Звіти

ЗВІТ

директора КЗ «Розсошенського ЗДО «Зірочка»

Кучик Галини Іванівни

перед колективом, батьками та громадськістю

за 2022-2023 н. р.

 

Даний звіт складено відповідно до статті 20 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11 липня 2001р. № 2628-ІІІ (із змінами), Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 12 березня 2003р. № 305 (із змінами), наказу Міністерства освіти і науки України «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх, та професійно-технічних навчальних закладів», від 28 січня 2005р. № 55, Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005р. № 178 директор дошкільного закладу має звітувати про свою діяльність перед педагогічним колективом, батьківським комітетом, радою та громадськістю. Мета звітування: Подальше утвердження відкритої та прозорої демократичної державно – громадської системи управління дошкільним навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності директора. Відповідно до пункту 3 Примірного положення завданнями звітування є:

 1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління дошкільним навчальним закладом.

 2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління Комунальним закладом «Розсошенським закладом дошкільної освіти (ясла-садком) художньо-естетичного напрямку «Зірочка» Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області». Електронна пошта: dnzzirochka15@ukr.net.

Заклад дошкільної освіти (ясла - садок) «Зірочка» (далі КЗ «Розсошенський ЗДО «Зірочка») є закладом загального розвитку, в якому забезпечується фізичний, розумовий і психологічний розвиток дітей, навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами (далі ООП), оздоровлення дітей віком від двох до шести (7) років. Освітній процес в 2022 - 2023 навчальному році здійснюється відповідно до законів України «Про освіту», «Про дошкільну   освіту», «Про охорону дитинства», Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні, Санітарного регламенту ЗДО, Базового компонента дошкільної освіти (нова редакція),  Концепції національно-патріотичного виховання, листа МОН України « Інструктивно - методичні рекомендації «Щодо окремих питань діяльності закладів дошкільної освіти у 2022 - 2023 н. р.» від 27.07.2022 р. №1/8504-22, наказу МОН № 527 від 06.06.2022 року «Про деякі питання національно – патріотичного виховання в закладах освіти України», річного плану роботи і була спрямована на забезпечення гармонійного розвитку особистості дитини, її фізичного і психічного здоров'я.

 

 

 

 

 

 

Загальні відомості про 

дошкільний навчальний заклад «Зірочка»

 

     Комунальний заклад «Розсошенський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) художньо-естетичного напрямку «Зірочка» Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області» є заклад загального розвитку, в якому забезпечується фізичний, розумовий і психологічний розвиток дітей, навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами. Заклад реалізує основні завдання дошкільної освіти: виховання патріотичного, громадянського ставлення до родини, Батьківщини, збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; виховання  потреби в самореалізації та самоствердженні.

      У дошкільному навчальному закладі  у  2022 – 2023 н. р виховувалося 290 дитини ясельного  та  дошкільного віку, працювало 8 груп (2 ясельних і 6 садових) з 12- годинним режимом, з 7.00 ранку до 19.00 години вечора.

   У зв’язку з військовою агресією рф проти України, з метою збереження життя та здоров’я учасників освітнього процесу, виконання освітньої програми за 2022 – 2023 навчальний рік, освітній процес з дітьми дошкільного віку був організований в дистанційному форматі та у формі консультацій для батьків

в онлайн-режимі, використовуючи платформи Zoom, VIBER тощо. Вихованці та їх батьки постійно долучалися до  майстер-класів, конкурсів.

  Організація навчально-виховного процесу здійснюється згідно з Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про мови», «Про охорону дитинства»;  “Про охорону праці”,  “Про цивільну оборону”,  “Про відпустки” ,Кодексу “Про працю”, Національної доктрини розвитку освіти, Конвенції «Про права дитини»; Положення «Про дошкільний навчальний заклад»; Базового компоненту дошкільної освіти в Україні (нова редакція), «Положення про методичний кабінет». А також, відповідно власного Статуту та річного плану роботи дошкільного закладу.

Зміст освітньої роботи з дітьми, форми організації освітнього процесу відповідали основним вимогам і концептуальним засадам Базового компонента дошкільної освіти України (нова редакція) та реалізувались через освітню програму для дітей віком від двох до семи років «Дитина». Також вихователі використовують у своїй роботі: «Україна – моя Батьківщина», програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку (авт. – Кичата І. І., Каплуновська О. М., Палець Ю.М.; «Вчимося жити разом», програма з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4 до 6-7 років (авт. – Піроженко Т. О., Хартман О. Ю.) та інші парціальні програми.

