Безпечне освітнє середовище

БРАМА - ОНЛАЙН ВАРТА УКРАЇНИ

БРАМА- ОНЛАЙН ВАРТА УКРАЇНИ

Мінна безпека

На долю нашої нації припали тяжкі часи, коли про безпеку можна тільки мріяти. Нова реальність диктує нам правила бути завжди пильними, навіть до найменших деталей. Ми постійно маємо бути напоготові та дбати про свою безпеку і безпеку своїх дітей, адже причин для хвилювання стало набагато більше. У місцях активних бойових операцій, раніше окупованій території й навіть локаціях, далеких від воєнних дій, постійно знаходять снаряди, міни та різні вибухові пристрої, які несуть колосальну загрозу не лише здоров’ю, а й життю людини.

Тому немає часу на зволікання чи думки, що ця біда не зачепить вас і ваших рідних!

Варто вже опановувати нові звички та знання, щоб захистити себе та близьких від небезпеки, яка завжди поряд. Пропонуємо Вам наступні відео до перегляду:

Enot_02_digital_v10.mp4
Enot_03_digital_v13_1.mp4

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ У КІБЕРПРОСТОРІ – РЕКОМЕНДАЦІЇ КІБЕРПОЛІЦІЇ


В умовах повномасштабного вторгнення рф питання безпеки в інтернеті є особливо актуальним, адже ворог атакує на усіх фронтах, зокрема – на віртуальному. Нагадаємо про базові правила кібергігієни.

☑️  Для захисту інтернет-акаунтів використовуйте складні паролі, які містять літери верхнього та нижнього регістру, цифри та символи. Не встановлюйте однаковий пароль для декількох акаунтів. Налаштуйте двофакторну аутентифікацію всюди, де є така можливість. Тоді для входу до акаунту, крім логіну та паролю, потрібно ввести код-підтвердження, що приходить на телефон, електронну скриньку або у відповідний додаток.

☑️ Не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, адже за ними може ховатися фішинговий ресурс. Фішинг використовують зловмисники для отримання цінних даних, зокрема даних банківських карток. Уважно переглядайте URL-адресу потрібного сайту, будь-яка неточність може свідчити, що ви опинилися на фішинговому ресурсі. Ніколи не вводьте конфіденційні дані на підозрілих сайтах.

☑️ Подбайте про захист фінансового номера. Забороніть віддалений перевипуск SIM-карти у мобільного оператора або перейдіть на контрактне обслуговування.

☑️ Завантажуйте програми й застосунки лише з офіційних джерел. Використовуйте антивірусне програмне забезпечення. Вчасно оновлюйте операційну систему.

☑️ Робіть резервні копії, аби не втратити важливі відомості.

Департамент кіберполіції Національної поліції України

Використано матеріал з сайту Кіберполіції України 

Інші джерела щодо кібербезпеки:

https://mriya.social  -  сайт платформи «MRIYA»

Посилання на канали та чат-боти в телеграмі:

https://t.me/stoprussiachannel - Cпільна ініціатива протидії російським окупантам в медіа-просторі. Систематичні онлайн-завдання для підписників у боротьбі в кіберсередовищі та актуальна інформація.

https://t.me/stopdrugsbot - Офіційний чат-бот, який приймає інформацію про ресурси, що поширюють фейки та російську пропаганду. Підпишись на офіційний канал, з актуальною та перевіреною інформацією, а також важливими завданнями для блокування! Увага! Кожні 14 днів на каналі для активних користувачів проводиться розіграш призів.

https://t.me/ukraine_avanger_bot - Офіційний чат-бот України для повідомлення про ворожі дії на території нашої держави.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.whotir.cyberchamp - мобільний додаток «Чемпіони кібербезпеки» (12+)  на платформі Google Play.

https://apps.apple.com/ua/app/%D1%87%D0%B5%D0%BC%D0%BF%D1%96%D0%BE%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D1%96%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D0%B8/id1619323651?l=uk - мобільний додаток «Чемпіони кібербезпеки» (12+) на платформі Apple.

https://www.whotir.tk/wp-content/uploads/2022/05/cyberchamp_setup.zip  - файл з грою  «Чемпіони кібербезпеки» (12+) з версією для ПК.