2016

Хоробрі, відчайдушні, незламні, ладні віддати власне життя рятуючи та захищаючи Вітчизну. Ці слова про наших воїнів, котрі залишили свої родини, добровольцями пішли захищати Україну від підступного ворога, серед них і наш сьогоднішній гість, герой, людина з хоробрим серцем – Володимир Мігащук. Володимир Іванович завітав до нашої бібліотеки аби зустрітись з учнями, поспілкуватись, розповісти про те, що бачив, пережив, що і досі не дає спокійно спати. В АТО він перебував під Мар’їнкою, це пульсуюча точка на лінії фронту, адже тут постійно йдуть бої. Було дуже важко і страшно всім, без винятку, але і сьогодні готовий стати на захист Батьківщини і гнати ворога з рідної землі. Восьмикласники слухали, затамувавши подих, ловлячи кожне слово, а на запитання Володимира: «Чи є ви патріотами своєї держави?», дружно відповіли: «Так!» Щиро вдячні нашому захисникові Володимиру Мігащуку за мирне небо над нашими головами.

____________________________________________________________________________________________________

Напередодні відзначення Дня козацтва та Дня захисника Вітчизни у районній бібліотеці відбувся історичний екскурс "Козацькою країною". На захід завітали учні 9 класу Новоархангельського НВК "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія" Новоархангельського НВО № 1, для них бібліотекарі підготували розповідь про те, коли і як виникло українське козацтво, що необхідно вміти та які пройти іспити аби стати справжнім козаком. Аби закріпити почуте та перевірити знання дітей з історії, учням запропонували прийняти участь у різноманітних змаганнях, а саме: згадати якнайбільше імен козаків у конкурсі "Козацькі прізвища", обрати правильний варіант "Вірю - не вірю» прослухавши факти з життя козаків, за портретами визначити гетьманів, скласти з розсипаних літер слово на військову тематику, показати спритність та силу під час змагання «Іван Підкова», а у конкурсі «Веселий козак» домалювати чуба з зав’язаними очима. Учні ознайомились з літературою з книжкової виставки «Ми щит і меч твої, Вітчизно!», переглянули кадри з фільму «Вогнем і мечем» та «Січові козаки».

Новоархангельська районна бібліотека прийняла участь в урочистостях, які відбулися з нагоди Дня захисника Вітчизни у Новоархангельському районному будинку культури. В фойє бібліотекарі розмістили виставку "А серце завжди пам'ятатиме Вас... А пам'ять завжди повертатиме Вас...", де представили світлини загиблих воїнів наших земляків, а також тематичну поличку "Рядки, що бачили війну" з новими книгами в яких висвітлюються події війни на Донбасі. Під час концерту на великому екрані всі присутні мали змогу переглянути відео фільм "Наші каменярі", створений Новоархангельською бібліотекою, головними героями якого стали учасники АТО з нашого району.

____________________________________________________________________________________________________

2016 рік оголошено Роком англійської мови в Україні, саме цій події присвячено ряд заходів, які проводились у районній бібліотеці. Цього разу у нас відбулось справжнє "Що? Де? Коли?" на тему англійська мова, країни Британії, визначні люди, місця та події. Проти команди "Бібліотека" змагалися учні 10-Б класу Новоархангельського НВК "загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія". Бібліотекарі намагалися відтворити атмосферу відомої телеперадачі, тут були і різноманітні питання в конвертах, дзиґа, за допомогою якої знавці обирали завдання, чорний ящик та відповідне музичне оформлення. Відповіді та запитання транслювались на екрані телевізора, тож учасники мали змогу побачити уривок з відомого фільму "Ромео та Джульєтта", фото Тауерського мосту, Біг-Бен та інші. В результаті команда знавців здобула впевнену перемогу і отримала солодке заохочення. Але бібліотекарі залишились дуже задоволені, адже наша молодь багато знає, читає, ростуть освіченими людьми.

____________________________________________________________________________________________________

Літо вступило у свої права, а це значить прийшла пора канікул, розваг та відпочинку. До районної бібліотеки завітали учні вже шостих класів НВК «загальноосвітня школа – гімназія» селища. Вони багато читають і багато знають, а для того щоб це довести бібліотекарі районної книгозбірні запросили їх прийняти участь у конкурсі ерудитів «Юні читайлики». Учасники заходу знаходили прислів’я та приказки про Україну в кросворді «Ланцюжок прислів’їв та приказок», пригадали відомі з дитинства казочки у змаганні «Казкознавці» разом з бібліотекарем О. Тригуб. Під час конкурсу «Кращий біограф» наші читайлики впізнавали письменників за портретом і ділилися цікавою інформацією з їх життя та творчості. На закінчення діти намалювали на папері свої мрії про літній відпочинок. Самі ж учасники вибирали найкращий малюнок. Переможцями стали Артем Вязников та Вікторія Гаврищук.

