Виставки

    Книжкова виставка – це своєрідна візитна картка кожної бібліотеки, за якою оцінюють і якість фонду, і стиль її роботи. Книжкові виставки, як напрямок бібліотечно-інформаційної діяльності, з’явились ще в середині ХІХ століття. Сьогодні це настільки обов’язкова форма популяризації літератури до якоїсь певної дати чи події в суспільстві, що книжкові виставки сприймаються просто як частина бібліотечного інтер’єру. Та в наш час є ряд обставин, які примушують по новому дивитись на організацію та використання книжкових експозицій. Це пов’язано з великою кількістю нової літератури, зайнятістю сьогоднішніх читачів, з пониженою увагою дітей до читання, з більш утилітарним підходом деяких читачів до вибору книг. Ведучи пошук інноваційних форм роботи з книгою, треба брати до уваги , що 80% інформації дитина сприймає за допомогою зору. Тому нетрадиційно розставлені стелажі, тематичні полиці, яскраві, цікаві, актуальні виставкові композиції відіграють важливу роль в популяризації книги і читання. Сучасна книжкова виставка повинна бути – комфортна, доступна, актуальна, наочна, цікава та естетично оформлена.

     Цінність цієї форми визначається тим, що читач може зняти книгу з виставки, погортати її, швидко переглянути ілюстрації, зміст, передмову. Таке первинне ознайомлення з книгою поглиблює і робить більш цілеспрямованим інтерес читача.

    Завдання і мета виставки – максимально розкрити фонди бібліотеки, привернули до них як найбільше користувачів, а також надати найбільше інформації з тієї чи іншої теми.

    Основні властивості бібліотечної виставки: комфортність, наочність, доступність, оперативність.

    Під час підготовки книжкової виставки найголовніше – визначити її цільове призначення, тобто добре продумати, з якою метою і для якої категорії користувачів ми її оформляємо.

    Оформлення і організація книжкової виставки – це завжди натхнення і творчість бібліотекаря, культурна подія, яка одночасно несе людям пізнання, інформацію та дає естетичне задоволення. Кожна бібліотека прагне до максимального розкриття змісту своїх ресурсів для користувачів.

    Як же зробити традиційні для бібліотеки книжкові виставки цікавими для читачів? Якими вони мають бути? Як сформувати і оформити книжково-ілюстративну експозицію, щоб розкрити фонди бібліотеки?

    Ми в своїй роботі створюємо постійно діючі виставки, які мають за мету привернути вашу увагу до конкретної теми чи проблеми та виставки до знаменних і пам'ятних дат, які будуть інформувати про якісь події чи свята.

    Інформаційні виставки нових надходжень познайомлять вас із новими книгами, що надійшли до бібліотеки.

    За останні роки в нашій бібліотеці значно збагатилась власну палітра видів та форм книжкових виставок. Окрім традиційних, з відпрацьованою методикою, проводяться і такі, як: виставка-персоналія, -діалог, -панорама, -вікторина, -кросворд, -гра, -мандрівка, -роздум, -дискусія, -колекція та інші. Успішно впроваджуються виставка-інтерв'ю, -бенефіс, -застереження, -плакат, -елегія, -бібліошок, -реквієм, -бібліогід, -анонс.

    Враховуючи шкільну програму, літературні та знаменні дати, бібліотечні події, намагаємось змінювати відеоряд бібліотеки кожен місяць, але існують і постійнодіючі виставки, наприклад, краєзнавчих матеріалів (їх видається не дуже багато). Для того, щоб вони не перетворилися на частку інтер'єру, на своєрідні "шпалери", щоб привертали увагу користувачів, змінюємо форму, елементи оформлення, розташування матеріалу. До розробки та оформлення книжкових виставок залучаємо і користувачів бібліотеки. Окрім відповідності темі, формі викладу, віковій адресі виставок, велика увага приділяється нами й таким її обов'язковим елементам, як зверненню до читача, цитатам та поясненням на поличках, посиланням та відсиланням. Деякі книжкові виставки мають післямову, - вони запрошують дітей до самостійного продовження вивчення теми, деякі нагадують про подальше розкриття теми у циклі книжкових виставок чи на бібліотечних уроках і т.д. Така пояснююча інформація на виставках, адресована дитячій аудиторії, не буває зайвою. А оцінку цій клопіткій, але такій цікавій, роботі ставить читач. Якщо книжкова виставка розібрана і "розвалена" - це безсумнівний успіх - теми, форми, авторського підходу.

    Ми вважаємо, що виставка буде успішною, якщо є відповідь на три головні запитання: яка ідея цієї виставки, яка її цільова аудиторія і які засоби будуть використовуватися для розкриття заявленої теми?

    На завершення пропонуємо вам виставки з нашого доробку. 

Чорнобиль не має минулого часу

23 квітня - Всесвітній день книги та авторського права.

 В нашій бібліотеці організовано книжкову виставку "Книга з автографом". На виставці представлені особливі видання. Їх незвичайність в тому, що кожне з автографом письменника, поета, ілюстратора, відомого політика, публіциста, науковців. Дякуємо дарувальникам, за небайдужість, за щедрість, за творчість, за те, що наша бібліотека оновлюється, стає сучасною. З книгою до Перемоги!

Виставка

"Героїзм і трагедія Крут"

Крути, 29 січня 1918 року... Символ героїзму та відданості нашого юнацтва і символ національної трагедії. Щоб зберегти та вшанувати пам'ять про героїв, які щиро любили Україну,  усвідомили своє право жити на власній землі та святий обов’язок – боронити її, в нашій бібліотеці організовано книжкову виставку "Героїзм і трагедія Крут".

