2017

3 грудня відзначається Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

Працівники районної бібліотеки провели захід – сеанс доброти під назвою "Крок назустріч". До участі бібліотекарі запросили учнів 10 класу Новоархангельського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ степенів – гімназія». Бібліотекар Алла Коновалова навела дані офіційної статистики, щодо кількості людей з обмеженими можливостями в Україні (5,2%) і світі (10-15%). Розповіла про основні хвороби та аномалії, які призводять до інвалідності. З цікавістю і захопленням десятикласники переглянули відеоролик "Сильні духом", про людей, які не дивлячись на свій стан здоров'я не лише не зламалися, а й змогли досягнути успіху. Інформ-хвилинка «А чи знаєте ви…» здивувала наших гостей. На екрані вони побачили зображення відомих їм особистостей, які теж мали дуже великі проблеми зі здоров'ям, але незважаючи на це стали всесвітньо відомими (Леся Українка, Альберт Ейнштейн, Людвіг ван Бетховен, Франклін Рузвельт, Ісаак Ньютон та ін.). Аби хоч на хвильку відчути наскільки складно людям з слабким зором, дітям запропонували пограти в ігри "Розбите скло" та "Маяк". Із зав'язаними очима, стоячи в колі, їм потрібно було передати один одному м'яч, а потім орієнтуючись на звук дзвіночка, пройти шлях долаючи різноманітні перешкоди. У заході прийняла участь психолог Новоархангельського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ степенів – гімназія» Тетяна Михайлівна Цвєткова, яка розповіла молоді як коректно та толерантно поводитися та спілкуватися з людьми з обмеженими можливостями. На закінчення діти прийняли участь у акції "Я бажаю собі і вам добра", свої побажання написали на сердечках та прикріпили на "Дереві сподівань".

__________________________________________________________________________________________

В Україні щорічно в четверту суботу листопада, згідно з Указом Президента України, відзначається День пам’яті жертв Голодоморів.

В цей день традиційно громадяни нашої країни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам’ятників жертвам голодоморів в Україні.

Напередодні пам’ятного дня Новоархангельська районна бібліотека провела годину пам’яті «Чорний птах гіркої пам’яті». Захід розпочався під символічний звук дзвонів. Ведуча – бібліотекар Алла Коновалова розповіла про традиції відзначення Дня пам’яті жертв Голодоморів в Україні. Про причини, історичне та політичне підгрунтя виникнення голодомору розповів зберігач фондів Новоархангельського краєзнавчого музею Владислав Шимченко. На заході були присутні люди старшого покоління, які поділилися своїми спогадами, думками про трагічні події. У виконанні Лесі Гольші прозвучав вірш Д. Головка "У той рік заніміли зозулі". Бібліотекар звернула увагу всіх присутніх на книжкову виставку "Скорботна свіча пам'яті". Учасники заходу познайомилися з книгами Уласа Самчука «Марія», Василя Барка «Жовтий князь», Світлани Талан «Розколоте небо» та ін. На завершення гості переглянули відеокліп Оксани Білозір "Свіча", хвилиною мовчання вшанували пам'ять жертв голодомору та за традицією усі учасники заходу отримали хліб пам'яті.

________________________________________________________________________________________________

9 листопада наша країна відзначає надзвичайно важливе для нас всіх свято — День української писемності та мови. Це свято було встановлено в 1997 році Указом Президента України Леоніда Кучми з метою відзначення важливої ролі української мови в об'єднанні українського суспільства, спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток і популяризацію та водночас демонстрацію її багатства та красоти.

