Андрійчук
Надія Олександрівна

Категорія: спеціаліст

Проблема, над якою працює вчитель: Виховання морально-етичних цінностей у дітей молодшого шкільного віку.

Опис досвіду роботи

Сучасне суспільство вимагає виховання самостійних, ініціативних, відповідальних громадян, здатних ефективно взаємодіяти у виконанні соціальних, виробничих і економічних завдань. Виконання цих завдань потребує розвитку особистісних якостей і творчих здібностей людини, умінь самостійно здобувати нові знання та розв'язувати проблеми, орієнтуватися в житті суспільства. Саме ці пріоритети лежать в основі реформування сучасної загальноосвітньої школи, головне завдання якої — підготувати компетентну особистість, здатну знаходити правильні рішення у конкретних навчальних, життєвих, а в майбутньому і професійних ситуаціях. Тому актуальним завданням сучасної школи є реалізація компетентнісного підходу в навчанні, який передбачає спрямованість освітнього процесу на формування і розвиток ключових компетенцій особистості. Результатом такого процесу має бути сформованість загальної компетентності людини, яка включає сукупність ключових компетенцій і є інтегрованою характеристикою особистості.

Відповідно до Концепції Нової української школи, вимог нового Державного стандарту загальної початкової освіти, я використовую інтерактивні форми роботи, особистісно-орієнтований та диференційований підходи, упроваджую інноваційні технології навчання у практику, які допомагають зацікавити учнів, розвиваючи їх здібності та соціальні навички.

Психологічне налаштування учнів перед навчальним процесом є досить важливим етапом освітнього процесу.

Актуальність даного компоненту на сьогодні є дуже важливою. Діти на даний час і більшості мають інформаційну перенасиченість різними технічними засобами, тобто вони знають все по трішки, але їм дуже важко систематизувати свої знання, а ще складніше застосувати теоретичні знання на практиці. Тому проводячи на початку дня ранкову зустріч вчитель націлює дітей на конкретну тему, частково перевіряє рівень їх знань з даної теми та разом з учнями вирішує як буде проходити робота протягом дня.

Позитивний настрій у класі створюється за рахунок:

    • атмосфери довіри;

    • відчуття приналежності до спільноти;

    • участі в прийнятті рішень;

    • доброти та заохочення з боку однолітків;

    • вільного від критики ставлення вчителя;

    • очікування конкретних результатів;

    • справедливості та неупередженості.

Під час уроків особливу увагу приділяю аспектам: розвивати власну особистість, пристосовуючи до вимог життя; розвиток усного та писемного мовлення учнів; створення в учнів гнучкої системи знань, заохочення їх до самостійної активної діяльності.

Умовами формування пізнавального інтересу є:

    • створення можливостей для учнів проявити розумову самостійність і ініціативність;

    • використання активних методів навчання, проблемних запитань, ситуацій і завдань;

    • ведення навчання на високому, але посильному рівні труднощів;

    • наявність різноманітного навчального матеріалу і прийомів навчальної роботи;

    • використання емоційно забарвленого, живого слова педагога.

Персональний сайт вчителя