Тиждень психологічної служби

Тиждень психологічної служби
2023/2024

КЛ № 123 КМР 


Соціальний педагог:    Катерина Волосова

Тиждень психології

Шановні батьки та учні з  15.04.2024 по 19.04 .2024р. буде проводитись тиждень психології!

Бажаємо Вам бути активними та налаштуватись на море позитивних емоцій!

День перший

Тіло в дії: антистресовий гід».Швидкий темп життя, надмірний стрес, негативні новини,  стрес, негативні новини, постійне емоційне напруження викликають брак сил та нестачу життєвої енергії. День у день ми можемо відчувати себе, як вижатий лимон.

Що робити? 

Антистрес-вправи є простими, втім ефективними й працюють так, щоб допомогти тілу впоратися зі стресом на рівні м’язової пам’яті. Крім того, вони допомагають збалансувати  психоемоційний стан. Основні техніки і вправи для  і вправи для зниження стресу були проведені протягом дня.

День другий

Моє самопізнання». Самопізнання — це вивчення самого себе, своїх проявлених і зачаїлися психічних, емоційних, інтелектуальних і фізичних особливостей, мотивів поведінки, талантів, дій і результатів роздумів. Це пошук відповідей на питання « Хто я?», « який я?», « у чому сенс мого існування?». це не пасивне самоспоглядання, а активний пошук загальних тонкощів внутрішнього " я " і свого місця в житті .

Це неспішний, але надзвичайно цікавий процес, який триває все  життя.  Як знайти власний зміст/сенс буття й уміти зупинитися на важливому пропонуємо в наступних вправах:

- «Ресурсна долонька»,

- «Долонька турботи»,

- «Солодкі спогади»,

- «Чотири папірці»,

- «Я є. Я маю. Я можу. Я буду»,

- «Щоб не сталося…

День третій

Перед людиною, яка переживає стрес, постає дилема: кому в кризовій ситуації можна довірити свої почуття і отримати підтримку, а кому – ні. Перш за все потрібні люди, здатні проявити увагу та забезпечити розраду. Проте, у кризових ситуаціях, і дорослі, і діти не завжди розуміють до кого можна звернутися за допомогою, а завчасне розуміння того, хто є ці люди, значно поліпшує якість життя. Тож жодна людина не існує сама по собі, і кожен із нас може жити лише серед людей.

День четвертий

«Самооцінка і самоцінність»

Свобода – це вміння сказати «так» своїм мріям. 

Гідність – це вміння сказати «ні» своїм страхам.

Що таке самооцінка та самоцінність?

«Самооцінка – це оцінка людиною себе, своїх якостей, рівня своєї  успішності на основі власного досвіду.

Самоцінність – це усвідомлення своїх сильних сторін, шанобливе ставлення до себе, безумовна любові прийняття себе.

Самооцінка виявляється в людині зазвичай у порівнянні з іншими людьми. Самоцінність же навпаки –це особисте ставлення до себе, коли  поруч нікого немає».

День п'ятий

«Практики стійкості» 

Якщо немає вітру, беріться за весла. Щоб гартувати стійкість – нам важливо її розуміти! 

Психологічна стійкість (витривалість, резильєнтність) – це уміння проходити крізь життєві  випробовування, зберігаючи, відновлюючи та плекаючи при цьому психічне здоров’я, особисту цілісність та зріст, соціальні зв’язки. 

Це надзвичайно важлива якість, з якою ми усі народжуємося (наче з м’язами) – і вона росте й міцніє з кожним досвідом подолання труднощів та викликів життя. 

Ми стаємо стійкіші кожен раз, коли обираємо в миті випробовувань резильєнтну відповідь: зводитися, коли падаємо; творити життя з надією попри біль втрат; бути мужніми, незважаючи на страх. 

Практики стійкості: 

- «Моя суперсила», 

- «Щит», 

- Методика «BASIC Ph»,

 - «Парасолька» за методикою «BASIC Ph»