Працівники районної бібліотеки прийняли участь у заходах з нагоди Дня української писемності та мови, які відбувалися у Новоархангельській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Новоархангельського навчально-виховного об'єднання № 2. Для учнів дев'ятого класу підготували мовний калейдоскоп «А ми народ, що народився з мови!». Методист Вікторія Миколаївна Баланівська розповіла про наших письменників-земляків. Виступ розпочалався з огляду творчості Євгена Филимоновича Маланюка, потім учні познайомились з творчим здобутком Анатолія Загравенка, Григорія Гусейнова, Віктора Погрібного, Олександра Жовни та Антоніни Царук. Бібліотекар Олена Михайлівна Тригуб запропонувала дітям ров'язати невеличкі мовні задання, пограти в гру "Мовний букет".

_____________________________________________________________________________________

14 жовтня українська спільнота відзначає День захисника України.

__________________________________________________________________________________

Враховуючи історичне значення і заслуги Українського козацтва у ствердженні української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення, установлено День Українського козацтва, який відзначається щорічно 14 жовтня – в день свята Покрови Пречистої Богородиці.

З нагоди свята працівники районної бібліотеки завітали до Професійно-технічного училища № 30 села Торговиця аби занурити учнів у історичний екскурс «Козацькою країною». Учасниками заходу стали три групи першого курсу навчального закладу.

Бібліотекар Олена Тригуб розповіла історію походження свята Покрови, легенду виникнення Запорозької Січі, про устрій і звичаї козацького товариства. Наш край тісно пов’язаний з козацтвом, саме цю тему висвітлив у своєму виступі зберігач фондів Новоархангельського краєзнавчого музею Владислав Шимченко. Потім присутні взяли участь у різноманітних конкурсах, запропонованих бібліотекарем. Учні давали відповіді на запитання історичної вікторини «Що ти знаєш про добу козацтва?», називали інгредієнти для козацьких страв у конкурсі «Як козак їсть, так і працює», продовжували відомі прислів’я пов’язані з легендарною епохою, виконуючи завдання випробування «А як ви знаєте прислів’я?», називали атрибути козацького костюма у конкурсі «Тлумач», складали пазл з зображенням відомого «Листа турецькому султану». На завершення переглянули улюблений мультфільм «Як козаки сіль купляли».

Це свято започатковане в 2014 році, згідно з указом Президента України Петра Порошенка, з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, спри­ян­ня даль­шо­му зміцненню патріотичного духу у суспільстві.

Напередодні Дня захисника України в районній бібліотеці відбулася година слави «Герої живуть серед нас». На захід бібліотекарі запросили учасника антитерористичної операції, молодшого лейтенанта – Олександра Юрійовича Храпунова. На зустріч з військовослужбовцем завітали учні 9 класу

Новоархангельської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Новоархангельсько-го навчально-виховного об'єднання № 2. Олександр Юрійович розповідав дев’ятикласникам про рік перебування в зоні АТО, про службу на передовій, біля гарячих точок – сіл Опитне, Водяне та Піски. Розповідь супроводжував численними фото та відеоматеріалами. Майже годину діти, затамувавши подих, слухали розповідь. Ніхто не залишився байдужим.

____________________________________________________________________________________________________

Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН, а в Україні це також і День ветерана. Україна, як повноправний член ООН, підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і з 1991 щорічно відзначає цей день. Цей день – можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства.

До районної бібліотеки працівники запросили поважних, шанованих новоархангельців аби зробити хоч на декілька хвилин їхнє життя приємнішим і яскравішим. Для них бібліотекарі провели пізнавально-розважальну годину "Вік життю не завада". Бібліотекар Олена Тригуб привітала присутніх з святом та запросила до участі в жартівливих конкурсах. Розпочали з конкурсу «Секрет», де вгадували, що знаходиться в кольоровому ящику, в конкурсі «Пісні моєї юності» звучали пісні, а учасники пригадували їх назви. Гості співали улюблені пісні, декламували вірші, ділилися думками та спогадами.

________________________________________________________________________________________

30 вересня Україна відзначила величне свято – Всеукраїнський день бібліотек.

Всеукраїнський день бібліотек встановлено в Україні Указом Президента України від 14.05.1998 р. № 471/98, враховуючи великий внесок бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури, необхідність дальшого підвищення їх ролі у житті суспільства.

