Дерземанова
Наталія Павлівна

Вчитель початкових класів, спеціаліст вищої категорії, старший вчитель

Проблема, над якою працює вчитель: Формування ключових та предметних компетентностей молодших школярів в рамках Нової української школи.

Опис досвіду роботи

Усім відома істина – академічно здібні діти початкових класів люблять учитись, але часто забувають: діти люблять учитися добре та бажають бути успішними! І тому головне завдання учителя створити умови, що забезпечать дитині успіх у навчанні, відчуття радості від того, що я «знаю», «вмію».

Сьогодні до школи приходять діти, які живуть в інформаційному суспільстві, у цифровому середовищі. Дитині недостатньо дати лише знання. Ще необхідно навчитися користуватися ними. Тому маємо запропонувати майбутнім поколінням українців школу, яка буде для них сучасною.

Мій досвід базується на науково-методичному фундаменті, містить передові педагогічні ідеї, власні знахідки й напрацювання. Підвищуючи свій професіоналізм, намагаюся орієнтуватися в широкому спектрі сучасних інноваційних проектів, ідей, напрямків, використовувати найефективніші освітні технології, впроваджувати новітні педагогічні технології, які гарантують реалізацію творчих здібностей, зв’язного мовлення, розвивають логічне мислення учнів та пізнавальні інтереси школярів.

З огляду на це, навчально-виховний процес будую відповідно до потреб особистості. Досвід реалізується через вивчення та впровадження інноваційних технологій, через вдосконалення форм, методів, засобів навчання і виховання на основі творчого їх використання.

Робота з проблеми грунтується на досягненні кінцевого результату. Сьогодні необхідно, щоб учні не просто запам’ятовували навчальний матеріал, а запитували, досліджували, творили, розв’язували, інтерпретували та дебатували за його змістом, тому що учні, які мислять критично, зазвичай навчаються з інтересом.

Ключова компетентність уміння вчитись виявляється у здатності до пошуку та засвоєння нових знань, організації навчального процесу, вміння визначати навчальні цілі та способи їх досягнення, навчатися впродовж життя. Ця компетентність реалізується на уроках шляхом формування мотивації навчання і здатності:

  • організувати свою працю для досягнення результату;

  • виконувати розумові операції й практичні дії;

  • володіти уміннями й навичками самоконтролю та самооцінки.

Працюючи над проблемою, я постійно здійснюю моніторинг рівня сформованості в моїх учнів ключових та предметних компетентностей. Для цього використовую такі методи, як:

  • педагогічне спостереження;

  • соціологічне опитування (бесіда, інтерв’ю, анкетування);

  • тестування;

  • індивідуальне і групове самооцінювання.

В результаті цих дій було з’ясовано, наприклад, що у моїх учнів покращилось вміння організовувати своє робоче місце, орієнтуватися у часі та берегти його, планувати свої дії, доводити роботу до кінця.

Навчити дитину вчитися, працювати в команді. І зрештою бути щасливою - ось, що дає навчання у Новій українській школі.

Персональний блог-портфоліо