Корисна інформація

Куточок читача»

Правила поводження з книжкою

1. Обгорни книжку в папір - небруднитиметьмя обкладинка.

2. Читати під час прийому їжі не слід - можна забруднити книжку.

3. Не клади у книжку олівці, ручки та інші предмети - від цього рветься палітурка.

4. Не загинай кутики на сторінках книги - вони відриваються і псується книга. Зроби для книжки закладки.

5. Не рви сторінок, не малюй і не пиши нічого в книжці, не роби в ній ніяких поміток.

6. Не перегинай книжку від цього рвуться сторінки.

7. Перегортаючи прочитану сторінку, тримай її за верхній край.

8. Не читай книжку на сонці.

10 золотих правил читання книг

1. Обирай книгу для свого віку.

2. Бери книгу чистими руками.

3. Читай тільки сидячи. Стілець має бути зручним.

4. Читай у добре освітленому приміщенні. Промені світла повинні падати на книгу зліва або зверху.

5. Книгу тримай на відстані не менше ніж 30 сантиметрів. Не схиляй голову над книгою та не сутулься.

6. Книгу клади на стіл або спеціальну підставку.

7. Через кожні 30 хвилин читання роби невеличку перерву.

8. Намагайся читати в тиші, щоб мати можливість обміркувати прочитане.

9. Під час читання користуйся закладкою для книг.

10. Не читай в транспорті.

Радимо прочитати

Кожній дитині вкрай необхідно навчитися дотримуватися правил безпеки у поведінці вдома, на вулиці, в дитсадку або в школі, у громадських місцях, у лісі або на річці. Такі правила буде легко засвоїти, прочитавши цю цікаву книжку. "Їжачок - рятівничок" - це правила безпеки поведінки дитини у віршах. Вірші, оповідання та запитання до них допоможуть малюкам швидко оволодіти новими знаннями, які стануть їм в нагоді на все життя.

Книжка рекомендована для дошкільнят і дітей молодшого шкільного віку.

Ця збірка казкових оповідок відкриває дітям нові сторінки дивовижного світу, який їх оточує. Прості й зрозумілі, вони водночас є надзвичайно цікавими, бо торкаються тих тендітних і водночас міцних ниточок, які пов’язують усе й усіх у цьому світі. Тут немає злих і добрих, шкідливих і корисних, розумних і не надто, - адже все залежить лише від нашої точки зору. І грізна Завірюха, і мрійлива Табуретка, і жадібний Тимішко, і зарозумілий Король - усі вони насправді можуть стати справжніми друзями маленьких читачів. Просто героїв треба спробувати зрозуміти, по-дружньому пробачити їхні помилки і тоді історія обов’язково матимеме щасливий кінець. Знайомство з маленькими казочками залишить радісний і добрий слід у душі дитини на довгі роки.

Книжка адресована дітям дошкільного й молодшого шкільного віку.

Всеволод Зіновійович Нестайко - відомий дитячий письменник, який написав чимало повістей і оповідань для дітей. Його твори несуть у собі особливий заряд довіри та доброти. У цій книжці юні читачі познайомляться з відомими повістями-казками "В Країні Сонячних Зайчиків", "Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків" та в "Країні Місячних Зайчиків", які набули всесвітньої слави. Ви познайомитесь з дивовижною країною та її мешканцями - Сонячними Зайчиками, які завжди перемагають морок, так само, як і добро перемагає зло.

Книжка рекомендована для дітей молодшого шкільного віку.

Це друга книга Яна Гурича про допитливих і хоробрих школярів, бійців школи шотокан, дванадцятирічного Миколку та його друзів. Чорний учитель полює на Миколку та його товаришів. Брехня й ненависть оточують їх. Але в грудях хлопчаків б’ються гарячі серця, а їх ватажок Миколка має холодний, недитячий розум і досконало володіє карате. На турнірі з боїв без правил, куди їх затягнули обманом, хлопці опиняються перед вибором: перемогти або загинути. Чи зможуть вони встояти перед бандитами, які пов’язані зі зброєю, наркотиками й тоталізатором?

