Novinky

15 .8. 2021

🍀 Bibio se dovoluje... 🍀

Po téměř roce nepřetržité činnosti oznamujeme všem svým přátelům, příznivcům i náhodným návštěvníkům, že v týdnu od pondělí 16.8.2021 do pátku 20.8.2021 se budeme dovolovat, což ve svém důsledku značí, že v bibiu bude zavřeno. Odpočati a v plné síle se na vás všechny budeme těšit už od soboty 21.8.2021.

🍀 Těší se na vás, tentokráte dovolenkově naladěné bibio.cz ! 🍀


24 .7. 2021

🍀 Takové malé víkendové mlsání ... 🍀

Na téma mlsání a já by se dalo napsat mnohé a přestože posledního půl roku shazuji (díky Jiřince) úspěšně jedno kilo po druhém, neodpustím si občas ke kávičce jeden z těch krásně nadejchanejch muffinů. (Vidíte dobře, to je ten co tam chybí ;) O tom že je Jiřinka umí, není třeba vést dlouhé diskuse a prostě jen ochutnat. Tyhle konkrétní vykouzlila z mandlové a kokosové mouky, mrkve a rozinek. Vše pochopitelně v biokvalitě. Nevěřili by jste, jak neobyčejnou a osvěžující chuť může podobnému pečivu přidat právě docela obyčejná mrkev. Ta má navíc oproti ostatním ingrediencím jednu nezanedbatelnou výhodu a to nízkou kalorickou hodnotu. Takže mlsání s minimem kalorií. To je pochopitelně jen nepatrná část sortimentu který vás u nás v bibiu čeká. Z občerstvení (je čas dovolených) bych zmínil ještě horké i studené nápoje, nanuky Rawito a v neposlední řadě i skvělou kopečkovou bio - zmrzlinu. Takže neváhejte a při cestě na rozhlednu nebo na nákup se zastavte .


🍀 Těší se na vás prázdninově naladěné bibio.cz 🍀


26 .6. 2021

🍀 Do melounu nevidíš ... 🍀

Taky znáte ten pocit, kdy přijdete po parném dni z práce, či rozpáleného města domů a na ochlazení si dáte kus dobrého, šťavnatého a sladkého melounu ? Pak mi jistě dáte za pravdu, že nákup melounu je vždy tak trochu sázkou do loterie. Nejhorší je, když ze supermarketu přitáhnete s vypětím všech sil, pěti či sedmikilového otesánka, který vás po rozkrojení překvapí nezralostí či naopak cukernatostí a v tom nejhorším případě hnilobou. (ano i takové případy z minulosti pamatujeme). Existuje pochopitelně spousta fíglů jak zjistit správnou míru zralosti, od poklepání a poslechu až po pohmat, vzhled či různá tajná znamení. Ale jistotu zkrátka nemáte nikdy. Řešení jak snížit riziko zklamání je několik, ovšem dvě z nich fungují téměř vždy. A to kupovat melouny menší a kupovat je od spolehlivých dodavatelů. Obojí máte u nás v bibiu zaručeno. Naše melouny mají hmotnost v průměru 1,5kg a nakupujeme od jednoho osvědčeného dodavatele. Vlastně si nepamatuju, že by mi některý z našich melounů nechutnal. O tom, že naše melouny jsou v bio kvalitě, tedy bez postřiků a chemikálií snad netřeba mluvit. Stoprocentí záruku vám pochopitelně nedá nikdo, páč do melounu nevidíš, ale pokud jde tedy o mne, je v tomto případě volba jasná...


