Соціальний педагог

Григоренко Людмила Олександрівна

Спеціальність “Соціальна педагогіка” , кваліфікація “Соціальний педагог”. Спеціаліст вищої категорії.

    • Підвищувала кваліфікацію в Національному еколого – натуралістичному центрі за програмою «Тренер із національно – патріотичного виховання»;

    • Підвищувала кваліфікацію в Інституті післядипломної підготовки «Професійно орієнтований курс для соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів»;

    • Пройшла навчання за освітньою програмою «Інноваційні технології арт – коучінгу у роботі з різними категоріями населення» у Національному педагогічному університеті ім.. М.П. Драгоманова, Східно – українська асоціація арт – терапії;

    • Пройшла навчання за програмою тренінгу з національно – патріотичного виховання «З Україною у серці»;

    • Пройшла навчання за освітньою програмою «Мотиваційна провокація» від Східно – української асоціації арт – терапії;

    • Пройшла навчання за освітньою програмою «Теорія и практика арт-терапії» у Національному педагогічному університеті ім.. М.П. Драгоманова, Східно – українська асоціація арт – терапії;

    • Пройшла навчання за освітньою програмою «Системно-сімейна арт-терапія» у Національному педагогічному університеті ім.. М.П. Драгоманова, Східно – українська асоціація арт – терапії;

    • Пройшла навчання за освітньою програмою «Тренінг для тренерів з елементами коучінгу»

"Щоденник для тих, хто хоче кожен свій день наповнити життям :)"

Я вітаю всіх з вступом в Новий рік свого життя! Це цілих 365 днів, 52 тижні, 12 місяців, 8760 годин!

Нас чекають круті зміни та перетворення. Цей рік може бути наповнений новими відкриттями, можливостями, подарунками долі, важливими зустрічами та цікавими людьми. А може бути наповнений старими страхами, сумнівами, нерішучістю і, як наслідок, новими поразками, розчаруваннями, негативним досвідом.

Що обираєте Ви? Чим буде наповнений Ваш рік?

Ми можемо проаналізувати своє сьогодення, поставити цілі, які можемо реалізувати у майбутньому та протягом року отримати найкращі результати. Життя – це диво! На чому ми сфокусуємо свою увагу, туди і буде направлена наша енергія цілий рік.

Що обираєте Ви? Чим буде наповнений Ваш рік?

Місія на січень: "Навчитися мріяти!"

«Кожна мрія тобі дається разом з силами, необхідними для її здійснення. Однак, тобі, можливо, доведеться заради цього попрацювати »

Річард Бах

«Якщо це неможливо - це обов'язково потрібно зробити»

Олександр Македонський Полководець і правитель часто ставив перед собою високі цілі, домогтися яких було не так просто, але завзятість і наполегливість допомагали, давали відчуття всемогутності.

Давайте станемо всемогутніми!

Вправа тижня: "100 мрій, які я хочу реалізувати в цьому році"

  • Ви можете в цей список заносити великі, глобальні цілі і маленькі бажання.

  • В цьому списку мають проявитися всі ваші «хочухі».

  • Цілий тиждень додавайте нові бажання.

Готові? Тоді, починайте писати свій список, формувати стан довгострокової мотивації.

Паралельно можете дати відповідь на перше питання тижня і проаналізувати вашу відповідь.

«Чи вірите Ви в дива?»

Пригадайте, будь ласка, декілька ситуацій, які трапилися у вашому житті і які ви можете назвати дивом.

Вправа тижня "Колесо змін"

Продовжуємо відкривати себе для себе.

Колесо змін — це ефективний і універсальний інструмент, який підійде кожному.

Чи знаєте ви , чим відрізняється мрія або просто бажання від цілі? Мрія – це фантазування, при якому людина прогнозує деякі майбутні події, настання яких вона натхненно бажає. Ціль – це стан в майбутньому, котрий бажано або необхідно досягнути. Ціль є бажаною кінцевою точкою процесу, яку ми бажаємо та ще й в конкретний час.

Щоб ціль обов`язково реалізувалася, вона має бути для вас пріорітетною. Чому? Тому, що конкретно на неї ви будете витрачати найбільше вашої сили, енергії та ресурсів. Проаналізуйте, яка сфера потребує вашої уваги? Де вам потрібні зміни? Так сильно потрібні, що спати, пити, істи, жити не можете.