3 жовтня бібліотекарі району святкували своє професійне свято. На урочистості завітали почесні гості – голова Новоархангельської РДА Васильченко С.С., заступник голови РДА Поліщук Л.Л., начальник відділу культури Григоренко О.С., інспектор відділу Дорошенко А.М., бухгалтери Баннік О.І., та Дащенко Н.В., колеги з районного будинку культури Апостолова Л.П., Ільченко В.І., Бабенко О., Чернега В. Від гостей та керівництва звучали слова привітань та підтримки, теплі та щирі побажання від директора районної бібліотеки Каплун О.Г., линули чудові пісні та вірші. Цього ж дня були підведені підсумки районного конкурсу на кращі зміни в інтер'єрі сільських бібліотек під назвою "Сільська бібліотека: переформатування". Бібліотекарі, які гарно по-працювали і переформатували свої книгозбірні отримали відзнаки та подяки. Атмосфера на святі панувала просто чудова, адже наш колектив дуже дружній, а бібліотекарі гарні, молоді та креативні.

___________________________________________________________________________________________

22 вересня н

а державному рівні відзначається День партизанської слави. Свято встановленов Україні «...на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, увічнення їх пам'яті...» згідно з Указом Президента України «Про День партизанської слави» від 30 жовтня 2001 року № 1020/2001.

До Дня партизанської слави у районній бібліотеці пройшов урок історії під назвою

"Вони йшли у бій не заради слави". Учасниками заходу стали учні 8-В класу Новоархангельського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія». Олена Тригуб розповіла восьмикласникам про нелегку боротьбу партизан в Україні у роки Другої світової війни, про дію партизанських загонів на території нашого району. Всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто віддав життя за нашу рідну землю, захищаючи її від німецько-фашиських загарбників. На завершення учасники уроку з цікавістю переглянули фрагмент

хроніко-документальної кінострічки «Партизанський рух». ________________________________________________________________________________________________________

2017-2018 рік проголошено роком української мови у Німеччині та німецької мови в Україні. Метою Українсько-німецького року мов є поглиблення існуючої співпраці між установами освіти та культури обох країн та започаткування нових довгострокових партнерських стосунків і проектів. З цієї нагоди 21 вересня в районній бібліотеці пройшла година спілкування "Все про німецьку мову". Бібліотекар Галина Бевзенко розповіла учням 10 класу Новоархангельського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія» про велику популярність німецької мови в світі, видатних осіб, які розмовляли цією мовою. Учасники заходу пригадали відомі німецькі казки та їх героїв, відповідаючи на запитання вікторини «У світі німецької казки». Взяли участь у хвилинці-цікавинці «Чому в українській мові так багато українських слів», під час якої згадали багато слів запозичених з німецької мови, що давно прижились у нашій країні, і люди вважають їх українськими. Підлітки були вражені їх кількістю. На завершення переглянули відеофільм "Країна Німеччина".

___________________________________________________________________________________

8 липня – День родини, відносно молоде свято, яке відзначається з 2012 року. Родина — це опора та надія для кожної людини. У колі близьких і рідних ми відчуваємо себе по-справжньому потрібними і незамінимими, а наші справи та вчинки знаходять сенс. Напередодні свята, Новоархангельська районна бібліотека провела вуличну акцію «Щаслива родина – майбутнє України». Під час акції у перехожих працівники бібліотеки запитували, що в їхньому розумінні означає «родина». Кожен міг написати кілька слів, які характеризують сім’ю, на пелюстках родинної квітки. Після цього всім учасникам дарували власноруч виготовлені листівки з привітанням.

