ДЕБАТИ: Калька - це добродійка чи злодійка?

Калькування - мовне явище, яке цікавить маститих мовознавців усіх епох. Та і юні не стоять осторонь. Як і в дорослих, так і в молодого покоління немає одностайної відповіді на питання: користь чи шкоду несе це вкраплення в нашу мову.

Напередодні дня української писемності та мови старшокласники вирішують глибше зануритися в цю проблему. "Копіювати не можна виправити" - ключове запитання, яке звучить на дебатах у 9-А класі. Цікаво, де поставить кому молоде покоління. І хоча квитків на цю подію не можна було придбати в касах, та все ж таки нам вдалося побувати на інтелектуальних іграх героїв нашого часу.

Запальна дискусія тримає в напрузі присутніх у цій затишній аудиторії. Наполегливо й рішуче команди висловлюють свою точку зору, репрезентуючи часом найнесподіваніші аргументи.

Одна команда вважає, що калька є позитивним надбанням, адже за допомогою таких запозичень збагачується лексичний рівень мови. Інша ж говорить про неприпустимість використання цього явища, вказує на його загрозу для мовної системи загалом.

Інтрига висить у класній кімнаті. Здається, кожен із глядачів має своїх фаворитів і хвилюється, щоб саме він чи вона знайшли вагоміші докази? Важіль істини нахиляється то в один, то в інший бік. І ось вирішальний момент - полеміка. Вона розставляє крапки над «і»: лавровий вінок одягає команда «Заперечення».

Проте, усі отримують лише насолоду від скуштованої ложки меду мудрості. Також кожен - і дебатер, і вболівальник - переконується: не так уже й легко знайти піщинку золота в морі піску.

Дорошенко Марія,

учениця 11-А класу