Інклюзивна освіта

П Л А Н

проведення шкільного семінару для педагогічного колективу Спеціалізованої школи I – III ступенів №250 Деснянського району міста Києва

Дата проведення: 15 лютого 2021 року

Місце проведення: онлайн – платформа Спеціалізованої школи I – III ступенів №250 Деснянського району міста Києва

Тема семінару «Інклюзивне навчання: завдання, напрями, рекомендації»

Теоретична частина

« Інклюзивна освіта як безумовне право кожної дитини на доступну і якісну освіту»

Кузьменко Л.А., заступники директора з навчальної роботи

ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА.pptx

«Філософія інклюзії» Григоренко Л.О., соціальний педагог

ДІТИ ДОЩУ1».pptx

«Діти дощу»

Низкошапка М.О., психолог

Практична частина

Обмін досвідом з проблеми семінару.

Проведення шкільного практикуму для вчителів Команди супроводу дитини з ООП «Проблеми комунікації дітей в інклюзивному класі. Артпсихологічні засоби корекції психоемоційної сфери дитини: страх, провина, сором, агресія».

Робота педагога з дітьми з інтелектуальними порушеннями потребує їх емоційного прийняття, вона має професійний «бар’єр», оскільки подекуди учитель не знає, як оцінювати досягнення, яким способом перевіряти знання. Безперечно, такі діти не зможуть уповні опанувати навчальну програму масової школи, для них необхідний індивідуальний освітній маршрут, використання іншої програми навчання, що для педагога загальноосвітньої школи вкрай складно.

Робота з особливою дитиною та її батьками вимагає немало енергії. Буває, що вчитель занадто занурюється у сімейну ситуацію дитини з ООП та її проблеми. Поступово емоційно-енергетичні ресурси виснажуються, і виникає необхідність відновлювати їх або берегти.

Було проговорено форми педагогічної супервізії.

  • Група професійного зростання – обов'язкова групова форма роботи для початківців (передбачає тематичну спрямованість); призначена для поглибленого навчання та вирішення професійних проблем фахівців-початківців; проводиться в плановому порядку під керівництвом супервізора.

  • Тематичний семінар – групова форма роботи, в якій беруть участь фахівці одного профілю діяльності, наприклад корекційні педагоги; призначений для обговорення різних професійних проблем; проводиться в плановому порядку під керівництвом супервізора.

  • Групові форми супервізорської роботи, метою яких є групове обговорення професійних проблем різних фахівців команди супроводу незалежно від їх стажу, проводиться в плановому порядку під керівництвом супервізора.

На шкільному практикумі для вчителів Команди супроводу дитини з ООП заслухали доповідь соціального педагога й сформували алгоритм взаємодії, створили банк запитань до доповідача від членів Команди, які спрямовані на прояснення інформації про дитину та педагогічну ситуацію.

Далі було обговорення учасниками групи професійних дій при взаємодії з дитиною з ООП. Учасники групи ділилися своїми почуттями щодо педагогічної ситуації. Була створена доброзичлива, сприятлива, безпечна атмосфери в групі, яка сприяє усвідомленню «сліпих плям» у роботі.

Кожен учасник Команди подав власне бачення роботи з дитиною з ООП. Жодна позиція не спростовувалася і не засуджувалася членами групи. Було сплановано наступну зустріч за запитами Команди супроводу.