Щиро вітаю всіх з великим державним святом!!! 

22 січня ми святкуємо День Соборності України - день, що символізує нашу єдність. Нехай кожен з нас збереже силу духу, бадьорість та оптимізм. Нехай у кожній родині буде мир і спокій, любов і взаєморозуміння. 

Вірю, що територіальна цілісність України, за яку віддали життя тисячі незламних борців в різні часи і продовжують сьогодні відстоювати наші бійці, залишиться непорушною.

16 січня - Україна відзначає День пам'яті захисників Донецького аеропорту.

Виставка книг « Мужні кіборги – сильні серця» присвячена сильним і незламним воїнам, які 242 дні мужньо обороняли Донецький аеропорт. Вони вистояли!!! Шана і вдячність кожному захиснику та захисниці, світла пам’ять полеглим…

Книжкова виставка до 115-річчя Марії Примаченко "Майстриня наївного мистецтва"

Виставка - галерея

 "Зимові читання"

З Днем Гідності і Свободи!

Книжкова виставка до Міжнародного  дня рідної мови

Виставка-реквієм до Дня пам'яті Героїв Крут

Святий Миколаю,

Прийди до нас з раю,

Принеси нам дари

Кожному до пари.

Цукерки смачненькі,

Булочки пухкенькі,

Книжечок багато

Читати у свято.

                      (Марійка Підгірянка)


1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДОМ

Книжкова виставка "Ми гідні свободи"

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го. У цей день ми віддаємо шану громадянському подвигу, патріотизму та мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси і європейський вибір нашої держави, згадуємо й тих, хто нині захищає нашу свободу та незалежність. Дякуємо їм за мужність, патріотизм, витримку і терпіння. Ці події висвітлюють книжкова виставка «Ми гідні свободи» та фотовиставка, що діють в читальній залі.

Книжкова виставка "Справедливість, рівність, повага"

Міжнародний день толерантності - свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. В бібліотеці організовано книжкову виставку «Справедливість, рівність, повага», видання якої допоможуть сформувати правильне уявлення щодо толерантної поведінки, почуття поваги один до одного, терпимості до відмінностей між людьми.

Щиро дякую читачам, які надали свої роботи для організації виставки малюнків «Стоп булінг!»

Проведені заходи дали можливість ще раз переконатися, що у світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, та любові, а толерантність врятує світ.

День української писемності та мови

День української писемності та мови — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

В читальній залі організовано книжкову виставку «Душа народу бринить у слові». Переглянувши видання, представлені на виставці, читачі зрозуміють, що наша мова — це золота скарбниця душі народної, з якої ми виростаємо, якою живемо, завдяки якій маємо величне право й високу гордість іменуватися народом України.

Тож розмовляйте українською, думайте українською, читайте українське!


Виставка-інсталяція "Сила нескорених"

День захисника України вперше відсвяткували 14 жовтня 2015 року під гаслом “Сила нескорених”, таку ж назву має і виставка-інсталяція. Запрошуємо до читальної зали. Приємного перегляду.

Виставка-портрет «Титан українського духу"

2 жовтня українці вшановують 115-ліття від дня народження українського поета, письменника, прозаїка, публіциста, політичного діяча Івана Багряного.

В читальній залі організовано виставку-портрет «Титан українського духу" про життєвий шлях та творчість Івана Багряного, що є прикладом незламності сили духу для майбутніх і нинішніх поколінь.

22 вересня -  День партизанської слави України

Напередодні Дня партизанської слави, який відзначається 22 вересня, у читальній залі організовано книжкову виставку «Ваш подвиг не забудемо». Виставка присвячена історії виникнення партизанського руху, подвигу партизанів і підпільників під час Другої Світової війни. Самовіддана пожертва, подвиги партизанів та підпільників назавжди будуть для кожного з нас прикладом та безмежної любові до України.

Виставка «Кобзар живе і промовляє!»

9 березня відзначаємо 207-у річницю від Дня народження українського письменника, класика української літератури, мислителя, художника, національного героя і символа України — Тараса Шевченка! Вшановуючи пам'ять Великого Кобзаря, в читальній залі діє книжково-ілюстративна виставка «Кобзар живе і промовляє!»

Виставка «Видатна донька України»

25 лютого виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки - видатної української письменниці та громадської діячки, однієї з центральних постатей національної культури. З нагоди цієї події в бібліотеці діє виставка-біографія «Видатна донька України».

Виставка «Нові Літературні Об'єкти»

Міжнародний день дарування книг минув тиждень тому. Але його результати будуть радувати користувачів ще не один рік. Фонд поповнився більше ніж на 30 видань. Це сучасна художня література для дітей та підлітків, література суспільного, природничо-наукового та гуманітарного змісту. Запрошуємо всіх книголюбів до читальної зали, де на вас чекає книжкова виставка «Нові Літературні Об'єкти», на ній представлені всі подарунки.

Виставка «Рідна мова солов'їна»

Шановне товариство, вітаю з Міжнародним днем рідної мови! Для Вас в читальній залі діє книжкова виставка «Рідна мова солов'їна». Я маю надію, що після знайомства з нею кожен зможе сказати: «Я пишаюсь і люблю свій народ, свою землю, свою мову»!

Виставка «Небесна сотня»

Ангели Пам'яті знову злетіли,

крилами білими Землю накрили, щоби біда Україну минала,

щоб Україна завжди пам'ятала всіх, поіменно,

хто встав за свободу,

прагнучи волі і честі народу....