 

Управлінська діяльність

    У 2022-2023 н. р. пріоритетними залишалися питання створення безпечного, комфортного, інклюзивного середовища для учасників освітнього процесу й  внутрішньо-переміщених осіб, які тимчасово проживають у ЗДО «Зірочка».

    Важливими та актуальними були та залишаються питання:

-         реалізація освітнього процесу в ЗДО у дистанційному форматі;

-         організація роботи з дітьми, що мають особливі освітні потреби;

-         формування соціально-громадянської компетентності дітей; посилення національно-патріотичного виховання;

-         посилення заходів безпеки життєдіяльності;

-         психологічний супровід освітнього процесу в умовах воєнного часу;

-         підвищення кваліфікації та атестація педагогічних працівників;

-         створення безпечних та комфортних умов для проживання ВПО.

  Також у 2022-2023 н. р. адміністрація закладу охопила оперативним контролем стан підготовки до навчального року у форматі он-лайн, рівень педагогічної майстерності педагогів, що атестуються. Протягом навчального року всі педагоги ЗДО постійно підвищували педагогічну майстерність, приймаючи участь у роботі методичних об’єднань міста, педагогічних майстерень, педагогічних лабораторій., приймали участь у онлайн-конференціях, вебінарах, фестивалях, конкурсах. Форми роботи в зв’язку з карантинними обмеженнями та воєнним станом переважно відбувалися в режимі онлайн (платформа ZOOM). З метою залучення дітей до різних видів діяльності педагогічний колектив сплановував змістовний контент роботи, що відвертатиме дітей від хвилювань, страхів та сприятиме зниженню тривожності. Здійснювався психологічний супровід всіх учасників освітнього процесу.

   У дошкільному закладі створюються умови щодо безпечної організації освітнього процесу, наявні плани евакуації у разі небезпеки, проводяться тренування з працівниками у разі надзвичайних ситуацій, проведені заняття та консультації за темами: збереження життя та здоров’я в умовах війни та надзвичайних ситуацій, надання домедичної та першої психологічної допомоги.У закладі в наявності вся нормативна база з питань охорони праці та пожежної безпеки. Необхідна ділова документація ведеться відповідно до вимог «Положення про навчання та інструктаж з охорони праці», все обладнання справне, знаходиться в задовільному стан.

   З метою пропагування дошкільної освіти та ознайомлення з роботою закладу в ЗДО «Зірочка» функціонує власний сайт. Упродовж року висвітлюється інформація щодо роботи закладу, цікаві моменти життя нашого садочка в соціальній мережі «Фейсбук».

   В умовах воєнного стану здійснюється взаємодія між закладом освіти відділом освіти, гуманітарним відділом та іншими відділами Щербанівської сільської ради.

  Крім того з початку війни надається тимчасове проживання внутрішньо-переміщених осіб у дошкільному закладі «Зірочка», постійно надаються консультації з актуальних питань.

 

 

 

Підвищення рівня та організація освітнього процесу

  У 2022-2023 н. р. в умовах військового часу робота дошкільного закладу відбувалася з урахуванням дистанційної форми здобуття освіти.

У процесі організації освітньої діяльності в дистанційному форматі особлива увага зверталася на такі аспекти:

-         організація навчання педагогічних працівників щодо  дистанційної роботи з дітьми та надання їм методичної підтримки;

-         організація психолого-педагогічної підтримки та супровід усіх учасників освітнього процесу;

-         системність організації освітнього процесу з дітьми дошкільного віку.

Надання освітніх послуг дітям, спілкування з батьками,  здійснювалася в сервісах та інструментах комунікацій в онлайн-режимі, а саме створення спільнот із батьками, вихователями в соціальних мережах Viber, з використанням електронних платформ ZOOM з метою надання інформаційно-освітніх послуг та психолого-педагогічних послуг.

Протягом 2022-2023 н. р. вихователі використовували синхронне і асинхронне навчання. Проводилися он-лайн заняття та записувалися відеозаняття, яке передавалося батькам. У таких умовах батьки стали партнерами вихователів. Тобто перша робота здійснювалася саме з ними, а вже далі з їхніми дітьми.