Книга рекомендована для читання для середнього шкільного віку.

У цій чудово ілюстрованій книзі Всеволода Нестайка на юних читачів чекає зустріч із творчістю письменника, який по праву вважається живим класиком української дитячої літератури. До неї увійшли три повісті письменника "Одиниця з обманом", "Дванадцятка з хвостиком" та "Пригоди Грицька Половинки, або Інопланетяни з п’ятого класу". Це улюблені "шкільні" повісті Всеволода Нестайка. Веселі, дотепні, живі пригоди винахідливих друзів захоплюють і юних читачів. Звідки ж черпає свої неповторні сюжети В. Нестайко? Де набирають вони такого гумору, безтурботності, життєрадості?

За словами автора, передусім, з власного дитинства. У творах відбиваються його непрожиті дитячі веселощі.

Книга рекомендована для дітей молодшого та середнього шкільного віку.

Майя Фролова - сучасна дитяча письменниця. Їй не байдужі сучасні проблеми дітей, підлітків, молоді. Проблем, як виявляється, дуже багато: шкідливі звички, дурні компанії, наркоманія... Ось і книга "М’яч у піднебессі" - про нелегку долю хлопчика, а згодом юнака Матвія. В дитинстві він мріяв стати футболістом. Але життя повернулося так, що він став наркоманом. Як знайти вихід із ситуації, що склалася? Хто допоможе вибратися із наркотичних пут? На ці питання ви можете знайти відповідь на сторінках цієї книги.

Книга рекомендована для читання для середнього та старшого шкільного віку.

Як народилася книга

Книги нас оточують скрізь: і вдома, і в школі, і в бібліотеці... Здається, що вони існували завжди. Але цікаво, що було тоді, коли на світі ще й гадки про книжки не мали?

...Побачила древня людина, який чудовий довкола неї світ — і склала про це пісню. Проспівала й одразу ж забула її. І дуже шкода тієї забутої пісні, бо вона була найпершою і, мабуть, гарною.

Потім людина побачила стадо диких биків — бізонів і порахувала їх. Зраділа, що зуміла полічити, і позначила на землі кількість цих тварин. Ллє тут повіяв вітер і зітер ті позначки.

І тоді людина збагнула, що треба навчитися записувати побачене й придумане так, щоб воно залишалось надовго і щоб про нього могли дізнатися інші.

Люди пробували писати на різних матеріалах. Чудовим матеріалом виявилась глина. З неї можна виліпити будь-яку фігурку, посуд, навіть дім збудувати А ще з глини можна зробити таблички і на них записувати важливі відомості. Та от біда: глина тріскається на сонці, кришиться. Та й незручно носити за собою весь час такі таблички...

На чому тільки не пробували писати наші далекі предки! І на корі — березовому лубі, і на тканині — шовкові, і на залізних пластинах, і навіть на пальмовому листі — папірусі. В Єгипті, на берегах Нілу, це листя нарізали тонкими смужками, склеювали, висушували, скручували в сувої і брали з собою в далекі подорожі.

Справді, пальмове листя виявилось зручним матеріалом для письма, але ж пальми ростуть не скрізь... І люди винайшли пергамент — дуже тонку, спеціально вичинену і відбілену шкіру тварин. Ось тоді вперше й народилося таке диво, як книги. Вони старанно писалися від руки, прикрашалися різними малюнками. Обкладинку виготовляли з дерев’яної дошки, обтягнутої товстою шкірою, оздоблювали її дорогоцінним камінням золотою застібкою. Та коштували книги дуже дорого: за одну книгу можна було виміняти череду корів або табун коней. Зрозуміло, що такі дорогі книги могли бути лише у дуже багатих людей. А потрібні вони були не лише багатіям, адже знання необхідні всім. Як же зробити книгу дешевшою, доступнішою?

Треба було навчитися робити книги швидко, акуратно і у великих кількостях.