Душу і тіло.

Пліч-о-пліч.

До бою.

Ангели Пам'яті.

Слава Героям.

Олена Роговенко

.

Виставка «А пісня - це душа»

У рамках тижня "Української пісні" в бібліотеці діє книжкова виставка "А пісня - це душа".

Виставка «Забуттю не підлягає»

27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.Для книголюбів, котрі цікавляться цією темою наша бібліотека пропонує книжкову викладку «Забуттю не підлягає».

https://youtu.be/r1ufjQK7js8

Виставка "Ти - людина, значить, маєш права"

10 грудня - Міжнародний день прав людини. В бібліотеці оформлена тематична виставка "Ти - людина, значить, маєш права".

Виставка-заклик "Чорні крила Голодомору"

Книжкова виставка до Дня Гідності та Свободи "Пам'ять, стій! Зупинись на xвилинку"

Книжкова виставка до Дня української писемності та мови

Виставка "О квітоньки, моя рідня, моя любов, багатство, діти..."

     Цьогоріч з ініціативи Українського інституту національної пам'яті згідно з постановою Верховної Ради на державному рівні відзначається 120-річчя з Дня народження видатної української художниці Катерини Білокур (1900-1961). До ювілею майстрині народного декоративного живопису в бібліотеці оформлено книжкову виставку "О квітоньки, моя рідня, моя любов, багатство, діти..."

Книжкова виставка «Вдячні за гідність! Вдячні за свободу! Вдячні за майбутнє»

    І рани їхні вже не їм болять..

Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло..

Як крила ангела, злітаючи назад,

Небесна сотня в вирій полетіла…

 

    20 лютого в Україні вшановують подвиг учасників Революції гідності та увічнюють пам’ять Героїв Небесної Сотні. Вони віддали життя за свою країну, за право бути народом, за кожного з нас.

     Книжкова виставка «Вдячні за гідність! Вдячні за свободу! Вдячні за майбутнє» -  це часточка шани героям, які повинні залишитися у нашій пам’яті навіки…

2020 - рік науки про океан

    Кожен рік має якесь своє певне значення. Деякі країни приурочують той чи інший рік до якихось важливих державних подій або до певних найбільш актуальних векторів розвитку. Проте є ще й міжнародні орієнтири, які є загальними для усіх держав світу. Зазвичай такі напрямки визначаються Організацією Об’єднаних Націй. Вони також нагадують про найбільш важливі проблеми сьогодення та спонукають до знаходження шляхів їх вирішення.     Тож 2020 рік оголошено роком науки про океан.     Усі події у сфері охорони водних ресурсів проходитимуть під гаслом «Вода для сталого розвитку», оскільки водні ресурси є життєво необхідними для нормального існування не лише людини, а й усіх живих організмів. Цей рік, а також декілька наступних будуть присвячені сталому й доцільному використанню водних ресурсів, забезпеченню очищення води, розподілу ресурсів між жителями планети. Більш того, особлива увага буде прикута до ефективного використання води на всіх рівнях. Це стосується й України, адже в державі дуже часто спостерігається нераціональне використання водних ресурсів та високий ступінь забруднення місцевих вод.

     В читальній залі бібліотеки організовано книжкову виставку, що популяризує екологічні знання, бережливе ставлення до водних ресурсів.

Виставка «Крути - бій за майбутнє»

     В цей день, 101 рік тому, втілилась ідея багатьох поколінь українців, які проливали кров за нашу землю, які вірили, мріяли і пошепки як на Заході так і на Сході читали шевченкового «Кобзаря». 22 січня 1919 року було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Українці вибороли власну єдину та неподільну державу! Впевнена, що не зважаючи на всі труднощі, які випали на долю нашої країни, лише в єдності наших спільних дій та соборності душ  вдасться досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної, незалежної європейської держави, якою пишатимуться нащадки. Вітаю Вас всіх з Днем Соборності! Бажаю Вам миру, спокою, надії, віри, нових здобутків виключно у мирній праці, оптимiстичного погляду у майбутнє і непереможної віри у краще прийдешнє нашої рідної України.

     Запрошую до читальної зали переглянути книжкову виставку «Наш витвір, наша мрія, соборна вільна Україна».

Виставка «Полиця сонячних творів»

      “Коли я став по-справжньому дорослим, мені страшенно захотілося повернутись назад у дитинство — догратися, досміятися, добешкетувати… Вихід був один — стати дитячим письменником. Так я й зробив. І, пам’ятаючи своє невеселе дитинство, я намагався писати якомога веселіше”.​

(В.Нестайко)

     Всеволод Нестайко. Хто не знає цього сонячного українського письменника? Його твори добрі, світлі, з неповторними життєвими кумедностями, а подекуди з цікавими фантастичними елементами. Вони сповнені дитячої щирості і мудрості, вони – про важливе в усі часи – дружбу, добро, любов. Книжками Нестайка, написаними в різних жанрах, зачитується вже не одне поколіня читачів. Справжній великий самобутній талант, який робить честь нашій літературі, адресованій найбільш вибагливій публіці — підліткам.

       30 січня мало б виповнитись 90 років з Дня народження письменника. До цієї дати в бібліотеці оформлена книжкова виставка «Полиця сонячних творів».

