Наукова діяльність

Основний напрямок наукових досліджень кафедри традиційно стосується теорії транспортно-технологічних систем підприємств харчової та мікробіологічної промисловості, особливостей і логістики взаємодії матеріальних, енергетичних і інформаційних потоків виробництв, динаміки формування і переформування безперервних і дискретних потоків вантажів, оптимізації систем за критеріями обмеження силових дій, пропускної здатності, питомих енергетичних та матеріальних витрат, взаємодії матеріальних і енергетичних потоків виробництв.

До числа важливих наукових інтересів кафедри віднесено фізико-хімічні методи оброблення продуктів харчування, завданням яких є збереження їх якісних і енергетичних характеристик із подовженим терміном зберігання. У зв’язку з цим напрямком творчими колективами професорів і доцентів кафедри видано монографії “Фізико-хімічні методи обробки сировини і продуктів харчування”, “Інтенсифікація масообміну в умовах перехідних процесів”, “Інтенсифікації масообмінних процесів в харчових і мікробіологічних технологіях” та понад 70 наукових статей у фахових виданнях.

На особливу увагу заслуговують вакуумні методи пакування продукції і взагалі методи вакуумного оброблення вологовмісткої продукції з досягненням її асептичного стану.

За результатами цієї частини досліджень кафедри за останнє десятиріччя підготовлено і захищено дві докторські дисертації (проф. Шевченко О.Ю. та проф. Піддубний В.А.). Їх дослідження супроводжувалися розробками і пропозиціями щодо інтенсифікації тепло- та масообмінних процесів у рідинних та газорідинних харчових середовищах у режимах їх підготовки до фасування і технологічної обробки.

Наукові розробки кафедри за останні 5 років супроводжувалися захистами 8 кандидатських дисертацій.

Результати наукових розробок знайшли впровадження у цукровій, пивоварній та мікробіологічній галузях промисловості. З врахуванням наукових здобутків завідувачу кафедри, доктору технічних наук, професору Соколенку А.І. указом Президента України у 2007 р. присвоєне звання “Заслужений працівник науки і техніки України”, а під його керівництвом за роботу Інноваційні технології підвищення ефективності харчових виробництв” творчий колектив у 2012 році отримав Державну премію України у галузі науки і техніки.