🍀 Na Vaši milou návštěvu se těší tým bibio .cz 🍀


16 .6. 2021

🍀 Nečekaný dárek ... 🍀

Každý, koho baví jeho práce a má snahu dělat ji nejlépe jak umí, mi jistě potvrdí, že uznání od člověka, který v oboru už něco dokázal, potěší a povzbudí. Jedním z našich milých zákazníků je i spisovatelka Lenka Žák s manželem Janem Davidem Žákem, taktéž spisovatelem (mj. dětské literatury). Vrátím-li se k Lence, tedy Biolence, z jejíhož pera vzniky již dvě kuchařky, zaměřené na zdravé vaření, musím říci, že obě knihy stojí za to a Jiřinka je už pár let v kuchyni používá. První kniha se jmenuje "Víme, co jíme" a druhá "Pečeme z kvásku". A právě tu druhou knihu jsme z ničeho nic dostali. Tedy nejen knihu jednu, ale rovnou knih deset. A protože obě knihy už doma máme a Biolenka je v současné době na mateřské dovolené, rozhodli jsme se ten dar tak trochu pomnožit a poslat dál. A to tím způsobem, že knihy prodáme a vše co za ně utržíme do koruny odevzdáme autorce - v loni čerstvé mamince - respektive jejím dětem. (Každá máma potvrdí, že na mateřské je každá koruna dobrá). A aby jste z toho dárku měli něco i vy, prodáme vám dotyčnou knihu "Pečeme z kvásku" za mimořádnou cenu, za kterou ji jinde prostě neseženete, tedy 300 Kč (běžná cena bez slev je 499 Kč). Že kniha stojí za přečtení (jak obsahem, tak ilustracemi) a upečení (pochopitelně ne té knihy samé ;) , snad dodávat nemusím. A co že zbude na nás? Radost z radosti druhých, znáte karmu či ne ?


🍀 Na Vaši milou návštěvu se těší tým bibio .cz 🍀


13 .6. 2021

🍀 Kytky kam se podíváš ... 🍀

"Chceš-li se cítit příjemně, obklop se květinami", četl jsem někde a musím říct, že ta stará babská rada má něco do sebe. Abych to ale vzal popořádku. Na začátku byla díra v zemi. Hmm ... Díra v zemi a v bio prodejně? To k sobě na první poslech moc nepasuje, pravda je ale taková, že to spolu souvisí úzce. Díra v zemi se totiž naplní (naplnila) betonem a na tom betonu se postaví terasa, která bude, mimo jiné, sloužit jako přístřešek pro naše zákazníky. V parném létě příjemný stín a v zimě zase sucho a závětří. No a protože vše u nás má svůj čas, a nic se nesmí uspěchat, bude tedy ještě nějaký ten týden (či měsíc) trvat, než na těch betonovejch patkách něco vyroste. Jenže ty betonový patky hyzdí a co tedy v tom mezičase s tím? Kytka zachrání všechno, prohlásila Jiřinka a začala, jak už to má ve zvyku, krášlit. Kytky nejdříve zaplnily betonové patky a když už byly na patkách, usadily se i na lavičkách a když už byly i na lavičkách, nezbylo než se posadit i na zem a všude možně, kde ještě zbývalo místo. Když to tedy nějak shrnu, neznám krámek s potravinami kde by bylo víc květin. Ale ono to k tomu biu vlastně tak nějak patří, či ne ?


🍀 Na Vaši květinovou návštěvu se těší tým bibio .cz 🍀


5 .6. 2021

🍀 Sušíme trochu jinak ... 🍀

Lyofilizované ovoce, neboli ovoce sušené mrazem ...

Proces lyofilizace spočívá v tom, že se ovoce nejprve zamrazí při teplotě mínus 80 °C. Teprve po zmrazení jeho cesta směřuje do sušičky, kde se voda v ovoci mění díky nižšímu tlaku na páru. První sušení probíhá ve vakuu, kde se odstraní na 95 % vody. Druhé sušení již probíhá za postupného zvyšování teploty a snižování vakua. Tento postup zabezpečuje, že se ovoce příliš nemění jak po tvarové, tak i po chuťové stránce. Výsledkem je sušené ovoce, které je zdrojem téměř stejných nutričních hodnot, které získáváme i prostřednictvím čerstvého ovoce. Sušení mrazem tak na rozdíl od klasicky sušeného ovoce pomáhá zachovat strukturu a tvar ovoce, jeho přirozenou barvu, chuť a aroma a v neposlední řadě nutriční hodnoty, vlákninu, vitamíny a minerální látky. Sušené plody si tak můžete vychutnat jen tak samotné, přidat do snídaňových ovesných kaší, nebo použít do pečení – ať už do krému, těsta nebo na ozdobu.

