Бібліотека

Результати вибору електронних підручників


Звіт

про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у Чернівецька загальноосвітня школа І-Ш ступенів № 1

З метою утвердження значимості ролі шкільної бібліотеки у сучасному громадському суспільстві та сприяння її інноваційному розвитку у школі було проведено з метою розкриття потенційних можливостей шкільної бібліотеки, підняття її престижу, привернення уваги вчительської, учнівської та батьківської громадськості до проблем шкільної бібліотеки та популяризації читання в Україні з 01 по 31 жовтня:

Бібліотекарем школи Харюк Ю.П. було проведено ряд змістовних заходів:

  1. Акція для читачів шкільної бібліотеки «Книжковий презент рідній бібліотеці».(протягом місяця)

Книжкова виставка:«Історія рідного краю» (протягом місяця)

  1. Фотоконкурс « Я і моя улюблена книга» (протягом місяця)

  2. Чемпіонат на кращого читця вголос для групи продовженого дня «Казка на ніч для братика та сестрички».(18.10,19.10)

  3. Конкурс для учнів 5-6-их класів «Я його уявляю таким...» (Портрет улюбленого літературного героя).(до 25.10)

  4. Конкурс для учнів 7-10-их класів «Лист до літературного героя».(до 25.10)

В рамках акції «Книжковий презент рідній бібліотеці» діти приносили з дому книжки для бібліотеки. Протягом місячника проходила діючу виставка «Історія рідного краю» .

Діти демонстрували фото під час читання улюблених книг.

Учні також долучилися до акції «Лист до солдати АТО» школярі писали листи воїнам та малювали малюнки,які передали в АТО на передову.

Найцікавіщим для дітей став чемпіонат на кращого читця вголос для групи продовженого дня «Казка на ніч для братика та сестрички» , де діти мали можливість виразно і цікаво прочитати казку. Переможці конкурсу отримали заохочувальні призи і грамоти. Переможцями стали :

2-гі класи: І – Кротов Олександр

ІІ- Говдун Віталіна

ІІІ- Москалюк Володимир

3- ті класи: І – Вербіч Богдан

ІІ- Попик Каріна

ІІІ- Котович Лідія

4- ті класи: І – Ковтун Анастасія

ІІ- Клим Анастасія

ІІІ- Криштанович Лідія

Шкільна бібліотека

Невичерпні книжкові багатства, щоденна велика й багатогранна інформація, яку людина не в силі осягнути й навіть поверхово ознайомитися з нею, змушують звертатися за допомогою до бібліотек.

Шкільна бібліотека за своїм призначенням та функціями виконує роль інформаційного центру освіти та національного відродження. Вона чи не єдиний заклад, який надає безкоштовні послуги своїм читачам і має свій неповторний стиль душевної теплоти.

Бібліотека - це інформаційний центр, складова частина виховної, культурної, освітньої діяльності школи.

Наша бібліотека постійно працює над тим, щоб заохотити дітей до читання, зацікавити книгою, стимулювати вчителів і учнів до використання наявних у бібліотеці інформаційних ресурсів.

Запорукою успішного розвитку читацьких інтересів є максимальне розкриття книжкового фонду в умовах відкритого доступу. Відкритий доступ до бібліотечного фонду - це один із шляхів прищеплення інтересів до книги, оскільки саме він дає змогу читачам детальніше ознайомитись із фондом та вибирати книгу з тієї чи іншої теми.

На формування читацьких інтересів учнів мають вплив вчителі та бібліотекарі. Значна частина дітей робить спроби самостійно обрати книгу. На читацькі смаки школярів впливає зовнішній вигляд книги, наявність цікавих ілюстрацій.

Читацькі смаки учнів формуються під впивом друзів, вчителів та бібліотекарів, та значна частина дітей обирають книги самостійно. Зростає зацікавленість школярів енциклопедіями та періодичними виданнями для дітей, хоча бібліотека не може повністю задовільнити читацькі інтереси учнів.

Більшість учнів обирають книги самостійно, їхні читацькі інтереси зумовлені вимогами шкільної програми та переліком творів для позакласного читання. Старшокласники часто користуються довідковою літературою: довідниками, словниками, енциклопедіями.

Найактивнішими читачами нашої шкільної бібліотеки є учні початкових класів. Вони залюбки приходять вибрати улюблені книги, але разом з тим у дітей виникають нові читацькі вподобання.

Особливої уваги заслуговує така форма розвитку читацьких інтересів, як книжкова виставка. Основною відмінною рисою книжкової виставки є показ самих творів, що дає можливість читачу безпосередньо ознайомитись із книгою і в більшості випадків негайно одержати її для читання. Тому у бібліотеці ведеться постійна робота із створення та упорядкування таких тематичних виставок: «Казки народів світу», «Письменники Буковини - дітям», «Праці виданих українських мовознавців та літературознавців», «Український фольклор», «Українська поезія», «Бережімо природу», «Відкриття космічних просторів» тощо. Такі виставки розраховані для учнів різних вікових категорій, а також вчителів. Вони допомагають дитині швидко зорієнтуватись у виборі цікавої книги, сприяють розширенню читацьких інтересів та появі нових захоплень.

У бібліотеці ведеться сумарний та індивідуальний облік книг. Сумарнай облік книжкового фонду відображає надходження, вибуття і загальну чисельність. Індивідуальний облік - це облік кожного примірника книги, що надходить до бібліотеки.