Річний звіт про діяльність закладу

                                                                            З В І Т

директора  Котиківського закладу дошкільної освіти

(дитячий садок)  «Барвінок» Городенківської міської ради

Білик Лілії Миколаївни

перед колективом та громадськістю за 2022/2023 н.р.

 

Даний звіт складено відповідно до Наказу Президента України від 24 лютого 2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», який запроваджено з 5:30 ранку 24.02.2022, Закону України № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року, рішенню протоколу позачергового засідання місцевої комісії техногенно – екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, статті 20 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11 липня 2001р. №2628-ІІІ (із змінами), Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 12 березня 2003р. № 305 (із змінами), наказу Міністерства освіти і науки України «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх, та професійно-технічних навчальних закладів», від 28 січня 2005р. №55, листа департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА від 07.06.2023  №645/01-14/02.3, Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005р. №178 керівник  дошкільного закладу має звітувати про свою діяльність перед педагогічним колективом, батьківським комітетом, радою та громадськістю.

 

Мета:

Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління закладом освіти, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності керівника.

 

Завдання звітування:

1.     Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління дошкільним закладом.

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління дошкільним закладом.

Закінчився 2022/2023 навчальний рік, а значить вже традиційним стало підведення підсумків роботи колективу закладу дошкільної освіти та  оцінка  діяльності мене, як керівника на посаді протягом навчального року. Цей нелегкий рік нам довелося працювати в складних умовах, адже були зміни у структурі навчального року, коли запроваджувалися різні форми організації освітнього процесу не тільки зв’язку з карантинними заходами, а й введенням 24 лютого 2022 року в Україні воєнного стану, що не могло не позначитися на якості організації освітньої діяльності в закладі.

Як керівник, у своїй діяльності протягом звітного періоду, я керувалася Статутом закладу, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника дошкільного закладу.

У 2022/2023 навчальному році робота дошкільного закладу була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту»,  реалізацію державних, регіональних програм у галузі освіти, інших чинних законодавчих та нормативних документів.

Метою дошкільної освіти є всебічний розвиток дитини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей, необхідних для успішної самореалізації компетентностей, виховання громадянина-патріота своєї держави. Тому діяльність нашого педагогічного колективу була направлена саме на вирішення цих пріоритетних завдань.

Хочу зазначити, що робота керівника і колективу нероздільні і, в чомусь керівник направляє колектив, а в чомусь частіше саме колектив підштовхує директора до вирішення багатьох питань організації освітньої діяльності закладу. Тому, звітуючи про свою роботу, я спираюсь на роботу всього колективу та його структурних підрозділів. 

Головними завданнями мого звіту, як засобу  інформування громадськості є:

Загальні відомості про заклад дошкільної освіти

Котиківський заклад дошкільної освіти (дитячий садок) «Барвінок» Городенківської міської ради, Коломийського району, Івано-Франківської області (далі – ЗДО «Барвінок») у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад України, іншими нормативно-правовими актами, власним Статутом.

Засновником дошкільного закладу є Городенківська міська рада, яка здійснює його фінансування, матеріально-технічне забезпечення, харчування та медичне обслуговування. Дошкільний заклад належить до комунальної форми власності.

Заклад розташований за адресою: с.Котиківка, вул. Івана Франка, 14

Функціонує з 1972 року.

Проектна потужність - 58 місць. 

Режим роботи установи – 10,5 годин; з 7:30 до 18:00, п’ятиденний робочий тиждень

Функціонує – 2 групи. 

 Станом на 31 травня в закладі перебуває – 38 дітей. 

 На 2022 – 2023  навчальний рік заклад дошкільної освіти укомплектовано таким чином: 

   Група молодшого дошкільного віку ( 3-4 р.ж.): 1 група-18 дітей; 

  Групи середньо-старшого дошкільного віку (4-5-6 р.ж.): 1 група-20 дітей; 

Згідно із ст.7 Закону України «Про освіту» та ст.21 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» мовою освітнього процесу у  закладі є державна мова.

Заклад дошкільної освіти «Барвінок», є закладом загального розвитку, в якому забезпечується фізичний, розумовий і психологічний розвиток дітей, навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами (далі ООП), оздоровлення дітей віком від двох до шести (7) років.

Зараховування дітей до ЗДО 2022/2023 навчальному році здійснювався відповідно до електронної реєстрації, згідно з заявами батьків, медичних довідок про стан здоров’я дитини. Дані про дітей та їхніх батьків зберігаються у електронній базі даних програми «Курс:Дошкілля». Ділова документація з питань прийому дітей та їх вибуття оформлювалася за встановленою формою відповідно до нормативних вимог Примірної  Інструкції про ділову документацію в дошкільних закладах (наказ МОН України від 01.10.2012 № 1059).

Навчальний рік у ЗДО розпочався з 01 вересня 2022 і закінчився 31 травня 2023 року. Освітній процес в ЗДО у 2022/2023 навчальному році здійснювався відповідно до законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Концепції Нової української школи, Базового компонента дошкільної освіти (нова редакція), Указу Президента України «Про стратегію національно-патріотичного виховання» від 18 травня 2019 року № 286/2019, Статуту ЗДО та інших чинних нормативно-правових документів про дошкільну освіту.

З 01 червня 2023 по 31 серпня 2023 ЗДО переходить  на літній період роботи. Колектив закладу буде працювати та надавати послуги в  очному режимі роботи для вихованців та їх батьків.

