публічна інформація

 Відповідно до ст. 3, 6, 26, 30 Закону України "Про освіту", ст. 10 Закону України  "Про доступ до публічної інформації", Закону України "Про відкритість використання публічних коштів" , постанови Кабінету міністрів України від 21.10.2015 р. № 835 "Про затвердження положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у форматі відкритих даних", з метою забезпечення прозорості та інформаційної відкритості діяльності закладу дошкільної освіти "Зірочка"  на нашому сайті можна переглянути та ознайомитися з основними документами садочка та іншою інформацією (див. в розділах).

Ліцензія 

Розпорядження Голови обласної державної адміністрації "Про видачу ліцензії" від 26.11.2018 р. № 983

 drive.google.com/file/d/1wrSeitg7MrE40JyVVhABB_46qvx5mqDG/view?usp=sharing 

ліцензія скан.pdf

Безбар’єрність має стати новою суспільною нормою в Україні.

Щоб її досягти у суспільстві, необхідно в центрі уваги поставити людину та її різноманіття.. Такі зміни неможливі без змін у комунікації із суспільстві.

«Довідник безбар’єрності» — це гід з коректного спілкування, у якому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови. Його можна завантажити за посиланням: bf.in.ua



Рішення про закріплення за  КЗ "Розсошенським" ЗДО "Зірочка" території обслуговування № 129 від 03.10.2023 р.



Рішення 03.10.2023 №129.pdf
На сайт Рішення територія обсуговування.pdf

Нас можна знайти в ДІЇ

Надання освітніх послуг. Код дійсний до 21.02.2024.pdf
листівка-буклет.pdf
листівка-календар А4.ai

ЗВІТ

директора КЗ «Розсошенського ЗДО «Зірочка»

Кучик Галини Іванівни

перед колективом, батьками та громадськістю

за 2023-2024 н. р.

Даний звіт складено  відповідно до статті 20 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11 липня 2021 р. № 2628 – ІІІ (зі змінами), Положення про дошкільний навчальний заклад, наказу Міністерства освіти і науки України «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх, та професійно-технічних навчальних закладів», від 28 січня 2005 р. № 55, Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 р.№ 178від 23.03.2005 № 178, зміст звіту зроблений на підставі «Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед пед. колективом та громадськістю».

Мета:

Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління дошкільним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень.

Відповідно до пункту 3 Примірного положення завданням звітування є:

1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління дошкільним закладом.

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління навчальним закладом.

 

Загальні відомості про 

дошкільний навчальний заклад «Зірочка»

 

     Комунальний заклад «Розсошенський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) художньо-естетичного напрямку «Зірочка» Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області» є заклад загального розвитку, в якому забезпечується фізичний, розумовий і психологічний розвиток дітей, навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами. Заклад реалізує основні завдання дошкільної освіти: виховання патріотичного, громадянського ставлення до родини, Батьківщини, збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; виховання  потреби в самореалізації та самоствердженні.

      У дошкільному навчальному закладі  у  2023 – 2024 н. р виховувалося 274 дитини ясельного  та  дошкільного віку, працювало 5 груп (2 ясельних і 3 садових) та 3 групи дистанційно (у зв’язку з проживанням ВПО у групових приміщеннях садочка) з 12- годинним режимом, з 7.00 ранку до 19.00 години вечора. Набір дітей до закладу здійснюється відповідно до черги електронної реєстрації з врахуванням пільгових категорій дітей.

Головним пріоритетом у діяльності дошкільного закладу є збереження життя і здоров'я маленьких вихованців. Тож у період воєнного стану було нагальним облаштування безпечного освітнього простору. Облаштоване укриття забезпечує дошкільників всім необхідним під час повітряної тривоги.

  Організація навчально-виховного процесу здійснюється згідно з Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про мови», «Про охорону дитинства»;  “Про охорону праці”,  “Про цивільну оборону”,  “Про відпустки” ,Кодексу “Про працю”, Національної доктрини розвитку освіти, Конвенції «Про права дитини»; Положення «Про дошкільний навчальний заклад»; Базового компоненту дошкільної освіти в Україні (нова редакція), «Положення про методичний кабінет». А також, відповідно власного Статуту та річного плану роботи дошкільного закладу.

Зміст освітньої роботи з дітьми, форми організації освітнього процесу відповідали основним вимогам і концептуальним засадам Базового компонента дошкільної освіти України (нова редакція) та реалізувались через освітню програму для дітей віком від двох до семи років «Дитина». Згідно підведених підсумків 2023-2024 р. результативність виховного процесу знаходиться на високому рівні.

