Новини з життя кафедри 2023 рік

З НОВИМ РОКОМ!

Розвиток кваліфікації викладачів кафедри мехатроніки та пакувальної техніки: поглиблення знань у сучасних технологіях

Як чудово, що в період формування різноманітних звітів, витягів, списків під кінець року надано можливість отримати необхідні знання та навички в цікавих курсах для ефективного і більш раціонального використання часу, якого завжди не вистачає.

З метою покращення та впровадження новітніх технологій в навчально- методичну роботу, співробітники кафедри МПТ: проф. Людмила КРИВОПЛЯС-ВОЛОДІНА, доц. Костянтин ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ, доц. Анастасія ДЕРЕНІВСЬКА, інженер Тетяна Д'ЯЧЕНКО, - успішно пройшли курси "Можливості бібліографічного контент-менеджера Zotero" та "Сучасні методи обробки текстової інформації".

Бібліографічний контент-менеджер Zotero:

Один із напрямків, які викладачі вибрали, - це вивчення можливостей бібліографічного контент-менеджера Zotero. Завдяки цьому курсу, вони отримали поглиблені знання щодо ефективного збору, організації та використання бібліографічних джерел. Zotero виявляється незамінним інструментом для підготовки наукових робіт та опублікованих матеріалів.

Сучасні методи обробки текстової інформації:

Курс "Сучасні методи обробки текстової інформації" відкрив викладачам нові горизонти у роботі з текстом. Вони освоїли методи аналізу та обробки текстової інформації, що розширює їх можливості в педагогічній та науковій діяльності.

Підвищення кваліфікації викладачів кафедри мехатроніки та пакувальної техніки у курсах "Сучасні програмні засоби для систематизації наукових даних та роботи з науковими джерелами на прикладі бібліотечного контент-менеджеру Zotero" та "Сучасні методи обробки текстової інформації" свідчить про їхню відданість вдосконаленню процесу навчання та застосуванню новітніх технологій у вищій освіті.


Опубліковано 20.12.2023

"Biotechnologies, present and Perspectives"

Традиційно в канун Різдва відбулася он-лайн конференція "Biotechnologies, present and Perspectives", яка була організована нашими колегами з Румунії, прекрасному місті Сучава в  Університеті «Штефан чел Маре». Ще в доковідний та довоєнний періоди студенти та викладачі нашого Університету збирали свої рюкзачки, купляли білетики і вирушали в невідому і загадкову для них Румунію, щоб наживо поспілкуватись із однодумцями, відвідати передові підприємства, познайомитись з легендами стародавніх фортець, доторкнутись до величі прадавньої Південної Буковини... 

Цього року, хоча і онлайн, зберегли традицію: ми насолоджувалися спілкуванням, вивчали інновації та презентували наш Університет. Кожна доповідь була унікальна, цікава та інформативна. 

Асистентка кафедри Катерина Грінінг із командою молодих науковців на пленарному засіданні розповіла про надтонке подрібнення компонетів косметики та лікарських засобів у бісерних млинах. На секціях Конференції були представлені останні дослідження наукової школи пакування - аспірант Олександр Запорожець доповів про синтез форсункових пристроїв пакувальних машин;  аспірант Олександр Гавва та професорка Людмила Кривопляс-Володіна розповіли про синтез модульних мехатроних систем для обробки дрібноштучних харчових продуктів; Сергій Володін, Валерій Мирончук та Микола Масло предсталяли доповідь про промилові регулюючі клапани на станції дефекосатурації.

Під час закриття конференції подякували нашим колегам з Румунії, Польщі, Молдови, Угорщини за підтримку та допомогу Україні у такі складні часи. На останок обмінялися привітаннями з Різдвом та нагадали дівчатам, що вони неймовірні та прекрасні без косметики.


Опубліковано 18.12.2023

Перемога STARS 131 – здобувачів ОПП 131 Прикладна механіка

Здобувачі спеціальності 131 Прикладна механіка освітньо-професійної програми «Прикладна механіка», ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого, посіла перше місце за результатом командного заліку в онлайн-хакатоні “Ігри Заводів 6.0” від UGEN.

Майже тиждень занурення у супер цікаві та неочікувані кейси, спілкування із топ-компаніями України: Kernel, Імперіал Тобакко Продакшн Україна, БТУ-Центр, Хлібпром, BAT Україна. Інтерактивний нетворкінг із сотнями однодумців! Завдяки ініціативі UGEN, здобувачі освітніх ступенів бакалавра і магістра мають можливість розвивати свої софт навички й розпочати кар’єру інженера! Насичений тиждень плідної роботи у складі: капітан команди – Тарас Бутик, учасники – Іван Д’яченко, Дмитро Скула, Євген Кирильчук. Захід Ugen, як і завжди, представив чітко сформований план роботи для вирішення кейсів для учасників: щоденні вебінари від компаній на актуальні теми й неочікувані теми для майбутніх інженерів, перевірка навичок soft skills, спілкування з представниками компаній та доступ до всіх матеріалів проєкту.

Підготовка кейсів від промислових компаній, ґрунтовно обговорювалась під час роботи здобувачів у форматі гуртка «Адаптроніка та інноваційна пневмоавтоматика», керівником якого є професор Людмила Кривопляс-Володіна.

Окремо здобуті перемоги, третє місце від компаній Kernel і БТУ-Центр, надали наснаги у крокуванні команди STARS 131 до позиції лідера у командному заліку!

Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки висловлює вдячність UGEN за практичний досвід у формуванні майбутньої кар'єри фахівців інженерно-технічного спрямування.

Вітаємо наших переможців STARS 131!

Бажаємо нових звершень!



Опубліковано 21.11.2023

Святкуємо Міжнародний день студента

17 листопада -  Міжнародний день студента, який святкується чи не в усьому світі. Він присвяченій студентській активній позиції та відвазі.

Студентський центр патріотичного виховання та культурного розвитку за підтримки ректорату організував для колективу університету святкування професійного свята наших здобувачів освіти.

Незважаючи на всі труднощі та перешкоди здобувачі кафедри мехатроніки та пакувальної техніки - Дмитро Ємельянов, Владислав Ясичев та  Олександр Бородиня   гідно  виконують навчальний план, займаються організаційною та науковою роботою,  демонструючи витримку, характер  мужність та віру в майбутнє де вони будуть використовувати здобуті знання для розвитку України.

Здобувачів вітала та вручала відзнаки   проректорка з науково-педагогічної та виховної роботи Лариса Арсеньєва. Проректорка побажала здобувачам освіти не втрачати жаги до знань, терпіння, віри, оптимізму й перемог у всьому. А далі на присутніх чекав чудовий концерт, учасники якого подарували прекрасні вокальні й яскраві хореографічні номери.

Кафедра Мехатроніки та пакувальної техніки доєднується до вітань і бажає своїм здобувачам цікавих занять, успішних сесій та кар’єрних злетів в мирній Україні після отримання диплому!

Дякуємо нашим захисникам і захисницям, завдяки яким наші здобувачі мають змогу навчатися та будувати свою майбутнє!




Опубліковано 19.11.2023

Практика на заводі - чудовий результат!

Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки приділяє велику увагу практичній підготовці здобувачів вищої освіти. Не виключенням стала і цьогорічна переддипломна практика магістрантів другого курсу. 

Наші здобувачі під час практики ознайомились із технологіями та обладнанням одного із провідних підприємств країни з випуску пива та безалкогольних напоїв ПрАТ «Оболонь».

Кафедра вдячна представникам заводу за надану можливість здобувачам зорієнтуватись із тематикою для написання кваліфікаційної випускової роботи.



Опубліковано 17.11.2023

ІННОВАЦІЙНІ НАВЧАЛЬНІ ПРАКТИКИ НА SMART-лекторії МПТ

За підтримки директора Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого - Сергія Блаженка, кафедра мехатроніки та пакувальної техніки, продовжує цикл спеціалізованих лекцій від закордонних і вітчизняних фахівців.

Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки займається підготовкою спеціалістів інженерно-технічного напрямку. За більш ніж 90 років своєї навчально-методичної роботи, викладачі кафедри  сформували  міцне інженерне осердя пакувальної галузі. Серед наших випускників і сьогоднішній спікер – Юрій Берлізов, віце-президент з технічної підтримки United States and Canada at Tetra Pak, MBA, PMP. Доповідач, вже вдруге доєднується до SMART-лекторію кафедри. Представлений матеріал доповіді вдало описує власну історію кар’єрного зростання Юрія разом із інформацією про сучасні тренінги компанії Tetra Pak, Цікава дискусія точилася навколо теми тренінгу «10-20-70». Підготовка базується на принципі: більша частина навчання та розвитку співробітника (70%) досягається ним у процесі самостійної роботи. А ось робота з наставниками і співпраця з колегами дає тільки 20%. Найменший відсоток знань (10%) співробітник отримує від формального навчання, тому що на нього він витрачає менше часу.

Учасниками лекторію були здобувачі освітнього ступеня «Бакалавр» і «Магістр» спеціальностей 131 «Прикладна механіка» (освітньо-професійної програми «Прикладна механіка») та 133 «Галузеве машинобудування» (освітньо-професійних програм «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв», «Інжиніринг поліграфічних та пакувальних виробництв», «Інжиніринг харчових виробництв»).

Модератором події виступила завідувачка кафедри мехатроніки та пакувальної техніки Людмила Кривопляс-Володіна.

Колектив кафедри мехатроніки та пакувальної техніки щиро вдячний Юрію Берлізову  за участь у формуванні нових фахівців інженерно-технічного напрямку. Бажаємо процвітання компанії Tetra Pak,

Робота SMART-лекторію продовжується.

Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки запрошує всіх зацікавлених доєднуватись до цієї ініціативи!



Опубліковано 16.11.2023

Як стати перспективним та класним спеціалістом?

В цю суботу на кафедрі мехатроніки та пакувальної техніки в Національному університеті харчових технологій відбувся захоплюючий  День відкритих дверей, під час якого науково- педагогічний персонал кафедри МПТ - проф., д.т.н. Людмила КРИВОПЛЯС-ВОЛОДІНА та асист. Катерина ГРІНІНГ, а також ініціативна група здобувачів - Богдан ЦИСЬ, Іван Д'ЯЧЕНКО, Дмитро ЧІХРАДЗЕ, Максим КАЛЕМБЕТ розкрили усі особливості та можливості, а також перспективи спеціальності 131 "Прикладна механіка".

Цей захід був призначений для гостей НУХТ, хто планує вступати в вищий навчальний захід в наступному навчальному році.

Майбутні вступники мали нагоду поглибити своє розуміння професійних можливостей, які відкриваються перед абітурієнтами, обравши спеціальність 131 "Прикладна механіка". Гості заходу мали змогу спілкуватися з викладачами та здобувачами, а також долучитися до майстер-класів та презентацій, які розкрили важливі аспекти цієї унікальної спеціальності.

Студенти спеціальності 131 отримують унікальні знання, які вони можуть успішно використовувати за наступними напрямками роботи після здобуття освітніх ступенів:

· ОС «Бакалавр» : 1. «Мехатроніка і робототехніка пакування та рециклінгу», 2. «Машини і технології пакування», 3. «Машини і технології переробки упаковки».

· ОС «Магістр»: 1. «Машини і технології пакування»:2 . «Інжиніринг рециклінгу», 3. «Мехатроніка та робототехніка пакувального обладнання».

Області кар’єрного застосування отриманих знань після навчання: інженерія в машинобудуванні; експлуатація та налагоджування сучасного комп’ютеризованого технологічного і пакувального обладнання; робототехніка; мехатроніка (зокрема біомехатроніка).

Отримані знання та навички дають випускнику можливість працевлаштування на всіх підприємствах України, де є потреба в експлуатації обладнання.

Наші випускники працюють:

- на підприємствах: виготовлення різних видів пакувальних матеріалів та тари; перероблення використаної упаковки; розроблення та експлуатації робототехнічних комплексів та мехатронних систем для харчової, фармацевтичної та інших галузей промисловості; проєктування і дослідження автоматичних машин і автоматизованих систем, які використовуються на різних промислових і виробничих підприємствах; експлуатації робототехнічних комплексів та мехатронних систем для харчової, пакувальної та інших галузей промисловості.

- в міжнародних компаніях і організаціях науково-технічної сфери: менеджмент з продажів обладнання харчової та пакувальної галузі; інженерно-логістичний відділ закупівлі сучасного обладнання; конструкторське інноваційне бюро по розробленню обладнання харчової та пакувальної галузі; відділ технічного контролю та забезпечення якості обладнання; дослідно-експериментальні компанії по розробленню мехатронного пакувального устаткування; менеджмент з продажів обладнання машинобудівної, харчової та пакувальної галузі; інженерно-логістичний відділ закупівлі сучасного обладнання; бюро проектно-конструкторської документації для виготовлення інноваційного обладнання робототехнічних систем харчових і пакувальних виробництв; відділ технічного контролю та забезпечення якості обладнання.

День відкритих дверей на кафедрі мехатроніки та пакувальної техніки виявився вдалим і пізнавальним для всіх учасників.

Кафедра сприяє розвитку майбутніх фахівців, надаючи їм необхідні знання та можливості для високої професійної кар'єри. Інтерес до спеціальності 131 "Прикладна механіка" збільшується, і університет готовий надавати всі необхідні ресурси для розвитку та навчання майбутніх експертів у цій важливій галузі.



Опубліковано 12.11.2023

Відкрита лекція з дисципліни "Проєктування деталей машин"

Нещодавно на кафедрі мехатроніки та пакувальної техніки відбулась знакова подія. Доцент, к.т.н.  Микола МАСЛО  викладач кафедри та провідний спеціаліст у галузі харчової та пакувальної промисловості провів відкрите заняття з основоположної та надважливої для майбутніх фахівців дисципліни "Проєктування деталей машин".

Темою заняття стали ланцюгові передачі. Здобувачі отримали вичерпну інформацію про види ланцюгових передач, особливостей їх використання, проєктування та діагностику стану зношування.

Варто зазначити високу явку як здобувачів групи МП-3-1, так і гостей відкритого заняття. 

Під час проведення відкритої лекції були використані проєктні медіатехнології, що сприяло логічній послідовності викладання матеріалу та діалогу зі здобувачами на кожному етапі представлення інформації.

Відкрите заняття повністю відповідає основним програмним вимогам, щодо здійснення організації даного виду педагогічної діяльності.


Опубліковано 12.11.2023

Відповідальна місія здобувача кафедри МПТ

Магістрант нашої кафедри Тарас Бутик вперше взяв участь у акредитації освітньої програми у якості члена експертної групи. Національна агенція з якості вищої освіти запросила нашого здобувача для проведення акредитації ОПП за освітнім ступенем «Магістр» у Черкаському державному технологічному університеті. Участь у роботі команди НАЗЯВО – це визнання професійних здібностей і відповідальності здобувача.

Кафедра вітає Тараса і бажає подальших успіхів у цій відповідальній державній справі!


Опубліковано 08.11.2023

Вперед на практику!

З цього понеділка на кафедрі мехатроніки та пакувальної техніки почалась двотижнева переддипломна практика для магістрів. Одну з груп здобувачів під керівництвом Анастасії ДЕРЕНІВСЬКОЇ прийняли на ТОВ "НВП ІНТА". Наші здобувачі мають виняткову можливість здобути практичний досвід та долучитись до створення різних зразків пакувального обладнання: лінії розливу в ПЕТ та скляні пляшки; обладнання для розфасовки у паперові пакети (борошно тощо); обладнання для розфасовки у картонні коробки (вівсяні пластівці, крупи тощо); обладнання для розфасовки у плівку (трьох-шовний пакет-подушка); обладнання для пакування в пакети "саше" та "стік"; обладнання для фасування та пакування у пластикові стаканчики з кришками з фольги; обладнання для розливу в банки з кришками "твіст-оф" з функцією вакуумування; обладнання для пакування в пакети "дой-пак" зі штуцером або з "Zip - застібкою"; обладнання для виробництва порожніх пакетів "Дой-пак"; дозаторів для будь-яких типів продуктів; етикетувального обладнання, конвеєрів, поворотних столів. На цьому шляху вони забезпечені всебічною підтримкою керівництва практики. Щиро дякуємо Ігорю Віталійовичу за теплу зустріч та бажання передавати досвід та знання підростаючому поколінню інженерів! 


Опубліковано 06.11.2023

Вітаємо абітурієнтів в лабораторіях кафедри!