У 2022/2023 навчальному році укомплектовано 2 вікові групи.

Додаткові платні послуги – відсутні.


Середня наповнюваність груп ЗДО (станом на 01.06.2021) - 38 дітей. 

Для порівнняння з попередніми роками...

Навчальний рік                    Кількість місць                                    Середньо списковий склад дітей

   2018/2019                                           58                                                       54

   2019/2020                                           58                                                       48

   2020/2021                                           58                                                       44

   2021/2022                                           58                                                       39

   2022/2023                                           58                                                       38


Організація освітнього процесу у ЗДО

З метою пропагування дошкільної освіти та більш глибокого ознайомлення з роботою закладу організовано сучасний сайт  ЗДО де висвітлюється вся інформація відповідно до Закону України «Про освіту» Стаття 30. Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти, та організованої групи для батьків вихованців https://sites.google.com/site/kotikivskijzdobarvinok/

Плановий контингент за 9 місяців 2022/2023 навчального року  (вересень-травень) складає: 6094 днів, відвідування 4157 днів – в середньому 68%, відсутність 1937 днів – в середньому 32% ( по хворобі 832 дні, що складає 43%, з інших причин становить 1105 днів, складає – 57%). Відвідування дітьми закладу є показником не тільки стану здоров’я дітей, але на жаль і вимушеною самоізоляцією вихованців під час хвороби на COVID-19, також часті тривоги викликають страх і переживання у батьків за своїх дітей, і вони залишають дітей вдома, вважаючи що так безпечніше.

Нажаль, причинами пропусків також є: неплатоспроможність батьків, перебування матерів у відпустці по догляду за дитиною, яка вже відвідує ЗДО, безробіття.

   У 2022/2023 навчальному році  організація освітнього процесу в дошкільному закладі була спрямована на виконання основних завдань ЗДО, при визначенні яких були враховані їх сучасність, актуальність, а саме:

1. Здійснення системних заходів, спрямованих на посилення національно-патріотичного виховання дітей - формування нового українця, що діє на основі національних та європейських цінностей.

2.   Формування основ безпечної поведінки, стресостійкості та здорового способу життя дітей дошкільного віку в умовах воєнного стану.

3.   Створити належні умови для формування основ правової культури дошкільника.

 

В 2022/2023 н.р., при проведенні освітньої роботи педагоги закладу використовували  парціальні  програми: «Україна- моя Батьківщина», «Про здоров’я треба знати, про здоров’я треба дбати», «Грайлик», та ін..

Річні завдання знайшли своє відображення в усіх складових річного плану роботи.

Методична робота з педагогічними кадрами була спрямована на реалізацію основної мети: підвищення професійного рівня педагогів, координування зусиль всіх працівників закладу для вирішення конкретних педагогічних проблем, створення оптимальних умов для підвищення результативності освітнього процесу.

Організація освітньої діяльності в закладі дошкільної освіти у 2022/2023 навчальному році здійснювалася відповідно вимоги ст.11 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-III, Положення про заклад дошкільної освіти (постанова КМУ від 12.03.2003 №305 у редакції постанови КМУ від 27.01.2021 №86), постанови МОЗ «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням корона вірусної хвороби (СОVID-19)» (від 22.09.2020 №55), постанови КМУ «Порядку організації діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти» (від 10.04.2019 №530), наказу МОН «Порядок проведення моніторингу якості освіти (від 16.01.2020 №54), «Гранично допустимого навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності (від 20.04.2015 №446), наказу Державної служби якості освіти України «Методичні рекомендації з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти (від 30.11.2020 № 01-11/71), листів МОН «Планування роботи закладу дошкільної освіти на рік (від 07.07.2021 №1/9-344), «Щодо окремих питань діяльності закладів дошкільної освіти у 2022/2023 навчальному році» (від 10.08.2021 №1/9-406),  «Щодо організації роботи закладів дошкільної освіти під час карантину (від 23.04.2020 №1/9-219), «Щодо створення інклюзивного освітнього середовища в закладах дошкільної освіти» (від 25.06.2020 №1/9-348), інших нормативно-правових актів.

Результатом плідної роботи колективу стали якісні зміни в середовищі закладу,  а саме: створене освітнє середовище закладу відповідає сучасним тенденціям розвитку, конкурентоспроможності в умовах, що відповідають соціальним запитам суспільства та сприяє реалізації пізнавальних процесів, дослідницької активності та набуття основних компетентностей відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти та освітньої програми «Українське дошкілля»

      Під час створення середовища вагомим акцентом стала візуалізація, де  враховувались вікові особливості розвитку дітей, кольорова гама об'єктів візуалізації, стін, місця для розташування.

Питання поліпшення якості освіти в дошкільному закладі, неможливе без створення інноваційного простору. Особливістю роботи з інноваційної діяльності нашого педагогічного колективу є вивчення, активне впровадження в практику роботи інноваційних педагогічних технологій, що робить заклад конкурентоспроможним на ринку освітніх послуг.

Значну увагу педагоги приділяли забезпеченню якісної освіти дошкільникам шляхом реалізації Базового компоненту дошкільної освіти, державних вимог до рівня сформованості життєвої компетентності особистості, освіченості, розвиненості й вихованості дошкільників перед вступом їх до школи. Систематична, планомірна  робота вихователів з дошкільниками була спрямована на становлення у дитини дошкільного віку основної компетентності - вміння взаємодіяти, співпрацювати, розуміти, самореалізовуватися в соціумі серед ровесників, молодших і старших за віком.