 

Аналіз педагогічного складу

       У закладі працює 56 осіб. З них 25 педагогічних працівників та 31 допоміжного персоналу. У закладі працюють практичний психолог, логопед,

керівник музичний, хореограф, вихователі естетики, інструктор з фізкультури.

  Керуючись Законом України «Про дошкільну освіту» ст.31 п.3, директор приймає і звільняє з посади педагогів і інших працівників. На педагогічні посади приймаються особи, які мають відповідну вищу /повну, базову, не повну/ педагогічну освіту. Добір кадрів здійснюється з урахуванням фахової освіти. Обов’язкове володіння українською мовою.

На початок навчального року наказом по ЗДО за всіма віковими групами було закріплено педагогічні кадри. При підборі кадрів для роботи в кожній групі враховувався емоційний комфорт, професійно-індивідуальна спрямованість на основі спостережень, тестувань і анкетувань, що дозволило адміністрації забезпечити в кожній віковій групі психологічну сумісність і результативність в роботі.

    Одним із важливих напрямків удосконалення педагогічної майстерності є атестація педагогів, яка здійснюється у відповідності до чинного законодавства, Положення про атестацію педагогічних працівників. 

Адміністрація закладу сприяє та створює умови для постійного підвищення кваліфікації, чергової та позачергової атестації.

    Метою атестації є стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету, забезпечення ефективності освітнього процесу.

Головним завданням атестаційного періоду є комплексна оцінка рівня кваліфікації педагогічної майстерності, результатів педагогічної діяльності педагогів. З метою використання права на атестацію адміністрація закладу щороку знайомить педагогів із законодавчою і нормативною базою щодо даного питання. Здійснюється методичний та психологічний супровід педагогів, які атестуються.

    Робота атестаційної комісії проводилася відповідно до складеного і затвердженого плану роботи на засадах перспективності, дієвості, особистісної орієнтації, демократії та взаємоповаги. 

   У 2023-2024 навчальному році атестувалися 5 педагогів: вихователі: Васильчук О.В. (присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії»), Томко А.А. (присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст ІІ категорії»), Каралкіна Л.М. (присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії»),інструктор з фізкультури Гришко Н.П.  

Педагоги, які атестувалися, поділилися досвідом використання освітніх технологій під час атестаційного періоду. Кожен із них продемонстрував свою методичну та фахову майстерність, вміння володіти аудиторією, вільно висловлюватися. Слід відзначити високий рівень оформлення матеріалів, які накопичені за атестаційний період педагогами у своїх портфоліо.

 

 

Організація освітнього процесу

    В 2023-2024 н. р. пріоритетними напрямами діяльності закладу роботи педагогічного колективу закладу дошкільної освіти були:

1. Оптимізувати роботу з формування логіко-математичної компетентності дітей дошкільного віку шляхом використання STREAM-підходів.

2.     Формувати соціально-громадянську компетентність, патріотичні почуття шляхом використання інноваційних технологій, розвитку зв'язного мовлення, прозових та поетичних творів сучасних авторів, кращих зразків малих фольклорних жанрів.

3.     Формування стресостійкості, рухової та здоров’язбережувальної компетентностей дошкільнят через впровадження в освітній процес інноваційних здоров’язбережувальних  технологій.

   Основними документами, які визначають критерії якості дошкільної освіти, є Базовий компонент дошкільної освіти, Освітня програма для дітей від 2 до 7 років «Дитина», що розкриває зміст його реалізації в кожному віковому періоді розвитку дошкільника, парціальні програми: Л.В. Лохвицька «Про себе треба знати, про себе треба дбати», Шевчук А.С. «Дитяча хореографія», Крутій К.Л. «STREAM – освіта або Стежинки у Всесвіт», «Безмежний світ гри з LEGO» та інші.

     Планування роботи ЗДО «Зірочка» на 2023-2024 навчальний рік здійснювалось згідно схваленого педагогічною радою плану роботи. Окрім цього, директор, вихователь-методист, сестра медична старша, практичний психолог, вчитель-логопед, керівники музичні, педагоги кожної вікової групи здійснювали перспективне та календарне планування освітньої роботи. Контроль за виконанням плану здійснювався щотижнево та обговорювався на оперативних нарадах, педагогічних радах.