___________________________________________________________________________________________________

Працівники районної бібліотеки запросили дітей, які відвідують пришкільний табір Новоархангельського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія», прийняти участь у конкурсно-розважальній програмі "Розумники та розумниці". Спочатку діти прийняли участь у загальній розминці, відповідали на запитання з різних галузей знань. У конкурсі «Народна мудрість» пояснювали значення відомих народних висловів. Учасники показали свої знання з української мови, виправляючи допущені помилки в словах, з заплутаних літер утворювали задумане слово, з букв утворювали нове «смачне слово». Математична вікторина зацікавила дітей, математичні головоломки та задачі розв’язувались за декілька секунд, так як на заході були присутні учні математичного гімназійного класу. Активно відповідали на питання з географії, історії та мистецтва. Діти довели, що достойні носити звання «Розумники» та «Розумниці». Найактивніші учасники отримали призи, а під час перепочинку всі переглянули улюблені мультфільми.

__________________________________________________________________________________________________

1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей. Весело, яскраво, креативно зустріли цей день діти нашого району. В парку селища проводилися конкурси, які супроводжувалися піснями і танцями. В центрі виру святкового дійства опинилася і районна бібліотека. Наша святкова програма називалася – євромайданчик «Bibliostop Європою», в ході якої діти та підлітки дізнавалися багато про країни Європи, зокрема політичний устрій, географію, культуру, літературу. Була спеціально виготовлена карта, біля якої проводилась пізнавально-розважальна гра «Чи знаєш ти Європу?», усі учасники повинні були вірно розмістити міста-столиці європейських країн, а в кишеньки розсортувати зображення з визначними місцями, історичними пам‘ятками, відомими особами тощо. Гра європейський калейдоскоп «Будьмо знайомі, Європа» зібрала справжніх ерудитів, діти відповідали на різноманітні запитання, які стосувалися відомих казок, авторами яких були відомі європейці, історичних відомостей, цікавих фактів. Не менший ажіотаж відбувався біля зони з кросвордами, ребусами, розмальовками та пазлами. Діти різного віку знаходили щось цікаве у запропонованих іграх та завданнях. Приємно, що при підтримці служби у справах дітей ми отримали кошти на придбання призів, тому всі учасники за правильну відповідь отримували зірочки, а потім обмінювали їх на подарунки. Свято вдалося на славу, від приємного проведення часу задоволення отримали як діти, так і бібліотекарі.

_________________________________________________________________________________________________

Щороку 31 травня весь світ відзначає Міжнародний день боротьби з тютюнопалінням. Причиною появи боротьби з тютюнопалінням є передчасна смертність та хвороби в усьому світі, яким людство здатне запобігти. На сьогоднішній день, за даними звіту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), від вживання тютюну щороку помирає понад 5 мільйонів людей; очікується, що до 2030 року ця цифра зросте до 8 мільйонів смертей щорічно.

Саме в цей день працівники районної бібліотеки у парку селища провели акцію «Палінню скажемо «Ні!».В ході акції бібліотекарі розповідали жителям селища про згубний вплив тютюну на здоров’я людини, роздавали інформаційні листівки "Ні – палінню! Так – спорту!". Курцям пропонували замінити цигарку солодкою цукеркою. Учасники на таку тему реагували по-різному. Дехто казав, що все знає і продовжував тримати цигарку. Інші – жваво підключались до розмови, ділились досвідом.

__________________________________________________________________________________________________

У День Європи та з нагоди підписання угоди про безвізовий режим України з ЄС в Новоархангельській районній бібліотеці відбулась гра-конкурс "Європа без таємниць", участь у якій взяли учні 9-х класів Новоархангельського навчально-виховного комплексу

«загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – гімназія».

На захід завітав голова Новоархангельської районної державної адміністрації Сергій Сергійович Васильченко, який у своєму виступі наголосив наскільки важливо жити і розвиватись Україні спільно з європейськими державами.