Підвищенню якості методичної роботи, майстерності педагогів у дошкільному закладі сприяли педагогічні ради, семінари – практикуми, конкурси, виставки:


Всі педагоги дошкільного закладу впродовж 2022/2023 н.р.  були учасниками  семінарів, тренінгів, які проводилися в онлайн режимі  Zoom,  Google Meet.           

З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки педколективу, для самоосвіти педагогів були придбані новинки методичної літератури, наочні матеріали, розвивальні та дидактичні ігри.

На допомогу педагогам був представлений великий вибір фахової періодичної преси.  Методичний кабінет - став потужним інформаційним центром закладу,  з великою підбіркою фахової літератури

Найбільш ефективними формами методичної роботи були:

 тематичні тижні: Тиждень казки В.О.Сухомлинського; «Тиждень з ОБЖД»;   Тижня толерантності; Тижня  української писемності та рідної мови «Тиждень казки».

         Упродовж 2022/2023 н.р. педагоги закладу активно висвітлювали свою  діяльність у засобах масової інформації, зокрема на сайті ЗДО та сторінці у facebook/

Моніторинг стану засвоєння програми дітьми у всіх вікових групах є головним показником роботи педагогів та усього колективу у цілому. За результатами діагнос-тики дошкільників по засвоєнню програми «Українське дошкілля»

Середній рівень засвоєння по ЗДО  вересень 2022р. (38 дітей)  71 %;                                                          травень 2023р.(38 дітей) 82%  

Рівні засвоєння

( вересень) В-високий(4д.) – 10%, Д-достатній(12д.) – 32%,С-середній(11д.) – 29%,П-початковий(11д.)–29%

 (травень) В-високий (12д.)- 32 %   Д-достатній (9 д.) -24%   С-середній (10д.)-26%,

П-початковий (7д.)-18 %                                                                                                                                                                                         

З метою узагальнення набутих знань, педагогами закладу в травні місяці було розроблено он-лайн анкету для батьків, з метою надання об'єктивної оцінки сформованих компетентностей дітей.

Під час розробки проєкту річного плану на 2023/2024 н.р. будуть також враховані наступні заходи, які не були проведені з різних причин, зокрема введення воєнного стану, а саме: «Продовжити роботу щодо забезпечення наступності між дошкільною та початковою освітою в умовах завдань освітньої реформи «Нова українська школа» щодо гармонійного розвитку особистості дитини»

Спираючись на вищезазначене, можна зробити висновок, що виконання річного плану роботи закладу на 2022/2023 н.р. становить 76%.

 

Вжиті керівником заходи щодо зміцнення та модернізації

матеріально-технічної бази  закладу дошкільної освіти

Заклад дошкільної освіти «Барвінок» розташований у типовому одноповерховому  приміщенні,  має загальну  територію 0,350 м2

 Побудований у 1972 році, розрахований на 58 місць.

До складу групових осередків входять: приймальня, ігрова, спальня, туалет, буфетна. В групових приміщеннях розміщені столи, стільці для дітей, шафи для зберігання іграшок, будівельних матеріалів, полички для книг, куточки природи. Дитячі меблі міцні, стійкі, без гострих кутів, відповідають вимогам ТБ. В роздягальні вздовж стін розміщені шафи для верхнього дитячого одягу, дзеркало та лави.  Усі приміщення пов’язані між собою та мають аварійні виходи на вулицю. Вони використовуються для проведення щоденної  освітньої   роботи з дошкільниками відповідно до чинних програм, розкладу занять та режиму роботи закладу, організованої та вільної ігрової діяльності дітей, для організації харчування та денного відпочинку, для співпраці з батьками або особами, які їх замінюють.

Матеріально-­технічна база дошкільного закладу задовільна й відповідає санітарним вимогам з експлуатації навчальних приміщень й надання освітніх послуг. Всі приміщення використовуються раціонально. Створено умови для медичного обслуговування здобувачів дошкільної освіти  – обладнано медичний кабінет. 

Питання матеріального забезпечення сплановано в річному плані роботи закладу в розділі «Адміністративно – господарська діяльність».  

       Будівля дошкільного закладу знаходиться далеко від проїзної частини, має металевий  та частково дерев’яний паркан, які потребують заміни, зручні під’їздні шляхи, по периметру території  захищена зеленою зоною. Приміщення  знаходиться в належному стані, постійно проводяться роботи щодо його безпечного утримання.   

Адміністрація  приділяє велику увагу озелененню території закладу, створення комфортного середовища для  перебування вихованців на вулиці.

На  території   розташовані клумби, газони, дерева і кущі, дослідні ділянки. Доцільно  розташовані зелені насадження як на території закладу, так і на групових ділянках. Квітники постійно оновлюються, силами працівників закладу щорічно проводиться обрізка дерев, кущів,  вирубка сухих гілок.

Кожна група має ізольований ігровий майданчик з тіньовими навісами.   Всі  павільйони утримуються в безаварійному  стані. 

Для проведення освітньої роботи під час літнього періоду для вихованців кожний ігровий майданчик укомплектований столами, лавами, пісочницями з кришками.

На території закладу розміщено  спортивний майданчик.  Постійно проводиться робота щодо його фарбування  та  збереження спортивного обладнання,

Ігрові майданчики кожної групи також забезпечені  ігровим та спортивним обладнанням відповідно віку дітей для забезпечення рухової активності на прогулянці.  Обладнання на  групових ділянках  та спортивному майданчику розміщено доцільно,  надійно укріплено, відповідає ростовим показникам дітей та безпечне для використання.