І ось у XVI столітті першодрукар Іван Федоров зумів освоїти слов’янське книгодрукування і випустив у світ першу тисячу однакових книг. Але тут виникло ще одне завдання: мало видавати книги — потрібно ще й навчити людей грамоти. І ось Іван Федоров видав у Львові першу слов’янську азбуку, а пізніше — граматику та інші підручники. Так почало поширюватися книжне знання.

Ну, а як же люди винайшли папір? Та можна сказати, що випадково. Засипали у мукомолку паростки бамбука — того самого, що з нього вудочки роблять, — перетерли їх, додали клею і одержане тісто притиснули пласким каменем. Потім камінь підняли, лист просушили і так, зовсім несподівано для себе, побачили, що одержали нову речовину, на якій дуже зручно писати.

Тепер, звичайно, папір виготовляють не з бамбукових паростків, а з інших порід дерева і навіть з ганчір’я. Зі старого паперу — макулатури — теж виходить чудовий папір, на якому друкують і дитячі книжки з малюнками, і дорослі — без малюнків, і газети, й зошити, й листівки...

Ось який довгий і важкий шлях пройшла книга, перш ніж стала такою, якою ти бачиш її тепер.

Мине час, ти виростеш і, може, теж напишеш свою книгу. Ми не знаємо, про що вона буде, — про космічні подорожі, про квіти чи про важливе наукове відкриття. Але ми віримо, що це буде дуже потрібна людям і дужо цікава книга.

Цікаві факти про книги

У століття інформаційних технологій ми практично забули, що таке книга. Стара, добра паперова подруга в години навчання або дозвілля. Ви, напевно, пам’ятаєте ще хрускіт сторінок щойно купленої книги, запах чорнила. Мудрість, укладена в її обіймах, окриляє нас. Ось тому пропонуємо вам підбірку — Цікаві факти про книги.

Цікаві факти про книги

1. У минулі часи книги розташовувалися на полиці по-іншому: корінцем до стіни.

2. Книги про позіхання викликають у вас позіхання.

3. Найсприятливіший вік для навчання читання — 4-6 років. Дітей 6-7 років важче навчити читати.

4. Якщо дитина не навчилася до третього класу читати, її чекає важка доля. Так свідчать результати дослідження, проведені в США.

5. За читанням люди проводять приблизно 6,5 годин на тиждень, телевізор — кращий друг людини — забирає до 14 годин пильної уваги в тиждень.

6. Тобі десять років, а ти погано читаєш? Таким ти і залишишся і в середній школі. Таку формулу вивели вчені мужі з Єльського університету.

7. Щоб створити роман, письменник витратить у середньому 475 годин свого часу. А читач скільки?

8. Тюремні нари надихають: Мігель де Сервантес «Дон Кіхот», «Подорож пілігрима» Джон Баньян, Оскар Уайльд створив «Тюремну сповідь», Ніколо Макіавеллі написав монументального «Государя».

9. У минулі часи книги в бібліотеках приковували ланцюгами для їх кращого збереження.

10. Найактивніші покупці книг в наш час люди старше 45 років.

11. Покупець у книжковому магазині в середньому 8 секунд розглядає передню обкладинку і п’ятнадцять секунд задню.

12. Більше половини, це 68%, покупців книжок жінки.

13. Вісімнадцята сторінка книги — межа інтересу більшості читачів.

14. Книги видавничого дому «Penguin» в м’якій обкладинці були дешевше своїх аналогів у твердій палітурці, що і зробило їх більш доступними.

15. Малограмотність — проблема сучасного суспільства. Економісти порахували, що непрямий убиток щорічно складає 20 мільярдів доларів — втрачений прибуток, низька продуктивність та інші фактори.

16. Читання книг розвиває в людях добрі почуття, такі як волонтерство, благодійність.

17. Людина, яка краде книги називається бібліоклептоманом. Найвідомішим був Стівен Блумберг, який викрав 23 000 (!) Рідкісних книг з 268 бібліотек. Цікавий факт — його колекція оцінювалася в 20 мільйонів доларів!

18. «Книжковий хробак» — це крихітні комахи, що харчуються книжковими корінцями.