Кафедри мехатроніки та пакувальної техніки ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого та Кафедра технології хлібопекарських і кондитерських виробів ННІХТ, організували спільну профорієнтаційну зустрів із майбутніми абітурієнтами.

Викладачі кафедр познайомили учнів зі структурою, широким вибором спеціальностей та перевагами навчання в НУХТ. В ході зустрічі, були представлені можливості для розвитку, особливості, перспективи майбутньої професії та подальшого працевлаштування за обраним фахом у сучасних компаніях та підприємствах. Презентаційна доповідь здобувачів ВО ОПП «Прикладна механіка» за спеціальністю 131 Прикладна механіка: Тараса Бутика, Дмитра Ємельянова, Олександра Чепеля, Івана Д’яченка - окреслила

сучасні технічні можливості провідних лабораторій кафедри. Про цікаве та активне студентське життя на факультеті, умови проживання в унікальному студмістечку – розповів гарант ОПП 131 Прикладна механіка, Костянтин Васильківський. Зустріч пройшла в теплій та дружній атмосфері. Впевнені, що науково-педагогічний склад НУХТ, своєю плідною працею, наполегливістю і вмінням цікаво подати інформацію зможуть залучити якомога більшу кількість учнів, що вже наступного року стануть студентами НУХТ. 


Опубліковано 30.10.2023

Кайдзен на SMART – лекторії МПТ

Керівник групи менеджменту виробництва - Дмитро Полатайло, представив на SMART – лекторії кафедри мехатроніки та пакувальної техніки ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого - ПрАТ фармацевтичну фірму Дарниця.

У події прийняли участь понад 50 учасників: викладачі і здобувачі вищої освіти ОПП «Прикладна механіка» за спеціальністю 131 Прикладна механіка та ОПП «Інжиніринг поліграфічних та пакувальних виробництв» і ОПП «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв» зі спеціальності 133 Галузеве машинобудування. Темою зустрічі було висвітлення питань, щодо впровадження методології ощадливого виробництва в операційній діяльності підприємства.

Спікер продемонстрував учасникам лекторію результативність інструментів Бережливого виробництва - Lean Manufacturing та основи методології Кайдзен (Kaizen). Під час доповіді, були представлені практичні результати, які відображали проблеми реального виробництва і методи їх вирішення на базі п'яти принципів Lean. Широке коло дискусій було викликано різними думками, щодо підходів під час формування процесів безперервного вдосконалення бізнесу і виробництва. Спікер навів приклади до сприйняття виробництва - як комплексу процесів з усуненням втрат, оптимізації робочих операцій. Дмитро докладно розкрив підґрунтя системи аналізу загальної ефективності роботи обладнання, призначеної для контролю та підвищення ефективності виробництва і заснованої на вимірюванні та обробці конкретних виробничих показників.

Модератором зустрічі виступила завідувач кафедри МПТ – професор Людмила Криивопляс-Володіна.

Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки висловлює вдячність спікеру даного заходу - Дмитру Полатайлу за дуже цікаву та доступно представлену інформацію про інструменти Бережливого виробництва.

Бажаємо ПрАТ фармацевтичній фірмі Дарниця подальшого розвитку та процвітання.


Опубліковано 28.10.2023

Профілі науковців: досвід Кафедри МПТ та Науково-технічної бібліотеки НУХТ

20 жовтня на кафедрі МПТ відбулось багато цікавих заходів. Зокрема відбулась ZOOM зустріч колективу кафедри та Науково-технічної бібліотеки НУХТ щодо особливостей ведення профілів науковців в наукометричних базах даних.

Викладачі кафедри вдячні зав. відділу інформаційних технологій НТБ НУХТ Інні ПУТІЛІНІЙ за детальні пояснення, рекомендації та побажання щодо коректного ведення й ефективного наповнення профілів в таких базах як Google Scholar та ORCID.

Під час зустрічі було поставлено й вирішено ряд неординарних та складних задач, які турбували наших викладачів. Але з допомогою панни Інни все вдалося вирішити просто та елегантно.

Хочу також звернути увагу наших здобувачів та аспірантів на можливості пошуку наукових матеріалів в Google Scholar. Він надає доступ до великої кількості наукових статей, доповідей конференцій, патентів, монографій, підручників, посібників та інших наукових джерел. Простий та інтуїтивно зрозумілий. Ви можете використовувати його для літературного огляду праць вітчизняних та зарубіжних науковців, які перекликаються з тематикою вашого наукового дослідження.


Опубліковано 24.10.2023

Cпрацюємо по MARCH


Сьогодні викладачі кафедри Сергій Токарчук, Анастасія Деренівська,  Катерина Грінінг та здобувачі НУХТ працювали з повною віддачею над здобуттям важливих і актуальних навичок.  Всі ми зараз знаходимось в зоні небезпеки - хто в  помаранчевій , хто в червоній. Тому слід завчасно підготуватись та потренуватись в наданні тактичної медичної допомоги. Завдяки нашим коучам, тепер навіть з просоння, спрацюємо по MARCH протоколу та  накладемо турнікет. На фото надання допомоги здобувачу - накладання турнікету на ноги та руки на час. Негласно-  це 20 секунд. 

Всі максимально виклались та "врятували" кожного)

 Всім учасникам бажаємо у майбутньому не мати  нагоди використати здобутих навичок!



Опубліковано 20.10.2023

Smart лекторій МПТ - Інтернет речей і як він працює


Smart лекторій МПТ - Інтернет речей і як він працює

Чергова лекція в рамках Smart лекторію кафедри мехатроніки та пакувальної техніки прочитана випукником та професійно спрямованим фахівцем - системним аналітиком IIoT, - Максимом Чепуром. Тема лекції була присвячена впровадженню IT-Enterprise - IIoT і його функції на виробництві. В ході презентації, були висвітлені основні етапи формування ІIoT, розкрита методика побудови системи пов'язаних пристроїв, які спілкуються між собою через Інтернет.

Лектор навів результати впровадження системи по опрацюванню зібраних даних. Були проаналізовані підходи по підключенню пристроїв ІIoT для збору даних, за допомогою датчиків і спеціально розроблених програм.

В ході дискусії здобувачі вищої освіти за напрямом 131, ОПП Прикладна механіка, напрямом 133 ОПП Інжиніринг поліграфічних та пакувальних виробництв - обговорили відмінності між підходами Industry 4.0 та 5.0. Почули думку фахівця, щодо забезпечення автоматичного відбору даних з різних технологічних пристроїв і машин, прогнозування майбутніх результатів та отримання більш глибокої інформації за допомогою методів аналізу даних. Широке коло питань було від завідувача кафедрою мехатроніки та пакувальної техніки – Людмили Кривопляс-Володіної; гаранта ОПП Прикладна механіка – Костянтина Васильківського; завідувача кафедрою машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв – Олександра Гавви.

Співробітники кафедр МПТ та МАХФВ відзначили високу кваліфікацію доповідача, чітку і професійну роботу по інформуванню здобувачів ВО, щодо інноваційних технологій.

Висловлюємо свою вдячність Максиму Чепуру та бажаємо подальшого процвітання і професійних перемог!



Опубліковано 20.10.2023

Protect your food product


An open lecture in English was held at the Chair of Mechatronics and Packaging Technology on October 11, 2023. The theme of the lecture was "Protective atmosphere packaging". The discipline was "Packaging Technologies". PhD Anastassia Derenivskagave a lecture. Participants and visitors were 4th year students of PM-4-1 group and lecturers.

Students learned about the processes that occur in the food products inside the package atmosphere; different types of an atmosphere inside the food packaging and packing method:

The lecture was interesting, full of advanced and important information.

Students demonstrated a strong understanding of the material from previous lectures and actively engaged in learning new content.



Опубліковано 11.10.2023

День Відкритих дверей Національного університету харчових технологій - це чудова нагода для майбутніх здобувачів!


Учасники заходу мали змогу ознайомитися з випусковими кафедрами, взяти участь у презентації спеціальності та майстер-класах, які допомогли відчути майбутню спеціальність.

Широко презентувала свої можливості підготовки наша Кафедра Мехатроніки та пакувальної техніки, яка пропонує підготовку фахівців за спеціальністю 131 Прикладна механіка. Сьогодні наші гості могли ознайомитися з умовами, перспективами, якістю та результатами навчання.