Під керівництвом директора в дошкільному закладі  створюються належні умови для фізичного, психічного розвитку дітей, їх виховання та навчання. 

Всі групові кімнати та коридори  естетично оформлені, інтер’єр приміщень дібрано з урахуванням  сучасного дизайну, все обладнання та меблі розташовані зручно та доцільно. Всі кабінети забезпечені  обладнанням та укомплектовані згідно вимог.

      Групи закладу мають ізольовані входи, що дає змогу забезпечувати  якісне проведення протиепідемічних заходів в період карантину, постійно дотримуватися виконання санітарно-гігієнічних вимог.       

В дошкільному закладі постійно проводиться робота щодо підтримки матеріально-технічної бази закладу, системи водопостачання, теплопостачання, каналізації, сантехнічного обладнання  в режимі безперебійного функціонування, утримання всіх приміщень у відповідності з санітарно-гігієнічними, педагогічними та естетичними нормами. Заклад  постійно забезпечено гарячою водою.

Проведено значний обсяг робіт щодо  поновлення м’якого інвентарю.

Значна увага приділяється оновленню  інтер’єру в закладі, всі заплановані ремонтні роботи в групах та інших приміщеннях закладу проводяться ґрунтовно, з використанням сучасних матеріалів та сучасного дизайну у відповідності до перспективного плану ремонтних робіт, який затверджено батьківським комітетом .

Методичний кабінет забезпечено сучасною багатофункціональною технікою, яка надає можливість педагогам розробляти та друкувати  дидактичний матеріал, що забезпечує належну якість провадження освітнього процесу.

Зміст корекційно-розвивальної роботи з дітьми забезпечується розвивальними іграшками які безпечні у використанні, мають яскравий вигляд та високий показник екологічності, наочними посібниками тощо.

Групові кімнати оснащені відповідно віку дітей,  створено  розвиваюче середовище, належні умови щодо утримання дітей. Протягом останніх   років проведено ремонт груп, кожна група має естетичний вигляд, індивідуальний сучасний інтер’єр.  Поновлені дитячі столи, стільці, шафи для роздягання, лави в роздягальнях, вішалки для рушників, шафи для миючих засобів.  Дані меблі  зручні у використанні, мають сучасний дизайн. Для  інформаційного забезпечення в дошкільному навчальному закладі  в наявності 2 ноутбуки  та 2 принтера, 1 проектор, дошка для проектора, 1ламінатор, телевізор.

Групи ЗДО укомплектовані  магнітофонами, що дає  змогу ілюструвати та забезпечити наочність на заняттях на рівні сучасних вимог.

Всі групи мають естетичний вигляд, в них створені комфортні  умови для  перебування дітей протягом дня, розвитку здібностей та нахилів, для забезпечення рухової діяльності. Групи постійно поповнюються розвиваючими іграми та іграшками, дидактичними посібниками, які  сприяють  розвитку пізнавальної сфери, методичною літературою.                                                                                                       Укомплектування груп здійснюється згідно Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти,   затвердженого Міністерством освіти і науки України 19.12.2017р. за №1633.

  Ігрове та навчальне обладнання в групових приміщеннях в достатній кількості, відповідає віку дітей, дає змогу організувати освітній процес, самостійну діяльність  дітей протягом дня  згідно сучасних вимог, забезпечити розвиток  кожної дитини з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей. Створено розвиваюче середовище для дітей. Ігрове та навчальне обладнання зручно розташоване, доступне для вихованців,  спонукає дітей до елементарних дій  з ним, сприяє  розвитку пізнавальної сфери.

В кожній групі організовані куточки  для розвитку інтелектуальної діяльності, дрібної моторики рук, самостійної художньої, предметно-практичної діяльності,  наявність яких сприяє розвитку кожної дитини.  Всі куточки обладнані необхідним матеріалом для розвитку вихованців згідно віковим особливостям.

      Створені умови для дослідницької, трудової діяльності (куточки природи, куточки для чергування тощо), розвитку сюжетно-рольових ігор. Також організовано осередки для ознайомлення вихованців з національними традиціями українського народу.

Створено умови для музичного виховання. Під музичну залу використовується ігрова кімната для проведення щоденних занять, свят та розваг, дозвілля з музичного виховання відповідно з розкладом занять та планом роботи закладу. Музична зала забезпечена музичними інструментами, необхідними меблями, дидактичними посібниками та музично-дидактичними іграми у відповідності до Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти. В залі є фортепіано,  баян, музичний центр, набір CD-дисків, касети  із записами класичної та сучасної музики, музичною акустичною системою підсилювачем звуку, 1 бездротовим мікрофоном. Все це дозволяє організовувати музичне дозвілля дошкільнят на високому рівні

Гармонійному розвитку дітей сприяє створення адміністрацією ЗДО  необхідних умов для організації фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми. В закладі проводяться заняття з фізичного виховання, спортивні свята, розваги, Дні здоров'я, ранкова гімнастика,  тощо відповідно із розкладом занять та планом роботи закладу.