  На початок навчального року наказом по ЗДО «Зірочка» за всіма віковими групами було закріплено педагогічні кадри. При підборі кадрів для роботи в кожній групі враховувався емоційний комфорт, професійно-індивідуальна спрямованість на основі спостережень, тестувань і анкетувань, що дозволило адміністрації забезпечити в кожній віковій групі психологічну сумісність і результативність в роботі.

       Методичний супровід у закладі забезпечувала вихователь-методист Корсун Тетяна Василівна. Осередком здійснення освітньої діяльності та роботи з педагогічними кадрами в дошкільному закладі є методичний кабінет.

Методична робота в закладі здійснюється у відповідності до:

 • державних директивних документів про освіту, що регламентують і визначають основні напрямки та зміст освітньої роботи з дітьми (Закон України «Про дошкільну освіту», Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), «Типове положення про методичний кабінет дошкільного навчального закладу» (наказ Міністерства освіти і науки України від 09.11.2010 р. № 1070), Положення про організацію методичної роботи);

• науково-педагогічних досліджень, що стосуються питань методичної роботи з педагогами;

• інформації про перспективний педагогічний досвід, новітні технології навчання та виховання дошкільників;

• інструктивно-методичних матеріалів з питань організації методичної роботи, удосконалення освітнього процесу, напрямків діяльності педагогів;

 • навчальних планів, програм, посібників, методичних рекомендацій, новинок психолого-педагогічної літератури.

З педагогічними кадрами методична робота будується на принципах доступності, індивідуалізації, диференціації, безперервності та спрямована на:

реалізацію завдань закладу на 2023-2024 н. р.;

підвищення якості освітнього процесу;

надання  методичної допомоги;

удосконалення професійної майстерності, психолого-педагогічної культури педагогів;

розширення професійного світогляду педагогічних працівників, систематичне інформування педагогів щодо інновацій у галузі дошкільної освіти;

виявлення, вивчення, узагальнення та поширення перспективного педагогічного досвіду з метою його застосування в освітньому процесі;

надання консультативної  та практичної допомоги педагогічним працівникам щодо організації освітнього процесу;

розроблення методичних рекомендацій, зразків дидактичних ігор і вправ, розвивальних посібників з різних видів роботи з дітьми;

систематичне вивчення стану освітнього процесу, динаміки змін у розвитку дітей;

організацію взаємодії із закладом загальної середньої освіти «Комунальним закладом Розсошенською гімназією Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області» з метою забезпечення наступності між дошкільною та початковою освітою;

організація системи роботи, спрямованої на удосконалення професійної майстерності, психолого-педагогічної культури педагогічних працівників, підвищення їх кваліфікації, активізацію творчого потенціалу та збагачення досвіду;

сприяння участі колективу закладу в інноваційній освітній діяльності.

З метою забезпечення умов для зростання творчості та успішності педагога у закладі проводиться:  педради, семінари, практикуми, майстер-класи; проводяться психолого-педагогічні консультації з вивчення діючих Програм розвитку дітей; висвітлюється результативність професійного росту педагогів через створення педагогічних та творчих портфоліо.

Для реалізації однієї з основних функцій роботи методичного кабінету - забезпечення комплексного творчого процесу, під час якого здійснюється практичне навчання педагогічних працівників, оволодіння ними ефективними формами і методами роботи з дітьми, створено каталоги: дитячої художньої літератури, методичної літератури, дидактичних ігор, періодичних видань, обліку іграшок та посібників.

Матеріали, зібрані в методичному кабінеті, систематизовані та розташовані для зручного використання, що відображено у каталозі методичного кабінету. Окремими розділами виділено нормативні документи, документація вихователя-методиста; матеріали атестації працівників; співпраця зі школою, родиною, матеріали перспективного педагогічного досвіду.

У методичному кабінеті зібрано матеріали з досвіду роботи педагогів -інформації, доповіді, зразки планування, проведення тематичних днів, тижнів, методичні рекомендації, матеріали діагностичного обстеження рівнів засвоєння дітьми програми для здійснення індивідуального та диференційованого підходу до кожного вихованця, конспекти занять, сценарії свят, кращі дитячі роботи, регулярно організовуються тематичні виставки, матеріали яких ефективно використовуються педагогами під час освітнього процесу.

Методична робота в ЗДО спрямована на підвищення інноваційного потенціалу педагогів. Готовність до здійснення інноваційної діяльності розкривається через здатність до самоорганізації, самоаналізу, рефлексії; здатність відмовитися від стереотипів педагогічного мислення; прагнення до творчих досягнень; критичність мислення, здатність до оцінювальних суджень.

