Popraw swoją jakość życia z nowymi technologiami

Fundacja Agrafka od 23.11.2022 zaczyna realizację projektu "Popraw swoją jakość życia z nowymi technologiami - warsztaty obsługi urządzeń cyfrowych i profilaktyki inkontynencji osób 55+".

Właśnie trwa rekrutacja. Zapraszamy do zapisów!

REGULAMIN PROJEKTU

„Popraw swoją jakość życia z nowymi technologiami - warsztaty obsługi urządzeń cyfrowych i profilaktyki inkontynencji osób 55+”.

§ 1

Niniejszy regulamin określa zasady uczestnictwa w projekcie „Popraw swoją jakość życia z nowymi technologiami - warsztaty obsługi urządzeń cyfrowych i profilaktyki inkontynencji osób 55+.” realizowanym przez Fundację Agrafka w ramach projektu pilotażowego „Innowacje społeczne dla obszaru Miasta Torunia”, RPKP.11.01.00-04-0001/22.

  1. Realizatorem (Liderem) projektu jest Fundacja Agrafka z siedzibą w Toruniu 87-100, ul. Królowej Jadwigi 6

  2. Biuro Projektu mieści się w Toruniu 87-100, ul. Królowej Jadwigi 6.

  3. Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską w ramach grantu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa 11 - Rozwój lokalny kierowany przez społeczność, Działanie: 11.1 Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR

  4. Okres realizacji projektu: 23.11.2022 r. do 28.02.2023 r.

  5. Obszar realizacji projektu: Obszar LSR (Lokalna Strategia Rozwoju) obejmujący 17 jednostek urbanistycznych Torunia, w tym: Barbarka, Bielany, Bielawy, Bydgoskie Przedmieście, Wrzosy, Czerniewice, Grębocin Nad Strugą, Grębocin Przy Lesie, Jakubskie Przedmieście, Katarzynka, Mokre Przedmieście, Podgórz, Rubinkowo, Rudak, Stare Miasto, Starotoruńskie Przedmieście, Stawki. Dokładna lista adresów objętych LSR dostępna jest w biurze projektu

  6. Wsparcie oferowane w ramach projektu obejmuje działania w zakresie organizowania społeczności lokalnej. Zakres wsparcia jest sprecyzowany w § 2 niniejszego regulaminu.

§ 2

CELE PROJEKTU

Celem projektu jest przeciwdziałanie i niwelacja wykluczenia cyfrowego wśród mieszkańców LSR, osób w wieku 55+ oraz profilaktyka i zwiększenie wiedzy na temat problemu inkontynencji u kobiet i mężczyzn.

Cel będzie realizowany poprzez wsparcie uczestników na grupowych zajęciach komputerowych, obsługi smartfonów oraz indywidualne spotkania z nastawieniem na spotkania w warunkach domowych osób, które mają problemy z obsługą posiadanych sprzętów, chcą opanować obsługę nowych urządzeń lub dopiero stać się posiadaczem takiego urządzenia, które pomożemy im wybrać i kupić oraz skonfigurować. Odbędą się prelekcje dotyczące tematu inkontynencji, metod zapobiegania i leczenia oraz testowanie urządzenia wspomagającego mięśnie dna miednicy.

Około 3 miesięczne wsparcie ma pomóc uczestnikom uwierzyć we własne siły i możliwości oraz zwiększyć pewność siebie w codziennym kontakcie z nowinkami technologicznymi, poprawić komfort życia związany z panowaniem nad mięśniami dna miednicy, które przyczyniają się również do zmniejszenia bólu kręgosłupa.

§ 2

FORMY WSPARCIA W PROJEKCIE

Wsparcie oferowane w ramach projektu obejmuje:

  1. Grupowe zajęcia komputerowe i z urządzeniami mobilnymi (smartfonami) (grupy 5-cio osobowe) – 32 godzin na grupę – 20 uczestników;

  2. Indywidualne konsultacje komputerowe – 3 godziny na uczestnika – 20 uczestników;

  3. Prelekcja/-e ze specjalistami dot. tematu inkontynencji (NTM), metod zapobiegania i leczenia, rozumiana szeroko jako profilaktyka prozdrowotna – 4 godziny – 20 uczestników;

  4. Korzystanie z zewnętrznego urządzenia do treningu mięśni dna miednicy – 20 uczestników.

§ 3

PRAWA I OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW PROJEKTU

Uczestnicy/czki projektu zobowiązani są do:

  • złożenia kompletu wymaganych dokumentów rekrutacyjnych;

  • zapoznania się z treścią niniejszego regulaminu i poświadczenia tego faktu w formie oświadczenia;

  • uczestniczenia w minimum 80% godzin na grupowych zajęciach komputerowych i z urządzeniami mobilnymi oraz 100% godzin na indywidualnych konsultacjach z trenerem kompetencji cyfrowych, potwierdzonego własnym podpisem na liście obecności;

  • wypełniania w trakcie trwania projektu ankiet ewaluacyjnych, testów wiedzy pre i post;

  • bieżącego informowania Personelu projektu o wszystkich zdarzeniach mogących zakłócić jego dalszy udział w projekcie.

§ 5

ZAKOŃCZENIE I PRZERWANIE UDZIAŁU W PROJEKCIE

  1. Uczestnik może rozwiązać Umowę i zakończyć udział w projekcie w wyniku ważnych zdarzeń losowych, dotyczących jego/jej osoby lub członka rodziny, uniemożliwiające dalsze uczestnictwo w Projekcie. Rozwiązanie Umowy, w takim przypadku, może odbyć się tylko w oparciu o stosowne dokumenty potwierdzające wystąpienie sytuacji, o której mowa wyżej.

§ 6

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

  1. Realizator zastrzega sobie prawo wniesienia zmian do Regulaminu lub wprowadzenia dodatkowych postanowień.

  2. Zmiany niniejszego regulaminu dokonywane są w formie pisemnej i podawane do wiadomości poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń w biurze projektu/stronie internetowej projektu.

  3. W kwestiach nieujętych w niniejszym Regulaminie ostateczną decyzję podejmuje Realizator.

  4. Ostateczna interpretacja niniejszego Regulaminu należy do Realizatora.

  5. Regulamin wchodzi w życie z dniem 23.11.2022r