מתי"א שלהבת

מתי"א שלהבת

משולחנה של מנהלת מתי"א שלהבת - שושי כהן

ילד \ עידית ברק

מה צריך ילד?

מקום

שיוכל לגבוה.

ומבוגר אחד

שיעזור לו עם התקרה.

מתי"א - מרכז תמיכה ישובי אזורי

מתי"א שלהבת הוקם בשנת 1998 באור עקיבא. המתי"א נותן שרות למסגרות חינוכיות בשבע רשויות במחוז חיפה: זכרון יעקב, בנימינה – גבעת עדה, אלונה, אור עקיבא, פרדס חנה – כרכור, מועצה אזורית מנשה, חריש.

תפקיד המתי"א לשמש מסגרת מקצועית, פדגוגית וארגונית ומרכז ידע של החינוך המיוחד. המתי"א יוזם ומעניק שירותי חינוך וטיפול לתלמידים הזכאים לשירותי החינוך המיוחד.

אנו במתי"א שלהבת מאמינים בתפיסה מערכתית המשלבת בעלי תפקידים בישוב וצוותי חינוך במסגרות השונות בשותפות מלאה עם התלמיד והוריו. תפיסה זו מטרתה לגבש דרך חינוכית המאפשרת יישום ערכים של קבלה והכלת השונה, פיתוח מודלים של שילוב, דרכי עבודה ותהליכי למידה הממוקדים בצרכי תלמידים עם מוגבלויות הלומדים במערכת החינוך ומתן הזדמנות שווה לכל ילד עפ"י צרכיו, תוך דגש על מימוש יכולות אישיות, רכישת מיומנויות למידה ומיומנויות הכנה לחיים ופיתוח כישורים חברתיים והתנהגותיים.

צוות המדריכות במתי"א שלהבת שותף, תומך, ומדריך מורים ומטפלים לעבודה מקצועית ואיכותית, התואמת את צורכיהם המיוחדים של התלמידים ומשפחותיהם במערכת החינוך, זאת בדרך מקצועית, יוזמת ויצירתית, תוך פיתוח צמיחה אישית ומקצועית של המורים והמטפלים ככלי להשבחת ההוראה והטיפול.


באתר זה תוכלו להתרשם ממערך התמיכה שמספק המתי"א למסגרות החינוכיות השונות ולהיעזר במשאבים וחומרי למידה שהאתר מציע.


שושי כהן,

מנהלת מתי"א שלהבתמהו מתי"א?

.מתי"א הוא מרכז תמיכה יישובי או אזורי, המשמש מסגרת מקצועית, פדגוגית וארגונית ומרכז ידע של החינוך המיוחד

המתי"א יוזם ומעניק שירותי חינוך וטיפול לתלמידים הזכאים לשירותי החינוך המיוחד. השירות ניתן לכל קבוצות הגיל בחינוך הרגיל ובחינוך המיוחד. במתי"א מאמינים במתן שוויון הזדמנויות לכול, ובשילוב התלמיד במערכת חינוכית המתאימה לתפקודו ולצרכיו. מרכז מתי"א פועל בכל אזור שעליו הוא ממונה על פי מדיניות האגף לחינוך מיוחד. התפיסה המנחה את פעילותו היא ראייה מערכתית, בד בבד עם הדרכת הצוותים וקיום שיתופי פעולה עם הגורמים המקצועיים הרלוונטיים ועם ההורים

למידע נוסף - המתי"א ותפקידיו