Ми є молодими Коперниками

Навчальний табір «Jestem młodym Kopernikiem»

14 листопада 2019 року учні Рівненської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 15 разом із вчителькою Мальчевською Т.П. відвідали польське місто Торунь в рамках освітнього проекту «Ми є молодими Коперниками», де поглибили свої знання з польської мови, беручи участь у у навчальному таборі «Jestem młodym Kopernikiem». Жителі Торуня пишаються своїм земляком, великим астрономом Миколаєм Коперником. Під час екскурсії учні були вражені красою та неповторністю архітектури Старого Міста, яке занесене до списку ЮНЕСКО. Діти відвідали Дім Ескенів, руїни Тевтонського замку, Криву вежу (Krzywa wieża) - єдину в Польщі "пізанську" вежу, верхівка якої з часів побудування відхилилася майже на півтора метра від вертикалі, костел святого Яна, з його другим за величиною церковним дзвоном країни "Tuba Dei" (Сурма Господа), величний костел Святого Якова та торунську Ратушу.

А на завершення перебування в Торуні відвідали планетарій, який входить у трійку найбільших планетаріїв Польщі. Це унікальне місце, де фантастика стає реальністю, а зоряне небо милує своєю красою і відкриває свої таємниці.

Для учнів це чудова можливість краще пізнати культуру, історію цієї країни і відчути її зсередини, нагода поспілкуватися польською мовою зі своїми ровесниками. Ця поїздка запам’ятається школярам на все життя.

Вихованці Сп.Ш № 15 - учасники освітнього проекту «Ми є молодими Коперниками»

За підтримки Товариства польської культури на Рівненщині ім. Владислава Реймонта з метою участі в освітньому проекті «Ми є молодими Коперниками» 12 листопада 2019 року учні Рівненської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 15 відвідали Уряд Маршалковський Вармінсько-Мазурського Воєводства (республіка Польща).

Під час екскурсії діти ознайомилися з роботою органів місцевого самоврядування та обговорили проект «Коперник CoperniCoin».

Як розповів пан Мацєй Булковський, директор Департаменту інформаційних технологій, Микола Коперник є першовідкривачем будови нашої сонячної системи. Польський учений зробив відкриття, яке мало найбільший вплив на історію людства: висунув революційну теорію про те, що саме Сонце, а не Земля знаходиться в центрі світу, а навколо нього рухаються планети, у тому числі й Земля зі своїм супутником Місяцем. Віддаючи належне великому вченому, було вирішено використати новітні технології для ознайомлення з туристичними цінностями Вармії і Мазур, спадщиною Миколи Коперника. Адже саме тут, в Ольштині, відомий астроном написав першу частину відомого Трактату про перетворення небесних сфер.

У рамках заходу діти переглянули мультимедійну презентацію, поспілкуватися з представниками уряду, поставили запитання розробникам токену «Шлях М.Коперника». На завершення зустрічі дітям вручили подарунки та сувеніри.

Автор: Мальчевська Т.П., вчитель польської мови та літератури