     

      Ми схиляємо голови перед героями, котрі віддали своє життя за вільну Україну 29 січня 1918 року. Триста студентів пішли на вірну смерть, ставши на захист Вітчизни біля поліського села Крути в нерівній битві з багаточисельною армією, котра напала на Українську Народну Республіку.      Ця героїчна і водночас трагічна подія ознаменувала початок нової епохи національного пробудження українців.      На мученицьку смерть героїв Крут відгукнувся своєю мужньою поезією поет Павло Тичина. ПАМ’ЯТІ ТРИДЦЯТИ

На Аскольдовій Могилі

Поховали їх —

Тридцять мучнів українців,

Славних молодих...

На Аскольдовій Могилі

Український цвіт —

По кривавій по дорозі

Нам іти у світ.

На кого посміла знятись

Зрадника рука?

Квітне сонце, грає вітер

І Дніпро-ріка...

На кого завзявся Каїн

Боже, покарай! —

Понад все вони любили

Свій коханий край.

Вмерли в Новім Заповіті

З славою святих. —

На Аскольдовій Могилі

Поховали їх.

Виставка «Наш витвір, наша мрія, соборна вільна Україна»

 

      Кілька афоризмів і просто мудрих думок від Всеволода Нестайка:

     “Ось дивно: якщо ти зробиш людині добро, вона стає тобі приємною”.

     “Тільки оптимісти зможуть будувати вільну незалежну державу”.

     “Взагалі, я вважаю, що дитяча дружба – це щастя. Якщо це вірна дружба, вона зберігається на все життя…”

     “Всі діти в чомусь здібні, талановиті, вони дуже різні і чимось дуже цікаві. Але, як на мене, є недолюблені, ті, яким недодали уваги в дитинстві. Саме від дорослих залежить, кого вони виростять і чи будуть їхні діти успішними і щасливими”.

     “Неволя – це найстрашніше, що може бути в світі – коли йдеш ти з мамою по вулиці, тримаєшся, а будь-який фашист може штовхнути твою маму, образити, і ти нічого не можеш вдіяти. У 1941-му році мені було 11 років, і з того часу я став дорослим, напевно. Дитинства у мене вже не було”.

     “Я вірю в добро… Вірю в людську гідність… Вірю в те, що все-таки в душі кожного існує Господь Бог, і в кожного він свій… Вірю в єдиного Господа… І він не стільки на іконах і в церквах, скільки в душах людських. Розумієте, у кожного, якщо він чесний, порядний, добрий і чуйний, то у кожного, так би мовити, свій Господь”.

     “Я пишаюся, що не вийшов із дитинства, що зберіг дитячу душу. Це підтримує мене в нашому жорстокому світі і дає сили творити.”

Виставка «Замріяна казка зими»

    Зима — чудова пора року. Здається, що на вулиці почалась справжня казка! Дерева одягнула в пухкенькі та тепленькі білі шати. На кожному сухому стеблі, на кожній гілочці, розвісила химерне мереживо, прикрашене незвичайним сріблястим бісером. На дахи будинків насунула снігові шапки, а вікна розмалювала красивими візерунками. Знайомі місця перетворилися до невпізнання. Так і хочеться повірити в диво, загадати найпотаємніше бажання та чекати, що воно здійсниться!       Тому  про зиму хочеться писати вірші, казки, малювати малюнки. А казка всюди... І так важливо, щоб це душею відчули діти, щоб пройнялися красою і неповторністю, рідної природи взимку.       Тож саме до цієї пори року в нашій бібліотеці організовано тематичну виставку «Замріяна казка зими».

Виставка «На доброму слові тримається світ»

  У рамках тижня толерантності у бібліотеці діє книжкова виставка "На доброму слові тримається світ"

Виставка «Незалежна Україна»

  У рамках тижня національно-патріотичного виховання, який проводився у ЛНВК-«ЗНЗ-ліцей» №4 з 11.11 .19 по 15.11.19, у читальній залі бібліотеки була оформлена тематично-ілюстративна виставка «Незалежна Україна».

Книжкова виставка до Дня української писемності та мови "Не бійся заглядати у словник" 

Виставка “В світі тисяча професій, і лиш одна із них твоя” 

Освіта завжди орієнтується на майбутнє, адже вчорашні дошкільнята — це сьогоднішні школярі й завтрашні фахівці. Якими спеціалістами вони стануть, залежить від того, які знання та вміння вони отримають сьогодні, чого прагнутимуть, що вважатимуть головним, а що — другорядним, на кого захочуть бути схожими, яка професія їм сподобається. Для того щоб діти могли свідомо вибирати сферу майбутньої діяльності, вони мають знати якомога більше про різні професії: науковців, службовців, робітничі, інженерні, мистецькі, професії, представники яких стежать за порядком, захищають людей, допомагають їм бути здоровими, вчасно виконувати всі справи тощо.

В рамка тижня профорієнтації в читальній залі діє книжкова виставка “В світі тисяча професій, і лиш одна із них твоя”. Виставка розповідає учням про світ навколо, про важливість для суспільства праці кожного, про взаємозв’язок фахівців різних професій, навчає співпрацювати, домовлятися, радитися, розподіляти роботу, творчо виконувати будь‑яку справу.

Виставка «Хто з нами в країну природи?» 

Природа України – багата та різноманітна. Завдяки географічному положенню та кліматичним умовам у нас є просторі степи й густі ліси, лагідні моря й величні гори, бурхливі річки та спокійні озера, на просторах країни ростуть тисячі видів рослин та водиться величезна кількість тварин. Змінюються пори року – і кожна з них дарує нам свою особливу красу. Природа України радує око. Проте справжня її краса в тому, що вона наділяє нас усім необхідним для життя – повітрям і водою, корисними копалинами, їжею, сировиною для будування, пошиття одягу, друкування книжок тощо. Природа України радує око. Проте справжня її краса в тому, що вона наділяє нас усім необхідним для життя – повітрям і водою, корисними копалинами, їжею, сировиною для будування, пошиття одягу, друкування книжок. З усім цим нас знайомить виставка-подорож «Хто з нами в країну природи?»