Колектив педагогів впродовж 2023-2024 н. р. впроваджував у практику інноваційні технології: казкотерапію з використанням ідей В.О. Сухомлинського, музейну педагогіку, ТРВЗ, піскотерапію, технологію «Художнє слово і дитяче мовлення» Н. Гавриш,  художньо-естетичний розвиток «Радість творчості», оздоровчо-освітня діяльність «Веселкова музикотерапія», театралізована діяльність «Грайлик»,  ЛЕГО-технологію «Безмежний світ гри з лего», «Творці майбутнього», «Шість цеглинок»,  експерементно-дослідницьку діяльність «STREAM-освіта або стежинки у всесвіт», фізичне виховання «Казкова фізкультура», безпека життєдіяльності «Про себе треба знати, про себе треба дбати», навчання дітей гри в шахи «цікаві шашки».

   Використання різних інноваційних технологій допомагає оптимізувати роботу педагогів, вдосконалити освітній процес.

Постійно відбувалася робота з підвищення самоосвіти педагогів,  підвищення їх професійного рівня, що сприяло вдосконаленню практичних знань, умінь та навичок. Методичні, організаційно-педагогічні заходи стимулювали творчі пошуки вихователів, сприяли впровадженню сучасних інноваційних технологій в освітній процес.

Педагогічні працівники проінформовані про сучасні форми та методи професійного самовдосконалення та використовують онлайн-платформи «Prometheus», «EdEra», «НаУрок», «Всеосвіта» для професійного росту.

 У роботі з педагогами переважають інтерактивні форми методичної роботи, в яких має можливість взяти участь кожний педагог: майстер-класи, авторські школи, школа молодого педагога, семінари-практикуми, тренінги, інтерактивні ділові ігри.

   Виконання рішень педради сприяло покращенню методичного та матеріального забезпечення освітнього процесу, підвищенню ефективності роботи педагогів.

Планування контролю за станом освітнього процесу в ЗДО було системним, відповідало річним завданням закладу та спрямоване не лише на виявлення недоліків, а й на глибоке вивчення стану освітнього процесу з метою його удосконалення, надання своєчасної допомоги вихователям.

З метою реалізації права на освіту дітей з особливими освітніми потребами у 2023-2024 н. р на базі старших груп «Квіточка» та «Зірочка» створено дві інклюзивні групи. На даний час ЗДО відвідує 10 особливих діток, з них 4 у цьому році восени йдуть до школи. Ведеться робота з супроводу інклюзивного навчання, працює команда психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами,    відповідно до висновку та рекомендацій інклюзивно-ресурсного центру група фахівців закладу дошкільної освіти (вихователь-методист, вихователі, асистент вихователя, практичний психолог, вчитель-логопед, медична сестра та інші) із обов’язковим залученням батьків дитини, розробили індивідуальні програми розвитку для кожної дитини з особливими освітніми потребами та здійснювали відповідний психолого-медико-педагогічний супровід цих дітей. Результати моніторингу освітньої роботи з дітьми з особливими освітніми потребами свідчить про позитивну динаміку процесу соціалізації дітей з особливими освітніми та набуття необхідних життєвих навичок.

На виконання Базового компоненту дошкільної освіти в ЗДО «Зірочка» впродовж 2023-2024 н. р працювали гуртки. З метою виявлення, підтримки та розвитку обдарованості, природних нахилів та здібностей дітей дошкільного віку було організовано роботу гуртків:

ü «Художня студія» - керівник Боровик А.С.

ü «Тетральна мозаїка»-керівник Семігласова О.Г.

ü «Читайли» - керівник Корсун Т.В.

ü «Мудрі шахи» -  керівник Титаренко Л.С.

ü «Світ гри з Lego» - керівник Іващенко Ю.М.

ü  «Паперові мандри» - керівник Семігласова О.Г.

ü  «Весела математика» - керівник Каралкіна Л.М.

ü  «Срібний дзвіночок» - керівник Дехтеленко Л.М.

ü «Природолюби» - керівник Палішко М.В.

ü «Грація» - керівник Кривопишко М.А.

  Для реалізації зазначених вище завдань протягом навчального року педагоги створювали відповідні куточки (осередки), підбирали наочні матеріали, дидактичні ігри, виготовляли власноруч театри, отримували консультації та методичні рекомендації. Також використовуються інформаційно-комунікаційні технології, технічні засоби навчання.