Учасники з цікавістю прослухали розповідь бібліотекаря Олени Тригуб про історію створення Європейського Союзу, основні норми і принципи, на яких базується об'єднання 27 демократичних європейських країн. З країнами Європи присутні ознайомились, переглянувши відео «Парад країн Європи». Дев’ятикласники активно відповідали на запитання вікторини «Будьмо знайомі, Європа». Під час конкурсу «Європа – наш спільний дім» згадали столиці країн Європи. У кулінарному конкурсі відгадували відомі страви, які є національними у цих країнах. У музичному конкурсі, прослухавши пісню чи мелодію, відгадували країну, де її було створено. Учасники за правильну відповідь у вікторині і участь у конкурсі отримували зірочку. На закінчення отримані зірочки закріпили на полотнищі блакитного кольору, чим створили прапор Європейського Союзу. До Дня Європи у читальному залі була оформлена книжкова виставка «Європейська культурна спадщина», де було розміщено книги про відомих художників та композиторів, кращі твори письменників країн Європи.

________________________________________________________________________________________

18 травня – Всесвітній день вишиванки – свято, яке має на меті зберегти народні традиції створення та носіння вишитого українського одягу. В цей день працівники районної бібліотеки запросили гостей на народознавчі посиденьки «Українська вишиванка, як сонечко на світанку». До нас завітали учні восьмого класу Новоархангельського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія» з вчителем Вікторією Вікторівною Букур, всі вбрані у вишиванки, які різнилися барвами та технікою виконання.

Учасники прослухали інформацію про вишиванки, як символ приналежності до роду та нації, ознака українськості, краси та міцного здоров’я, щасливої долі, вірності та любові у сім’ї. Зацікавила восьмикласників презентація «Відомі зірки у вишиванках», на слайдах якої світлини Ольги Сумської, Вячеслава Узелкова, Марії Бурмаки, Анатолія Гнатюка, Соломії Вітвіцької, Василя Вірастюка та інших у вишиваних сорочках. Бібліотекар познайомила присутніх з техніками вишивання у різних регіонах України. У конкурсі «Вишивала я сорочку» дівчатка оздоблювали макети сорочки, а хлопчики – макети машинок українським орнаментом. Як виявилось, декілька дівчаток самі вишивають, тому відповідали на запитання про різні елементи вишивок у вікторині «Я це знаю». На закінчення наші гості продемонстрували красу своїх вишиванок, взявши участь у дефіле.

___________________________________________________________________________________________

15 травня 2017 року в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського відбулася презентація каталогу

«Григорій Гнатюк. Небелівські пасторалі.

Живопис. Графіка.», виданого в рамках обласної програми розвитку книговидання і книгорозповсюдження на 2016 -2020 роки видавництвом «Імекс-ЛТД». Від Новоархангельського району делегацію очолила заступник голови Новоархангельської районної державної адміністрації Лариса Леонтіївна Поліщук.

Презентація каталогу творів нашого славетного земляка проходила в відділі мистецтв обласної бібліотеки. На презентації виступили директор департаменту культури туризму та культурної спадщини обласної державної адміністрації Животовська В.Г., друзі та колеги Григорія Гнатюка, мистецтвознавці, художники. До уваги присутніх була представлена виставка ескізів Григорія Гнатюка.На закінчення заходу заступник голови Новоархангельської районної державної адміністрації Лариса Леонтіївна Поліщук подякувала всім, хто був причетний до видання цього чудового каталогу, за те що жителі Новоархангельщини зможуть познайомитись з творчістю всесвітньо відомого земляка Григорія Гнатюка.

На сайті Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. Чижевського міститься:

- інформація про Григорія Гнатюка (http://library.kr.ua/exibit/gnatiuk/index.html),

- виставка його творів (http://library.kr.ua/exibit/gnatiuk/vistavka.html)

- каталог «Григорій Гнатюк. Небелівські пасторалі. Живопис. Графіка.» (http://library.kr.ua/elib/gnatuk/index.html).

_________________________________________________________________________________________

2017 рік за ініціативою президента України оголошено Роком Японії в Україні.