Виставка «Свято, що гуртує покоління» 

Книжкова виставка до Дня пам'яті та примирення "Свято, що гуртує покоління"

Виставка «Слава іде світами» 

Книжкова виставка до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав "В пеклі Афгану" 

"Іван Петрович Котляревський належить до тих довгожителів планети, які разом із витворами свого духу впевно переступають через грані сторіч, далеко йдуть за межі їм відміряного часу".  Олесь Гончар 

    У цьому році українці, готуються до великого ювілею – 250-річчя з дня народження Івана Петровича Котляревського.

    В історії нашої культури є діячі, які особливо яскраво й багатогранно відобразили в своїй творчості душу народу, його національну своєрідність, поетичну вдачу. До таких належить Іван Петрович Котляревський, класик нової української літератури, видатний письменник-реаліст, автор славнозвісної "Енеїди" і "Наталки Полтавки".

    У бібліотеці закладу оформлена виставка «Слава іде світами».

Виставка «Колиска: науки, культури, філософії, історії»

Виставка-реквієм до дня пам'яті Героїв Крут "Юнацтво, сповнене надії"

   Україна і Китай, Китай і Україна… Ці дві країни розпочали своє знайомство ще за часів існування Київської Русі завдяки відомому Великому Шовковому Шляху, який частково проходив територією нашої держави. З тих пір минуло багато часу і сьогодні Україна і Китай мають більш глибокі та всебічно розвинені відносини. Йде постійний культурний обмін між нашими народами. Письменники, артисти, науковці діляться досвідом, найвідоміші твори обох держав виходять у перекладі.

    А ми запрошуємо Вас до нашої виставки «Колиска: науки, культури, філософії, історії». Адже саме література допомагає зрозуміти іншу людину та іншу країну. Тож пориньмо у цю загадкову та дивовижну Піднебесну.

    Сподіваємось, що виставка зацікавить вас.

    Наші двері завжди відчинені для усіх, хто полюбляє відкривати нові горизонти.

Книжкова виставка до Дня соборності України "Сила великої злуки"

Виставка-календар "Письменники-ювіляри 2019"

Книжкова виставка "Новорічна мозаїка"

Виставка-реквієм до Дня пам'яті жертв голодоморів "Чорні крила голодомору"

Книжкова виставка до Дня Гідності і Свободи "Вільні творять свободу"

Книжкова виставка до Дня української писемності та мови "Барвиста рідна мова"

Книжкова виставка до Дня захисника України "Українці - нація героїв"

Книжкова виставка до 100-річчя В.О. Сухомлинського "Мудрий казкар" 

День вишиванки

Вишиванка рідна, ну хіба не диво? В ній ходити модно, стильно і красиво. Це митецький витвір, це краса і казка, В ній душі наснага, материнська ласка. Кольори сплелися в ній в узори й квіти, Щоб були щасливі і сміялись діти.Сьогодні, 17 травня, День вишиванки- свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції співпало ще одним великим християнським святом - Вознесінням Господнім. Отож, настрій у нас піднесений. Вишиванка ніколи не була простою одежиною, вона - символ сім’ї, відображення культурних цінностей та надбань українського народу.

Цього дня працівники бібліотеки вирішили не просто вбратися в національний одяг, а ще підготували книжково-ілюстративну виставку «День вишиванки – єднає українців», яка ознайомлює відвідувачів з історією свята та з символами і традиціями українців. Розмаїттям вишиванок порадували і читачі, завдяки яким бібліотека заграла всіма барвами традиційних та сучасних українських сорочок.

День сміху «Просто посміхнись»

     Книжкова виставка до Дня сміху «Просто посміхнись».

Ми і наша планета

 Природа нам – як рідний дім,

Вона усім – як мати.

Щоб лад завжди був в домі тім –  

 Про це нам треба дбати. 

    Книжкова виставка до Дня Землі «Ми і наша планета».

До 100-річчя з дня народження В.О. Сухомлинського

    28 вересня 2018 року виповнюється 100 років від дня народження видатного педагога сучасності, вченого, громадського діяча Василя Олександровича Сухомлинського.

    Національною комісією ЮНЕСКО 2018-й рік визначили роком Василя Сухомлинського.

    Переглянувши виставку «Великий добротворець» читачі розширять свої знання про життя і творчість видатного педагога і письменника, щирого патріота і громадського діяча, безмежно відданого своєму народові.

    На виставці представлені педагогічні твори, нариси, праці для педагогів, а також твори для дітей. Сподіваємось, що наймолодші читачі, прочитавши твори Василя Сухомлинського, зможуть осягнути глибину думок мудрого вчителя, його любов до дитини і пронести добро через усе життя.

Небесна сотня

Там, де мир і тепло,

їм би краще було,

але доля героїв така є:

вмить усе — шкереберть,

перемога чи смерть.

Бо ж —

до раю рабів не пускають.

 

  День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.      До цього дня в читальній залі діє книжкова виставка «Герої, які загинули за Україну. Воїни небесної сотні». Сподіваємось, що виставка допоможе нам згадати Героїв, які поклали своє життя за наше майбутнє. Згуртує, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення держави на власній землі.

Новорічна виставка

    Хороших друзів, веселих днів.