Методична служба закладу дошкільної освіти значну увагу приділяла виконанню Закону України «Про засади державної мовної політики» та інших нормативних документів з питань розвитку та впровадження державної мови. Вся ділова документація в ЗДО велась державною мовою з дотриманням нормативних вимог. Педагоги мають достатній рівень володіння державною мовою.

Освітній процес в ЗДО «Зірочка» будувався на основі комплексної програми «Дитина» та парціальних програм у форматі он-лайн.

Пріоритетними напрямами роботи педагогічного колективу в навчальному році були наступні завдання:

1.Наступність між дошкільною та початковою ланкою освіти.

2.Розвиток почуттів та емоцій дитини. Плекаємо щасливу особистість. STREAM – освіта.

3.Формування мистецьких смаків та любові до культурної спадщини українського народу.

4.Виховання патріотичних почуттів, почуття гордості за власну землю та народ.

5. Виховання культурно – гігієнічних навичок.

Педагогічний колектив дошкільного закладу  керувався такими державними документами:

1. Комплексні освітні програми:

§  Освітня програма для дітей від 2 до 7 років «Дитина» (наук.кер. Огневюк  В.О., Бєлєнька Г.В.);

§  Освітня програма: «Дитина в дошкільні роки» (наук. кер. Крутій К.Л.);

Обласна програма „Основи безпеки дітей дошкільного віку”. Обласна програма з естетичного виховання дітей дошкільного віку „Дитина. Гармонія. Світ” ( затверджена вченою радою Полтавського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників у листопаді 1998 року).

2. Парціальні освітні програми:

§  Програма художньо-естетичного розвитку дітей раннього віку «Радість творчості» (авт. Борщ Р.М., Самойлик Д.В.);

§  Програма розвитку творчих здібностей у дітей на заняттях із малювання «Барвиста радість» (авт. Шульга Л.М.)

3. Конституція України ( Розділ ІІ).

4. Конвенція про права дитини.

5. Державна національна програма „ Освіта. Україна ХХІ століття”.

6. Положення про дошкільний заклад.

7. Закон України про мови.

8. Закон України „ Про дошкільну освіту”.

 

Протягом 2022-2023 навчального року було проведено такі заходи:

-         Дослідницька діяльність дітей: «Яблучна лабораторія» до педради: «Щастя дитини, як цінність STREAM – освіта»

-         День Писемності та Української мови. Як працювати з дітьми on-line

-         Тренінг для педагогів: «Практикум стійкості, відновлення та пошуку ресурсу в сучасних реаліях» та «Професійний саморозвиток педагога»

-         Захід для малечі ВПО «Я чекаю Миколая»

-         Заняття з конструювання «Місто для машинок»

-         Заняття з хореографічного мистецтва «Дівочі посиденкь та козацькі забави»

-         Майстер-клас до Дня Збройних Сил України «Дякуємо ЗСУ!» виготовлення та розмальовування пряників для воїнів

-         Інтегроване заняття «Мандрівка Сонячною системою»

-         Творчість Ліни Костенко «Бузиновий Цар» захід для вихователів

-         Консультація для вихователів6 «Мовленнєві ігри для дітей»

-         Інтегроване заняття «Кіт будує собі хату»

-         Заняття з сенсорного розвитку: «Країна Гудзиків»

-         Заняття з сенсорного розвитку «День народження Оксаночик»

-         Майстер-клас для вихователів: Ангели літають, зі святом всіх вітають»

-         Заняття з логіко-математичного розвитку «Зимова математика»

-         Творча діяльність «Мудра сова» до педради «Дитина у світі мистецтва»

-         Інтегроване заняття «Щира казка українська»

-         Захід до Стрітенського свята «Зимоньку проводжаймо, весноньку зустрічаймо!»

-         Казка для дітей «Солом’яний бичок»та «Пан Коцький»

-         Творче заняття «Олівці – малювці ожили в моїй руці» до педради «дитина у світі мистецтва»

-         Консультація для вихователів «Як Леся стала Українкою» до Дня народження поетеси

-         Майстер-клас для вихователів «Браслет із ягідок»

-         Творча робота «Великодній дарунок»

-         Кулінарне заняття «З Україною в серці» до педради «основи національно-патріотичного виховання»

-         Майстер-клас для дорослих «Нетрадиційні техніки малювання»

-         Семінар для вихователів «Українська родина. Плекаємо у дітей шану до старших»

  З метою реалізації зазначених вище завдань протягом навчального року педагоги підбирали відеоматеріали, дидактичні ігри, виготовляли власноруч театри, отримували консультації та методичні рекомендації. Також використовувалися інформаційно-комунікаційні технології, технічні засоби навчання.

