Projekt U@ktywnij się!

Od 25 maja 2020 wznowiliśmy realizacje projektu "U@ktywnij się ! - działania na rzecz osób niepełnosprawnych", realizowanym przez Fundację Agrafka w ramach projektu grantowego „Wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Lokalnej Grupy Działania "Dla Miasta Torunia", RPKP.11.01.00-04-0012/17.

Beneficjenci uczestniczyli w grupowych zajęciach komputerowych i warsztatach języka angielskiego z zachowaniem reżimu sanitarnego, indywidualnych konsultacji z trenerem kompetencji cyfrowych, które realizowaliśmy w domach beneficjentów.

Niektóre działania jeszcze czekają na swój czas.

W kwietniu i maju 2020 rozpoczęliśmy domowe wizyty w ramach indywidualnych konsultacji komputerowych. Odbyły się również spotkania on line dzięki aplikacji Zoom. Nasi Seniorzy, pokonując kolejne bariery, zdecydowali się również uczestniczyć w takiej nietypowej aktywności.

Fundacja Agrafka od lutego 2020 zaczyna realizację projektu "U@ktywnij się ! - działania na rzecz osób niepełnosprawnych". Właśnie trwa rekrutacja. Zapraszamy do zapisów!

Wyciąg z REGULAMINU

REGULAMIN PROJEKTU „U@ktywnij się! - działania na rzecz osób niepełnosprawnych”

§ 1

Niniejszy regulamin określa zasady uczestnictwa w projekcie „U@ktywnij się! - działania na rzecz osób niepełnosprawnych” realizowanym przez Fundację Agrafka w ramach projektu grantowego „Wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Lokalnej Grupy Działania "Dla Miasta Torunia", RPKP.11.01.00-04-0012/17.

§ 2

CELE PROJEKTU

Projekt dotyczy poprawy sytuacji społecznej i wzrostu aktywności społecznej 20 osób niepełnosprawnych (ON) zamieszkujących obszar LSR poprzez szkolenia w formie grupowej i indywidualnej z zakresu obsługi komputera i innych urządzeń cyfrowych, naukę j. angielskiego potrzebnego podczas obsługi urządzeń cyfrowych oraz integrację.

Poprzez działania te w życiu ON nastąpi wzrost znaczenia internetu jako instrumentu umożliwiającego pokonywanie ograniczeń, z jakimi na co dzień borykają się ON; zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu i zwiększenie swojej wiedzy z zakresu IT; zwiększenie poczucia własnej wartości w oczach rówieśników, rodziny, młodszego pokolenia poprzez wzrost kompetencji cyfrowych - w tym nabycie umiejętności korzystania z mediów społecznościowych - tak ważnych w dobie internetu; zapobieganie wykluczeniu społecznemu i osamotnieniu poprzez uczestnictwo w szkoleniu (integracja wewnątrzpokoleniowa), dzięki któremu nastąpi nawiązanie nowych znajomości, zmniejszenie marginalizacji i wyjście z izolacji; wzrost samodzielności i niezależności ON, dzięki nabyciu umiejętności rozwiązywania swoich problemów zdalnie, poprzez internet; zwiększenie poczucia bycia pełnowartościowym członkiem społeczeństwa, mogącym zarówno korzystać z zasobów i osiągnięć kultury i cywilizacji, jak i będącym w stanie włączyć się w ich tworzenie; kreowanie własnego wizerunku poprzez internet i media społecznościowe.

§ 2

FORMY WSPARCIA W PROJEKCIE

Wsparcie oferowane w ramach projektu obejmuje: