Novinky

14.1.2021

🍀 Ovčáci, čtveráci ... 🍀

Tento týden jsme sortiment sýrů, jež doposavad zahrnoval sýry kravské z farem Melcher a Struhy a sýry kozí, z farem Bílsko (od března do listopadu) a Ratibořice, zkušebně rozšířili o sýry ovčí, z farmy Horní Dvorce. Pokud bude tedy o ovčí sýry zájem, necháme je trvale v sortimentu. Z ovčích sýrů je již od zítřka k dispozici pět druhů sýra čerstvého, dva druhy sýrů typu Gouda, ovčí bryndza, tvaroh a žinčica. K dispozici je také sýr ovčí nakládaný a několik druhů ovčích jogurtů. V nabídce pochopitelně celoročně zůstávají i sýry a mléčné výrobky kozí a kravské. Náš sortiment kvalitních farmářských sýrů se tak stane jedním z nejširších v Jihočeském kraji. Doufáme, že nové farmářské speciality přijdete, třeba při výletu na rozhlednu Haniperk, ochutnat a oblíbíte si je, stejně jako my.

Těší se na vás tým bibio.cz

28.11.2020

🍀 Dortíky od Lípy ... 🍀

Také dnes máte mlhu, sychravo a zimu ? Jistě, ven se nikomu nechce, ale když už se přece jen rozhodnete, uvidíte, jak se les proměnil v ledové království. A abychom vám ten pobyt v ledovém království svobodnohorského lesa zpříjemnili, připravili jsme pro vás, mimo stálý sortiment, vskutku mimořádnou nabídku "dortíků od Lípy". Kavárnice Petra, z "Kavárny U Lípy" ve Vodňanech, pro vás upekla medovník a pomerančový dort s ořechy, vše, jak už je u nás tradicí, čistě z bio-surovin. Výborná káva, čaj, grog, punč, svařené víno, medovina či horká čokoláda pro zahřátí, jsou u nás pochopitelně samozřejmostí. Doufám, že se i přes nepříznivé počasí a omezení spojená s Covidem u nás zastavíte na nákup, nějakou dobrotku, či jen kus vlídného slova.

Těší se na vás tým bibio !


🍀 bibio opět na Slovači ... 🍀

Někde pod vysokou hradbou Tater, v místech ještě jen mírně zvlněných, na rozhraní Liptova a Spiše, zasazeny do překrásné krajiny, leží nedaleko od sebe dvě bio farmy. Važec a Východná. Naše krátká dovolená probíhala skvěle (o tom příště) a samozřejmě jsme si nemohli nechat ujít ani návštěvu obou farem, jež se osvědčily už v únoru. A tak máme i pro vás dobrou zprávu. Právě do bibia dorazila čerstvá zásilka slovenských sýrů. Čerstvé sýry kravské i ovčí, sýry uzené, korbáčiky, bryndza, prostě vše, co by jste si mohli přát. Nabídka je mimořádná a bude trvat do vyprodání a tak si ji rozhodně nenechte ujít, dokud je z čeho vybírat !

Tým bibia se nově rozšířil o dalšího člena, vnuka Martina a tak se krom nás dvou budete v krámku potkávat i s ním.

🍀 Těší se na vás tým bibio.cz 🍀



31.7.2020

🍀 Libo-li Coffe ?🍀

Jestli se s něčím setkáváme každý den. Je to bezesporu káva. Někteří z nás si ji vychutnají ráno na rozjezd, někteří jen svátečně, někteří vůbec, ale nejsou výjimkou ani labužníci, kteří si to tmavě lahodné pokušení dopřejí i několikrát denně . Jak už jsem ale dříve psal, je káva a Káva. Nevím zda-li jste měli možnost ochutnat tu naši, ale pokud ano, určitě jste poznali, že se nejedná o žádný marketingový trik, kterým se dnes reklama jen hemží. Snažíme se vybírat to opravdu nejkvalitnější a to vždy v několika variantách. A tak se dnešního dne rozšířil i sortiment kávy, ať už zrnkové (pro fajšmekry), či mleté (pro ty uspěchanější). Prostě je z čeho vybírat. Všechny kávy v našem sortimentu jsou navíc v biokvalitě a máte, než si ji koupíte i jedinečnou možnost průběžně si ji ochutnat přimo nás přímo z našeho kávovaru. Ať už si tedy vyberete kávu italskou, nikaragujskou, směs kávy peruánské, tanzanské a hondurasské či vídešké pokušení, což je směs těch nejlepších káv světa, pražené vídeňskými mistry, vždy budete mít jistotu, že nekupujete zajíce v pytli.

Budete-li mít tedy cestu, nezapomeňte se informovat o aktuální nabídce.