Взаємних, щирих почуттів, 

Успіхів на кожному кроці  - 

Вам бажаємо у Новому Році! 

 Відвідувачів нашої бібліотеки радує цікава книжкова виставка «Зима іде – свята веде», адже на її полицях кожен зможе знайти собі книгу за смаком. Не залишилися байдужими до роботи бібліотекарів і читачі, а й самі долучилися до святкового оформлення бібліотеки, яка перетворилася на кімнату Діда Мороза, оскільки вабить не лише літературою, а й іграшками, серпантином, новорічними прикрасами та незвичайною чарівною ялинкою.

 

   

Всеукраїнський тиждень права

    В рамках Всеукраїнського тижня права в бібліотеці організовані тематичні виставки «Закон і ми» та «Освіта і право».

   

 

Голодомор

...То був страшний навмисний злочин,

Такого ще земля не знала,

Закрили Україні очі

І душу міцно зав'язали.

    25 листопада народ України схиляє голову перед трагічною сторінкою свого життя. В цей день в державі відзначається День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій. Прах мільйонів українців стукає в наші серця. Їх ніхто не судив, от­же, ніхто не реабілітує. Ніхто, крім нас з вами, їхніх співвітчизників і довговічних боржників.

   

   В бібліотеці діє книжкова виставка «Жнива скорботи», яка допоможе учням глибше усвідомити значення історичної спадщини про Голодомор 1932 – 1933 років.

День Гідності та Свободи

 

 21 листопада, в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Хоча свято нове (запроваджене указом Президента 13 листопада 2014 року) та має велике значення для українців, адже встановлене на честь початку двох доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.     Свобода і гідність є нашим безцінним скарбом. Хай береже нас усіх Господь і слава йому за нашу прекрасну країну - Україну!     У читальній залі нашої бібліотеки діє виставка «Україна гідна свободи».

День української писемності та мови

Виставка «500-річчя Реформації в Україні і світі»

У 2017 році весь християнський світ відзначає 500-річчя від початку масштабного духовного відродження, яке назавжди змінило хід історії. В бібліотеці закладу діє виставка «500-річчя Реформації в Україні і світі».

   День української писемності та мови відзначають 9 листопада. Це свято було встановлено указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.    Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації.    Шановні читачі, запрошуємо Вас відвідати яскраву та творчу виставку, що діє в читальній залі нашої бібліотеці «Єдиний скарб у тебе – рідна мова».

  

Виставка «Світ.Європа.Україна»

Виставка "Львівський форум видавців"

Останнім часом ми багато чуємо від представників вищих органів влади, що вони готові "будувати Європу в Україні". Багато урядів багато разів нам це обіцяли. Залишилося перейти до справи: сприйняти європейські цінності, близькі і зрозумілі кожній людині, а потім законодавчо і на практиці підтвердити, що ми, нарешті, почали розглядати їх як норму життя. Саме це і буде справжнім початком розбудови сучасної європейської держави з гордою назвою УКРАЇНА.     А нам, українцям, необхідно набути власної ідентичності – визначитися з тим, хто ми такі, куди йдемо, що нас об'єднує? Тоді ми точно станемо успішною країною.     Саме про це наша виставка «Світ.Європа.Україна»

26 квітня – Міжнародний день пам’яті Чорнобильської трагедії

Шановні гості сайту! Звертаємось до тих, кому не пощастило відвідати справжнє свято книги, на яке щороку з нетерпінням чекає вся читаюча Україна. Завітайте до бібліотеки, де на Вас чекає книжкова виставка «Львівський форум видавців».     Форум - то завжди неповторне і щиросердне.     Форум - то завжди фахове та культурне.     Форум - то завжди дружнє і відкрите.

Тиждень екології

Чорнобильську катастрофу вважають найбільшою за всю історію ядерної енергетики за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, і за економічними збитками. В бібліотеці ліцею організована виставка - реквієм «Чорний 1986». Організована вона не для того, щоб роз’ятрювати болючі рани, а для того, щоб про страшну трагедію Чорнобиля знали, розуміли і не забули її ті, хто прийде після нас.

   З 18 по 21 квітня в ліцеї №4 проводиться тиждень екології. У рамках тижня в бібліотеці оформлена книжкова виставка «До совісті і розуму людського».     Для України, на теренах якої сталася найбільша природна катастрофа ХХ століття - аварія на Чорнобильській атомній станції, - проблеми охорони навколишнього середовища залишатимуться актуальними впродовж ще багатьох віків. Саме екологія, екологічний стан довкілля торкаються кожної людини як в Україні, так і за її межами. Тому, як діють закони екології в довколишньому світі, і присвячена наша книжкова виставка!

Тиждень ввічливості

 З 10 по 14 квітня 2017 року в ліцеї проводиться тиждень ввічливості. 

 У рамках тижня в бібліотеці діє книжкова виставка «Прекрасне обличчя світу».

День здоров'я

„Ніщо не коштує так дешево

і не ціниться так дорого

як ввічливість" 

 М. Сервантес 

   Є одне свято, яке присвячене кожній людині на Землі, а вірніше її здоров’ю. Воно так і називається – День здоров’я. Святкується щороку 7 квітня, а вперше відзначалося в 1948 році. Цей день був непростий, він ознаменувався ще однією дуже важливою подією. ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) була теж створена 7 квітня 1948р. Від цієї події і йде святкування дня здоров’я. Держави, які входять в це співтовариство, щороку ставлять перед собою конкретні завдання щодо поліпшення здоров’я і встановлюють план їх виконання.     День здоров’я – це свято, коли люди всієї планети приділяють увагу таким важливим поняттям, як довголіття і хороша якість життя. У це свято особливо акцентується увага на тому, що тільки здоров’я може забезпечити людині задоволення від життя і творчої праці.