Усі конкурси супроводжувались піснями про літо та канікули. Гра показала, що справжні читайлики є серед нас, а саме головне, що кожен отримав можливість проявити себе, а від спілкування отримати задоволення.

2016 рік - рік англійської мови в Україні, з нагоди цієї події працівники районної бібліотеки організували віртуальну подорож країнами Великої Британії. Під час заходу бібліотекар Галина Миколаївна Бевзенко познайомила дітей з історією Британського королівства, з її видатними історичними пам'ятками, відомими особистостями. Учасники заходу переглянули слайдову презентацію "10 цікавих фактів про Великобританію".

____________________________________________________________________________________________________

В перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей – чудове свято радощів та веселощів. Новоархангельська районна бібліотека долучилась до святкувань, які проводились біля районного будинку культури. Всі бажаючі мали змогу стати учасниками вуличної акції «Ми діти твої, Україно!». Наші бібліотекарі організували роботу креативної майстерні - вчили діток виготовляти барвисті квіти з паперу, а потім на великому плакаті утворили український віночок. Крім того, для малечі ми підготували різноманітні українські прислів’я та приказки, а їм потрібно було відшукати початок і закінчення, діти розгадували кросворди підкреслюючи слова, які стосувалися України, а також знайомились з літературою з книжкової викладки «Дітям про Україну». Усі учасники отримали від нас солодощі, продемонструвавши посмішку та обмінявши її на цукерку. Час промайнув непомітно, малята багато дізналися про українські традиції, звичаї, свято вдалося.

____________________________________________________________________________________________________

З метою донести до українців національні надбання різних країн європейської цивілізації, працівники районної бібліотеки провели День Європи 24 травня з учнями 8 класу Новоархангельського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія». Під час географічного круїзу «Мандруємо Європою» учасники заходу мали змогу познайомитись з літературою з книжкової викладки «Європа без таємниць», яку оформлено в читальному залі книгозбірні. Про історичні та географічні дані, які стосуються європейських країн розповіла бібліотекар Г. Бевзенко. Учні здійснили віртуальну мандрівку Європою, прийняли участь в он-лайн грі «Європа. Кордони. Країни». А перевірили отримані знання відповівши на запитання вікторини «Європейський колаж».

____________________________________________________________________________________________________

20 травня у районній бібліотеці відбулась презентація патріотичного проекту «Наші каменярі».

Героями відео стали учасники

АТО з Новоархангельського району, які читають вірш Івана Франка «Каменярі» – Станіслав Матієнко, Роман Печенюк, Володимир Мігащук, Юрій Мігащук, Руслан Сисоєв, Микола Чухно, Володимир Бакаєв, Василь Бурак, Михайло Хрипта, Сергій Короленко, Руслан Садіков. Ідея проекту виникла після прочитання даного вірша, де з перших рядків стало зрозуміло, що ці слова про українських воїнів, які стали на захист України. На зібранні були присутні герої фільму, батьки, друзі, працівники районного Будинку культури, краєзнавчого музею, військовий комісар району, заступник голови райдержадміністрації, жителі та гості селища. Присутні поділилися своїми враженнями від відеороботи та дякували воїнам, які боронять мир для українців, за честь і їх відвагу. Для всіх прозвучав пісенний дарунок від артистів районного Будинку культури. На згадку про нашу співпрацю, всім учасникам працівники нашої книгозбірні підготували невеличкі подарунки, виготовлені власними руками – підкови на щастя.

____________________________________________________________________________________________________

30-й рік лунає чорнобильський дзвін над багатостраждальною Україною. Болить, не заживає чорнобильська рана. Чорнобиль пред'явив нам суворий рахунок, рахунок, який вимірюється найдорожчим - людським життям.Сьогодні у нашій бібліотеці відбулися еко-роздуми на тему: "Чорнобиль. У призмі часу". На захід завітали засуджені, що перебувають на обліку в кримінально-виконавчій інспекції. Бібліотекар Г.М.Бевзенко розповіла про події, які відбувались в квітні 1986 року у місті Чорнобиль, про те як проводилась евакуація, що таке "зона відчуження", у якому стані знаходиться ЧАЕС на даному етапі. Присутні переглянули мультимедійну презентацію, ознайомилися з матеріалами з книжкових виставок "Чорна спадщина Чорнобиля" та "Чорнобиль. Життя довжиною в 30 років". Тож згадаймо сьогодні всіх, хто ціною власного життя і здоров'я рятував понівечену атомом чорнобильську землю, тих, хто навіки покинув рідні домівки, тих, чия доля залишилася зламаною і знівеченою.

