Post date: Jan 17, 2020 7:05:58 PM
De Channel Trophy van 2019 werd in Utrecht gehouden.
De junioren vochten er tot de laatste match voor een 2de plaats, maar eindigden 3de. De aspiranten en meisjes eindigden 4de.
De positieve zaken die we onthouden is de eerste deelname van een 14-jarige jongen in onze aspirantenploeg en ondanks dat wisten de aspiranten best nog wel wat vp bijeen te sprokkelen waaronder een overwinning in de laatste match.
De meisjesploeg eindigt op minder dan 10 vp van een 2de plaats. Dat is zeker een vooruitgang.
De junioren vochten tot de laatste match voor de 2de plaats. Dat is niet evident omdat we in België met ups en downs zitten qua junioren. De stroming is niet groot genoeg om een volgende sterke juniorgeneratie klaar staan te hebben wanneer de vorige te oud wordt. Wanneer een talentvolle generatie, zoals degene die enkele jaren geleden het prestigieuze White House Junior tornooi won, te oud wordt, laat die meestal een gat achter zit.
De vorige generatie vond een 2de plaats op de Channel Trophy meestal een teleurstelling, maar deze generatie mag trots zijn dat ze met veel minder ervaring toch tot het laatste moment voor de 2de plaats hebben gestreden.
Een mooie actie van één van de meisjes leverde een deelscoreswing op in hun match. Partner opende 1ZT en ze had volgende hand vast.
♠ Q83
♥ 9732
♦ AT65
♣ 86
De normale keuze zou zijn om te passen. Dat zou ook mijn keuze zijn. Zij bedacht echter een meer winnend plan. Ze bood Stayman met deze hand om op elk antwoord van partner te passen.
Dat kan goed en slecht uitdraaien. Soms beland je in een betere deelscore en soms in een veel slechtere.
Zoals de kaarten lagen kon de tegenpartij echter meteen 5 klaverslagen oprapen en nog 2 azen waardoor 1ZT eentje zou zijn down gegaan.
Het 2R-contract waar zij in terecht kwam via zwakke Stayman viel wel te halen in de 9-kaart fit. Mooie timing!