    До цього дня в бібліотеці бібліотеці ліцею діє виставка-огляд «хвороби та профілактика»

 

«Шевченкові твори сяють, мов зорі»

 

Свято мови    Тематична виставка «Я несу в майбутнє мову незабутню», яка надає неабиякі можливості в пізнанні української мови і культури.

 Перші березневі дні на нашій землі пов’язані з іменем Тараса Григоровича Шевченка, його славою, його духом, його мудрістю, його любов’ю до України. З метою вшанування видатного сина українського народу Тараса Шевченка, в бібліотеці ліцею відзначають день народження Кобзаря. І цього року заздалегідь в читальному залі бібліотеки оформлено книжково-ілюстративну виставку «Шевченкові твори сяють, мов зорі».

Новий 2017 рік надихнув нас на нові творчі проекти, та все ж головною і улюбленою формою популяризації літератури для нас є книжкові виставки. Дивлячись сьогодні на велику кількість інформації, зайнятість читачів, на понижену увагу до читання дітей, хочеться здивувати читача нетрадиційними, яскравими, цікавими, актуальними композиціями. Для створення привабливого цілісного образу виставок ми використовували «небібліотечні матеріали».

Пропонуємо Вам різноманітні форми книжкових виставок, що являють собою візуальний ряд нашої бібліотеки:

Виставка- календар «Книги ювіляри 2017 року»

Виставка- календар «Vivat, ювіляри»

Виставка-хобі «Руками створена краса»

Виставка-подорож «Подорож казками Європи»

Виставка-тест «Подружці…на вушко»

Виставка-досьє

Шановні гості сайту, надсилаємо щирі вітання Вам та всьому українському народу! Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну - Україну!

Експрес-виставка «Героїчні сторінки українського народу»

Письменники-ювіляри

 

 Ця книжкова виставка знайомить читачів нашої бібліотеки з видатними письменниками-ювілярами грудня місяця 2016 року.

День Збройних Сил України

Сьогодні ми вітаємо наших лицарів і захисників зі святом - Днем Збройних Сил України. Усі жінки і дівчата нашого ліцею  як ніколи намагаються не обійти увагою чоловіків та хлопців, вітають їх, дарують чарівні посмішки, бо вони хочуть зайвий раз підкреслити у чоловіків такі якості, як мужність, надійність, сміливість, щиросердя і шляхетність.   В читальному залі представлена ілюстративно – документальна виставка: «Українці – нація героїв». Україна починається з нас: «Ти сам собі – і мрія, і спромога. Ти сам собі – фундамент, стіни, дах. Ти сам собі – поразка й перемога, мить, що лишитись може у віках». Більше двох десятиліть, як Україна має незалежність, але це лише мить, незначна частина нашого минулого. І знову життя поставило перед нами випробування. Події останніх років примусили кожного українця відчути свою причетність до своєї країни, а також зрозуміти, що ми господарі на власній землі. Це рік пробудження та консолідації українського народу. Досі багато хто думав, нібито Незалежність дісталась нам без жодних зусиль. Це не так. За нашу Незалежність, самостійність, боролися цілі покоління українських патріотів. За неї полягли герої «Небесної сотні». За неї гинуть українські воїни та мирні мешканці на Сході. Сьогодні, захищаючи свою країну, ми відстоюємо незалежність. Через муки та біль, сльози та боротьбу народжується нація, нація патріотів, сильних, вільних людей здатних захистити власний дім від зовнішньої агресії. Найвищий подвиг щодня здійснюють наші захисники, вони проходять такі випробування, які порівнюють з пеклом. Але свідомі своєї високої жертовності, бо це покоління незалежних, покоління патріотів. Термін «соборність» не перекладається іншими мовами, він означає вільне, духовне єднання людей. Це соборна відповідальність усіх за всіх і кожного за весь світ. Хіба не це нині відбувається в Україні? Коли кожен з нас і ми разом робимо все можливе, щоб допомогти нашим воїнам, біженцям, коли ми всі будуємо громадянське суспільство.

Вітаємо усіх з Днем захисника Вітчизни!  

Дай нам, Боже, світлих днів, 

Здоров’я, щастя і наснаги. 

Щоб кожен мав те, що хотів, 

А всім дай сили і відваги. 

Дай кожному достатку в дім, 

І більше щирості у мові. 

Добра дай кожному, а всім — 

Терпіння, миру і любові. 

Хай на землі лунає сміх 

І щастя хай рікою ллється. 

Зі святом вас вітаю всіх! 

Хай все в житті вам удається.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

 

   Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.   Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.    За даними ООН, поширення епідемії СНІДу у світі в цілому сповільнилися. За останні 5 років кількість виявлених випадків зараження ВІЛ/СНІД скоротилась на 20%. Натомість в Україні серед країн Східної Європи і Центральної Азії ступінь поширеності ВІЛ/СНІД найвищий, серед дорослого населення він становить 1,1%. Щодня в Україні реєструється 48.5 випадків захворювання ВІЛ-інфекцією. Також в Україні зростає кількість ВІЛ-інфікованих жінок. За оцінками експертів, до 2014 року загальна кількість ВІЛ-інфікованих громадян України становитиме від 479 до 825 тисяч.

