Сърфирам безопасно

Как да избегнем опасностите от интернет общуване в мрежата?

1."Анонимното"така наречено интернет общуване носи рискове,от които трябва да се предпазим.

2. Зад всеки прякор или име е човек, който не винаги е такъв, за какъвто се представя!3.Трябва да давам достъп на своите родителите  до  моите лични файлове икореспонденция, защото това е заради моята сигурност и най-вече за тяхното спокойствие.

4. Както бих искал да се държат с мене, така трябва да се държа с другите в мрежата, за да не се  срамувам от себе си.  5. Когато съм притеснен, чувствам се заплашен от нещо или някого в мрежата, веднага,по най-бързия начин ще поискам помощ от родителите си или от полицията.

6. Не бива : Да давам информация за себе си или семейството ми - име, адрес, е-mail,телефон, училище, месторабота на родителите ми.

. Когато непопзнат ми праща съобщения, файлове или снимки, или търси връзка с мен, не бива да приемам. Трябва да кажа на родителите си или полицията.

8. Не бива: Да отговарям на анкети, попълвам въпросници или формул

яри като  посочвам истинските си данни, а ако е необходимо това, винаги трябва да търся  помощ от своите  родители или учители.

 9. Не бива: На домашния

компютър  да инсталирам програми без родителско разрешение .

10. Трябва винаги да искам съвет, помощ, или да споделям с родителите или учителите си

11. Не бива: Да предоставям или качвам в мрежата  свои снимки без изричното одобрение на родителите ми.

12. Не бива: Да отговарям покани, предложения, писма, от които се  чувствам застрашен, които ме обиждат и плашат.12.  Да влизам в сайтове или страници, за който знам, че не са подходящи  за моята  възраст.

13. Да забравям,

че всичко това е добро за мен и ако го помня и изпълнявам, ще мога да сърфирам и общувам безопасно в Интернет.

14.  Ако спазвам тези правила и препоръки, мога да се чувствам защитен!!!