Заходи щодо забезпечення дошкільного закладу

кваліфікованими педагогічними кадрами

       Педагог залишається центральною фігурою, що забезпечує якість освіти в дошкільному закладі. Професійна підготовка педагогічних працівників до роботи з дітьми дошкільного віку передбачала не тільки формування відповідних знань, а головне формування особистісних якостей, які демонструють пластичність і мобільність професійних дій, здатність до збільшення різних варіантів запитань, які забезпечують активність дітей. педагогів ЗДО «Зірочка» сформували нові навички та цінності, які стосуються переходу від фронтальних форм роботи педагогічних працівників з дітьми до можливості вільного вибору дітьми видів діяльності.

      Зусилля педагогічних працівників були спрямовані на формування відповідних професійних компетентностей, які затверджено у професійних стандартах та визначають вимоги щодо підвищення рівня підготовки фахівців  «Дошкільна освіта».

      Методична робота з педагогічними кадрами  протягом року була побудована на принципах доступності, рівності умов для кожного педагогічного працівника, безперервності їх професійного вдосконалення.  Структура роботи сприяла реалізації поставлених завдань; підвищення рівня професійної майстерності кожного педагога.

     У 2022-2023 році педагоги КЗ «Розсошенського ЗДО «Зірочка» продемонстрували особистісну мобільність, оперативність, креативність у виборі форм та методів роботи залежно від ситуативних освітніх завдань.

      З дошкільниками працюють висококваліфіковані педагоги, із яких 24 педагоги мають вищу освіту, 4 педагоги – базову вищу.

    З кожним роком спостерігається динаміка підвищення рівня кваліфікації педагогів. Мають кваліфікаційну категорію:

«спеціаліст» – 8 осіб,

«2 категорія» – 13 осіб,

«1 категорія» – 3 особи,

«вища категорія» - 4 особи

Педагогічні звання:

«старший вихователь» 1 особа

«вихователь-методист» – 3 особа

Атестаційною комісією І рівня у Розсошенському закладі дошкільної освіти «Зірочка» у 2022-2023 р. було атестовано 10 педагогічних працівника закладу, атестаційною комісією ІІ рівня відділу освіти Щербаніської сільської ради 3 працівника.

  У КЗ «Розсошенському ЗДО «Зірочка» створений дієвий колектив педагогічних працівників, який дозволяє забезпечувати освітній процес на високому рівні. Постійно ведеться  робота з педагогічними працівниками щодо підвищення професійної самооцінки, саморозвитку, якісних показників, обмін досвідом роботи та отримання педагогічних звань.

 

Заохочення працівників

Заохочення педагогічних працівників в закладі здійснювалося на підставі  Положення про преміювання і матеріальне заохочення працівників КЗ «Розсошенського ЗДО «Зірочка» та Колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом  КЗ  «Розсошенського ЗДО «Зірочка».

У 2022-2023 н. р.  вчасно виплачувалась заробітна плата і аванс, всі педагоги та допоміжний персонал отримують доплати, доплату за вислугу років, за престижність праці.  Всі працівники отримали матеріальну допомогу на оздоровлення під час відпустки.

 

Інклюзивна освіта в закладі дошкільної освіти

Ефективне впровадження інклюзивної освіти неможливо без організації злагоджено  діяльності команди психолого-педагогічного супроводу, вихователя та асистента вихователя інклюзивних груп, визначення шляхів їх спільної співпраці та взаємодії, формування необхідних компетентностей для успішного професійного зростання, моделі співробітництва. Опанування педагогами ефективними навичками взаємодії є запорукою успішної реалізації освітніх напрямків