Спортивна зала, (використовується спальня), яка оснащена необхідним спортивним обладнанням: гімнастичні стінки; атрибути для виконання загальнорозвиваючих вправ (м’ячі, скакалки, гімнастичні палки, гантелі та кеглі); обладнання для розвитку основних рухів (гімнастичні лави, драбини, ребристі дошки, мати, канати, дуги, баскетбольні щити, тощо); виготовлене власноруч нестандартне обладнання для перестрибування, доріжки для профілактики плоскостопості). Фізкультурне обладнання відповідає гігієнічним, естетичним вимогам та анатомо-фізіологічним особливостям дітей різних вікових груп. Проведено значну роботу щодо поповнення стандартного та нестандартного обладнання. Спортивне та ігрове обладнання в дошкільному закладі в достатній кількості, постійно оновлюється, систематично перевіряється комісією з охорони праці, про що складаються відповідні акти.  

Основні гігієнічні вимоги до штучного освітлення (достатність, рівномірність розподілу, відсутність блиску) виконуються. На території закладу працює  зовнішнє освітлення.

Постійно проводиться облік використання електроенергії, щорічно проводиться інвентаризаційний облік матеріально-технічної бази закладу, створюється комісія щодо його проведення.

Варто відмітити, що враховуючи складні соціально-економічні умови, адміністрація закладу проводить  ефективну роботу з батьками та спонсорами щодо зміцнення та поновлення матеріально-технічної бази. Ведеться облік  залучених коштів, який щоквартально перевіряє експертна група,  голова батьківського комітету закладу двічі на рік звітує на батьківських зборах щодо їх використання. Щомісячні звіти розміщено в інформаційному куточку для батьків.

Досить плідно в 2022/2023 навчальному році працював батьківський комітет приймаючи участь в освітньому процесі та зміцненні матеріальної бази ЗДО.

Благодійні та бюджетні внески за 2022/2023 н.р. були витрачені на удосконалення матеріально — технічної бази ЗДО (Додаток 1,2).

У травні у сховищі, що знаходиться на території закладу було відновлено електропроводку, встановлено додаткові розетки для зарядження мобільних телефонів. В приміщенні відремонтовані стелажі, занесені лавки, столи, стільці, встановлено вогнегасник. Придбані 50л бочки для забезпечення питною і технічною водою. Облаштовано місце для аптечки, обробки рук. Для приготування кави або гарячого чаю є електрочайник, одноразові стаканчики. Сховище має 2 виходи. Технічний персонал щоденно підтримує чистоту в сховищі. До 01.08.2023 року планується провести ремонтні ремонти.

 

 Кадрове забезпечення ЗДО

       Керуючись Законами України «Про освіту» ст.58, «Про дошкільну освіту» ст.30, Положенням про дошкільний навчальний заклад, власним Статутом, на посаду педагогічних працівників приймалися особи, які мають відповідну вищу освіту, а саме, освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста, бакалавра, або молодшого спеціаліста (до введення в дію Закону України «Про освіту» - вищу або середню спеціальну освіту).

Діяльність дошкільного закладу впродовж 2022/2023 н.р. забезпечувалася на основі спланованої роботи з відстеженням результативності його діяльності; сформована та здійснювався систематичний аналіз функціонування внутрішня система забезпечення якості дошкільної освіти упродовж навчального року.

     Постійно на контролі тримався психологічний клімат в колективі, що забезпечувало ефективну взаємодію з оточенням колективу загалом і кожного його члена зокрема. Результатом позитивного психологічного мікроклімату, стало залучення кожного члена колективу до спільної діяльності, покращення ступеню професійної та соціальної активності та працездатності, як педагогів, так обслуговуючого персоналу.

     Систематично оприлюднюється та оновлюється інформація про діяльність керівника та педагогічних працівників на офіційному сайті закладу про фінансову-господарську діяльність, про щоденне меню дошкільнят, педагогічні та методичні заходи у закладі.

У дошкільному закладі працює 9 працівників. Заклад укомплектовано відповідно зі штатним розписом.  Освітній процес у дошкільному навчальному закладі забезпечують кваліфіковані педагоги – спеціалісти. Склад педагогічного колективу дошкільного навчального закладу – 6 осіб:  директор, 4 вихователів, 1 музичний керівник, педагогів з  вищою освітою – 5,  з середньою спеціальною – 1.

Відповідно до ст.32 Закону України «Про дошкільну освіту», Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого  наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 року № 930 (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України № 1473 від 20.12.2011, наказом МОН № 1135 від 08.08.2013), зареєстрованим Міністерством юстиції України 14.12.2010 № 1255/1855),  та згідно перспективного плану в закладі дошкільної освіти проведена атестація педагогічних кадрів.

    У 2022/2023 н.р. атестовано керівника закладу та вихователя що становить 33,3 % від загальної кількості педагогічних працівників ЗДО. Накази  щодо атестації, а саме: «Про проведення атестації педагогічних працівників закладу у 2022/2023 році», «Про підсумки атестації» видані своєчасно.

   За результатами атестації:

-                  Білик Л.М., директор закладу дошкільної освіти, підтверджено – відповідає займаній посаді;

-                  Іванишин Л.С., вихователю, присвоєно «спеціаліст вищої категорії»;

Організовано роботу зі своєчасного проходження курсів підвищення кваліфікації.

Антипедагогічних проявів серед педагогічних працівників закладу не зафіксовано. Педагогів, притягнутих до дисциплінарної відповідальності за ініціативою відділу освіти чи керівника закладу, немає. 