Двері відчинили нові, облаштовані сучасним обладнанням лабораторії:

« Адаптроніка та інноваційна пневмоавтоматика Іndustry 4.0»,

«Деталі машин»,

«Кінематика та динаміка машин»,

«Пакувальне обладнання та технології»,

«Пневматика та мехатроніки»,

«Прикладна механіка»,

«Транспортні системи» та комп’ютерний клас.

Абітурієнти були вражені такою кількістю лабораторій та їх наповненістю.


Під час презентації спеціальності 131 наші здобувачі та випускники представляли власні розробки.

Це - установка дозувально-фасувального автомату для сипких харчових продуктів, розроблена та виготовлена нашим випускником Дмитром Дригайлом, який зараз працює провідним інженером в ТОВ свого імені.

Це - власні розробки мехатронних модулів здобувачів вже випускових курсів - бакалаврату та магістратури.

Всі вони - активні учасники гуртка “Адаптроніка та інноваційна пневмоавтоматика Іndustry 4.0”, який є одним із важливих засобів підвищення якості підготовки та виховання фахівців із вищою професійною освітою, здатних творчо використовувати у практичній діяльності досягнення науково-технічного і культурного прогресу.


Підготовка фахівців ОС"бакалавр" проводиться за спрямуванням :

машини і технології пакування,

машини і технології переробки упаковки,

мехатроніка і робототехніка пакування та рециклінгу.

Підготовка фахівців ОС"Магістр" проводиться за спрямуванням :

машини і технології пакування,

інжиніринг рециклінгу,

мехатроніка та робототехніка пакувального обладнання.


День відкритих дверей на кафедрі проводивсь в двох вимірах - offline та online.


Очну екскурсію кафедрою проводила завідувачка кафедри д.т.н., проф. Людмила Кривопляс-Володіна.


А для тих хто не міг приїхати очно - спеціальність 131 презентували її гаранти к.т.н., доц. Костянтин Васильківський та к.т.н., доц. Сергій Токарчук.


Всі учасники отримали задоволення від зустрічей та спілкування, щиро вірять що все буде добре!




Опубліковано 07.10.2023

Результати професійного зростання

Лабораторна база кафедри мехатроніки та пакувальної техніки постійно поповнюється новітніми зразками сучасного обладнання. Завдяки плідній професійній співпраці з випускниками кафедри та стейкхолдерами, синтезовано нове обладнання для курсів, пов’язаних з технологією та обладнанням пакування. ТОВ «ДРИГАЙЛО», в особі провідного інженера Дмитра Дригайла, представило установку дозувально-фасувального автомату для сипких харчових продуктів. За час навчання на ОПП «Прикладна механіка», за спеціалізацією «Мехатроніка та робототехніка пакувального обладнання», Дмитро отримав професійні знання та навики для розвитку власної машинобудівної компанії.

Професорсько-викладацький склад кафедри та здобувачі вищої освіти зичать професійного зростання молодому спеціалісту та подальших успіхів його компанії на вітчизняному та европейському ринках пакувального обладнання.


Опубліковано 06.10.2023

Перший понеділок жовтня почався інтенсивно!

2 жовтня відбулася зустріч здобувачів 1 курсу щодо питань академічної доброчесності під час навчання та основних аспектів ОПП Прикладна механіка. Зустріч відбулась за участі гаранта ОС «Бакалавр» спеціальності 131 «Прикладна механіка» Сергія Токарчука та наставниці академічної групи 1 курсу  Катерини Грінінг.

Сергій Токарчук цікаво та жваво пояснив здобувачам всі головні питання академічної доброчесності, а саме:

- що таке академічна доброчесність?

- які є види порушення академічної доброчесності;

- види академічної відповідальності за порушення академічної доброчесності;

- як в університеті вирішуються питання пов'язані зі забезпеченням академічної доброчесності. Розказав про нормативно-правові документи та  регламентуючі документи.

Окрім цього, здобувачі  були детально ознайомлені з Освітньо-професійною програмою бакалаврського рівня вищої освіти за спеціальністю 131 Прикладна механіка, яким чином складається ОПП, який довгий шлях проходить документ від задуму до затвердження останнім підписом, які складові включає в себе ОПП та як  обираються дисципліни для того, щоб майбутній спеціаліст володів найкращими та найкомпетентнішими знаннями.

Під час зустрічі відбулася активна дискусія, де здобувачі задавали питання, які їх турбують. Звичайно, найбільше було запитів стосовно подолання викликів сьогодення, а саме -  навчання в умовах військового стану. Але навіть у темні часи викладачі та здобувачі об'єднуються, щоб подолати виклики, які нам задає буденність!


Опубліковано 04.10.2023

Старт SMART лекторію МПТ

На кафедрі мехатроніки та пакувальної техніки за доброю традицією стартував SMART лекторій 2023-2024. 

Першою лекцією виступив доктор технічних наук, професор, провідний науковий співробітник, дійсний член Академії технічних наук України, провідний аудитор – Владислав СУХЕНКО. 

Лекційні матеріали були пов’язані зі темою: «Філософія ISO 9001– фундамент впровадження ТРМ (Total Productive Maintenance)». 

Професорсько-викладацький склад кафедри та здобувачі вищої освіти ОС «Бакалавр» та ОС «Магістр» ОПП Прикладна механіка - ознайомились із: системою міжнародного стандарту, який встановлює вимоги до управління якістю у промислових організаціях;  методикою спрощення процесів для ефективності керування якістю виробництва чи послуг;  оптимізацією робочих процесів і зменшенням надмірної бюрократії;  методами підвищення якості продукції; умовами зменшення ризику та усунення дефектів продукції.  

На прикладах спікер ознайомив слухачів із організаціями, які відповідають цьому стандарту, можуть використовувати його як інструмент для позиціонування на ринку та залучення нових клієнтів.

Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки вдячна за співпрацю та обмін досвідом – Владиславу СУХЕНКУ, та сподівається на продовження ознайомлення із новітніми європейськими практиками.

Опубліковано 30.09.2023

Професійна синергія

Компанія «Базис», яка є одним із лідерів ринку фасувально-пакувального обладнання з 1996 року, поділилась перспективними планами щодо розвитку напрямів дуальної освіти та інноваційних підходів професійної підготовки здобувачів вищої освіти. Керівник компанії, Замир Начкебия, обговорив разом із завідувачем кафедри МАХФВ Олександром ГАВВОЮ та завідувачкою кафедри МПТ  Людмилою КРИВОПЛЯС-ВОЛОДІНОЮ перспективи  розробок та впровадження пакувального і логістичного обладнання.  В ході зустрічі були досягнуті домовленості, щодо обміну досвідом та прикладами кращих практик у розробленні технічних рішень для потреб пакувальної галузі.  А також перспективи співпраці у розробленні зразків обладнання, під час формування кваліфікаційних робіт прикладного або наукового характеру.


Опубліковано 29.09.2023

Кафедра МПТ на "Inprodmash & Upakovka" 2023  

   Відвідування виставки пакувальної галузі- це ідеальний інструмент для розвитку навчального і наукового потенціалу НУХТ. Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки ознайомила відвідувачів із напрямками підготовки здобувачів вищої освіти, продемонструвала грані професійної співпраці з підприємствами. Здобувачі побачили новітнє обладнання для всіх видів пакувальної промисловості, прийняли участь у роботі конференції lean технологій!

Всього перший день, але яка колосальна робота пророблена: зустрічі з довгоочікуваними партнерами- стейкхолдерами, клієнтами, нові знайомства, проведено десятки переговорів, досягнуто нових домовленостей щодо практики здобувачів у новому навчальному році . І це тільки початок …


Опубліковано 20.09.2023

Підготовка до виставки "Inprodmash & Upakovka" 2023  

   Кожний виробничий сектор пов'язаний з обладнанням та технологіями виготовлення пакувальних матеріалів, упаковки, пакувального обладнання 20-21 вересня об'єднується навколо виставки "Inprodmash & Upakovka".

Кожний рік наша кафедра мехатроніки та пакувальної техніки приймає участь у цій виставці і радіє від зустрічей з колишніми випускниками, а тепер - менеджерами з продажів, технологами, інженерами, начальниками відділів, заступниками директорів та директорами. В ці часи кожна зустріч - це безцінна можливість та велика радість.

Наші здобувачі разом з кафедрою ретельно готуються до виставки і демонструють свої напрацювання на конференціях та стендах. Наприклад, на нашому стенді Ви можете побачити як здобувачі вирішили реальні інженерні задачі покликані на забезпечення виробничих потреб.