Працівники бібліотеки запросили учнів 8 класу Новоархангельського навчально-виховного комплексу "загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія" до знайомства з цією загадковою країною. Олена Тригуб, бібліотекар читального залу, провела для наших гостей японську вечірку «Японія – країна дивовиж». Учасники заходу із цікавістю прослухали інформацію про Японію, переглянули відеофільм «Країна вранішнього сонця». Восьмикласники навчилися виражати добре ставлення один до одного поклонами і посмішками за культурними традиціями японців. Найбільше усіх зацікавило те, як у Японії виявляють шану вчителю – учень кланяється вчителю під кутом 48 градусів.

Активну участь наші гості взяли в «українсько-японському перекладачі». Олена Михайлівна називала слово з українського словника, а учасники згадували японське слово, що означає це ж або аналогічне поняття (халат-кімоно, ура-банзай, вишня-сакура, воїн-самурай, вірш-хоку, букет-ікебана та ін.). Ознайомились з трьома стилями написання ієрогліфів і навіть спробували написати деякі з них. Намагалися відгадати японські загадки. Виявилося, це справа не з простих. Діти демонстрували свою кмітливість, гострий розум, винахідливість. На закінчення, всі присутні старалися оволодіти технікою складання паперу – орігамі, пробували зробити паперового журавлика, який, як вважається, приносить щастя.

_____________________________________________________________________________________________

Щ

орічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі. Це свято чистої Води, Землі і Повітря, метою якого є об’єднання людей планети щодо захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу людей до проблем екології нашої планети. Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для вирішення екологічних проблем. Саме 22 квітня в усіх куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності. Новоархангельська районна бібліотека також провела екологічну акцію «Я – частина цього світу» у парку селища. Жителям та гостям селища було запропоновано написати на спеціально-заготовлених листочках свої дії, які допомогли б зберегти екологію нашої планети та заповнити ними планету Земля на плакаті «Земля – наш спільний дім. Оберігаємо її своїми вчинками.» Перехожі підходили, спілкувалися, ділилися своїми думками. Учасники внесли такі пропозиції: садити дерева, не смітити будь-де, не засмічувати водоймища, бережно користуватися водою, економити електроенергію, дотримуватися правил поводження у лісових насадженнях під час відпочинку, обережно поводитися з вогнем, не вирубувати лісопосадки, сортувати по-європейськи сміття. За результатами акції було видно, що людей хвилює дана проблема і кожен розуміє, що може своїми діями та вчинками покращити стан навколишнього середовища.

________________________________________________________________________________

Напередодні Великодня, одного з найбільших свят християн, у районній бібліотеці відбувся майстер-клас «Ідеї для прикрашання великодніх яєць». Бібліотекар Олена Тригуб розповіла про історію виникнення свята, обряди та звичаї, пов’язані з ним. Учасники з цікавістю переглянули відео «Пасхальні обряди і обереги». Потім за допомогою природніх матеріалів і різних технік виконання присутні прикрашали великодні атрибути._______________________________________________________________________________________________

З нагоди Всесвітнього дня здоров'я в Новоархангельській районній бібліотеці відбувся тематичний урок "Слово про здоров'я", на який були запрошені учні 8-В класу Новоархангельського НВК "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія". Бібліотекар Г.М. Бевзенко розповіла про щорічне проведення Всесвітнього дня здоров’я, його мету – допомогти людям зрозуміти цінність свого здоров’я. Потім запропонувала учасникам згадати відомі їм прислів’я, приказки та загадки, які стосувалися сили, міцності, здоров’я, корисних продуктів харчування. Обговорили важливе питання – згубні звички та їх вплив на здоров’я людини. Як для прикладу, бібліотекар продемонструвала відео «Їх торкнулися шкідливі звички», в якому розповідається про відомих людей світу, які згубили своє життя вживаючи алкоголь і наркотики. Восьмикласники прийняли участь у конкурсі «Надай першу допомогу», в якому потрібно було з переліку дій вибрати ті, які необхідно виконати у випадку опіку, при порізах. Учасники активно відповідали на запитання вікторин «Спортивна вікторина» і «Смійтеся на здоров’я».

