уроці як слід, тоді й проблеми зникнуть. Можливо, учитель просто дуже строгий, і дитина почуває себе в його присутності незатишно. (Відразу скажемо, що в особливо складних випадках, можливо, вам самим варто поговорити з педагогом і з'ясувати, чому відносини з учнем не склалися.)

Якщо дитині складно знайти спільну мову з однокласниками, варто з'ясувати, у чому причина напруженості, запросити когось із них у гості, організувати спільний похід куди-небудь або дитяче свято.


Правило № 9. Наймайте репетитора тільки в крайньому випадку

До репетитора варто звертатися лише, якщо ви бачите явне відставання дитини з якогось предмету, об'єктивно підтверджуване ним самим або вчителем. При цьому ви самі не в змозі забезпечити такий рівень занять, який би покрив це відставання і дав би можливість дитині робити уроки без стресу.

Не потрібно перевантажувати дитину додатковими заняттями по великій кількості предметів, навіть якщо ваші доходи дозволяють записати його на десяток платних факультативів і найняти стільки ж репетиторів. Ваше чадо однаково буде не в змозі засвоїти такий обсяг знань і однаково ефективно займатися всіма предметами. Здоров'я й наявність у дитини часу для відпочинку й відновлення сил набагато важливіше.


Правило № 10. Будьте терплячі

Хочеться побажати вам терпіння. Будьте конструктивні. Це ж ваша дитина, не може бути, щоб у неї зовсім нічого не виходило.

Певні спільні зусилля, ваші доброзичливість і терпіння обов'язкове дадуть результат, і ваша дитина навчиться робити уроки без стресу!


5 РЕЧЕЙ ПРО КОРОНАВІРУС, ЯКІ ПОТРІБНО ЗНАТИ БАТЬКАМ


ПЕРШЕ. Інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини або через дотик до забруднених поверхонь.

ЩО РОБИТИ:

  • попросити дітей не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар

  • нагадувати дітям про обов’язкове миття рук перед прийомом їжі та після відвідування вбиральні (мити руки потрібно щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук)

  • попросити дітей утриматися від прийому їжі з загальних упаковок або посуду (горішки, чіпси, печиво та інші снеки), куди багато людей занурюють руки

  • просити дітей уникати привітальних обіймів і рукостискань, поки епідеміологічна ситуація не стабілізується

  • посилити вимоги до вологого прибирання приміщень, очищення та дезінфекції об’єктів, яких торкається велика кількість людей, провітрювати приміщення

  • важливо уникати місць масового скупчення людей

ДРУГЕ. Симптоми інфекції: кашель, біль у горлі, риніт, лихоманка, утруднене дихання, сухий кашель, чхання, біль у грудині; у деяких випадках – діарея або кон'юнктивіт. У складних випадках інфекція може викликати пневмонію. У деяких випадках ця хвороба може бути смертельною, однак переважно це відбувається з людьми середнього чи похилого віку, що мають супутні захворювання.

ЩО РОБИТИ:

у разі підвищеної температури дитина має залишитися вдома до повного одужання та одразу отримати консультацію сімейного лікаря.

ТРЕТЄ. Як правильно поводити себе в умовах поширення вірусу?

  • мити руки щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук

  • під час кашлю або чхання прикривати рот і ніс паперовою хустинкою, яку потім необхідно викинути; чхати також правильно у згин ліктя

  • не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар, уникати будь-якого тісного контакту з ними

  • не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження

ЧЕТВЕРТЕ. Маски не допомагають убезпечити себе від вірусу, вони допомагають лише в тому разі, коли маску носить хвора людина.

П’ЯТЕ. Наразі не існує жодних ліків для лікування чи запобігання коронавірусу. Будь-які пропозиції в Інтернеті про вакцини чи ліки – неправда.


Із правових актів про освіту.docx
Карантин.docx

Завдання 27.04 - 30.04, 04.05 - 08.05, 12.05 -15.05, 18 - 22.05, 25.05 - 29.05.2020

Уроки.docx

Завдання на карантин з 12 березня по 10 квітня 2020 року

Про тимчасове призупинення навчання.docx

Посилання для батьків щодо моніторингу ситуації по оргацізації навчання з використанням дистанційних технологій в умовах карантину

вих-1037-02.PDF