Спираючись на вищезазначене, можна зробити висновок, що атестація пройшла без порушень, дала змогу виявити рівень педагогічної майстерності педагогів, що атестувалися, внести корективи в їхню професійну діяльність.

 

Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров'я вихованців та педагогічних працівників

На виконання вимог Інструкції з харчування дітей в дошкільних навчальних закладах систематично аналізується стан виконання фактичних норм харчування дітей та показники фактичної вартості харчування, здійснюється контроль за якістю продуктів та їх кулінарною обробкою. Документація з питань харчування ведеться відповідно до встановлених вимог.

Організація харчування дітей у закладі дошкільної освіти здійснювалась відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у закладах дошкільної, загальної середньої освіти» від 24 березня 2021 р. № 305, Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженого спільним наказом Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства освіти і науки України від 1 червня 2005 р. № 242/329, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17 квітня 2006 р. № 298/227 ( зі змінами затвердженими наказом МОН молоді та спорту України та МОЗУ від 26.02.2013р. №202/165).

У дошкільному закладі організовано 3-разове харчування дітей, що відповідає режиму роботи ЗДО. Усього харчувалося 38 дітей дошкільного віку. З пільгової категорії безкоштовно харчується - 5 дітей та 50% від загальної суми за харчування вносять за дітей з багатодітних сімей – 4 дітей.

Систематичний контроль за організацією харчування здійснювала сестра медична Петришак М.В., пізніше - директор Білик Л.М..

Харчоблок та групи забезпечені кухонним інвентарем, посудом, обладнанням.

До закладу дошкільної освіти приймали лише якісні продукти харчування і продовольчу сировину, за наявністю супровідних документів, які відповідали вимогам державних стандартів сертифіката якості, державні реєстри або висновок санітарно - гігієнічної експертизи, ветеринарні довідки. Умови зберігання продуктів харчування та продовольчої сировини в дошкільному закладі задовільні, відповідають санітарно- гігієнічним вимогам.

Видача готових страв на групи здійснювалась відповідно до графіка видачі їжі. Помічники вихователів дотримувались санітарних правил при отриманні їжі з харчоблоку: їжу отримували у промаркованому посуді з кришками, у спецодязі.

Аналіз виконання норм харчування за навчальний рік показав, що в цілому харчування вихованців дошкільного навчального закладу здійснювалось наближено до норм (95%): на 100% виконано норми з цукру, молока, борошно, крупи , олія, масло вершкове , сметана.

Проте не в повному обсязі виконано норми з продуктів харчування, зокрема: фрукти, соки, овочі, яйця, сир кисломолочний, м'ясо, риба, кондитерські вироби.

Невиконання в повній мірі норм харчування можна пов'язати з необхідністю дотримання цінового показника.

Вихователі та помічники вихователів закладу дошкільної освіти беруть активну участь в організації харчування дітей, формують у них культуру харчування та розуміння значення прийому їжі для нормального функціонування організму) формують стійкі культурно-гігієнічні навички.

 

Організація медико-профілактичної роботи.

Роботу даного напрямку у закладі частково здійснювла сестра медична Петришак М.В.,  директор Білик Л.М. та вихователі груп.

План роботи медичної служби на 2022/2023 н.р. виконаний на 70%.

Медичне обладнання та медичний інструментарій представлені у достатньому обсязі. Належним чином була оформлена обов’язкова документація, своєчасно складалися плани роботи і звіти. За потребою готувався оперативний план дій по зниженню захворюваності; контролювався стан фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми та їх загартування; здійснювались антропометричні виміри в групах ЗДО - щоквартально, перевірка постави, огляд на педикульоз.

Удосконаленню системи фізичного виховання в дошкільному закладі сприяє чіткий та систематичний медико-педагогічний контроль за фізичним розвитком та руховою активністю вихованців.

На виконання пріоритетних завдань річного плану дошкільного закладу на 2022/2023 навчальний рік, проведено моніторингові дослідження щодо стану здоров’я дошкільників у 2022році:

-         порівняльний аналіз показників захворюваності за три роки;

-         визначено який відсоток захворюваності дітей у різних вікових групах.

Проведений аналіз захворюваності дітей за 2022 рік показав, що рівень захворюваності порівняно з 2021р. зменшився на 0,4%.

Зменшився рівень інфекційних захворювань порівняно з 2021р.  на 38%, що пов’язано зі зменшенням захворюваності вітряною віспою.

Зменшився показник захворювань органів дихання порівняно з 2021р. на 25%.

В структурі захворюваності переважають захворювання органів дихання: - 30%. серед інфекційної захворюваності переважає захворюваність на стоматит - 6,6%.

Систематично проводиться медико-педагогічний контроль з фізичного виховання дітей, та ведеться журнал «Медичного контролю за проведенням занять  фізкультури», де контролюється навантаження та розподіл дітей на групи для занять фізкультурою. У кожній групі оформлені листи здоров’я, які знаходяться в журналі обліку навчальних занять. Всього у дошкільному навчальному закладі дітей які віднесені до основної групи - 32 (84%) дітей, до підготовчої - 6 (16%), до спеціальної – 0 (0%).

Відповідно до Законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб», згідно Порядку проведення медичних оглядів  працівників певних категорій, затвердженого наказом  Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007р. № 246 та наказу Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 №432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі» – обов’язковим для усіх категорій працівників дошкільного закладу є проходження щорічних медичних оглядів.