   З метою підвищення професійного рівня педагогів з різних галузей педагогіки, рівня їхньої поінформованості про інноваційні педагогічні технології, а також для сприяння обміну досвідом було заплановано та проведено творчі звіти вихователів:

·        Виховуємо громадянина України: заняття з полікультурного виховання: «ми – українці, ми-європейці!» (Бублій А.В.), вечір творчості Ганни Чубач для дітей та батьків (Дехтеленко Л.М.), творче заняття «Ой у лузі червона калина..» (Васильчук О.В.) ;

·        Основи безпеки життєдіяльності: заняття з ОБЖД «Незнайомі речі, незнайомі люди» (Люта Н.М.), заняття з пожежної безпеки «Казка доброго вогню» (Шкарбань Ю.С.), творче заняття «Паперове 3 Д – містечко» Тютюнник Н.М.;

·        STREAM – освіта. Мислимо творчо: заняття у куточку природи з елементами дослідницької діяльності «Про квіти дбають діти» (Удоденко А.Г), виховуємо інженерне мислення «У політ» (Багацька Я.В.),  STREAM – освіта «Сонечко довкола нас» (Олійник М.В.)

Такі звіти були корисними для підвищення майстерності педагогів, під час їх перегляду спостерігалися професійність, індивідуальність, інноваційність використаних методик, методів та прийомів.

Також вдалими були інші колективні перегляди:

Ø  Сюжетна хореографія «На павутинці» (Кривопишко М.А.);

Ø  Заняття з ознайомлення з творчісю Лесі України: «Хто ти Мавко лісова?» (Багірова В.С.);

Ø  Заняття з елементами ігрової терапії6 «Стежиною любові та добра» (Ющенко О.В.);

Ø  Заняття – гра «Диво-скриня» (Каралкіна Л.М.)

   Кожне переглянуте заняття свідчило про велику попередню роботу. У кожного вихователя спостерігався свій особистий стиль підготовки та проведення освітньої роботи з дошкільниками; у кожного педагога – були власні творчі родзинки, які варто запозичити іншим та впровадити у свою   практику роботи.

   На допомогу педагогам були проведені консультації «Українська родина. Плекаємо у дітей шану до старших», «Музика для гармонійного розвитку»,  «Фізкультура на повітрі6 здоров’язбережувальний підхід», «Вправи та ігри на розвиток мовленнєвого дихання». Проведені майстер-класи: «Лялька – мотанка», «Різдвяні прикраси».

Цікавими та яскравими були свята та розваги:

·          «Любіть Україну…» до Дня педагога;

·          «Наша мова, калинова – до Дня писемності;

·          «Миколай іде..», «сяйво віфлеємської зірки» Різдвяні свята;

·          «І на оновленій землі…» до Дня народження Т.Г. Шевченка;

·          «Мамина вишня в саду», «Котилася писанка» - весняні свята;

·          «Як візьмемо разом, скарб зайдем одразу», «Лісова школа безпеки» - спортивні свята.

   У нашому закладі вже стало традицією кожен рік проводити виставку поробок із природного та покидькового матеріалу, виготовлених руками батьків та вихованців.  У жовтні відбулась виставка «Осінні барви», «Чудо-лего» листопад),  «Зимова казка» (грудень), «Обережно на льоду» (лютий), «Уклін тобі, Тарасе!» (березень), «Христос воскрес!» (квітень).

Також практичним психологом закладу Іващенко Ю.М. були проведені тренінги для педагогів по збереженню та відновленню психічного здоров’я «Резильєнтність як особистісний ресурс учасників освітнього процесу в умовах війни», Інклюзивне освітнє середовище. Підтримка дітей з аутизмом в закладі дошкільної освіти», «Пісочні арттехніки: нові акценти у знайомих іграх». Апробовано та впроваджено власну програму Іващенко Ю.М. «Стресостійкість та пошук власного ресурсу в сучасних реаліях».

Постійно проводиться підтримка ментального здоров’я усіх учасників освітнього процесу, робота практичного психолога спрямована на відновлення внутрішньої рівноваги та внутрішніх ресурсів педагогів. Для дошкільників впровадженні психологічні хвилинки, ігри та вправи на розвиток саморегуляції та зниження психологічної та м’язової напруги, в роботі використовуються програми UNICEF та Інституту модернізації змісту освіти «Підтримуємо та зберігаємо психічне здоров’я», «Гратися і не боятися», «Діти та війна».

