інформація для батьків


Що таке "булінг" та чому про нього треба знати  

Булінг – це відносно новий термін для пересічного громадянина, зміст якого кожен із нас не просто знає, а в більшості випадків стикався з цим явищем у дитинстві. 

Булінг– це агресивна поведінка щодо окремої особи або групи, з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження.

Булінг може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше). Не рідко фізичний і психологічний тиск об’єднуються.

Від булінгу страждають і агресори, і жертви. Всі вони переживають емоційні проблеми, не вміють будувати стосунки з людьми, мають проблеми психо-емоційного розвитку. Вони потребуватимуть підтримки дорослих, які б допомогли їм розвинути здорові відношення з людьми не лише у садочку чи школі, але й протягом усього їх подальшого життя.

Верховна рада ухвалила законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)".Він стосується дошкільнят, школярів, студентів профтехнічної освіти та вишів, вчителів у дитсадках та школах, і педагогів у закладах вищої освіти. А також науково-педагогічних працівників та усіх учасників освітнього процесу, батьків у тому числі.

Ігнорування проблеми може призводити до серйозних наслідків – побиття, нервових зривів та душевних травм.

Здобувачі освіти, батьки та науково-педагогічні працівники зобов’язані повідомляти керівництву закладу про булінг (цькування).

Порядок прийому дітей до закладу дошкільної освіти 

З метою забезпечення виконання норми статті 39-1 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», наказу Міністерства охорони здоров’я України від 26.01.2018 №157 «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України», листа Міністерства охорони здоров’я України від 29.03.2018 № 111-01/89 «Міністерству освіти і науки України» управління освіти і науки відкликає лист 06.03.2018 № 03-14-365 «Щодо зарахування дітей до закладу дошкільної освіти».

Разом з тим інформуємо, що відповідно до Положенням про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305 (зі змінами) (далі – Положення) прийом дітей до закладу дошкільної освіти здійснюється завідувачем. 

 Прийом дітей проводиться на основі поданих документів:

Зарахування та прийом до закладу дошкільної освіти дітей, батьки яких відмовляються від щеплень, або ж якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, вирішується лікарсько-консультативною комісією при закладі охорони здоров'я, про що надається відповідний висновок.

    Працює електронна реєстрація до ЗДО (електронна черга) https://reg.isuo.org/preschools

Електронна черга в ЗДО

Контактні дані служб у справах дітей Полтавської області


Служба у справах дітей Щербанівської сільської ради

Ковтонюк

Юлія Юріївна

Полтавська обл., Полтавський р-н,

с. Щербані,

вул. Центральна, 1 А

(098) 456 93 62

ssd-sherbani@ukr.net