__________________________________________________________________________________________________________

В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання в районній бібліотеці відбулися заходи, мета яких популяризація книги і заохочення дітей до систематичного читання.

23 березня учні 7 класу Новоархангельського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія», які завітали до нашої бібліотеки, разом з бібліотекарем Г.М. Бевзенко подорожували бібліоекспресом «Бібліотека: мандрівка у часі». Учасники заходу дізналися про найдавніші з відомих бібліотек, побували у бібліотеці Ашшурбаніпала (заснована 668-627 рр. до н.е.), Александрійській бібліотеці (заснована на початку 3 ст. до н.е.), Ватиканській бібліотеці (заснована 1475 року), бібліотека заснована Ярославом Мудрим (1037 року заснування)... Потім всі з захопленням переглянули відео «Незвичайні бібліотеки». Сучасні бібліотеки своєю формою, обладнанням, оформленням викликали бурхливе обговорення. Діти переглянули мультфільм про бібліотеку, взяли участь в опитуванні «Для мене бібліотека…» і вікторині «Що я знаю про бібліотеки і книги».

24 березня відбулась година книги «Подорож у книжкове царство», на яку було запрошено учнів 4 класу Новоархангельського НВК «Загальноосвітня школа – гімназія». Бібліотекар О.М. Тригуб підготувала для діток мандрівку за маршрутом: «Історія книги», «Королівство казок», «Королівство віршів», «Королівство мультфільмів», «Країна прислів’їв, приказок та загадок». На першій зупинці учасники дізналися про шлях розвитку книги, подивилися відео «Як твориться книга», «Правила поводження з книгою». Вікторина «З якої казки?», де дітки вгадували з якої казки той чи інший вислів, дала можливість мандрувати сторінками «Королівства казок» і дійти до «Королівства віршів». Тут учасники читали запропоновані бібліотекарем вірші про книгу. «Королівство Мультфільмів» порадувало діток грою, в якій учасники за картинкою з сюжету згадували назву мультфільма. На шляху мандрівники зустріли «Скарбничку народної мудрості», де потрібно було прочитати або надані бібліотекарем або згадати свої приказки, прислів’я, лічилки, мирилки. Малята були дуже активними, з задоволенням приймали участь в іграх та конкурсах, давали вірні відповіді, а завершився захід майстер-класом з виготовлення чудових книжкових закладок.

_____________________________________________________________________________________________________

6 березня працівники районної бібліотеки запросили в приміщення книгозбірні своїх колег, подруг, читачів, гарних знайомих на вечірку в стилі ретро "Ваша величносте, жінко!". Організовуючи даний захід ми мали на меті зробити усім приємний подарунок і запросили здійснити невеличку подорож в часі. Наші гості стали учасниками відео-конкурсу "Крилаті вислови", в якому пропонувалося визначити з якої відомої кі

нострічки той чи інший вислів. Жіноцтво прослухало чимало корисних порад в рубриці "Смішні поради для господинь", що викликало чимало позитивних емоцій.

Усім сподобався конкурс «Ціни», де необхідно було скласти список товарів, які можна було придбати на 1 карбованець, 3, 10 та 25. Грати в цю гру було легко тим, хто жив у 80-х роках минулого століття, бо для більш молодого покоління це завдання виявилося не з легких.

Під час конкурсу «Чорна скринька» жінки відгадували вкрай необхідні у той час предмети побуту минулого століття (ощадна книжка, бігуді, квитки в кіно, діафільм), якими сьогодні майже ніхто не користується. Кожен поринув у спогади, пов'язані з даними предметами.