    Однією з умов, яка сприяє підвищенню рівня професійної майстерності, виявлення і поширення кращого педагогічного досвіду є участь у конкурсах. Приємно, що наш заклад був відзначений грамотою та подарунками від UNICEF Ukraine та Міністерством освіти і науки України за участь у конкурсі «Гратися і не боятися», за участь у Міжнародному конкурсі «Змагаймося за нове життя!» присвячений Лесі Українки заклад та вихователі отримали подяки, а учасники (вихованці старших груп Подоляк Дем’ян та Плис Катерина були нагороджені дипломом І ступеня за напрямком «Декламація».

     У 2023-2024 навчальному році наш заклад двічі ставав учасником рекорду України:  в рамках ІІІ Міжнародного заняття доброти «Щаслива лапа» за найбільшу кількість проведених занять з даної теми та до Дня ментального здоров’я за участь  у найбільшому Всеукраїнському онлайн-флешмобі.

 

Аналіз стану освітньої діяльності у ЗДО «Зірочка»

Вивчення стану освітньої діяльності, результативності роботи педагогічного колективу здійснювалась за допомогою різних форм контролю, а саме:

•   спостереження за діяльністю педагогів;

•   анкетування педагогів та батьків;

•   аналізу колективних переглядів;

•   моніторингу освітнього процесу;

•   аналізу стану здоров'я дітей.

   Упродовж навчального року здійснювався контроль за освітнім процесом шляхом безпосереднього спостереження і аналізу роботи вихователів.

   У  закладі було проведено:

·        оперативний контроль:

ü доцільність зонування  предметно- ігрового середовища;

ü ведення ділової документації педагогами;

ü готовність педагогів до робочого дня;

ü якість виконання рішень педагогічних рад;

ü проведення режимних моментів;

ü організація освітнього процесу;

ü дотримання правил безпеки життєдіяльності;

ü наповнення групових осередків;

ü робота молодих педагогів.

·        тематичний контроль:

ü «Про стан освітнього процесу з формування логіко - математичної компетентності дошкільників»;

ü «Про стан освітнього процесу з формування практичного уявлення про склад частини слова, навчання основного способу читання, підготовка руки дитини до письма»;

ü «Про стан організації роботи з фізичного виховання в ЗДО та формування здоров’язбережувальної та рухової компетентності дошкільника».

·        фронтальний контроль:

ü «Про стан роботи зі створення безпечного освітнього середовища як ресурсу збереження психологічного здоров’я та фізичної безпеки учасників освітнього процесу»;

·                   комплексний контроль:

ü «Організація освітнього процесу в дошкільному закладі»

     Накопичення практичного і теоретичного досвіду педагогів було спрямовано на розвиток кожної дитини. Це підтверджують результати моніторингу досягнень дітей які проводяться  відповідно до плану роботи ЗДО та Положення про внутрішню систему якості освіти.

        Мета моніторингу - виявлення ступеня відповідності результатів діяльності ЗДО стандартам і вимогам дошкільної освіти.

     Моніторинг досягнень дітей проводився у формі організованої освітньої діяльності з використанням спостережень, бесід, ігор та у формі індивідуального опитування з фіксуванням результатів за освітніми напрямами БКДО.

У результаті діагностики з’ясовано, що вся освітня робота з дітьми планується і проводиться відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти, освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина», листа Міністерства освіти і науки України від 21 серпня 2023 р. № 1/12490-23 «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2023/2024 навчальному році» та інших документів в галузі дошкільної освіти.

       Педагогічне обстеження проводилося шляхом проведення:

·        підсумкових занять;

·        міні-занять з окремими дітьми;

·        спостереження за дітьми;

·        бесід з дітьми;

·        різних видів ігор;

·        вивчення продуктів праці дошкільнят (малювання, ліплення, аплікації, конструювання, художньої праці, мовленнєвої творчості тощо);

·        самоаналізу рівнів засвоєння програмового матеріалу вихователями груп.   

     Результати моніторингового обстеження кожної дитини було внесено у зведені картки результатів моніторингу сформованості основних компетентностей відповідної вікової групи.

     Узагальнені результати спостережень рівня компетентності дітей старшого дошкільного віку виявили достатній та високий рівень розвитку дошкільників.