____________________________________________________________________________________________________

Чи відомо вам, що екологічні біди знищують нашу планету нарівні з війнами, тільки роблять це дещо повільніше. Проблема забруднення побутовими відходами нашого селища стала наскільки гострою, що ми у буквальному розумінні тонемо у ньому, майже в кожному кутку вулиці, на берегах річки, лісопосадках розкидані купи сміття.

Нещодавно працівники районної бібліотеки боролись зі стихійним сміттєзвалищем, яке облаштували "справжні господарі" біля нашої території і місцевих магазинчиків. Як-то кажуть: «Без коментарів…»

Тож 22 квітня у Всесвітній День Землі вийшли на вулицю з виставкою-закликом "Чорнобиль. Життя довжиною в 30 років" аби продемонструвати людям до яких непоправних наслідків призводить нехтування природою. А поруч, на столику, розмістили різноманітні саджанці квітів, з якими бібліотекарі з радістю поділилися з усіма перехожими, організувавши акцію-подарунок «Нехай цвіте моя земля!». Жителів та гостей Новоархангельщини знайомили з матеріалами виставки, вони ділились своїми думками та спогадами, які стосувались аварії на ЧАЕС, а потім пропонували взяти квіти аби зробити нашу землю хоч трішки прекраснішою і квітучішою. Частина бібліотекарів в цей час, займалась упорядкуванням бібліотечної клумби. Дякуємо всім за участь!

____________________________________________________________________________________________________

8 березня – чудова нагода аби зібратися всім колективом, поспілкуватися, згадати молоді роки, поділитися радощами і тривогами. Саме цього чудового, весняного дня ми запросили всіх своїх колег, колишніх працівників, друзів на свято-зустріч «Зберемо воєдино всю свою родину». Щемлива мить зустрічі, непрохані сльози, цікаві спогади, жарти, привітання, все було сьогодні, адже у нас так багато спільного, так багато хочеться сказати, згадати… Тож довго не хотілось прощатись та розходитись по своїх домівках.

Свято вдалось, нам приємно було чути слова подяки за організований захід.

____________________________________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________________________

Бібліотекар Олена Тригуб озброївшись приємними дрібничками вирушила у районний парк аби з перехожими порозмовляти про кохання, стосунки, а також нагадати про чарівне свято - День всіх закоханих. Люди різного віку висловлювали свою думку щодо прекрасного почуття на спеціально виготовленому плакаті у вигляді серця, вказували імена своїх коханих, отримували вітання та повітряні кульки-сердечка, а для закоханих це був гарний привід аби привітати один одного палким поцілунком.

2016 рік багатий на літературні ювілеї. Працівники районної бібліотеки вирішили відзначити ювілярів незвичним способом і провести захід в в новому форматі «ПЕЧА-КУЧА». Як відомо, для цього

необхідно створити електронні презентації, наповнені цікавими фото, документами, а потім динамічно та швидко викласти матеріал.

На захід запросили учнів 10 класу Новоархангельського НВК гімназії, вони подивилися 4 презентації присвячені Лесі Українці, Павлу Тичині, Павлу Байдебурі, Валер’яну Підмогильному. Молодь з інтересом переглядали слайди, слухали розповідь, а на завершення поділилися враженнями про те, що захід їм сподобався, адже це сучасний, підхід популяризації української літератури.

____________________________________________________________________________________________________

З метою поглиблення знань про Україну, як державу зі своєю історією, культурою, народними звичаями та традиціями у районній бібліотеці відбулася історична година «День Соборності України». Присутні мали змогу здійснити історичний екскурс в минуле України, згадати імена, події і дати, з яких будувалася і виросла наша держава. Потім відбувся показ відеофільму «Акт Злуки».

Своєрідною перевіркою на ерудованість та кмітливість стала вікторина - учасники заходу відповідали на запитання з історії, географії та народознавства. З цікавістю прийняли участь у грі, під час якої необхідно було скласти карту-пазл, вірно розмістивши всі області України. А синьо-жовта стрічка стала символом, яка об’єднала нас в єдину державу.

Традиційно прийняли участь в урочистостях з нагоди Дня Соборності України, які відбулись у Новоархангельській РДА. Працівники районної бібліотеки демонстрували тематичну викладку літератури "Духовна єдність українського народу".