Wydarzenia

JASEŁKA

INNOWACJE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

6 grudnia do przedszkolaków przybył długo oczekiwany gość - święty Mikołaj i przywiózł mnóstwo podarunków. Każde dziecko otrzymało aż 2 worki z prezentami. I to jeszcze nie wszystko. Dodatkowo dla Misiów i Sówek Mikołaj przywiózł 2 wspaniałe zabawki kreatywne "DOC Mówiący Robot Edukacyjny". Teraz mali programiści mogą poznawać świat robotyki w przyjemny i twórczy sposób. Radości było co niemiara!

DZIEŃ GÓRNIKA

4 grudnia odbyło się spotkanie przedszkolaków z zaproszonymi górnikami.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada młodsi i starsi wychowankowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5, ubrani w szkolne stroje galowe ozdobione patriotycznymi kotylionami, uczestniczyli w uroczystej akademii z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Punktualnie o godzinie 11.11 wszyscy dumnie odśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy "Mazurek Dąbrowskiego" włączając się w ogólnopolską akcję "Rekord dla Niepodległej". Tegoroczne obchody Dnia Niepodległości na długo pozostaną w pamięci "Młodych Polaków".


DZIEŃ BIAŁO-CZERWONY

8 listopada w przedszkolu rozpoczęły się uroczyste obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji dzieci przybyły ubrane w barwy narodowe. Najpierw uczestniczyły w przedstawieniu przygotowanym przez uczniów klas młodszych - poznawały ważne historyczne wydarzenia, które doprowadziły do powrotu Polski na mapę Europy, słuchały wierszy i pieśni żołnierskich z tamtych lat. Później utrwalały zdobyte wiadomości m. in. omawiając przygotowaną patriotyczną wystawkę oraz wykonując papierowe chorągiewki.

KONKURSY PATRIOTYCZNE

CZYTANIE NA DYWANIE

SPOTKANIE Z PSEM

22 października przedszkolaków odwiedził szczególny gość - pies rasy owczarek niemiecki wraz z opiekunką. Podczas spotkania dzieci nabywały wiedzę i podstawowe umiejętności, które ułatwiają bezpieczną koegzystencję z psem. Uczyły się poprawnych zachowań w kontakcie z czworonogiem (m. in. opanowania emocji i nadmiernej ruchliwości) oraz elementów mowy niewerbalnej zwierząt. Zajęcia wywołały wiele radości i były dużym wydarzeniem.

WYCIECZKA DO "KOZIEJ ZAGRODY" W BRENNEJ

17 października wszystkie dzieci pojechały na całodniową wycieczkę do "Koziej Zagrody" w Brennej, by poznać życie górali oraz uczestniczyć w dwóch zajęciach:

  • "Pasterstwo Beskidu Śląskiego" - warsztaty wyrobu sera,
  • "Od gospodarza do piekarza" - warsztaty wypieku chleba na zakwasie.