Працівники дошкільного закладу двічі на рік, згідно графіку, проходять обов'язковий медичний огляд відповідно до наказу МОН України від 25.11.2011 №1365 «Про посилення контролю щодо проходження обов'язкових медичних оглядів працівниками дошкільних навчальних  закладів». Порушень не було.

Організація роботи з  охорони праці та безпеки життєдіяльності

В дошкільному навчальному закладі проводиться відповідно до Закону України «Про охорону праці»,  «Положення про організацію роботи з охорони праці та  безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти», що визначають єдину систему організації роботи з охорони праці.  

На підставі нормативних документів адміністрація закладу планує заходи щодо охорони здоров’я учасників освітнього процесу за напрямками: охорона праці та  безпека життєдіяльності; пожежна безпека; дитячий травматизм.

З метою  формування навичок здорового способу життя та запобігання порушень техніки безпеки працівниками закладу в річному плані роботи в розділі «Охорона життя і здоров’я дошкільників» плануються заходи щодо попередження дитячого травматизму в трьох напрямках: із працівниками ЗДО; із вихованцями; з батьками.

Щорічно на початку року видаються накази про закріплення відповідальних за роботу з охорони праці;  роботу з пожежної безпеки; роботу з попередження дитячого травматизму.

З метою поліпшення якості освітньої  роботи з питань особистої безпеки та захисту здоров’я дітей, удосконалення теоретичних знань і практичних навичок педагогічних працівників щодо формування у дітей дошкільного віку ціннісного ставлення до власного життя і здоров’я, пропаганди здорового способу життя серед дітей та їх батьків, у вересні 2022 року були проведені практичні заняття, тренування з формування знань з безпечної поведінки як у дітей, так і у працівників; щоквартально проводився Тиждень безпеки.   Кожен день таких тижнів був спланований та проведений за тематичним принципом та за участі батьків (та  урахуванням карантинних заходів).

Заслуговують на увагу розроблені матеріали та оформлені  стенди «Бережемо життя і здоров’я дітей» за розділами «Дитина і природа», «Дитина і вулиця», «Дитина серед людей», «Здоров’я дитини».

 З метою запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням, проводився  контроль за дотриманням працівниками закладу вимог з охорони праці під час виконання ними робіт певного виду, або за професією. Вимоги визначені Інструкціями з охорони праці затверджені керівником та погоджені з Профспілковим комітетом закладу.

Налагоджена робота щодо попередження дитячого травматизму з урахуванням сезонних явищ. Інструктажі з  ОП, ПБ проводяться відповідно до плану та програми.

Один раз на рік проводиться навчання з евакуації згідно «Інструкції дії персоналу в разі виникнення надзвичайної ситуації», яка щорічно складається з урахуванням кадрових змін. Вся документація з ОП, ПБ затверджена і погоджена відповідно до  нормативних  вимог.

Навчання і перевірка знань з ОП, ПБ  працівників ЗДО проводиться один раз на 3 роки, результати заносяться до посвідчення  по перевірці знань з охорони праці.

Снятинським відділом мікробіологічної лабораторії систематично, 1 раз на рік, здійснюється перевірка параметрів мікроклімату і санітарних умов у приміщеннях закладу:

-  температури повітря;

-  забрудненості повітря;

-  стану природного і штучного освітлення;

-  відповідності приміщень вимогам гігієни навчання та праці.

Результатом грамотної і професійної роботи з питань ОП, ПБ є відсутність упродовж 5 років випадків дитячого травматизму.

Відповідно до вимог Закону України «Про охорону праці» адміністрація закладу спільно з головою зборів трудового колективу працювали над впровадженням державної політики в галузі охорони праці, яка базується на принципі пріоритету життя і здоров'я учасників освітнього процесу.

Виконання вимог чинного законодавства з питань охорони дитинства і захисту прав малолітніх. На виконання вимог чинного законодавства з питань охорони дитинства і захисту прав малолітніх  в річному плані роботи передбачені та розглядаються питання  на педагогічних радах, Раді закладу, на загальних батьківських зборах,  на загальних зборах колективу, на нарадах при завідувачі, на засіданнях батьківського комітету. Крім того, більша частина питань вирішується оперативно по мірі виникнення (за ініціативи батьків та співробітників).

Значна увага протягом року приділялась питанням протидії булінгу: директором ЗДО розроблено Положення про порядок розгляду випадків булінгу (цькування) в ЗДО. Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в ЗДО та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування), Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькування)  в ЗДО, Правила поведінки  здобувачів дошкільної освіти в дошкільному навчальному закладі.

 

Моральне та матеріальне стимулювання педагогічних працівників, вихованців  та організація їх відпочинку та оздоровлення.

Адміністрація дошкільного закладу докладає належних зусиль для покращення оплати праці обслуговуючого персоналу. Робота зі створення належних умов для праці педагогів та обслуговуючого персоналу  у дошкільному закладі проводиться постійно та систематично.

Для стимулювання професійної діяльності педагогічних працівників за зразкове виконання своїх обов'язків, тривалу і бездоганну працю, новаторство в роботі та за інші досягнення   застосовувались заохочення, передбачені Правилами внутрішнього трудового розпорядку закладу освіти.

Співпраця з сім'єю та громадськими організаціями

Нагадую, що завдання дошкільного закладу полягало в реалізації мети дошкільної освіти, забезпеченні всебічного розвитку дитини. А досягнення зазначеної мети можливе за умов виконання програм із дошкільної освіти. Важливу роль у цьому процесі відіграли батьки вихованців.                                                                                                                                                 

Заслуговує на увагу постійна та планомірна робота колективу закладу щодо налагодження співпраці з кожною сім’єю. Саме така співпраця орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків у управлінні закладом. Заклад підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для освітньої роботи з дітьми.

