Новини з життя кафедри

2021 рік

Ще зовсім недавно, в 2017 році, нашій кафедрі  було 85 рочків. Це багато і водночас мало.  Про те, як виникла наша кафедра, який шлях вона пройшла і які зміни відбулись, можна прочитати в журналі "Мир  Упаковки" за грудень 2017 року.

Опубліковано 03.12.21р.
Повна версія...

25 листопада відбулись профорієнтаційна зустріч з  абітурієнтами, їхніми батьками та  вчителями в межах заходу відкритих дверей ННІТІ ім.акад. І.С. Гулого за участі кафедри Мехатроніки та пакувальної техніки. Учасникам розповіли про наш університет, інститут, кафедри інституту; ознайомили з особливостями вступу  2022 на спеціальність 131 "Прикладна механіка"; перспективами кар'єрного росту;  можливостями сучасних профільних лабораторій нашої кафедри для комплексної підготовки затребуваних фахівців галузі.


Опубліковано 25.11.21р.
Повна версія ...

Студенти нашої кафедри увійшли до складу переможців освітньо-карєрного проекту "ІГРИ ЗАВОДІВ" 3.0 від UGEN спільно з Coca-Cola, JTI, Ovostar Union, AB InBev EFES і Jabil для студентів та випускників закладів вищої освіти України!  Вітаємо команду "ХТОЯ" – Софію Бойко (капітан), Олексія Смірнова, Владислава Тіхонова, Андрія Литовченка, Іллю Грицая. 


 Опубліковано 24.11.21р.
Повна версія ...

У рамках зустрічі НУХТ - компанія Костал Україна, відбулось обговорення напрямків співпраці та формування баз виробничої практики. Представники компанії розповіли про виготовлення деталей для автомобілів та ремонт станцій. Запропонували студентам здобути важливі навички у галузі автоматизованих систем та модернізації виробництва. 

Опубліковано 24.11.21р.

Повна версія ...

На вебінарі  UA NCP Horizon Europe Network   було представлено питання щодо структури, умов участі та критеріїв оцінювання проєктних пропозицій програми Горизонт Європа для викладачів нашої кафедри.


Опубліковано 23.11.21р.

Повна версія ...

Це була чудова можливість для наших здобувачів в умовах карантину ознайомитись з реальним виробництвом та обладнанням для виготовлення упаковки, пакувальним обладнанням на різних стадіях виконання технологічного процесу - в споживчу, групову, транспортний пакет.

Все інше за кадром)

Дякуємо Кока-Кола та відділу Працевлаштування НУХТ за запрошення та організацію  пізнавальної екскурсії!

Опубліковано 16.11.21р.

Повна версія ...

Група ПМ - 2- 1 під керівництвом  доц., к.т.н Юрія Бойка та  кураторки проф., д.т.н. Людмили Кривопляс-Володіної відвідали виставку XX МІЖНАРОДНИЙ ПРОМИСЛОВИЙ ФОРУМ - 2021.

Опубліковано 18.11.21р.

Повна версія ...

17  жовтня 2021р. відбулось перше засідання кафедри  під офіційно визнаним керівництвом  проф., д.т.н. Людмила Кривопляс- Володіної. Хоча на посаду виконуючої кафедри вона була представлена директором ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого Сергієм Блаженко раніше.

Людмила Кривопляс-Володіна пообіцяла продовжувати та розвивати започатковані Анатолієм Соколенком напрямки, підтримувати викладачів, сприяти розвитку та позиціонуванню кафедри в межах НУХТ та у розрізі України.

Засідання пройшло інтенсивно та потужно - було розглянуто більш ніж 15 питань порядку денного: забезпечення умов протікання навчального процесу в умовах карантинних обмежень, підготовки до акредитації, підготовки навчально- методичних вказівок,  підготовки до захитів та заліково-екзаменаціної сесії, профорієнтаційної роботи та Дня відкритих дверей  НУХТ, звітів з наукової роботи , підготови до публікації статтей та отримання свідоцтв на патенти  та багато іншого.


Опубліковано 17.11.21р.

Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки взяла участь в роботі секції 1. Промислова біотехнологія, процеси та апарати харчової, мікробіологічної та фармацевтичної промисловості ДЕСЯТОЇ  МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ "Наукові проблеми харчових технологій та промислової біотехнології в контексті Євроінтеграції".

Проведення конференції направлене на розширене представлення наукових здобутків науковців та ознайомлення експертів харчової промисловості і промислової біотехнології, підвищення рівня проведення експертиз проектів, що подаються на конкурси і гранти для фінансування за кошти державного бюджету та направлені на розширення тематики наукових проектів за тематикою і паспортом секції №24 «Наукові проблеми харчових технологій та промислової біотехнології» Наукової ради Міністерства освіти і науки України для можливості співпраці науковців в світовому науковому просторі.


Опубліковано 09.11.21р.

Повна версія ...

 Підготовка здобувачів до виконання та захисту  магістерських робіт

Сьогодні важливий день в підготовці здобувачів до виконання та захисту  магістерської роботи. Відбулась Zoom зустріч де були обговорені такі питання:  розподіл студентів, які виконують магістерську роботу між викладачами кафедри; теми магістерських робіт;

графік і порядок проходження процедури допуску до  захисту.

Викладачі кафедри бажають студентам успіхів у цьому напрямку діяльності та підтримують здобувачів ОС ,,магістр,,.


Опубліковано 05.11.21р.

Повна версія ...

Бажаємо йому нових досягнень і успіхів на шляху розвитку нашого університету та кафедри!