В конкурсі "Одягаємось на танці" ми перевірили чи були наші гості модницями, дізнавалися

чи пам'ятали вони назви тодішніх модних предметів гардеробу, зачіски, взуття.

Під час перегляду відео "Заставки телепередач" згадували улюблені телепередачі та їх ведучих. Взяли участь у грі "Вгадай мелодію". Усі учасники з задоволенням співали караоке-пісні "Надежда", "Ромашки спрятались, поникли лютики".

До свята було організовано виставку-інсталяцію "На крилах часу", переглянувни яку, ніби поринали в далеке минуле. Свято вдалося на славу. Усі присутні гарно відпочили, поспівали, потанцювали і довго дякували організаторам свята.

____________________________________________________________________________________________________________

1 лютого відзначається 120-річчя з дня народження поета-емігранта, поета патріота, нашого відомого земляка Євгена Филимоновича Маланюка.

Поет «завжди народжується нацією. І чим міцніш його істота зв’язана з нацією, тим більшим, тим могутнішим є поет».

Все сняться материні руки,

Стара солома рідних стріх.

Все сниться гук весни і вітер,

Веселий вітер світлих літ.

Автор цих рядків – Євген Маланюк. Новоархангельська земля, зродила собі сина – на свою оборону й славу. Щедро обдарувала талантами, та не дала талану – долі. Із відпущених Богом 71 – 50 Євген Маланюк прожив на чужині, там і помер. Але навіть у вигнанні, зберіг любов до рідної землі, вболівав за її тяжку долю і присвятив Батьківщині багато віршів.

Задля вшанування пам’яті відомого земляка, у Новоархангельській районній бібліотеці відбулася літературна мандрівка під назвою «Розтоптані пелюстки долі Євгена Маланюка». Бібліотекарі ознайомили учасників заходу з творчим доробком письменника, цікавими фактами з життя. Про життєвий, сповнений непростих перепитій шлях відомого земляка, розповів працівник Новоархангельського краєзнавчого музею Владислав Шимченко. Учні 8 класу Новоархангельського НВК зош-гімназії та учні ПТУ №30 прочитали поезії «Під чужим небом», «Біографія», «Вічне», «Ноктюрн» та інші. Для всіх присутніх продемонстрували відеороботу Новоархангельської районної бібліотеки «Слово про Євгена Маланюка». Звучав на заході вірш нашого поета-земляка Анатолія Загравенка присвячений Євгену Маланюку. Завершилася літературна мандрівка піснею «Україно, моя земля» у виконанні М.Іванченка та О.Бабенка.

_________________________________________________________________________________________________

Бій під Крутами — бій, що відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути, поблизу села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний-схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ми київськими студентами, що захищали підступи до Києва. Дана подія у свідомості багатьох особливого значення набула завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою біля Крутів, захищаючи УНР.

Для того щоб вшанувати пам’ять студентів які загинули в бою під Крутами у Новоархангельській районній бібліотеці відбулася година історичної пам’яті «Під Крутами пішли в безсмертя». Захід відбувся за участі керівництва районної державної адміністрації, представників установ району та учнів 11 класу Новоархангельського НВК "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія". Перед присутніми виступив голова районної державної адміністрації Сергій Васильченко, який наголосив, що Крути являються справжнім символом патріотизму та жертовності українського народу. Про учасників згаданого бою, зокрема про нашого земляка, уродженця Єлисаветграду (Кропивницького) Володимира Шульгіна, розповів зберігач фондів Новоархангельського районного краєзнавчого музею Владислав Шимченко. Після цього присутні переглянули документальний фільм «Пам`яті Героїв Крут», прослухали пісню Павла Дворського «Балада про Крути» та ознайомились з матеріалами книжкової виставки «Крути. Історія української нескореності». Далі всі присутні вшанували хвилиною мовчання усіх загиблих Героїв України, що стали на її захист в кінці січня 1918 року.