Презентація сучасних наукових ідей

Сучасний розвиток пакувальної галузі, як і інших сучасних виробництв, неможливий без застосування мехатронних модулів. Вони являють собою синергетичне поєднання надточних механічних вузлів, електротехнічних елементів і комп’ютерних (програмованих) компонентів. Відповідно данні модулі мають складну конструкцію і синтезування нових одиниць повезена з вирішенням складної задачі оптимізації витрати різних типів ресурсів.

Оригінальний погляд на вирішення цього питання було запропоновано доцентом кафедри мехатроніки та пакувальної техніки Кривопляс-Володіною Людмилою Олександрівною, який вона представила на науковому семінарі. Тема доповіді доцента кафедри була наступною «Багатокритеріальний синтез функціональних мехатронних модулів пакувальних машин харчових виробництв».

В своїй доповіді Людмила Олександрівна акцентувала увагу присутніх на недоліках сучасних мехатронних модулів, проведеній роботі по створенню математичних моделей для аналізу їх роботи і пошуку шляхів оптимізації їх конструкції. Доповідачем були запропоновані підходи для одно- і багато-параметричного синтезу, які були втілені в реальні зразки елементів обладнання які впроваджені у виробництво всесвітньовідомим виробником пневматичного обладнання – фірмою «Camozzi».

Після доповіді відбулась жвава дискусія щодо перспектив цього підходу до оптимізації синтезування такого типу мехатронних модулів та його подальшого застосування при проектуванні нових модулів.