Автоматизація процесу навчання – це його протікання без втручання вчителя при постійному персональному методичному супроводі навчання учня, який реалізується спеціальними комп’ютерними програмами. Ці програми утворюють своєрідні автоматизовані методичні інструменти (АМІ), за допомогою яких учитель може опосередковано керувати процесом навчання кожного учня персонально.
Дана проблема не є популярною в педагогічному середовищі. Ні публікацій в періодичній пресі, ні постів у інтернет-спільнотах не зустрічається. Це зрозуміло, оскільки домінує міф про те, що вчительська робота занадто різноманітна і в принципі не піддається автоматизації. Насправді значна її частина - це рутинні одноманітні операції, які можна доручити комп'ютерним програмам.
Цілий ряд інтернет-ресурсів дозволяє створювати окремі автоматизовані методичні інструменти. Ідеї створення обговорювалися на майстер-класі на цю тему
Детальніше це питання розглянемо на наступних сторінках сайту.