Насамперед потрібно визначитися з кількістю і найменуванням секторів. Максимального числа секторів немає, беріть все, що для вас важливо - кар'єра, гроші, здоров'я, друзі, сім'я, розвиток, відпочинок, умови життя… Після цього малюємо кола всередині кола, від більшого до меншого, за принципом дошки для дартсу. Центральну горизонтальну вісь пронумеровувати від 1 до 10 з двох сторін, починаючи з центру. Даємо кожному сектору назву. Починаємо згадувати всі свої «хочухі» та записувати у відповідні, пов`язані з бажанням сектори. Починаємо записувати від 1 до 10. Переходимо до оцінювання. Та сфера, яка набрала найбільшу кількість мрій і буде вашим пріорітетом на цей рік.

Бажаю успіху!

вправа тижня "ціль на рік"

Якщо ти можеш щось уявити – то ти можеш цього досягти!

Зіг Зіглар

Зіглар написав понад тридцять знаменитих книжок про особистісний розвиток, лідерство, продажі, віру, сім’ю та успіх, серед яких «Народжений, щоб перемогти», «Побачимося на вершині», «Розвиток якості успіху», «Виховання позитивних дітей у негативному світі» та «Секрети укладання угод». Дев’ять книжок увійшли до списків бестселерів; його книжки та аудіозаписи перекладено понад 38 мовами.

Крок 1

Подивіться, будь ласка, фільм «Легенда 17» (2013) та виберіть для себе мотивуючі цитати.

Крок 2

Ми вже обрали сферу (січень, 2 тиждень, вправа «Колесо змін») у якій прагнемо розвитку та змін. Час дати відповідь на декілька важливих питань. Вони допоможуть сформувати картину цілі, яку можливо досягти, картину досягаємої цілі.

  • Який найкращий результат для вас буде в цій сфері через рік?

  • Як ви бажаєте змінити ситуацію?

  • Яке рішення буде найкращим?

  • Як ви зрозумієте, що ціль досягнута? Які ваші критерії в оцінюванні?

  • Що ви побачите, коли ціль буде досягнута?

  • Що ви почуєте, коли ціль буде досягнута?

  • Що ви відчуєте, коли ціль буде досягнута?

Наступний крок – візуалізація цілі. Знайдіть картинки, які будуть відображати образ вашої цілі. Зробіть колаж. Подивіться на колаж та опишіть. Що ви відчуваєте? Чи готові ви до змін?

Пам`ятайте, що це ваші 365 днів, 52 тижні, 12 місяців, 8760 годин!

Бажаю успіху!


Місія на лютий: "Почати працювати над шанобливим ставленням до себе коханих."

Людина є центром і метою свого життя. Розвиток своєї особистості, реалізація всього внутрішнього потенціалу є найвищою метою, яка просто не може змінюватися або залежати від інших нібито вищих цілей.

Вправа тижня: "10 ознак, що Ви себе не любите((("

Ви змушуєте себе працювати, робити дії через небажання.

  • Ви часто сварите себе через помилки.

  • Ви критично ставитесь до себе. Вам не подобається ваша фігура, колір волосся, рівень кваліфікації, поведінка ….

  • На запитання « А що Ви любите пити, їсти, які є бажання, вподобання» Ви, як правило, відповідаєте «не знаю» або «те, що і всі».

  • У першу чергу думаєте, як задовольнити інших.

  • Ви щось робите не для того, щоб зробити собі приємно, а щоб звернути на себе увагу, отримати чиюсь любов, повагу….

  • Ви давно не мрієте, не ставите перед собою творчих завдань.

  • Всі свої бажання відкладаєте напотім. Зараз важливо задовольнити дітей, батьків, чоловіка/дружину, начальство….

  • Ви не дозволяєте собі відпочивати від роботи, від щоденних справ, від людей, від рутини….

  • Ви не отримуєте задоволення від своєї роботи, людей, з якими спілкуєтесь, від власних думок, від життя….

Будьте із собою відвертими. Довіртеся собі, проаналізуйте. Щось турбує? Не носіть в собі, запитайте, проговоріть, поділіться з іншою людиною. Це може бути як надійний друг, який вислухає і підтримає, так і професіонал.

Любов до себе починається з вивчення себе

Що нам подобається та що нам приємно?

Багато людей володіє різними професійними навичками, знаннями. Зараз дуже модно та сучасно вивчати різні методи та інструменти власної ефективності. Але, на жаль, люди досі не розуміють, що головне - знати себе, розуміти себе. Тільки в цьому випадку ми зможемо дати собі те, що потрібно для розвитку, зростання, задоволення.

На цьому тижні сфокусуймо нашу увагу на тому, що нам подобається і що нам приємно. Проаналізуймо наше сприйняття Світу й наші відчуття. Будемо вивчати запахи та звуки, які нас оточують, тактильні відчуття, які приносять нам задоволення.

Почніть вивчати запахи, які вас оточують. Цілий день слідкуйте та фіксуйте, які запахи зустрічали, які запахи викликали у вас приємні відчуття, які організовували, які дратували.

Наступного дня фіксуйте все те, що милує око. Запишіть, замалюйте, що було в цей день надзвичайним, дуже красивим. Чим хотілось милуватися, що запало у серце.

Далі вивчайте свою тактильність (тактильні відчуття). Торкайтеся всього, що вас оточує. Вивчайте, досліджуйте. Які були у вас відчуття? Що вам подобається?

Подаруйте собі день – свято смаку. Дозвольте собі нові смаколики, спробуйте нову цікаву страву, смакуйте звичайну їжу. Відчуйте кожним смаковим рецептором, не втрачайте момент зацінити нові смаки, пригадати та прожити старі. Слідкуйте за своїми враженнями.

Наше тіло весь час говорить з нами. Якби ми тільки знайшли час послухати!

Подумати! «Для людини все важливо, за винятком її власного життя і мистецтва жити. Вона існує для чого завгодно, але тільки не для самої себе.»

Весь Світ - це моя зона комфорту!

На цьому тижні ми будемо вивчати наші якості, риси характеру, все, що може посилити любов до себе.

Як зрозуміти, що Ви любите себе?

Це коли інші Вас не дратують. Чому відсутність стану роздратованості – це вияв любові та піклування про себе? Тому що любов до себе – це прийняття себе з усіма недоліками та перевагами. Це дозвіл бути. Припинення боротьби з «поганими» якостями.

Що це означає: не працювати над собою? Ні! Це означає, що Ви маєте впроваджувати ті якості, які є протилежними цим «недолікам». І «погані» самі відступлять, відійдуть.

Другий захисний механізм після роздратування – це захоплення іншими людьми. У захоплені не має любові. У захопленні є заздрість. Пишаючись життєвими успіхами інших людей, Ви начебто привласнюєте їх.

Всі наші відчуття – це наші проекції. Ми бачимо в людях те, що є в нас. Ми дуже часто перебільшуємо негативні якості тих, хто нас дратує, і позитивні тих, ким ми пишаємося.

Вправа тижня: «Досліджую себе»

Напишіть список якостей, які Вам подобаються в собі. Це можуть бути як особистісні, так і професійні якості, риси характеру, ваші корисні звички.

Напишіть список якостей, які Вам не подобаються в собі. Поряд з кожною «поганою» якістю вкажіть нову рису, яку Ви маєте бажання розвинути в собі замість небажаної.

Місія на Березень: "Щастя й задоволення на кожен день"

Доповніть список своїми поняттями про любов до себе.

Щастя - це не стан, куди можна приїхати, а манера подорожі.

Маргарет Лі Рунбек

Якщо ви спостерігаєте за дійсно щасливим чоловіком, ви побачите, як він будує човен, пише симфонію, навчає сина, вирощує подвійні жоржини в своєму саду або шукає яйця динозавра в пустелі Гобі. Він не буде шукати щастя, ніби це була кнопка комірця, яка покотилася під радіатор. Він не буде прагнути до цього як до самої мети. Він щасливий у процесі життя – двадцять чотири переповнені години дня.

В. Беран Вулф

Більшість людей, скоріше, будуть впевнені, що вони нещасні, ніж ризикнуть бути щасливими.

Роберт Ентоні

Зберіть крихти щастя, і вони зроблять вам хліб задоволення.

Є всього лише одна людина на планеті, якій закладено турбуватися про Вас. Ніхто не може впоратися з цим завданням краще ніж Ви самі. Підтримуйте себе. Напишіть великими літерами й залиште на видноті: «Моє задоволення й щастя повністю залежить від мене! Завжди так було! Завжди так буде!»

Давайте вчитися генерувати стан любові до себе у думках та тілі.

ВПРАВА ТИЖНЯ: «Любов до себе»

Доповніть список своїми поняттями (визначеннями) про любов до себе.

  • Я себе люблю, саме тому я рухаюсь в перед та реалізую свої бажання.

    • Я себе люблю, саме тому я піклуюсь про себе кожного дня.

    • Я себе люблю, саме тому я слідкую за своїм здоров`ям.

Спробуйте відслідкувати й зафіксувати: що приємно Вас дивує, що викликає посмішку, що приносить радість, покращує настрій.

Створіть список дрібничок, які дуже швидко (моментально) покращують Ваш настрій та які Ви можете дозволити собі кожного дня.

ВПРАВА ТИЖНЯ:

«Посилюємо свою енергетику»

ПРОАНАЛІЗУЙТЕ СВІЙ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ РІВЕНЬ

Використовуючи шкалу від 0 до 10 оцініть, будь ласка, наскільки Ви наповнені фізичною енергією, де 10 – Ви відчуваєте себе абсолютно здоровою, сильною, бадьорою людиною, а 1 – Ви повністю втомлені, у Вас багато хронічних захворювань й поганий імунітет.

Моя фізична енергія _______.

Які звички Вам необхідно впровадити, які дії необхідно зробити у найближчий час для зміцнення Вашої фізичної енергії?

Використовуючи шкалу від 0 до 10 оцініть, будь ласка, наскільки Ви наповнені ментальною енергією, де 10 – Ви постійно навчаєтесь та впроваджуєте нові знання та навички, щоб покращити своє життя та отримати ще більше можливостей від Всесвіту, а 1 – Ви навчаєтесь дуже рідко, не використовуєте теоретичні знання й навички, не читаєте книжки, не виявляєте цікавості до саморозвитку.

Моя ментальна енергія _______.

Які звички Вам необхідно впровадити, які дії необхідно зробити у найближчий час для зміцнення Вашої ментальної енергії?

Використовуючи шкалу від 0 до 10 оцініть, будь ласка, наскільки Ви наповнені душевною енергією, де 10 – Ви дуже добре контролюєте свої думки й почуття, налаштовані на позитивні зміни і своєму житті у будь – якій ситуації, а 1 – Ви не розумієте, що відбувається у Вас в голові, дуже часто у негативному стані приймаєте рішення, які згодом шкодять Вам, дуже часто негативні емоції провакують погане самопочуття.

Моя душевна енергія ______.

Які звички Вам необхідно впровадити, які дії необхідно зробити у найближчий час для зміцнення Вашої душевної енергії?

ВПРАВА ТИЖНЯ:

«Усуваємо пожирачів енергії»

Які звички Вам необхідно впровадити, які дії необхідно зробити у найближчий час для зміцнення Вашої душевної енергії?

ПРАЦЮЄМО З ПОЖИРАЧАМИ ЕНЕРГІЇ.

Пожирач енергії №1«Багатозадачність»

Сучасний, дуже активний світ вимагає робити багато й одразу. Це дуже виснажує енергетичний баланс людини, її нервову систему. Людина швидко втомлюється.

Що робити?

Навчитися уникати багатозадачності. Це збереже Вашу енергію й запобігатиме роздратуванню. Робіть тільки одну справу й зосереджуйтесь тільки на ній, не відволікайтеся. Фіксуйте час для кожної справи. Поставте таймер на 45 хвилин для однієї справи. Повірте, всі інші справи зачекають.

Пожирач енергії №2 «Зміни»

Усі зміни – це стрес, навіть позитивні. У змінах ми завжди втрачаємо. Це потрібно зрозуміти й прийняти. Щось купуємо – втрачаємо кошти. Переїзджаємо – втрачаємо друзів. Змінюємо роботу – втрачаємо звичний розклад. Тому втрата енергії у стані змін завжди підвищується.

Що робити?

Навчитися фокусуватися на позитивних змінах у будь – яких ситуаціях. Тримайте у фокусі те, що отримуєте, а не те, що втрачаєте. І у Вас буде достатньо сили прийняти зміни у житті.

Пожирач енергії №3 «Негативні думки»

Ви можете спровакувати катострофічні мисленеві процеси запустивши руйнівні думки.

Що робити?

Вчитися відслідковувати й зупиняти свої негативні думки. Помітили негативну думку, терміново скажіть собі «Стоп!». Думку не потрібно аналізувати, не потрібно розуміти, не потрібно сперечатися. Просто уявіть дію, яка відрізає, закрива, знищує негативну думку, як картинку.

Пожирач енергії №4 «Токсичні люди»

Це такі люди, які тебе постійно критикують, демотивують, постійно вимагають твоєї уваги, завжди незадоволені тобою й твоїми вчинками. Дуже часто після спілкування з такими людьми погіршується настрій, інколи, навіть фізичний стан. Виникає бажання «загризти», «заїсти», «запити» Вашу зустріч. Це відбувається після втрати енергії.

Що робити?

Проаналізувати Ваше оточення на наявність токсичних людей. Максимально відсторонитися від них, забезпечити собі простір комфорту, гармонії й росту.

БАЖАЮ УСПІХІВ!