Корисні посилання

Психологічна підтримка дітей під час воєнного часу

Довідник підтримки учнів для класного керівника

На сьогодні діти часто переживають моменти стресу, кризові ситуації, емоційну напругу, тривогу, спустошення тощо. Їх потреби в емоційному та фізичному розвантаженні, на жаль, не задовольняються одразу або не задовольняються взагалі. Дитина накопичує в собі занепокоєння та стрес, що в подальшому має фізіологічні прояви (розлади сну, порушення харчової поведінки, больові симптоми тощо) та психологічні проблеми. До таких дітей дорослі мають ставитись уважно та підтримувати їх за принципом «тут і зараз». Для цього дорослому треба завжди мати підготовлені ідеї психологічних вправ та ігор, що допоможуть дитині опанувати себе в складні емоційні моменти та пережити їх без загрози для психічного здоров’я.

Для того, щоб допомогти в цій нелегкій та відповідальній справі дорослим, представляємо довідник підтримки учнів для класного керівника і збірник ігор, вправ й технік з детальним описом та ілюстраціями, а також брошуру для батьків.

Матеріали стануть для Вас путівниками у світ психології ваших учнів та їх підтримки. Ви дізнаєтесь, як говорити із дітьми про події, що травмували їх. Дізнаєтесь про різні форми профілактичної роботи із дитячою психікою, отримаєте практичні рекомендації як діяти, працюючи із підлітками з ускладненою поведінкою, а також ознайомитесь із комплексом технік та вправ під час роботи у кризових ситуаціях.

У чому різниця між стресовою та травмівною подіями? Психологічні травми,  посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), гострий стресовий розлад – чим вони відрізняються та як їх розпізнати у дітей? Що слід враховувати, працюючи із травмованими дітьми? Познайомтесь із підготовленими для вас матеріалами ближче аби отримати відповіді на ці та інші запитання.

Довідник підтримки учнів для класного керівника (переглянути)

Збірник технік та ігор «Психологічний рюкзачок» (переглянути)

Брошура «Як батьки можуть виявити ознаки постравматичного стресового розладу в дитини та підтримати її» (переглянути)


Автори-укладачі: Костенко Т., Курінна В.

Відповідальні за випуск: Полторак В., Молчанова Ю., Сидоренко Н.


Ці матеріали розроблено ГО ДОККУ за підтримки міжнародної неурядової організації Finn Church Aid (FCA) в рамках проєкту «KOLO Clubs 2.0». Продаж заборонено.

Виражені погляди та думки жодним чином не відображають офіційну позицію Finn Church Aid (FCA) та Міністерства закордонних справ Фінляндії і є виключною відповідальністю ГО ДОККУ.

Відеокурс:  "Зупини насильство"

Відеоматеріали з теми:  "Здоровими стосунками"

Для психологічної підтримки батьків і дітей Міністерством освіти та науки України
запустили проєкт «ПОРУЧ»

«ПОРУЧ» - це онлайн- та очні групи психологічної підтримки для підлітків і батьків, чиє звичне життя зламала війна.

‍На зустрічах учасникам буде надана можливість поділитися переживаннями про події, що відбуваються навколо; відчути підтримку інших учасників групи та фахівців; знайти способи, як підтримати себе і близьких у складні часи.

Участь у проєкті є безкоштовною.

Онлайн-зустрічі проходитимуть впродовж місяця, два рази на тиждень, тривалість зустрічі – 60 хвилин. Час зустрічі буде узгоджуватися з учасниками тренінгу.

Кожна група буде складатися з 10 учасників (1 група: вік дітей 11-12 років; 2 група: вік дітей 13-15 років).

Щоб стати учасником проєкту треба заповнити форму за посиланням: https://poruch.me/ та у останньому рядку реєстраційної форми «у розділі «коментар» прописати ПІБ тренера м. Кривого Рогу – Шило Оксана Сергіївна

Освітній серіал "Практична психологія: доступно про складне"

Онлайн-платформа психологічної допомоги для підлітків «Не дрібниці»

В Україні запустили онлайн-платформу психологічної допомоги для підлітків «Не дрібниці»

Для проєкту спеціально створили анонімний телеграм-бот і сайт.   За допомогою сервісу можна дізнатися вправи для заспокоєння, які допоможуть стабілізувати думки, також на сайті розміщено спеціальні картки-гайди.  

Підліткам гарантують повну анонімність: усе, про що говорять із психологом, — не розголошується, а бот не зчитує телефонних номерів.

Сайт: https://www.notrivia.com.ua/

Телеграм бот: https://t.me/no_trivia_bot

Дистанційне навчання