ВІЙСЬКОВА ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

Військо – основа державності. Українське військо завжди було одним з найсильніших і одним з найпотужніших.

У прадавні часи, коли перші слов'яни поселилися на землях України, вони були змушені захищатися від загарбницьких нападів кочівників. Потім, коли була створена держава Київська Русь, для її зміцнення треба було сильне військо. Це допомогло першій державі на нинішній території України стати однією з наймогутніших в Європі. Монголо-татарську орду зміг зупинити лише король Галицько-Волинського королівства Данило Галицький.

Яскравим прикладом важливості армії для держави є Запорізька Січ. Головою держави був гетьман, який також керував армією. Запорізькі і реєстрові козаки були одними з найпотужніших у Європі. Із-за цього козаки і змогли відділити частину від Речі Посполитої для створення власної держави.

Також українські військові проявляли мужність і силу у боротьбі за інші країни: реєстрові козаки у складі Речі Посполитої допомагали у над важливих битвах, у складі Російської Імперії допомогли вистояти найсильнішу на той час армію Наполеона, мужньо захищали Севастополь у Кримській війні, як у складі Австрії, так і Росії сумлінно відстоювали їх інтереси у I Світовій Війні.

Як справжні патріоти захищали Українську народну Республіку від нападів російського уряду. Не останню роль відіграли у Громадянській війні.

Головний удар прийняли на себе саме українські військові у захисті СРСР у II Світовій Війні. Саме завдяки ним вдалося стримати наступ нациських військ і потім зовсім здолати їх.

Одними з найкращих вважалися українські військовослужбовці вже у мирні часи у СРСР. Військові спеціалісти з УРСР вважалися найкращими були найповажнішими і найбажанішими у Радянському Союзі.

В процесі розбудови українських Збройних Сил зростає актуальність і значення історії українського війська. Історія України - це історія суцільних битв і трагедій, тому військова історія України є важливою ланкою висвітленні історичного минулого нашого народу. Саме на переможних битвах та войнах формується патріотизм, почуття відповідальності за свою державу, яку потрібно захищати у будь - яких умовах.