Tolik by se asi dalo napsat o nové položce naší nabídky. Budete-li je chtít vyzkoušet, navíc, jak už je u nás zvykem v bio kvalitě, nezapomeňte se zastavit ! V současné chvíli máme v nabídce lyofilizované jahody, maliny, banány a aronii. Krom dalšího stálého sortimentu je pak na víkend upečený skvělý rebarborový koláč, vynikající bio káva " Vídeňské Pokušení " připravená na několik způsobů v kávovaru a další horké i studené nápoje.


🍀 Na Vaši návštěvu se těší tým bibio .cz 🍀


29 .5. 2021

🍀 Bibio živě ... 🍀

Dnes mne (ve volných chvílích mezi jednotlivými zákazníky) napadlo přiblížit vám bibio.cz živě a tak, jak už to u mne bývá dobrým zvykem, vrhl jsem se do té výzvy po hlavě. V krátkém videu vás tedy dnes provedu po našem krámku. Je to má premiéra, takže nesoudit prosím příliš přísně ...


🍀 Vítejte ve světě bibio .cz 🍀


1 .5. 2021

🍀 Mrazivé jaro... 🍀

Tedy ne že by bylo příliš studené jaro, to tedy zdaleka ne, to se jen u nás v bibiu opět (pokolikáté už) rozšířil sortiment a to tentokráte o mražené zboží, které najdete v pultovém mrazáku hned vedle vchodu. Krom mražené zeleniny a ovoce najdete v mrazáku také dva druhy nanuků (Rawito a Gelato) a zmrzlinové poháry (Gelato) v celkem devíti příchutích ! Firma Rawito navíc zprovoznila novou linku, což se víc než příznivě projevilo na ceně. V nabídce zůstává pochopitelně i kopečková zmrzlina ve třech příchutích.


🍀 Těší se na váš tým bibio .cz 🍀

28. 2. 2021

🍀 Cappuchai ... 🍀

Doba není lehká, to je pravda, ale o to více je nutné, alespoň tedy v rámci možností, si dělat radost ze života, když ne jinak, tak alespoň tedy dobrým jídlem či pitím. A tak jsme si jednoho dne i my v bibiu řekli, že si uděláme radost něčím, co se nazývá "Chai". Koukneme-li se na wikipedii, zjistíme následující :

"Podle legend sahá historie tohoto nápoje 5000-9000 let do minulosti. Vznikl prý na popud krále, který se snažil podle principů ajurvédy vytvořit očistný a oživující nápoj. Už v minulosti existovaly různé recepty a způsoby přípravy, nejčastěji používaná koření jako kardamom, zázvor, hřebíček, dlouhý pepř a skořice mají nicméně dle ajurvédy léčivé a stimulační účinky a podporují trávení ".

A tak jsme si milé Chai (čokoládové) udělali i my v bibiu. Nastal však problém. Jak jsem zvyklý na samé dobroty, výrazně kořeněný čaj mi příliš nechutnal a tak jsem se rozhodl, že si jeho výraznou chuť trochu zmírním mlékem. A tak se i stalo - do Chai jsem si přilil mléko a abychom to ještě vylepšili, našlehala mi ho Jiřinka ve stroji na cappuccino. To vám teprve byla dobrotka ! A pak jsme si řekli, že bychom se o to horké Chai s mlékem, mohli podělit i se svými zákazníky, tady s vámi a začali jsme vymýšlet jak to vlastně nazveme. A protože to celé hodně připomínalo mé oblíbené Cappuccino, vzal jsem kousek z toho a kousek z onoho a vytvořil název "Cappuchai". Pak mne ale napadlo, jestli jsem nevymyslel už vymyšlené a zadal jsem ten nový název do Googlu. A světe div se, vše už tu jednou bylo a tak i Cappuchai již existuje a to na jídelníčku jedné z italských kaváren. Když budete pátrat dál, dozvíte se, že mléko do indického čaje chai, začali přidávat (jak jinak) již Angličané, kteří ten nápoj nazývali "Chai latte" nebo "Chai tea latte".

Ta nejlepší zpráva pro vás ovšem je, že horké Cappuchai se od dnešního dne podává i u nás v bibiu a pokud vám bude chutnat stejně jako nám, nebrání vám nic v tom, aby jste si ho připravili i doma, protože instantní chai je i v nabídce našeho bio obchodu.

Těšíme se na vaši návštěvu a přejeme vám v dnešní těžké době, ať vás neopouští zdraví a už vůbec ne radost ze života !

Váš tým bibio.cz !