З метою виконання програм із дошкільної освіти в умовах воєнного стану, забезпечення належної взаємодії педагогів з дітьми та батьків вихованців (налагодження зв’язку, організації освітньої діяльності педагога з вихованцями, підтримки дітей та їх батьків) педагогічний колектив організовував різні форми співпраці використовуючи сайт закладу, групи Viber, Тelegram (у режимі чату) для допомоги дитині у здобутті дошкільної освіти разом з батьками:

Впродовж 2022/2023 н.р. було:                                          заплановано                  проведено


    Загальні збори трудового колективу та батьків                       2                                 2

    Засідання батьківського комітету                                              2                                 2

    Засідання Ради ЗДО                                                                    3                                 2

    Засідання Ради з харчування                                                     4                                  3

Діяльність адміністрації з питань управління

У 2022/2023 н.р. продовжується розбудова системи внутрішньої системи якості освіти в ЗДО. Складено та затверджено Положення про систему внутрішньої системи якості освіти в дошкільному закладі, яке містить чіткий алгоритм дій розробки стратегії. В закладі існує робоча група, яка розробляє стратегію розбудови системи для забезпечення функціонування всіх компонентів даної системи якості освіти.

В закладі забезпечена та розпочала функцію Внутрішня система забезпечення якості освіти.

На 2022/2023 н.р. закладом було розроблено програму контролю в ЗДО, щодо забезпечення внутрішньої системи якості освіти у 2022/2023 н.р., яка забезпечила охопити функціонування компонентів внутрішньої системи.

Найбільша увага була приділена напрямам освітньої діяльності ЗДО:

-                     Здобувачі дошкільної освіти. Забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку, набуття нею життєвого соціального досвіду.

Впродовж року з вересня 2022 по травень 2023 були проведені заплановані контролі: тематичний,  оглядовий, попереджувальний.

Впродовж навчального року було проведено:

Тематичне вивчення:

-  Про стан роботи зі створення безпечного освітнього середовища, як ресурсу збереження психологічного здоров’я та фізичної безпеки учасників освітнього процесу.

-  «Про стан роботи з громадянсько-патріотичного виховання дошкільників»;

Заплановані:

- Комплексне вивчення стану організації життєдіяльності дітей старшого дошкільного віку, відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти»

- Підсумкове вивчення динаміки освоєння дітьми змісту освітньої програми «Українське дошкілля» та БКДО за освітніми напрямками  2022/2023 н. р.

Результати вивчення за Внутрішньою системою забезпечення якості освіти (Додаток 3)  систематично розглядалися на нарадах при директорові, оцінювалися на педагогічних годинах. За результатами контролю було узагальнено: довідки, доповідні записки, картки аналізу. 

Робота з даного напрямку проведена на достатньому рівні.

Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян 

з питань    діяльності навчального закладу. Реагування керівника на зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, радою, батьками, представниками інших органів громадського самоврядування.

Щотижня адміністрація ЗДО проводить прийом громадян з особистих питань та з питань діяльності навчального закладу, розглядає пропозиції, зауваження, прохання викладені батьками, радою, батьківським комітетом тощо, інформую управління освіти про прийняті рішення.

Робота щодо звернень громадян з питань діяльності навчального закладу ведеться на належному рівні. Всі питання, зауваження та пропозиції не залишені без уваги та вирішені позитивно.

Звернення громадян реєструвалися в журналі реєстрації звернень громадян, консультацій керівника.

За звітній період 2022/2023, в період  зафіксовано 19 звернень громадян, а саме:

-                     З питань працевлаштування -2 особи.

-                     Батьки дітей з приводу переводу та влаштування дітей до – 7 осіб.

-                     Відрахування дітей з ЗДО – 8.

-                     З питань благоустрою – 0.

-                     З приводу надання довідок – 2.

-                     Батьки дітей з особливими потребами – 0 особа.

Всі звернення були прийняти у письмовому виді та телефонних дзвінках. Відповіді на звернення громадян були обґрунтовані та надані своєчасно.

Всі звернення розглядалися вчасно відповідно до встановленого законодавством терміну. Питання щодо звернень громадян розглядались на виробничій нараді      Роботу ЗДО щодо забезпечення своєчасного, кваліфікованого, повного розгляду звернень громадян вважаємо задовільною.

Отже, заплановану роботу в 2022/2023 н.р. можна вважати виконаною на 77%.

Не дивлячись на важкі часи нашої країни, введення воєнного стану в Україні, перераховуючи досягнення колективу в успішній організації освітній роботі, зміцненні матеріально – технічної бази закладу, участь колективу в конференціях, вебінарах, проектах, - можна зробити висновок про кваліфіковану організацію роботи ЗДО «Барвінок», про успішнішу роботу педагогів, про достатній рівень сформованості умінь та навичок вихованців – все це дає змогу впевнено затвердити що ЗДО - є сучасним, українським закладом, який має власний імідж .

Висловлюю щиру подяку за співпрацю всім: педагогам — за творчість, за любов до своєї професії, батькам — за розуміння, підтримку і сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю, технічному персоналу за їх щоденну працю, за чистоту в дошкільному закладі та на прилеглій території.

                                                     

                                                                                      Дякую за увагу!