    Якісна дошкільна освіта є синонімом інклюзивної освіти — освіти, яка передбачає участь в освітньому процесі усіх дітей і створює для цього відповідні можливості. Наш заклад дошкільної освіти базується на демократичних цінностях та повазі до основних прав людини і створює умови для максимальної участі в освітньому процесі усіх дітей, у тому числі й дітей з особливими освітніми потребами.  Досвід перебування дітей з ООП у КЗ «Розсошенському ЗДО Зірочка», наголос на соціально-емоційному розвитку, дають можливість дітям навчатися емпатії, рівності, толерантності, багатоманітності, набувати знань щодо своїх прав. Наразі є велика потреба розвивати інклюзивну освіту на рівні дошкільного закладу, бо ранній і дошкільний вік є важливим для розвитку усіх дітей, а для дітей з особливими освітніми потребами цей період має особливе значення.. Для дітей з особливими освітніми потребами освітній процес, адаптувати та модифікувати, з дітьми працювали вихователі та асистенти-вихователів, надавалися корекційно-розвиткові послуги практичним психологом, логопедом.

    Впродовж 2022 – 2023 н.р. на інклюзивній освіті виховувалось 5 дітей з особливими освітніми потребами.

З метою всебічного вивчення особистості дитини з ООП, організації ефективної допомоги і психолого - педагогічної підтримки, відстеження динаміки її індивідуального шляху розвитку, створення належних умов для інтеграції дітей з ООП в освітнє середовище, протягом 2022-2023н.р. проводилась систематична робота команди психолого-педагогічного супроводу. Саме команда психолог-педагогічного супроводу відіграє провідну роль у повноцінному й усебічному включенні, оскільки саме вона виступає монолітним механізмом із синхронним використанням методичного інструментарію інноваційної технології інклюзивної освіти.  Професіоналізм та ентузіазм працівників, уміння працювати в команді, втілювати перспективні педагогічні ідеї та досвід, опановувати інноваційні технології – це сформовані компетентності нашої команди. Системність роботи фахівців команди супроводу забезпечували обов’язкову корекційну складову освітньо - виховного процесу шляхом виділення необхідних корекційних годин за освітніми потребами кожної дітей: організували заняття з розвитку соціально-побутового орієнтування, психологічні, логопедичні заняття. Розроблення індивідуальної програми розвитку; моніторинг виконання індивідуальної програми розвитку для кожної дитини з (ООП) з метою коригування та визначення динаміки розвитку.  Постійне відстеження показників засвоєння знань, умінь та навичок відповідно визначеним завданням та цілям ІПР кожної дитини з ООП, надало змогу досягти певних результатів в роботі команді психолого-педагогічного супроводу. Виходячи з вищезазначених показників маємо визнати, що простежується певна динаміка засвоєння програмових вимог у більшості дітей з ООП. Під час роботи команди фахівців індивідуального супроводу дитини проводилась тісна співпраця з батьками дітей, які знаходяться на інклюзивному навчанні. Фахівцями проводились тематичні бесіди; вичерпні роз’яснення щодо врахування особливостей розвитку дітей з особливими освітніми потребами, залучених в інклюзивні групи, що сприяло формуванню батьківської компетентності у спілкування з дітьми під час обговорення питань, що виникали унаслідок спілкування та групової взаємодії в дитячому колективі.  

Система якості надання відповідних зазначених послуг була організована на високому рівні.

 

Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я вихованців та педагогічних працівників

  Одним з пріоритетних напрямків діяльності адміністрації ДНЗ є забезпечення соціального захисту вихованців. Відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» на початок 2022-2023 навчального року було проведено облік дітей КЗ «Розсошенського ЗДО «Зірочка», забезпечено роботу та постійне  оновлення і внесення коректив до бази даних комп’ютерної програми «КУРС: Дошкілля».  З метою оптимізації подальшої освітньої роботи з дітьми з особливими потребами впродовж року було організовано спільну роботу з Новосанжарським ресурсним центром.

Постійно проводились заходи з пропаганди психолого-педагогічних знань щодо соціального захисту дітей.. Було доведено до відома працівників алгоритм  дій щодо надання першої психологічної допомоги та у разі виникнення ситуації, пов’язаної з насильством в сім’ї. Практичним психологом та педагогами закладу підготовлено та проведено ряд консультацій для педагогів.

  На сайті КЗ «Розсошенського ЗДО «Зірочка» є сторінка психолога, де розміщена інформація про попередження насильства в сім’я, протидія булінгу, подолання тривожності та інше.