    Практичним психологом Іващенко Ю.М. протягом 2023-2024  н.р. здійснювалися корекційно-розвиткові роботі з розвитку пізнавальної та емоційно-вольової сфери, проводилася підготовка до школи. У лютому/квітні було проведено діагностику готовності старших дошкільників до школи. Продіагностувавши дітей старших груп «Квіточка» та «Зірочка» в кількості 46 чол. було одержано такі результати.

   Загальні показники обох груп:

ü Готові на високому рівні – 20 чол.

ü Готові на середньому рівні – 24 чол.

ü Готові на низькому рівні – 2 чол.

ü Не готових до школи немає.

   Результати, отримані під час вивчення освітнього процесу, свідчать про те, що робота ведеться на належному рівні. Процеси життєдіяльності протягом дня здійснюються відповідно до режиму дня, інтересів та запитів дітей.

   Аналіз результатів методичної роботи з педагогічними кадрами свідчить про належний стан організації цього напрямку діяльності та відповідає сучасним вимогам до її організації в закладі.

 

   Стан здоров’я та фізичний розвиток дітей

   Заклад дошкільної освіти має медичний кабінет. Його обладнання відповідає нормативним вимогам. Медичне обслуговування дітей закладу забезпечувала  старша сестра медична Костенко Т.А. та сестра медична Даниленко З.І.

   Протягом навчального року всі працівники закладу суворо та постійно дотримувались всіх вимог відповідно до діючих державних нормативних документів. Колектив  закладу приділяв велику увагу формуванню здоров’язбережувальної компетентності дітей. Ефективність оздоровчих заходів визначалася тим, що поєднувалася тривала комплексна інтенсивна оздоровчо-профілактична робота з педагогічними заходами в умовах звичайного режиму життя дошкільників. Дитину оточують кваліфіковані педагоги,  сестра медична, які здійснюють постійний моніторинг стану здоров’я дітей, захворюваності, організації раціонального харчування, контроль за виконанням оздоровчих заходів, призначень лікаря, підтримують інтерес дитини до власного здоров’я.

    Інструктором з фізичного виховання Гришко Н.П. здійснювався диференційований та індивідуальний підхід до дітей під час проведення занять з фізичної культури, організації рухового режиму впродовж дня, гартувальних заходів, підбору рухливих ігор, ігор-естафет тощо.

  Для вирішення завдань фізичного розвитку та забезпечення організованої та самостійної діяльності дітей дошкільного віку на свіжому повітрі ми  використовуємо  всі доступні ресурси закладу. 

   Проводився повсякденний контроль за чітким виконанням режиму дня, тривалістю прогулянок, санітарним станом приміщень, одягом дітей відповідно температурному режиму, що забезпечує тепловий комфорт дитини.

У кожній віковій групі здійснювався індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи та заповнювався листок здоров’я вихованців  за результатами обстеження дітей  та антропометричними вимірюваннями.

       Відповідно до пункту 3.4 Вимог щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР), затверджених наказом Мінагрополітики від 01.10.2012 №590 в ЗДО впроваджено систему НАССР. Згідно наказу по ЗДО «Про впровадження системи аналізу небезпечних чинників та критичних точок контролю (НАССР) у ЗДО створена постійно діюча група НАССР, яка працює згідно Положення. Організовано щомісячний моніторинг виявлення невідповідностей на харчоблоці та впровадження коригувальних дій членами групи НАССР.  

  Питання захворюваності, відвідування, харчування та безпеки життєдіяльності дітей систематично розглядалися на виробничих нарадах; аналізувалися показники, розроблялися заходи щодо їх покращення.  

 

Робота з батьками та соціальний захист

Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад, змісту Базового компонента дошкільної освіти в Україні, одним із головних завдань, що стоїть перед закладом, вважається взаємодія з сім’єю.

Протягом року проводилася робота з соціально незахищеними сім’ями: щомісяця уточнювалися списки сімей пільгових категорій, проводилося обстеження сімей, надавалися пільги в ЗДО щодо безкоштовного харчування  або часткової оплати за харчування в закладі. Створено банк даних дітей пільгових категорій.

Протягом року планомірно проводилася робота з членами родин вихованців закладу. Не дивлячись на військовий стан, педагоги закладу активно та ефективно спілкувалися з батьками оф-лайн та он-лайн, за допомогою соціальних мереж: групи у Viber, у соціальній мережі Facebook, також новини можна переглянути на офіційному сайт садочка. Вихователі постійно спрямовували самоосвіту батьків з різних питань, стимулювали їх прагнення і вміння поповнювати свої педагогічні знання. У процесі спілкування з батьками вихователі намагалися створити атмосферу довіри, враховували особливості кожної родини.

