14.10. 2013 р.

Дата публикации: Oct 14, 2013 7:37:43 AM

Виїзне засідання лабораторії профільного навчання та профконсультацій Інституту педагогіки НАПН України «Формування творчої особистості учня у процесі соціально-професійної орієнтації»

1-2 жовтня 2013 року у м. Хмельницькому лабораторія профільного навчання та профконсультацій Інституту педагогіки НАПН України провела виїзне засідання на тему: «Формування творчої особистості учня у процесі соціально-професійної орієнтації».

Організатори: Інститут Педагогіки НАПН України, Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Хмельницький ліцей №17.

Мета заходу – узагальнити передовий педагогічний досвід, організаційні засади, методи та прийоми соціально-професійної орієнтації з старшокласниками в умовах профільної школи. Виробити стратегію формування творчої особистості учня у процесі соціально-професійної орієнтації.

Проблеми, які обговорювалися: питання оновлення підходів і методів до організації соціально-професійної орієнтації старшокласників з урахуванням іхніх індивідуальних особливостей та здібностей.

З доповідями на засідання виступили співробітників лабораторії профільного навчання і профконсультацій:

- завідувач лабораторії В.І. Доротюк – «Педагогічні засади професійного становлення старшокласників в процесі соціально-професійної орієнтації в умовах профільної школи»;

- старший наук. співробітник лабораторії Н.Г. Левченко – «Професійне становлення та розвиток творчості старшокласників у процесі наскрізної технологічної підготовки»;

- наук. співробітник лабораторії М.С. Коляновська - «Організаційно-педагогічні умови реалізації соціально-професійної орієнтації учнів»;

- наук. співробітник лабораторії В.В. Рогоза - «Дослідження творчих здібностей учнів у процесі професійної орієнтації»;

- наук. співробітник лабораторії М.О. Ассанов - «Психолого-педагогічний супровід обдарованої молоді в процесі соціально-професійної орієнтації».

- наук. співробітник лабораторії О.В. Кохан - «Методологічні основи реалізації соціально-професійної орієнтації старшокласників засобами інформаційних технологій».

За матеріалами засідання сформовано рекомендації. Для ефективної соціально-професійної орієнтації та розвитку творчого потенціалу учнів старшої школи необхідно:

- використання поряд з класно-урочною системою блочно-модульну та лекційно-семінарську систему, застосувати проектну технологію;

- розширення форм співпраці з професійними освітніми закладами: залучення до здійснення навчання за спеціальними та елективними курсами фахівців з професійних закладів освіти; забезпечити участь вчителів та учнів у наукових семінарах, конференціях, що організуються у ПТНЗ та ВНЗ; проведення літньої практики на базі ПТНЗ та ВНЗ;

- налагодження обов’язкового психолого-педагогічний супровіду професійного самовизначення учнів профільної школи;

- забезпечити збереження постійної можливості для зміни індивідуальної освітньої траєкторії учня (за умов постійної співпраці з психологічною службою ліцею та батьками ліцеїста) через вільний вибір елективних курсів та факультативів.