Запрошуємо відвідати нашу локацію, щоб дізнатись більше про нашу спільноту, кафедру, спеціальність 131 "Прикладна механіка", наші особливості та характерні відмінності, переваги - все те, що вигідно та яскраво вирізняє серед загалу!



Опубліковано 19.09.2023

Організаційна робота кафедри 

   Вже традиційно на початку нового навчального року здобувачі та викладачі кафедри зустрічаються для того, щоб поділитися враженнями попереднього навчального року та заліково-екзаменаційної сесії, а також підготуватися до викликів, які приносить новий семестр.

Зустріч відбулась за участі зав.каф. мехатроніки та пакувальної техніки Людмили Кривопляс-Володіної, гаранта ОС "бакалавр" Сергія Токарчука, наставників академічних груп: 2 курсу - Юлії Ступак та 3 курсу Анастасії Деренівської; - а також здобувачів вже 2 та 3 курсів.

Студентська та спільнота викладачів знову зустріла новий навчальний рік з воєнним станом, який приніс багато тривог, горя, небезпек та невизначеності.

Успішність і відвідування занять в умовах воєнного стану стали справжнім випробуванням для всіх здобувачів, але, одночасно, вони визнали важливість продовжувати навчання та розвивати свої знання та навички.

Зустріч стала можливістю обговорити спільний підхід до подолання цих труднощів. Це своєрідний символ того, як здобувачі та викладачі об'єднуються, щоб подолати виклики часу і продовжувати формувати спеціалістів навіть у найскладніших обставинах.



Опубліковано 18.09.2023

Вітаємо наших здобувачів, що успішно вступили на перший курс! Це початок захопливої подорожі до нових знань та можливостей. Бажаємо вам відкривати нові горизонти та досягати своїх  цілей в мирній Україні!

 



Опубліковано 02.09.2023

13 червня розпочато серію захистів  на кафедрі МПТ 

   На захист кваліфікаційних робіт здобувачів наш  Відділ працевлаштування випускників НУХТ запросив представників роботодавців. Зокрема, компанія "Белтімпорт" вже тривалий час наймає на роботу і тепер у них працює багато наших випускників.

   Екзаменаційна комісія у складі: завідувачки кафедри проф. Людмили Кривопляс- Володіної, доц. Костянтина Васильківського, доц. Володимира Костюка та секретарки Юлії Ступак -  опікувалася захистом кваліфікаційних робіт здобувачів денної форми навчання ОПП Прикладна механіка, освітнього ступеня «Бакалавр». 

   На захисті було представлено декілька робіт із доповідями англійською мовою. 

   Об’єктами дослідження були мехатронні модулі, пакувальне обладнання та робототехнічні системи харчових і пакувальних виробництв. 

   Державна екзаменаційна комісія відмітила високий рівень представлених на захист робіт та всі роботи були оцінені на “відмінно”.  

   Трохи згодом усі роботи будуть розміщені в репозитарії, яким опікується Науково-технічна бібліотека НУХТ і до них буде забезпечений відкритий доступ усім бажаючим.  

   Новоприбулих бакалаврів з успішним захистом кваліфікаційних робіт привітали  директор Навчально- наукового інженерно- технічного інституту Сергій Блаженко, гарант ОПП Прикладна механіка, Сергій Токарчук, завідувачка кафедри Людмила Кривопляс-Володіна . 

   Вся кафедра приєднується до привітань і бажає новим фахівцям здоров’я, успіхів у подальшому професійному та творчому зростанні, не зупинятися на досягнутому, навчатися далі, опановувати нові знання та професії. Мирного неба!



Опубліковано 13.06.2023

Щойно з друку

Щойно з друку у “Видавничому домі «Кондор» вийшла монографія «Системи використання вторинних енергоматеріальних ресурсів підприємств АПК». Книжка була у планах видатного вченого, завідувача кафедри мехатроніки та пакувальної техніки Анатолія Соколенка.

Його учні і співавтори Олександр Шевченко, Костянтин Васильківський, Володимир Костюк, Ірина Максименко та Юлія Ступак ретельно опрацювали рукописи та останні публікації свого вчителя.

У монографії представлені дослідження щодо оцінки енергетичних потенціалів сировинних потоків підприємств АПК, методи підвищення енергоекономічної ефективності існуючих технологій, загальні підходи підвищення ефективності сучасних технологій подовження термінів зберігання сировини та продуктів харчування, оцінка можливості енергозбереження у механічних системах агропромислових підприємств.

Із монографією згодом ножна буде ознайомитись у бібліотеці нашого університету.



Опубліковано 05.06.2023

Волонтерська ініціатива групи ПМ-3-1

Здобувачі ОПП Прикладна механіка прийняли активну участь у підтримці волонтерської ініціативи НДСЛ «Охматдит» – багатопрофільного діагностично-лікувального закладу, який надає спеціалізовану висококваліфіковану медичну допомогу дитячому населенню України. Міжнародний день захисту дітей – це свято засноване в Парижі в 1949 році з ініціативи Міжнародної демократичної федерації жінок, щоб звернути увагу на проблеми, які мають діти.

На жаль, День захисту дітей 2023 в Україні проходить в умовах повномасштабної війни. Сотні тисяч дітей були змушені тимчасово виїхати з країни, десятки тисяч перечікують повітряні тривоги в укриттях, тисячі живуть в зоні бойових дій. Війна торкнулася життя кожного маленького українця.

Тому, наші здобувачі ВО, Євген Кирильчук та Іван Д’яченко - підтримали емоційне відновлення дітей разом із запрошеними творчими колективами.


Опубліковано 01.06.2023

Успішна акредитація

25 квітня відбулося планове засідання Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, на якому розглядалася акредитаційна справа ОПП "Прикладна механіка". За результатами розгляду ОПП 131 "Прикладна механіка" ОС "бакалавр", гарант доцент Сергій ТОКАРЧУК було одностайно ухвалене рішення щодо надання їй акредитації.

Кафедра Мехатроніки та пакувальної техніки дякує гаранту освітньої програми доц. Сергію ТОКАРЧУКУ, зав. каф. проф. Людмилі КРИВОПЛЯС-ВОЛОДІНІЙ, гаранту ОС "магістр" доц. Костянтину ВАСИЛЬКІВСЬКОМУ, всім науково-педагогічним працівникам та фахівцям, здобувачам, стейхолдерам, роботодавцям, випускникам, які долучились до даної процедури; вітає з її успішним проходженням та новим витком у розвитку кафедри МПТ!


Опубліковано 04.05.2023

Здобувачі кафедри мехатроніки та пакувальної техніки знову в переможцях!!

Команда UGEN, попри тривожні й складні дні для всіх українців, в черговий раз змогла організувати проєкт для кар’єрного розвитку молоді «Ігри Заводів». Здобувачі команда Stars131 від кафедри мехатроніки та пакувальної техніки в черговий раз підтвердила свої професійні навички інженерів-мехатронщиків! Під головуванням капітана команди, Тараса Бутика, творчий колектив формував і захищав свої креативні рішення у складі: Владислав Ясичев, Дмитро Ємельянов, Іван Д’яченко, Дмитро Скула.

В рамках змагань, були анонсовані 120 кейсів із інноваційними вирішеннями задач від виробничників, від 31-ї команди. Наша команда впевнено захистила своє рішення для одиного із найбільших виробників хліба в Україні - ПрАТ «Концерн Хлібпром». Один із найбільших виробників хлібної, кондитерської продукції та кави, відповідальний виробник, надійний партнер та прогресивний галузевий оператор – запропонував до вирішення цікавий і складний кейс «Складське господарство. Оптимізація обліку товарно-матеріальних цінностей компанії». Постійна робота наших здобувачів в гуртку «Адаптроніка та інноваційна пневмоавтоматика. Industry 4.0», творче креативне мишлення, командний дух – забезпечив Stars 131 призове ІІ місце і кориснізаохочувальні призи від ПрАТ «Концерн Хлібпром».

Колектив кафедри мехатроніки та пакувальної техніки щиро вітає своїх вихованців із Перемогою. Бажаємо рухатися вперед і підкорювати все нові і нові вершини науки і професії, домагатися найкращих результатів і бути лідерами! Пишаємося, що в нашому університеті навчається така талановита молодь!