  Для педагогів КЗ «Розсошенського ЗДО «Зірочка» були проведені тренінгові заняття «Стресостійкість та пошук власного ресурсу в сучасних реаліях», які були спрямовані на стабілізацію психоемоційного стану, розвиток стресостійкості, формування навичок саморегуляції, активізація джерел внутрішьої сили.

    Таким чином, можна зробити висновок про те, що в закладі робота з соціального захисту вихованців проводиться планово, в системі і виконується

  

Забезпечення організації харчування та медичного обслуговування дітей і педагогічних працівників. Організація харчування

  Педагогічні працівники дотримуються принципів наступності, єдності вимог в дошкільному закладі і в родині. Виконання вимог програми щодо виховання культурно-гігієнічних навичок, питання раціонального харчування дітей.   

Відповідна робота проводилась з батьками вихованців в онлайн-режимі та в групах Viber. де висвітлювалась відповідна інформація: «Організація харчування дітей вдома», Які продукти корисні для здоров'я дітей. Безумовно, щаслива дитина – це здорова дитина. Тому вся робота була спрямована на охорону життя та здоров’я дітей.

З метою зміцнення здоров’я дітей проводилася робота з  батьками з питань щодо виховання  у дітей дбайливого ставлення до власного здоров’я.

     З метою імунопрофілактики для попередження виникнення інфекцій в закладі протягом навчального року проводиться просвітницька робота з працівникам та батьками. Також сестрою медичною закладу, постійно проводиться санітарно-просвітницька робота з батьками, працівниками та дітьми, щодо попередження різних видів захворювання.  

Працівники КЗ «Розсошенського ЗДО «Зірочка» систематично проходять медичні огляди.

Відповідно до Законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб», згідно Порядку проведення медичних оглядів  працівників певних категорій, затвердженого наказом  Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007р. № 246 та наказу Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 №432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі» –  усі категорії працівників дошкільного закладу  проходили медичні огляди.  Відповідальність за своєчасне проходження медичних оглядів працівниками КЗ «Розсошенського ЗДО «Зірочка»,  покладено на старшу сестру медичну Даниленко З.І., вона постійно  контролює дане питання, веде облік проходження персоналом періодичних медичних оглядів. У дошкільному навчальному закладі забезпечено проведення первинного, періодичного та інших видів інструктажів з техніки безпеки. Відповідно до чинного законодавства. не допускається до роботи люди, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці.  На виконання Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001р. № 2628ІІІ (із змінами), відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про основні заходи цивільного захисту на 2011 рік» від 21 березня 2011р. № 246, відповідно наказу «Про організацію та проведення Тижня безпеки дитини» від 30.04.2014 № 44 – «Про проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності дитини», з метою формування у дітей свідомого розуміння цінностей власного життя та здоров’я, в закладі було організовано та проведено Тиждень охорони праці та безпеки життєдіяльності.  Діяльність адміністрації спрямована на виховання в учасників освітнього процесу ЗДО «Зірочка» якостей свідомого і обов’язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації; формування навиків безпечної поведінки у різних нестандартних ситуаціях, формування знань про правила самозбереження, дорожнього руху, з протипожежної безпеки.

Вжиті керівником заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази дошкільного закладу

Заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу – є одним із провідних напрямків роботи директора.

  Стан приміщень КЗ «Розсошенського ЗДО «Зірочка» відповідає санітарним нормам, має задовільну оцінку. Робочі місця відповідають санітарно-гігієнічним нормам, вимогам безпеки і охорони праці.

   Садочок забезпечено необхідним обладнанням: меблями, м’яким інвентарем та іншими матеріалами.

Матеріальні цінності оприбутковуються відповідно до вимог нормативно-правових актів та беруться на облік бухгалтерією. Приміщення і територія ЗДО «Зірочка» оснащені необхідним інвентарем.

   Крім того, з початку агресії рф з’явилася також додатково потреба в тимчасовому облаштуванні КЗ «Розсошенського ЗДО «Зірочка» для зручного та комфортного проживання  внтурішньо-переміщених осіб.

 

Робота з питань щодо  звернень громадян

Робота із зверненнями громадян у КЗ «Розсошенському ЗДО «Зірочка» протягом 2022-2023 навчального року здійснювалась відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», положень Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», Інструкції з діловодства за зверненнями громадян та Класифікатора звернень громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року №858.

