Превентивно- просвітницька робота

    З 27 листопада по 10 грудня  2023 року в ліцеї пройшла Акція "16 днів проти насилля". Проведено діагностичне опитування з цього питання , а також години спілкування по класах - "Стоп булінг", "Насиллю - ні", "Кібербулінг", "Я і школа".

БЕЗПЕКА ДОРОЖНЬОГО РУХУ - ЦЕ ЖИТТЯ!

    У рамках Тижня безпеки дорожнього руху у закладі відбулися заходи за участі представників патрульної поліції м. Суми Ксенії Красовської та Марини Горьковської.  Для учнів 1-4 класів було проведено заняття, на якому пригадали правила дорожнього руху, правила переходу дороги, поговорили про основні дорожні знаки, які повинні знати пішоходи, отримали корисні поради з безпеки на дорозі та про важливість використання світлових сигналів. З учнями старших класів говорили про правила поводження у громадських місцях, з видами порушень, які часто зустрічаються, про особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх та види і підстави адміністративної відповідальності малолітніх осіб. Окрім загальної теорії, під час правової бесіди поліцейські нагадали і основні правила безпечної поведінки, розповіли про неприємні ситуації, у які можна потрапити через власну необережність  та як їх уникнути. Закінчилася зустріч тим, що найменші школярі мали змогу оглянути автомобіль патрульної служби, уявити себе на місці працівника поліції та пограти з ними  у сніжки. Адміністрація ліцею та діти вдячні представникам поліції за співпрацю, високий професіоналізм.

У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Олена Зеленська МОН спільно із ГО «Підтримай дитину» https://t.me/pidtrumaidutuny та проєктом «Подбай про себе» https://t.me/PodbayProSebe, ГО «Асоціація ДІЄвих психологів України» створили серію вебінарів для психоемоційної підтримки освітян. Загалом протягом лютого-березня 2023 року заплановано провести чотири вебінари для психологічної підтримки дітей, чиї батьки перебувають на фронті, освітян, члени родин яких перебувають на фронті, а також для самопідтримки та відновлення ресурсу освітян в умовах війни.

Головна мета – нагадати про важливість власного психоемоційного стану, надати додаткову інформацію щодо психологічної підтримки освітян та їхніх родин, зокрема кризових та в умовах «очікування».

Під час третього вебінару “Психологія взаєморозуміння та самодопомоги в часи війни” bit.ly/3l6ENYP психологи допоможуть розібратися знайти відповіді на питання як спілкуватися в умовах стресу та побудувати ефективне спілкування з партнерами/партнерками, що знаходяться в стані стресу та/або перебувають на фронті, що допомагає нам триматися в умовах воєнного стану в Україні та ефективними практиками самодіагностики та самодопомоги.

Докладніше: bit.ly/3J3vgd3

#ПсихологічнаДопомога

ПСИХОЕМОЦІЙНА ПІДТРИМКА ОСВІТЯН: СВІТЛО НА ШЛЯХУ ДО ПЕРЕМОГИ

Ранкова зустріч з педагогами. 

Проєкт "Завжди поруч"

Завжди поруч

З 5 по 9 грудня в Комишанському ліцеї проведено методичний тиждень з психологічної підтримки педагогів щодо реалізації проєкту «Завжди поруч», спрямований на емоційну підтримку та професійне зростання педагогів в умовах воєнного стану. Основними завданнями проєкту є підвищення рівня обізнаності педагогів щодо стресу, психологічної травми, посттравматичних стресових розладів; формування у педагогів практичних навичок щодо надання здобувачам освіти допомоги в умовах війни; сприяння відновленню емоційної стабільності в стресовій ситуації, розвитку психологічної стійкості в дітей та дорослих.

На 1 (підготовчому) етапі практичний  психолог Ланчинська А.С. вивчила запити педагогів щодо тематики зустрічей.   Для реалізації 2 (основного) етапу на початку тижня провели «ранкові зустрічі» з педагогами, які мали на меті стабілізацію психоемоційного стану педагогів, відпрацювання навичок володіння техніками активізації ресурсів, розвитку психологічної стійкості. Наприкінці тижня для педагогів провели засідання інтервізійної групи, де вони обмінялися досвідом, обговорили складні ситуації, що виникли у процесі взаємодії з дітьми.


Сьогодні, як ніколи, виникає необхідність  співпраці закладів освіти з працівниками правоохоронних органів щодо контролю за відвідуванням учнями навчального закладу.

Педагоги ліцею спільно із працівниками ювенальної превенції сектору превенції Охтирського районного відділу поліції ГУНП в Сумській області  в грудні 2022року відвідали  сім’ї,  в яких діти  не відвідували занять. З батьками  були проведені профілактичні бесіди.


   Проблема превентивності завжди була і є пріоритетною в системі психолого-педагогічних, медичних, правових, соціологічних досліджень у різних країнах світу. В Україні ця проблема набуває особливої гостроти, оскільки молодь формується в складних соціокультурних умовах економічних і політичних суперечностей, неврівноваженості соціальних процесів, криміногенності суспільства.

«Превентивний» – в перекладі з латинської (prаventivus) означає запобіжний.

   Превентивне виховання – це комплексний цілеспрямований вплив на особистість у процесі її активної динамічної взаємодії із соціальними інституціями, спрямованої на фізичний, психічний, духовний, соціальний розвиток особистості, вироблення в неї імунітету до негативних впливів соціального оточення, профілактику і корекцію асоціальних проявів у поведінці дітей та молоді, на їх допомогу і захист.

   Превентивне виховання в школі – це система підготовчих та профілактичних дій педагогів, спрямованих на запобігання формуванню в учнів негативних звичок, рис характеру, проявам асоціальної поведінки підлітків та організацію належного догляду за діяльністю школярів.

Всі превентивні заходи, які складають систему роботи школи поділяються на три типи:

   Мета превентивного виховання полягає у розвитку почуття соціальної відповідальності підлітків за свою поведінку, сприяє не лише усвідомленню своїх прав, а й обов’язків.

   Функції превентивного виховання:

   Завдання превентивного виховання: забезпечення в учнів високих моральних рис, які є головним чинником вибору способів поведінки, забезпечення подолання окремими учнями шкідливих звичок і навичок, що сформувалися внаслідок помилок і недоліків виховання.

   Превентивне виховання розглядається поліаспектно.


Година психолога з учнями 2 класу 

" Дружба понад усе".