  У батьківських куточках, а згодом і на сторінках та групах у соціальних мережах, вихователі систематично розміщували інформацію різноманітної тематики про розвиток, виховання та навчання малюків дошкільного віку; ознайомлення з ефективними  методами та прийомами формування у дошкільників різних форм активності. Педагоги постійно залучали батьків вихованців брати активну участь у житті групи, дитячого садка. Особливу увагу приділяли індивідуальним формам роботи з батьками. Результатом такої діяльності стало встановлення міцних, емоційно-позитивних, доброзичливих стосунків з родинами.

Соціально-економічний розвиток ЗДО

Заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу – є одним із провідних напрямів роботи. У зв’язку з процесами модернізації дошкільної освіти великої уваги набуває створення сприятливих умов для розвитку дитини. Цьому сприяє впровадження інноваційних освітніх технологій у освітній процесс, забезпечення педагогічного коллективу новою методичною літературою, періодичними підписними виданнями, сучасним дидактичним матеріалом. Розвивальне середовище закладу освіти організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.

  Стан приміщень КЗ «Розсошенського ЗДО «Зірочка» відповідає санітарним нормам, має задовільну оцінку. Ігрові майданчики та територія що прилягає до них утримується в чистоті відповідно до санітарних норм. Гігієнічний режим прибирання постійно і систематично контролюється старшою медичною сестрою Костенко Т.А.  Робочі місця відповідають санітарно-гігієнічним нормам, вимогам безпеки і охорони праці.

     Садочок забезпечено необхідним обладнанням: меблями, м’яким інвентарем та іншими матеріалами.

   З метою зміцнення та розвитку матеріально-технічної бази та благоустрою КЗ «Розсошенського ЗДО «Зірочка» закуплено:

-         канцелярське приладдя, іграшки та товари для творчості;

-         матеріали для ремонту групових кімнат та приміщень;

-         текстильні вироби;

-         посуд;

-         меблі кухонні та офісні, стелажі, полички для взуття, вішалки,  лавки та шафи для укриття;

-         миючі засоби та дезинфікуючі засоби;

-         встановлено металопластикові вікна та двері;

-         побутова техніка (м’ясорубка, пилосос, праска);

-         протипожежне обладнання, улаштування систем протипожежної сигналізації, обслуговування вогнегасників;

-         здійснено поточний ремонт огорожі та декількох групових кімнат;

-         поточний ремонт ганків;

-         реконструкція системи газопостачання (теплогенераторна).

    Матеріальні цінності оприбутковуються відповідно до вимог нормативно-правових актів та беруться на облік бухгалтерією. Приміщення і територія ЗДО «Зірочка» оснащені необхідним інвентарем, перебувають у задовільному стані, постійно поповнюється і ремонтується обладнання.

  Планується продовжити роботу зі зміцнення і осучаснення матеріально-технічної бази закладу, а саме:

·        відкрити усі групи;

·        придбати та встановити тіньові навіси на ігрові майданчики;

·        запустити теплогенераторну;

·        зробити ремонт3-х груп, коридорів та фоє;

·        зробити накриття доріжки від спального корпусу до 2-х поверхового приміщення;

·        зробити відмощення разом з гідроізоляцією навколо харчоблоку;

·        дообладнати ресурсну кімнату (балансир, сухий дощ, інтерактивна підлога, корекційні ігри);

·        збудувати спортивний майданчик згідно вимог державно-будівних норм.

  Розвиток закладу освіти можливий тільки за умов засвоєння нововведень та бачення власної перспективи розвитку. Головним є те, що заклад дошкільної освіти прагне бути тим місцем, де діти завжди можуть фізично розвиватись, бути у безпеці, зміцнювати здоров’я, реалізовувати свої здібності, товаришувати, весело і щасливо розвиватися.

Підводячи підсумки роботи за рік, я хочу подякувати педагогам закладу, обслуговуючому персоналу, батькам вихованців, за спільну роботу, розуміння і підтримку і можливість реалізації наших ідей, та щоб і на далі ми були єдиною командою, яка має спільну мету: виховання дітей, підтримка й розвиток нашого закладу, зростання іміджу садочка «Зірочка», створення справжнього осередку культури, освіти, краси і щасливого дитинства.

 

Віримо у  ПЕРЕМОГУ УКРАЇНИ!!! Все буде Україна!!!


Дякую за увагу!

 

 

 

 

 

 



 



звіт директор.pdf