   В бібліотеці діє виставка попередження « Обери життя»

День пам’яті жертв голодомору

 

  

Президент України, підтримавши ініціативу громадських організацій, міністерства культури і мистецтв, Державного комітету у справах релігій, Державного комітету телебачення і радіомовлення, ухвалив встановити в країні День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій. Заходи, присвячені цьому дню, щорічно проходять в четверту суботу листопада.   Спочатку Указом президента України від 26 листопада 1998 року остання субота листопада оголошувалась Днем пам’яті жертв голодомору, потім Указом від 31 жовтня 2000 року цей день став іменуватися Днем пам’яті жертв голодомору і політичних репресій. У 2007-му році, згідно Указу Президента України № 431/2007 від 21-го травня 2007-го року, в назву цього пам’ятного Дня були внесені зміни: "Внести до Указу Президента України от 26 листопада 1998 року N 1310 (1310/98 ) "Про встановлення Дня пам'яті жертв Голодоморів та політичних репресій" (в редакції Указу від 15 липня 2004 року № 797 (797/2004) зміни, виключивши у назві та тексті слова "та політичних репресій".

   Зараз День пам’яті жертв голодомору щорічно відзначається в четверту суботу листопада. В 2016 році День пам’яті жертв голодомору припадає на 26 листопада.

   В бібліотеці ліцею діє книжкова виставка «Голодомор мовою фактів»

28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників

 

 

У цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів. Ця світла і водночас сумна дата дуже важлива і незабутня для всіх тих, хто визволяв Україну. Ми схиляємо голову перед пам’яттю загиблих, висловлюємо вдячність і повагу живим, згадуємо тих, кого нестало поряд з нами вже в мирний час.

14 жовтня - День захисника України (День захисників Вітчизни)/

  Назва цього популярного в народі свята говорить сама за себе.  Це свято вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві. 

Покликання захисника Вітчизни вимагає від них сміливості, честі та відваги, дуже часто величезної самопожертви і колосальної самовіддачі. 

 У цей День я приєднуюся до привітань на адресу всіх захисників нашої Вітчизни! Бажаю їм благополуччя і сил, здоров’я і щастя! Мирного неба і смачного хліба! Зі святом Вас дорогі наші захисники! 

 На Вашу честь в читальній залі бібліотеки ліцею діє книжкова виставка «Герої не вмирають!».

Виставка "Апостол української ідеї"

До 150-річчя М.С. Грушевського в бібліотеці ліцею представлена книжкова виставка "Апостол української ідеї"

День Незалежності

В День Незалежності України, ми вітаємо усіх вас, хто своїми діями докладається до нашої спільної справи – розбудови нової європейської держави України. Сьогодні прагнення усіх громадян України – зробити усе, аби наповнити незалежність нашої країни справжнім змістом, докласти максимум наших зусиль і снаги, аби наблизити пору розквіту України.

День конституції

Конституція України ухвалена 28 червня 1996 року, має свою історію та історичних попередників. Що таке Конституція для кожного з нас? Конституція — Основний Закон, який вбирає в себе і визначає життя держави та її громадян. Вона — дороговказ, який водночас наділяє нас обовꞌязками і правами. Пропонована на виставці література і додатковий матеріал стануть важливим кроком на шляху подальшого впровадження Конституції України в життя. Виконання Конституції має бути під контролем совісті. Боротьба за неї — це боротьба за утвердження державності. І це важливо знати кожному з нас.

Україно!…

Ради тебе перли в душі сію

Ради тебе мислю і творю…

 В. Симоненко

Ясний Великдень на землі.

Великдень – одне з найбільших свят християн. І напередодні великого свята воскресіння Христового хочемо всім побажати здоровꞌя,щоб із воскресінням Христа і природи у ваших серцях воскреснули віра, любов, злагода і взаємопорозуміння. Веселих вам свят, смачної вам паски та дзвінкої веснянки

12.04.16 Виставка-реквієм до дня Чорнобильської трагедії

"30-й чорнобильський квітень"

18.03.16 Екологічна виставка до Всесвітнього дня Землі "

Доля Землі - наша доля"

2016 рік оголошено роком англійської мови в Україні з метою сприяння її вивченню для розширення доступу українців до світових можливостей, забезпечення інтеграції України до європейського простору та підтримки програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови одним із пріоритетів стратегії розвитку.

Виставка-роздум до Дня захисника України.Голосуємо за мир. Хай завжди буде він і всюди

Виставка-патріот. Ми сильні нашою любов’ю до України.

Книжкова викладка до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Крізь пекло афганської війни

Книжкова виставка до Дня українського козацтва. Україна – земля козацька.

Виставка-порада. Добрі поради до вашого здоров’я.

Книжкова викладка до Дня Соборності України. Справжнє свято Соборності.

Книжкова виставка до Дня пам’яті героїв Крут. Волі народної дзвін.

Куточок юних патріотів

Книжкова виставка в рамках тижня патріотичного виховання. Солдат на стражі спокою стоїть.

Книжкова виставка до Дня визволення Лозівщини. Свіча пам’яті.

Книжкова виставка до 125-річчя з Дня народження Лесі Українки. Співачка зорі провідної.

Скарби книжкового світу

Виставка-реквієм до Дня жертв голодомору. Чорний час України.

Непрості реалії життя,коли в передачах телебачення і радіо, газетах і журналах, інтернеті,часто спостерігається псевдокультура,засилля несмаку, змушують нас, як бібліотекарів шукати нові підходи до виховання в підростаючого покоління естетичних смаків, почуття краси, прагнення пізнати прекрасне. На нашу думку основним джерелом естетичного виховання є книга. В бібліотеці оформлена виставка-вернісаж.