Smiltynėje – jubiliejinis “Gintarinės jūrmylės” startas

Paskelbimo data: Oct 06, 2010 5:29:18 AM

Spalio 9 d. 13 val. patrankos šūvis duos startą jubiliejiniam, jau X kartą uostamiestyje rengiamam tarptautiniam “Gintarinės jūrmylės” bėgimui.

XXI šimtmečio sporto ir sveikatingumo projektu tituluojamas renginys – analogų neturintis bėgimas, kasmet rengiamas unikaliose Smiltynės trasose ir sutraukiantis šimtus lengvosios atletikos entuziastų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio šalių.

Tradiciniai bėgimai matuojami metrais, kilometrais, myliomis ar jardais. Tuo tarpu “Gintarinė jūrmylė” turi savo unikalų matą – jūrmylę arba 1852 metrus, kurie įprastai naudojami laivyboje. Taip organizatoriai siekia ne tik pabrėžti šio bėgimo išskirtinumą, bet ir atspindėti Klaipėdos – miesto prie jūros dvasią bei prisidėti prie uostamiesčio jūrinių tradicijų puoselėjimo.

“Gintarinės jūrmylės” idėjos autoriai – Klaipėdos lengvosios atletikos entuziastai – Mykolas Tumėnas, Andrejus Vaičiulis ir Juozas Rupšlaukis, kurie ne tik “užaugino” bėgimą iki brandaus jubiliejaus, bet ir pritraukė į uostamiestį gausų bėgikų būrį.

Pirmajame, 2001 m. lapkritį surengtame bėgime dalyvavo vos 60 sportininkų iš Klaipėdos, o po metų startavo jau 333 bėgikai. Gausiausias būrys dalyvių “Gintarinėje jūrmylėje” startavo 2007 metais – net 775. Per 9 metus “Gintarinė jūrmylė” sutraukė beveik 5000 įvairaus amžiaus - nuo 3 iki 70 metų - sportininkų.

“Gintarinėje jūrmylės” skonį išbandė ne tik pramogų pasaulio atstovai Mino, Rolandas Kazlas, Lietuvos sporto žvaigždės Živilė Balčiūnaitė, Rasa Drazdauskaitė, Inga Juodeškienė, Andrejus Zadneprovskis, Irina Krakoviak, Lina Grinčikaitė, Mindaugas Norbutas, Vitalijus Kozlovas bet ir Latvijos, Rusijos, Estijos, Ukrainos ir Vengrijos bėgikai.

“Gintarinė jūrmylė” turi nekintančias tradicijas. Renginys visuomet vyksta antrąjį spalio šeštadienį, jo vieta – Smiltynė. Bėgimo startą visuomet paskelbia patrankos šūvis ir jūreiviškas varpas. Nugalėtojų vardai įamžinami prie Smiltynės kelto stovinčiame akmenyje. Visi bėgikai vaišinami jūreiviška koše ir arbata. Nekintančios ir “Gintarinės jūrmylės” distancijos: vyrai įveikia 6, o moterys – 3 jūrmyles. Mėgėjai bei veteranai bėga 1 jūrmylę.

Per 9 metus kiekvienoje jūrmylėje startavo du bėgikai – Vioelta Ančerienė bei Algirdas Grublys. Savo planų – kasmet įveikti po vieną jūrmylę – jie ir šiemet neketina keisti..

Spalio 7 d. 13 val. bare “Šiaurės ratas” įvyksiančioje spaudos konferencijoje taip pat sužinosite:

  • Kodėl spaudos konferencija rengiama būtent “Šiaurės rate”, o ne kitoje vietoje.

  • Paskutinius duomenis, kiek bėgikų, iš kokių šalių užsiregistravo į jubiliejinę “Gintarinę jūrmylę”.

  • Kiek iš viso jūrmylių nubėgta per 9 metus.

  • Koks per visą „Gintarinės jūrmylės“ 9 metų istoriją bėgikas buvo vyriausias, o koks – pats jauniausias.

  • Pikantiškas „Gintarinės jūrmylės“ užkulisių detales – lažybas tarp bėgikų ir jų trenerių.

  • Iš kokių Lietuvos bei užsienio miestų į „Gintarinę jūrmylę“ atvyksta daugiausiai bėgikų.

  • Kokią vietą „Gintarinės jūrmylės“ istorijoje“ užima „braliukai“ latviai.

  • Kokius kryžiaus kelius nuėjo „Gintarinės jūrmylės“ organizatoriai, pasiryžę iš marių ištraukti nugalėtojų vardams įamžinti skirtą akmenį.

  • Kiek metų dar užteks marių akmens „Gintarinės jūrmylės“ nugalėtojų vardams įamžinti.

  • Kuo „Gintarinės jūrmylės“ istorijoje žymus Smiltynės viešasis tualetas.

  • Ką bendro turi Klaipėda ir Ryga (Latvija) ir Košicė (Čekija).

Rolanda Lukoševičienė, renginio atstovė spaudai