Опубліковано 02.05.2023

Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки працює на майбутнє!!

В рамках дружньої співпраці, за підтримки директора ННІТІ ім. акад.І.С. Гулого – Сергія Блаженка, - проведено черговий профорієнтаціний семінар. Наші гості, потенційні абітурієнти за напрямом ОПП 131 Прикладна механіка, слухачі із Київського коледжу комп`ютерних технологій та економіки НАУ. Здобувачі коледжу, прийняли участь у теоретично-практичній програмі, пов’язаній із пневмоавтоматикою та мехатронікою. Під керівництвом, завідувача кафедри, Людмили Кривопляс-Володіної, опанували різні принципи побудови автоматизованих систем, навчились складати та аналізувати власні технічні рішення під час виконання лабораторних та практичних завдань, відчули себе частиною академічної родини НУХТ.

За час навчання, здобувачі ознайомились із аспектами теоретичного обґрунтування автоматизованого керування на виробництві та здійснення наукової діяльності в напрямах, що потребують новітніх розробок стосовно новітніх систем керування.

Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки плідно працює у напрямі залучення абітурієнтів, за допомогою проведення семінарів-тренінгів.

Опубліковано 28.04.2023

Хакартони та стартапи від наших колег  на користь суспільства

Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки делегувала до  участі в YOUNG INNOVATION HACKATHON у Київському національнму університеті імені Тараса Шевченка асистента Катерину Грінінг. Європейська мережа підприємств України, за підтримки МОН України, організувала конкурс стартапів, який підтримає молодих  українських вчених і винахідників.

В рамках хакатону заплановані заходи, пов'язані із презентуванням власних розробок,  консультація з менторами,  пітччинг, поїздка в Німеччину для 10 кращих проектів,  які отримають рекомендації, будуть мати можливість взяти участь у тренінгах у м.Галле, Німеччина та представити свої стартапи на великому фестивалі у м. Лейпциг.

Катерина представила разом із командою новітні мехатронні дозувальні системи для формування багатокомпонентних косметичних засобів з різними фізико-механічними властивостями, зацікавила менторів бізнес-планом розвитку  запропонованої ідеї, отримала схвальні відгуки.

Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки підтримує команду молодих вчених і бажає перемоги в наступному етапі хакатону.

Опубліковано 21.04.2023

Плануємо навчальний процес всі разом

Здобувачі кафедри мехатроніки та пакувальної техніки 14 квітня відвідали, вже традиційну, зум конференцію присвячену плануванню навчального процесу на наступне півріччя, яка відбулась завдяки гаранту ОПП "Прикладна механіка" для ОС "бакалавр" к.т.н. Сергію ТОКАРЧУКУ. На зустрічі були присутні здобувачі першого, другого, третього курсів, завідувачка кафедрою д.т.н. Людмила КРИВОПЛЯС-ВОЛОДІНА та гарант ОПП "Прикладна механіка" для ОС "магістр" Костянтин ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ. Слухачі конференції ознайомились з переліком дисциплін вільного вибору, особливостями їх наповнення та можливостями подальшого використання набутих знань. Актуальність вивчення тих, чи інших дисциплін полягає в формуванні різних компетентностей, що забезпечить розвиток необхідних навичок майбутніх фахівців, відповідно сучасних тенденцій, зацікавленості, їх унікальних здатностей та внутрішніх переконань. Це дозволить інтенсифікувати їх професійний розвиток в різних напрямках професійної діяльності. Після закінчення бакалаврату здобувачі можуть продовжити навчання за такими напрямками: «Машини і технології пакування»; «Мехатроніка та робототехніка»; «Машини і ресурсозберігаючі технології переробки упаковки». 

Опубліковано 19.04.2023

Чергова перемога здобувачів МПТ на міжнародному конкурсі

Здобувачі кафедри мехатроніки та пакувальної техніки Навчально-наукового інженерно-технічного університету ім.акад. І.С.Гулого Національного університету харчових технологій взяли участь у міжнародному конкурсі студентських наукових праць "Black Sea Science 2023", який пройшов на базі Одеської національної академії харчових технологій під егідою Black Sea Universities Network та ISEKI-Food Association.

Свої наукові здобутки в конкурсній боротьбі представили здобувачі Владислав Ясичев і Тарас Бутик, під керівництвом – завідувача кафедрою, проф. Людмили Кривопляс-Володіної.

Наша команда представила роботу на тему: «Integration of technology in the mechatron module of liquid dosing» і виборола  третє місце у номінації «Харчова наука і технології».

Отримані результати були зосереджені на статичних та динамічних характеристиках системи керування дозувально-фасувальним модулем в системі робота-маніпулятора. За результатами теоретичного аналізу змодельовано та зібрано дослідний стенд, призначений для пошуку напрямів покращення операцій дозування. Автори роботи отримали цікаві результати, які були високо оцінені міжнародним журі. Отримані кінематичні та динамічні характеристики системи керування дозуючим пристроєм та сформовано рекомендації вибору конструктивних параметрів обладнання з покращеними метрологічними характеристиками мехатронної системи дозування.

Вітаємо з успіхом та бажаємо всій команді не зупинятися на досягнутому!

Опубліковано 12.04.2023

День Відкритих дверей 08.04.2023

Це чудова можливість познайомитись нами, умовами вступу та навчання, перспективами подальшої фахової діяльності. Як заведено на нашій кафедрі - саме здобувачі представляють 131 спеціальність "Прикладна механіка". Активну участь у роботі виставки приймають здобувачі 2,3, і 4го курсів ПМ. Все що Ви бачите на столі - це розробки наших студентів. 

Технічні розробки : 5 ти координатний робот маніпулятор з аддитивними захватами, розробленими і надрукованими на 3D принтері ( лівий); 3х координатний двоканальний дозувально-фасувальний мехатронний модуль (справа).

Це їх результат вивчення дисциплін з "Пневматика та пневмоприводи", "Мехатроніка", "Робототехнічні комплекси у пакувальних процесах" та відвідування гуртка "Адаптроніки та інноваційної пневмоавтоматики".

Дизайн листівок - результат вивчення дисципліни з дизайну та виготовлення упаковки.

Під час підготовки майбутніх фахівців, враховується специфіка розвитку перспективних напрямів машинобудування в харчовій, переробній та пакувальній галузях, застосування передових технологій проектування, розрахунків, 3D-моделювання, обслуговування, дизайну різних галузях промисловості України та за її межами.

Опубліковано 08.04.2023

НОВІ ЗВЕРШЕННЯ ЗДОБУВАЧІВ 131 ПРИКЛАДНА МЕХАНІКА

Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки вітає призерів та керівників Міжнародного конкурсу студентських наукових праць “Black Sea Science 2023”, який щорічно проводиться на базі Одеського національного технологічного університету під егідою Black Sea Universities Network та ISEKI-Food Association!

Організаційний комітет Міжнародного конкурсу студентських наукових праць “Black Sea Science 2023” за напрямом «Інформаційні технології, автоматизація та робототехніка» повідомив про перемогу, за сумою двох етапів, роботи Дмитра Ємельянова, Сергія Шевченка із II місцем!

Робота " Quantification of a mechatronic pneumatic gripping system for a multi-link robot manipulator" під керівництвом професора Людмили Кривопляс-Володіної, гідно конкурувала із інноваційними технічними проектами 378 робіт з українських та закордонних закладів, у тому числі з університетів таких країн як: Німеччина, Оман, Алжир, Литва, Індія, Сербія, Хорватія, Пакистан, Польща, Грузія, Казахстан, Болгарія, Молдова. Вітаємо переможців та сподіваємося на подальшу наукову співпрацю!

Результати дослідної роботи базувались на системі власно розробленого робота-маніпулятора із застосуванням синтезованих методом 3D друку soft-захватів із філаментом Flexibel Poly Ester.

Щиро вітаємо наших переможців! Бажаємо і надалі натхнення, віри у свої сили, невичерпної енергії та успіхів у навчанні. Нехай ці перемоги стануть лише початком ще більших нових досягнень!

Опубліковано 06.04.2023

Результати роботи секції 14. Машини і технології пакування  на 89-тій Міжнародній науковій конференції молодих учених, аспірантів і студентів   

#Cекція_Машини_та_технології_пакування


5 квітня викладачі та здобувачі кафедри мехатроніки та пакувальної техніки зібрались разом у межах секції "Машини та технології пакування" для проведення 89-ї Міжнародної наукової конференції молодих учених, аспірантів і студентів "Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті".