🍀 Ve světě bibio.cz se na vás těší Jířa a Míla 🍀

25.7.2020

🍀 Prázdniny jaksepatří v bibiu 🍀

"Nejen prací živ je člověk" a tak, držíc se toho hesla, ani my v bibiu nehodláme mimo pracovní dobu sedět na židli. Po ránu vyšplhali na Svobodnou horu, aby opravili zničenou ceduli na šumavské vyhlídce (už dokonce známe jméno dotyčného škůdce), potom náš oblíbený vodní svět v Olešníku (jako obvykle bazén téměř sami pro sebe) a nakonec, už doma, vynikající oběd vytvořený, jak jinak, než z biosurovin. Po tom co jsem začal pít naši italskou biokávu navíc zjišťuju, že mně ty ostatní, snad jenom s výjimkou vodňanské "Lípy" přestávají chutnat. Na lepší si holt člověk zvykne velice rychle (obráceně to jde hůř). V krámku dozásobena lednice s ovo-zelo, mléčná lednice i ta třetí s chlazenými nápoji. V prvním mrazáku čekají na své zákazníky nanuky Rawito a ve druhém pak čokoládová a vanilková zmrzlina. V lednici na vás čeká čokoládový nepečený dortík a další pochutiny pak v regálech. Prázdniny jsou zaslíbené vodě a výletům a tak, když zamíříte i k nám, budete mít jistotu že nezůstanete o hladu ani na suchu.

🍀 Těší se na Vás Jířa a Míla z bibio.cz 🍀


18.7.2020

🍀 Hloh peřenoklaný v bibio ! 🍀

Do třetice všeho dobrého, říká se a tohleto třetí "dobré" z jihočeských bio farem, je fakt dobré. 🤔

"Hloh peřenoklaný

Crataegus pinnatifida

Původem z Číny, pěstovaný na území České republiky v čistém prostředí podhůří Šumavy. Prof. Pavel Valíček ve své dvoudílné knize "Léčivé rostliny Číny a Vietnamu" uvádí, že hloh je v tradiční čínské medicíně využíván pro své antioxidační, antibakteriální účinky, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a krevní tlak, posiluje činnost srdce,uvolňuje cévy, zlepšuje trávení tučných jídel a masa.Velmi prospěšně působí i na snižování nervového napětí způsobeného stresem.Též se uvádí, že rozpouští ledvinové kameny při vypití min. 1 litru čaje denně. Čínský vědec Kao uvádí, že plody mají protinádorové účinky (nádory na kůži) a působí proti jaterním lézím a zánětům."

(citace z webu hloh.cz)

Čaj z hlohu je u nás k dispozici ve dvou variantách, tedy "neloupaný" a "bez semen". Hloh neloupaný je vhodný k přípravě tradičního čaje (pozor na dobu louhování, která je uvedena na obalu) Hloh "bez semen" lze krom toho uzobávat i rovnou z balení. Obě balení, jak už je u nás ostatně zvykem, jsou pochopitelně v bio kvalitě. Zajímavostí také je, že hlohová farma je jen kousek od nás, v Chelčicích a majitelé, jak jsme je měli možnost poznat, jsou velice příjemní lidé a do hlohu opravdoví nadšenci.

V pátek proběhl také další z pravidelných závozů mléčných výrobků z bio farmy Struhy a tak máme opět dobře zásobenou lednici s mléčnými výrobky. (Krom jiného doporučujeme zejména farmářské máslo, které má s běžně prodávanými másly společný snad jen název. 🙈 K dispozici je i čerstvé pečivo a pochopitelně i celý sortiment občerstvení.

Těšíme se na vaši návštěvu !

🍀 Jířa a Míla z bibio.cz 🍀


9.7.2020

🍀 To nejlepší z Jižních Čech na našem stole 🍀

Vítejte v bibio.cz !!!

Zdálo by se, že už jsme objevili všechny perly Jižních Čech, ale opak je pravdou. V naší snaze najít pro vás to nejkvalitnější a zároveň nejzdravější, jsme pro vás objevili další, tentokráte skutečně místní, perlu. Po farmě "Struhy" vám dnes představím "Radomilickou medovinu". Sám jsem téměř abstinent a čekat ode mne, že budu vychvalovat jakýkoliv alkoholický nápoj by bylo značně naivní a přesto, jednu výjimku dnes udělám. Radomilická Medovina je do slova a do písmene skvostná nejen svou chutí, ale i tím, že je vyrobena na čistě přírodní bázi, z toho nejlepšího jihočeského medu, žádné siřičitany či podobná chemie, jen čistá příroda v lahodné chuti medu tmavého, světlého či medu s propolisem. 12% alkoholu a absence siřičitanů navíc slibuje chuťový zážitek bez negativních následků.😉 Takže budete-li chtít ochutnat, je dozásobeno ve dvou velikostech a třech druzích a k ochutnání je též rozlévaná.