 У КЗ «Розсошенсьокму ЗДО «Зірочка» особистий прийом громадян здійснюються відповідно до графіка прийому громадян директором, який розміщений на сайті закладу. Звернення громадян реєструються в журналі реєстрації звернень громадян. За звітній період 2022-2023, в період  зафіксовано 54 звернення громадян, а саме: питань працевлаштування - 2 особи,  батьки дітей з приводу переводу та влаштування дітей до ЗДО – 12 осіб,  відрахування дітей з ЗДО – 8,  з питань щодо реєстрації в електронній черзі  до ЗДО 9, з питань розміщення ВПО – 23.

Всі звернення були прийняти у письмову виді та телефонних дзвінках Відповіді на звернення громадян були обґрунтовані та надані своєчасно. Звернення громадян здійснювалось як за графіком прийому громадян так і поза нього, бо в умовах карантину. Всі звернення розглядаються вчасно відповідно до встановленого законодавством терміну. Роботу КЗ «Розсошенського ЗДО «Зірочка» щодо забезпечення своєчасного, кваліфікованого, повного розгляду звернень громадян вважаємо задовільною. Серед працівників закладу проводиться робота по ознайомленню зі змінами в законодавстві , що регулює роботу зі зверненнями громадян.

 

 

         Директорка                                                                Ганна КУЧИК

Звіт про проведену роботу на час літньо-оздоровчого періоду 2018р.

 у Розсошенському ЗДО «Зірочка»

Протягом червня – серпня 2018р. у закладі була проведена  навчально-виховна робота згідно плану до літньо - оздоровчого періоду.

Маючи за основу роботи збереження здоров’я дітей проведено цікаві свята та розваги: «Казка в гості завітала» вихователь Семігласова О.Г., «Мама, тато, я – дружна сім’я» вихователь Штанько Н.Ю., розвага:  «Подорож до країни Емоцій» практичний психолог Іващенко Ю.М., театралізоване свято: «З сонцем, водою, повітрям слід дружити, щоб гартуватись і не хворіти» вихователь Замура О.В., розвага: «Його величність Танок!» вихователь естетики Кривопишко М.А.,  Дні чистоти і гігієни, які допомагають зрозуміти, що бути здоровим, міцним і бадьорим – це основа нашого життя.

Навіть з наймолодшими дошкільниками Олійник М.В. провела цікаву спортивну розвагу: «У саду та на городі». Де діти граючись перебували у постійному русі, мандрували,  виконували цікаві завдання, зустрічали різних кумедних персонажів розваги, розповідали вірші, танцювали, отримували цікаві подарунки.

Дбаючи про збереження здоров’я та життя підростаючого покоління постійно проводилися роз’яснювальні бесіди про різних тварин та комах, отруйні рослини та гриби, правила дорожнього руху.

Стосовно екологічної тематики було проведено свято: «Подорож до Зеленої країни» вихователь Удоденко А.Г., музична розвага: «Рости, виростай про природу дбай» вихователь естетики Дорошенко В.І.,  цікава вікторина: «Щасливе дитинство», що провела вихователь естетики Боровик А.С. з вдало продуманими конкурсами, іграми,  запитаннями та загадками про оточуючий світ,  цікавими піснями.

Проведено відмінні музичні розваги, що містять в своїй тематиці повчальний зміст, глибоку мораль та патріотизм: літературно-музична розвага:  «Вулицями рідного міста» вихователь Люта Н.М., розвага з використанням українських народних ігор: «Як лісовичок ігор навчав»  вихователь Мамай К.О.

23 серпня 2018р.  планується проведення свята до Дня Незалежності: «Квітуй, Україно!» вихователь Лисенко Н.М. з піснями таночками, цікавими іграми і обов’язково подарунками (плетеними власноруч браслетками жовто-блакитного кольору)

Діти щодня грали в різні ігри, проводили спостереження, малювали, слухали казки та розповіді, вчили вірші про літо: «Гарне сонечко в краплинку», «Дощик, дощик, ти вже злива», «Я біжу, біжу по гаю», «А я у гай ходила» та ін.

Протягом літньо-оздоровчого періоду діти мали гарне, збалансоване харчування: м'ясо, печінку, рибу, свіжі овочі та фрукти, печиво, сік.   

 

 

 

Вихователь–методист Розсошенського  «Зірочка»                   Т.В. Корсун

 

Завідуюча Розсошенським ЗДО «Зірочка»                                   Г. І Кучик