На конференцію здобувачі надали свої напрацювання щодо теоретичних досліджень та аналізу характерних технологічних процесів та засобів; свої розробки технічних систем та їх втілення; реологічних властивостей, особливостей виготовлення, дизайну, збирання та переробки пакувальних матеріалів.

Найкращі роботи були відібрані та представлені широкому загалу під час конференції в доповідях та протягом тижня - постерами. Доповідали:

1. Богдан Цись. Особливості рекуперації механічної енергії у мехатронних модулях пакувального обладнання.

2. Влад Ясичев. Теоретико-практичні аспекти інтеграції дозувально-фасувальних модулів в системі робота-маніпулятора.

3. Дмитро Ємельянов Система пневматичних приводів soft-захватних пристроїв для транспортування крихких виробів

4. Гліб Пилипчук. Вплив агресивного середовища на властивості міцності технічних волокон.

5. Бабенко Євгенія. Дослідження інформації на споживчій упаковці.

6. Таміла Силенко. Розширена відповідальність виробника в законі України «Про управління відходами».

Здобувачі та їх наукові керівники доклали багато часу та зусиль для підготовки наукових робіт до конференції. Всі доповіді були різнонаправлені, яскраві та цікаві. Після доповідей у здобувачів та студентів виникала потреба обговорити наукові ідеї, поділитися своїм баченням ситуації, підказати можливий подальший розвиток дослідження.

Хотілося б, але на жаль можна було відзначити не всіх.

Доповідачі які рекомендовані для відзначення:

 1 місце. Ємельянов Дмитро ;

 2 місце. Цись Богдан ;

 3 місце. Бабенко Євгенія , Силенко Таміла .

Автори постерів, рекомендовані для відзначення:

1  місце. Бутик Тарас , Ясичев Владислав;

2 місце. Павлюков Владислав, Чернієнко Іван, Шевченко Сергій;

3 місце. Кирильчук Євгеній, Скула Дмитро.

Кафедра вітає здобувачів з відзнаками, висловлює всім учасникам подяку за стійкість та побажання перемоги, миру, зростання та розвитку!



Опубліковано 06.04.2023

Кафедра запрошує ознайомитися з стендовими доповідями здобувачів які представлені на 89-тій Міжнародній науковій конференції молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті».

#Cекція_Машини_та_технології_пакування

Опубліковано 31.03.2023

Працівники кафедри мехатроніки та пакувальної техніки пройшли інструктаж поводження з вибухонебезпечними предметами в межах курсу "Дивись під ноги! Дивись, куди ідеш!" на освітній онлайн-платформі "Зрозуміло" , успішно його завершили, отримали важливі навички та життєво важливі знання.



Опубліковано 04.04.2023

Перші кроки викладання: практичне заняття асистентки кафедри мехатроніки та пакувальної техніки


30 березня на кафедрі Мехатроніки та пакувальної техніки відбулося відкрите практичне заняття з дисципліни  "Технології та обладнання виготовлення упаковки" на тему "Методика розрахунку пристроїв формоутворення рукава із полімерної плівки".

Заняття проводила асистент кафедри МПТ Грінінг Катерина Робертівна.

Були присутні студенти групи ВП-3-6, які вивчають комп’ютерні технології дизайну та виготовлення упаковки, і повний склад кафедри МПТ.

На занятті студенти дізналися про технології виготовлення плівки, вивчали схеми виробництва рукавних плівок, які є пристрої формування рукавів, їхні особливості та як розраховувати основні геометричні розміри рукавоутворювача комірцевого типу;  Катерина сама нещодавно завершила навчання, тому відчуває, чого очікують студенти, як знайти підхід до кожного та мотивувати на нові відкриття. Це хороший приклад навчання, орієнтованого на студента.

Катерина, як і вся наша творча молодь, прагне зробити заняття цікавим, взявши на озброєння нові підходи до подачі матеріалу, враховуючи багаторічні традиції викладання. Водночас було підкреслено авторитет нашого Університету, звернути увагу на речі, якими ми пишаємося – на славні освітні та наукові традиції, впевнене сьогодення і сучасні наукові здобутки наших вчених, на роль творчої молоді у розбудові пакувальної та поліграфічної галузей.

Під час заняття відбувалася жвава дискусія між студентами та викладачем, а сама доповідь була насичена не тільки класичним матеріалом, але й цікавими аналогіями для кращого освоєння матеріалу. Із захопленням спостерігали за заняттям присутні викладачі. Завжди приємно спостерігати зі сторони, як студенти відповідають взаємністю, як палають їх очі, радіючи новим знанням, розумінню та підтримці викладача.



Опубліковано 30.03.2023

Науковий семінар на тему "Визначення параметрів безударного вкладання вантажів в пристроях харчової промисловості"


На кафедрі мехатроніки та пакувальної техніки відбувся не один важливий захід. Зовсім недавно, наш аспірант останнього року навчання представив на розгляд кафедри частину своєї роботи у межах наукового семінару.

Тема : "Визначення параметрів безударного вкладання вантажів в пристроях харчової промисловості"

Аспірант Євгеній СКУЙБІДА

Науковий керівник  к.т.н., доц.  Володимир КОСТЮК

Харчова промисловість характеризується великою різноманітністю виробів продукції. Серед них питома частка належить напоям, які фасуються в споживчу тару. Це різноманітні види пляшок (алюмінієві, полімерні, скляні), бутлі, фляги тощо.

Сучасні лінії фасування характеризуються високою пропускною здатністю продукції понад 12 тис. пляшок за годину. Тут важливе місце займають процеси навантажувально-розвантажувальні, транспортно-складські тощо.

За високої продуктивності та використання скляних пляшок особливу увагу привертають динамічні процеси, які виникають в технологічних операціях. Це особливо актуально при використанні, наприклад, скляної пляшки заповненою рідиною. При цьому в переважній більшості динамічні зусилля подвоєні, так як вага самої пляшки рівна вазі рідини. Тобто удари, які виникатимуть мають силу подвійної дії.

Для усунення одного з видів удару, який виникає під час динамічних навантажень  в логістичних процесах перевантаження пакованої одиниці, було запропоновано введення пружного елементу в підвіску захопювальної головки, що  забезпечує позитивний ефект при різних законах руху ведучої маси. Це підтверджується розробленими аналітичними моделями для випадків руху ведучої маси з косинусоїдальним законом руху. Сучасний аналітичний апарат з високим рівнем імовірності надає можливість створювати математичні моделі для опису процесів вкладання вантажів на приймальні площини в режимі їх безударного контактування


Опубліковано 20.03.2023

Методичний семінар на тему "Про особливості роботи аудиторій А 405, А 403 під час викладання курсу "Прикладна механіка"


На цьому тижні на кафедрі мехатроніки та пакувальної техніки проводиться багато цікавих заходів.

Один із них - проведення методичного семінару на тему "Про особливості роботи аудиторій А 405, А 403 під час викладання курсу "Прикладна механіка", доповідач к.т.н., доц. Володимир КОСТЮК.

Доповідач відзначив здобувачі яких спеціальностей вивчають дисципліну «Прикладна механіка», зупинився на завданнях викладених в робочій програмі дисципліни та окремо - на тематиці лабораторних робіт, що проводяться на матеріальній базі нашої кафедри у межах Лабораторії деталей машин,А-405 та Лабораторії теорії механізмів і машин , А-403.

Загалом під час навчання виконується шість лабораторних робіт, які повністю забезпечені відповідними приладами та влаштуваннями.

Наприклад, під час виконання роботи зі структурного аналізу важільних механізмів використовуються різноманітні їх моделі. Вони є унікальними за будовою та у необхідній кількості.

Також в навчальному процесі використовуються моделі кулачкових механізмів та механічні передачі різних видів, які формують у здобувачах уявлення про будову машин.

Виконання інших робіт забезпечується лабораторними діючими пристроями, які створюють можливість здобувачам зрозуміти сутність методів виготовлення зубчастих коліс, їх геометричні параметри; особливості визначення коефіцієнта тертя в підшипниках кочення; влаштування редукторів, підшипників; принципи побудови та використання транспортуючих машин – стрічкових, пластинчастих, скребкових конвеєрів та елеваторів.