Užívejte léta a nezapomeňte se zastavit na nákup, občerstvení či jen kus vlídného slova.

🍀 Budeme se na Vás těšit Jířa a Míla z bibio.cz 🍀

7.7.2020

🍀 Vítejte ve světě bibio.cz 🍀


Zdálo-by se, že po tolika měsících provozu už nebude v oblasti bio potravin co objevovat. Opak je ale pravdou, za poslední týdny jsme objevili hned tři nové lokální dodavatele (ve dvou případech spíše objevili oni nás) se super zbožím, které vám postupně představíme. Pro dnešek začněme tedy s farmou "Struhy". Jejich přístup jak ke kravičkám, tak k výrobkům tak i k odběratelům je opravdu ukázkový, za vším je cítit taková obyčejná (spíš neobyčejná) lidská poctivost. Farma se nachází v krásné krajině Vltavo-Otavského trojúhelníku a nabízí překvapivě velký sortiment mléčných výrobků. Ochutnáte-li jejich nehomogenizované mléko, zjistíte, že jste doteď chuť skutečného mléka nepoznali, to ale není všechno. Mlékárna farmy Struhy produkuje stejně kvalitní bio sýry (neochucené, s čenekem, kořením a bylinkami), dále pak výborné ochucené jogurty ve skle, ochucené i neochucené tvarohy, nakládané sýry, sýry Halloumi vhodné ke grilování, kysanou smetanu a farmářské máslo. Vše navíc za rozumné ceny. Farma produkuje své výrobky celoročně a tak při dostatečném zájmu nebude problém, aby bylo zboží trvale k dispozici u nás na prodejně. Zatím vyzkoušíme čtrnáctidenní intervaly závozů. Takže přijeďte, ochutnejte a uvidíte sami. Věříme, že budete mile překvapeni.

🍀 Těší se na vás Jířa a Míla z bibio.cz 🍀

27.6.2020

🍀 Krásný, sluncový víkend ze světa bibio.cz ! 🍀

Včerejší večerní procházka s pejsky se mimořádně povedla. Výhledy z Haniperku jsou opravdu skvostné a to téměř za každého počasí. V krámku v pátek proběhl závoz čerstvého pečiva z bio pekárny "Chléb se solí", jež na středním regálu doplnil oblíbený "Kocourkovo žitný chléb". Doplnění sortimentu doznaly též mléčné výrobky a v týdnu i ovoce a zelenina. To je pochopitelně jen krátký výčet z mnohem širšího, stálého bio sortimentu. K občerstvení je pro vás připraven, krom balených výrobků, také borůvko-mango-nektarinkový koláč a jako obvykle i široký sortiment chlazených i horkých nápojů. (chlazené nápoje již mají svou vlastní lednici). Vaše děti se jistě zabaví na nové "věži bibio" s klouzačkou, případně ve hracím domečku či na houpačce. Parkování pro naše zákazníky je možné přímo před krámkem. Máte-li tedy volno a chuť, nenechte si ujít jedinečnou příležitost k výletu, nákupu i občerstvení v jednom. Otevřeno je, tak jako ostatně (s výjimkou čtvrtka) ) každý den, do 19:00. Den strávený u nás ve Vodňanských Svobodných Horách se pro vás stane jistě jedním z těch nejpříjemnějších v tomto týdnu !

🍀 Těší se na vás Jířa a Míla z bibio.cz 🍀

17.6.2020

🍀 Oheň a led v bibiu 🍀


Budete-li hledat dva protiklady, stěží najdete větší, než oheň a led. Pokud, tak jako já, nemáte rádi extrémy, vězte, že v tomto případě můžete být zcela bez obav. Extrémy totiž, pokud se je podaří spojit v jedno, vytvářejí poněkud paradoxně rovnováhu a harmonii. A právě to se vám splní, ochutnáte-li ve vedrech blížícího se léta, zmrzlinu z produkce rakouské společnosti "My love My life" v jedinečných příchutích mango, kokos a čokoláda. Zmrzlina je BIO veganská a bezlepková (by jste nevěřili co všechno se v honbě za ziskem dá do běžných zmrzlin přidat) a v současnosti je v bibiu k dispozici v rodinném balení 500 ml. Podaří-li se vám navíc ten zázrak dozdobit (tak jako dnes Jiřince) čerstvými jahodami a borůvkami, získáte nejenom výbornou kombinaci chutí, ale jako bonus i obraz, nad nímž srdce zaplesá. V sortimentu pochopitelně zůstávájí i jedinečné bio RAW nanuky Rawito a mnoho dalších dobrot, jež svým složením, nejenže nezatěžují váš organismus, ale naopak ho, stejně jako jeho imunitu, posilují.

🍀 Vítejte ve vlídném světě bibio.cz ! 🍀