28 жовтня 2021 року в актовій залі з дотриманням санітарних протиепідемічних заходів відбулося засідання вченої ради університету,  де Ректор Олександр Шевченко привітав присутніх з Днем працівників харчової промисловості та вручив Грамоту Міністерства освіти і науки України нашому колезі доценту кафедри мехатроніки та пакувальної техніки Сергію Токарчуку.


Опубліковано 29.10.21р.

Повна версія ...

Підсумки XVІ Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт

11 жовтня 2021 року були підведені підсумки XVІ Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт з актуальних проблем пакувальної індустрії, який проводили Міністерство освіти і науки України, Клуб пакувальників та редакція журналу «Упаковка».

За результатами конкурсу перемогу вибороли студенти кафедри мехатроніки та пакувальної техніки Анна Харкевич, Ярослав Войтюк та Єлизавета Меланіч за конкурсну роботу «Створення та дослідження пристрою для визначення матеріалу пластикових пляшок в лініях вторинної переробки з використанням QR-коду». Науковий керівник - професор Микола Якимчук.

Представлена науково-дослідна робота вирішує практичні задачі за актуальною темою – створення нового покоління обладнання для сортування використаних пластикових пляшок, які мають гнучку структуру, зчитуванням інформації з поверхні пляшки. Автори запропонували конструкцію нового пристрою для зчитування інформації, побудовану на концепції використання нової філософії маркування пластикової пляшки QR-кодом.

Організатори конкурсу запросили переможців взяти участь і виступити з доповіддю на студентській науково-практичній конференції «Золотий каштан», яка відбудеться 4 листопада 2021 року.

Вітаємо Анну Харкевич, Ярослава Войтюка, Єлизавету Меланіч та їх наукового керівника, професора Миколу Якимчука з високою експертною оцінкою результатів їх співпраці. Бажаємо нових наукових здобутків! 

Опублікований: 12-10-2021
Джерело: https://nuft.edu.ua/news/podiyi/chergova-peremoga-nashix-zdobuvachiv 

2 жовтня відбувся день відкритих дверей на кафедрі мехатроніки та пакувальної техніки. Організаторка однієї з відеоконференцій , проф. Кривопляс-Володіна Людмила,  провела онлайн екскурсію  всім бажаючим та ознайомила їх з

 кампусом нашої кафедри,  наповненням та можливостями лабораторного фонду кафедри, широкими можливостями поглиблення знань та отримання досвіду  в гуртках кафедри, під час участі в міжнарожних змаганнях, наукової роботи в навчальних центрах фірм-спонсорів.


Опубліковано 02.10.21р.


Повна версія  та більше фото ...

Студенти другого курсу кафедри МПТ підготували демонстраційні стенди до дня відкритих дверей -   Група "Кафедра мехатроніки та пакувальної техніки"  , Навчально-науковий інженерно-технічний інститут ім.

акад. І.С. Гулого ,  Національний університет харчових технологій , - та демонструють його роботу онлайн під керівництвом організатора гуртка "Адаптроніка та інноваційна пневмоавтоматика" проф. Кривопляс-Володіної Л.О. та участі доц.  Деренівської А.В.


Опубліковано 02.10.21р.

Повна версія , більше фото та відео ...

Презентація можливостей нової спеціалізованої науково-навчальної лабораторії

27 квітня 2021 року відбулась презентація можливостей нової спеціалізованої науково-навчальної лабораторії "Адаптроніка та інноваційна пневмоавтоматика”.  Дана лабораторія була створена за спонсорського сприяння @CamozziUkraine, активної участі проф. Кривопляс- Володіної Л.О. ,  зусиллями кафедри Мехатроніки та пакувальної техніки, а також Національного університету харчових технологій. Лабораторія оснащена найсучаснішими зразками обладнання та забезпечує комплексну підготовку здобувачів у напрямі вирішення задач синтезу нових технічних рішень під час опанування профільних дисциплін: "Розрахунок і конструювання пакувального обладнання", "Виробнича логiстика", "Методи та організація наукових досліджень", "Мехатроніка", "Мехатронні модулі технологічного обладнання" та ін.

 Залишається тільки чекати закінчення карантину, коли здобувачі зможуть у повній мірі скористатись надбаннями нашої лабораторії.

Відеозустріч здобувачів освіти кафедри із стейкхолдером

7 квітня 2021 року в межах розвитку освітньо-професійної програми "Прикладна механіка" на кафедрі мехатроніки та пакувальної техніки відбулася відеозустріч здобувачів освіти, що починають свій шлях в опануванні знань із стейкхолдером ОПП, випускником кафедри, а нині начальником відділу розробки та впровадження ПрАТ Укрпластик, к.т.н. Денисом Пригодієм.

Представник підприємства торкнувся питань, що стосуються сучасного стану та особливостей роботи пакувальної індустрії в умовах пандемії. Здобувачі освіти познайомились із таким поняттям, як інноваційна упаковка. Крім цього піднімались питання екології у контексті утилізації або вторинної переробки використаної полімерної упаковки із гнучких матеріалів.

Але найбільш цікавою стала розповідь про кадрове забезпечення у діяльності сьогоднішнього підприємства пакувальної індустрії. Стейкхолдер наголосив, що для успішного закріплення отриманих в аудиторіях знань корисною буде практична підготовка яка може бути успішно реалізована в межах підприємств галузі.

У відеозустрічі також активну участь прийняли директор  Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І. С. Гулого – Сергій Блаженко, а також гарант освітньо-професійної програми "Прикладна механіка" – Сергій Токарчук.


Усі учасники висловили побажання проводити такі зустрічі якомога частіше.