Проведення лабораторних робіт здобувачами виконується з використанням дистанційної платформи навчання, а також інтернет комунікацій в зумі, з демонстрацією установок та викладення порядку їх виконання.

Навчальний процес в межах курсу дисципліни "Прикладна механіка" проводиться на високому професійному рівні з повною віддачею викладача. Логічно, послідовно, з використанням необхідної матеріальної бази лабораторій Деталей машин,А-405 та Теорії механізмів і машин, А-403 у здобувачах формуються компетентності висококваліфікованих фахівців


Опубліковано 20.03.2023

Відкрита лекція з дисципліни "Пакувальні матеріали"


В перший день весни на кафедрі Мехатроніки та пакувальної техніки відбулась відкрита лекція з дисципліни "Пакувальні матеріали" на тему "Технологічна схема виробництва паперу", яку провів доцент кафедри Костянтин ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ. На занятті були присутні бакалаври групи ПМ-2-1 та викладачі кафедри.

Метою лекції було можливість знайти взаємозв’язок у поняттях "технологія-процес-обладнання". Розпочавши від древньої технології, яка виникла у Китаї, і закінчивши сучасними аспектами виготовлення паперу та картону, здобувачі побачили тернистий шлях, що пройшло людство майже за два тисячоліття.

Викладач проводив заняття за допомогою мультимедійних технологій, що надало можливість зробити матеріал лекції більш зрозумілим та цікавим, а студентам краще сприйняти та засвоїти його.

Заняття було проведено відповідно до плану проведення відкритих занять викладачами ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого НУХТ.

Опубліковано 01.03.2023

Нові  здобутки магістрів 131 Прикладна механіка


Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки вітає чергових магістрів 131 Прикладна механіка ОПП Прикладна механіка. Екзаменаційна комісія, у складі Олексій Бойко, Людмила Кривопляс-Володіна, Костянтин Васильківський, Юлія Ступак – підтримали здобувачів на завершальному кроці захисту нових технічних здобутків. Сьогодні, майбутні професіонали представили результати наполегливої праці за весь період навчання, які вони сформували під пильним керівництвом науковців кафедри. Переважна більшість робіт базувалась на власно розроблених експериментальних установках, що надає перспективи для застосування розробок у сучасному виробництві харчової та пакувальної галузей.

Під час захисту були присутніми і запрошені від відділу працевлаштування НУХТ роботодавці - ДП «Лакталіс Україна».

Члени комісії і кафедра мехатроніки та пакувальної техніки вітає магістрів із набутим освітнім ступенем і бажає їм професійних перемог!

Мирного життя та успішного працевлаштування за фахом!

Опубліковано 20.02.2023

Плани майбутнього МПТ


В рамках профорієнтаційної роботи із майбутніми абітурієнтами, за підтримки директора ННІТІ ім. І.С.Гулого, Сергія Блаженка, – кафедра мехатроніки та пакувальної техніки успішно провела семінар «Мехатроніка і пневмоавтоматика сьогодні». Ініціатором та модератором зустрічі виступила завідувачка кафедри, Людмила Кривопляс-Володіна. Для залучення молоді до технічних спеціальностей НУХТ, кафедра реалізовує багаторічні плідні проекти разом із стейкхолдеромами  та коледжем "Київський фаховий коледж комп`ютерних технологій та економіки НАУ". В рамках кількаденного семінару, були представлені освітні наробки із ОПП Прикладна механіка, проведені тренінги із пневматики та розробленню мехатронних систем, організовані зустрічі зі викладачами. Навчання крізь практику, навчання крізь науку – це непохитний принцип, який послідовно реалізується в освітньому процесі кафедрою мехатроніки та пакувальної техніки. Особливо зацікавили студентів коледжу, самостійно реалізовані ними задачі поєднання механіки, електроніки і програмування на навчальних стендах.

Особливу подяку кафедра висловлює викладачам коледжу: Ірині і Андрій Сороченко, які заохочують своїх студентів до нових навчальних практик.

Створимо майбутнє разом! Разом до Перемоги!

Опубліковано 20.02.2023

ПЕРШІ МАГІСТРИ МПТ


На кафедрі мехатроніки та пакувальної техніки розпочато захист кваліфікаційних робіт здобувачів освітнього ступеня «Магістр» спеціальності 131 «Прикладна механіка» освітньо-професійної програми «Прикладна механіка» денної форми навчання. Екзаменаційна комісія розпочала свою онлайн роботу через сервіс Zoom. З вступним словом до студентів та комісії звернувся Голова ЕК, доцент Олексій Бойко, побажавши студентам успішного захисту магістерських робіт. Секретар ЕК, Юлія Ступак, оголосила наказ про склад екзаменаційної комісії . Перша робота, Дениса Козіка, була представлена на англійській мові. Роботи виконані на актуальні теми, мають логічну структуру і професійне обґрунтування висновків. Зміст робіт повністю відповідав назві теми, поставленій меті і завданням. У роботах висвітлено проведені теоретичні узагальнення, здійснені аналітичні розрахунки на матеріалах конкретних підприємств та розроблені пропозиції, які мають практичну перспективність. Всі доповідачі гідно представили напрацьовані наукові здобутки магістерських робіт. По завершенню захистів, з вітальними словами виступили: завідувач кафедри мехатроніки та пакувальної техніки, проф. Людмила Кривопляс-Володіна  і  доцент Костянтин Васильківський. Кафедра щиро вітає магістрів і бажає професійного зростання у подальшому житті. Миру і Перемоги всім нам!

Опубліковано 16.02.2023

Перемагаємо і продовжуємо роботу SMART лекторію кафедри МПТ!


Кафедра займається підготовкою спеціалістів інженерно-технічного напрямку за спеціальністю 131 Прикладна механіка. Крім того, високопрофесійний колектив викладачів кафедри постійно шукає нові шляхи удосконалення методик викладання для здобувачів вищої освіти, зокрема і за рахунок тісної співпраці із сучасними інноваційними підприємствами України. Серед них і сьогоднішній лектор, провідний сервіс інженер – Гайдучек Андрій Володимирович, ТОВ «Універсал - спецтехніка». Доповідач докладно ознайомив слухачів із різними видами навантажувачів та складської техніки від провідних світових брендів. Лектор ознайомив із напрямками і широким спектром послуг гарантійного та післягарантійного обслуговування, а також поділився великим накопиченим досвідом роботи та інноваційними підходами до формування основних якостей майбутніх інженерів.

Учасниками лекторію були здобувачі освітнього ступеня «Бакалавр» і «Магістр» спеціальностей 131 «Прикладна механіка» (освітньо-професійної програми «Прикладна механіка»). Модератором події виступила завідувачка кафедри мехатроніки та пакувальної техніки Людмила Кривопляс-Володіна.

Колектив кафедри щиро вдячний Андрію Володимировичу, за підготовку матеріалу і бажає подальшого розвитку його компанії.

Робота SMART-лекторію продовжується. Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки запрошує всіх зацікавлених доєднуватись до цієї ініціативи!

Працюємо і Перемагаємо!



Опубліковано 04.01.2023

Продуктивний діалог у рамках моніторингу освітньо-професійних програм «Прикладна механіка»


23.01.2023 року на кафедрі мехатроніки та пакувальної техніки був проведений локальний моніторинг освітньо-професійної програми "Прикладна механіка" ОС "Бакалавр" та ОС "Магістр". Обговорення проводилось в режимі zoom-конференції робочою групою моніторингу. Були присутні завідувачка кафедрою проф. , д.т.н. Людмила КРИВОПЛЯС-ВОЛОДІНА; гарант ОС "Бакалавр", доц., к.т.н. Сергій ТОКАРЧУК;  гарант ОС "Магістр", доц., к.т.н. Костянтин ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ; начальник відділу розробки та провадження, к.т.н  Денис ПРИГОДІЙ;   представник від роботодавців  заступник директора, к.т.н.   Сергій ВОЛОДІН; здобувачка вищої освіти третього курсу навчання Юлія МУРАВЙОВА.

Під час монтіторингу було підтверджено високий рівень задоволеності здобувачів отриманими освітніми послугами та  якостю здобутої освіти.

Стейкхолдери та роботодавці  зацікавлені в фахівцях зі спеціальності 131 "Прикладна механіка".

Результатом стало визначення майбутніх тенденцій розвитку та перспектив освітньо-професійної програми "Прикладна механіка".


Опубліковано 23.01.2023