29.03.2013 р.

Дата публикации: Jul 01, 2013 11:57:29 AM

Експеримент у дії

29 березня 2013 року у Віньковецькому районі відбувся обласний настановчий теоретичний семінар педагогічних працівників у рамках проведення дослідницько-експериментальної роботи з проблеми: «Підвищення якості освіти шляхом розвитку позитивної мотивації учнів». Педагогічна громадськість Віньковеччини: директори загальноосвітніх начальних закладів, заступники директорів, голови шкільних методичних об'єднань, практичні психологи, методисти РМК – всього 60 осіб взяли участь у масштабному та важливому семінарі.

Основний зміст семінару був побудований навколо теоретично-прикладного аспекту психології розвитку позитивної мотивації до діяльності вчителів та учнів сучасної школи.

Науковий керівник експерименту - старший викладач кафедри психології та педагогіки Войтович Галина Іванівна ґрунтовно розкрила сутність проблеми, визначила алгоритм дій педагогів району у проведені дослідження, дала настанови, рекомендації, поради, забезпечила методичною літературою.

Галина Іванівна професійно, доступно прокоментувала психологію сучасних викликів освіти та окреслила шляхи їх розв'язання. Викладач шляхом яскравих прикладів продемонструвала необхідність самоусвідомлення педагогом психологічних чинників основної мети реформування сучасної освіти як умови підвищення її якості.

Проведений захід став початком роботи з впровадження експерименту з проблеми «Підвищення якості освіти шляхом розвитку позитивної мотивації учнів». Кожен педагог Віньковеччини задумався над трьома основними питаннями підвищення якості освіти: що ми робимо не так? чому це трапляється? як потрібно змінитися? Зактуалізована проблема розвитку позитивної мотивації учнів дала новий поштовх для самовдосконалення, саморозвитку та самоосвіти вчителя, психолога та керівника.

Освітяни Віньковецького району вдячні Хмельницькому обласному інституту післядипломної педагогічної освіти за співпрацю та надання реальної, дієвої, кваліфікованої методичної допомоги в проведенні дослідницько-експериментальної роботи. І надалі основним своїм завданням вважаємо підвищення якості освіти шляхом впровадження в практику роботи загальноосвітніх навчальних закладів важливих ідей педагогіки та психології.