Методичні заходи ліцею

11 січня відбулося спільне засідання методичної ради та атестаційної комісії, на якому були підведені підсумки роботи ліцею за 1 семестр, зокрема розглянуті результати участі команди закладу  в ІІ етапі ВУО із навчальних предметів, Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика, Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім.Т.Г.Шевченка та І етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України.

У рамках атестації з творичими звітами виступили Кардаш О.А., учитель початкових класів, Яворська Т.В., шкільний психолог, Берегова І.С., учитель зарубіжної літератури, Швець Н.Л., учитель англійської мови, Вишневська О.О., учитель початкових класів, Холодкова А.В., учитель початкових класів, Гуцелюк Н.Ю., учитель початкових класів.

3 січня 2024 року відбувся круглий стіл "Особливості адаптації учнів 5-х клвсів до освітнього процесу в умовах Нової української школи".

До участі та обговорення долучилися вчителі початкової школи, які випустили 4-і класи, класні керівники 5-х класів, учителі-предметники та шкільний психолог.

Ключовим питанням було те, що в 5-му класі діти переходять до нової системи: "класний керівник - учитель-предметник".

Своїми думками з цього питання поділилися вчителі початкових класів, класні керівники та вчителі - предметники. З результатами психологічного дослідження адаптації до нових умов навчання познайомила шкільний психолог.

Аналіз наступності свідчить, що вчителі забезпечують розвиток, збагачення й поглиблення набутих знань у початковій школі з усіх предметів.

25 жовтня 2023 року відбулось обговорення педагогами проблеми "Освітні втрати та шляхи їх подолання".  Освітні втрати - це прогалини у знаннях і навичках, які виникають у здобувачів освіти під час освітнього процесу в порівнянні зі стандартами освіти та очікуваними результатами навчальних здобутків. Навчальні втрати в розрізі конкретного предмета визначаються його специфікою, а саме видами діяльності, до яких залучаються учні. Ключовими викликами в умовах війни вчителі назвали: нестабільні умови навчання, обмеженість способів організації, навчально-пізнавальної діяльності, зниження мотивації та нестабільний психоемоційний стан учнів та вчителів. Ці проблеми окреслили керівники професійних спільнот у своєх виступах: Маліновська М.А, Воробцова В.В., Журибеда О.А., Шевченко С.І. та запропонували можливі їх шляхи подолання.

27 листопада 2019 року в БСШ № 12  відбувся міський семінар - практикум для вчителів географії  на тему : «Реалізація компетентнісного підходу шляхом  використання проектних технологій у процесі вивчення географії». 

Семінар складався з двох блоків: теоретичного та практичного. Теоретичний блок містив у собі виступ учителя географії Калашнікова Г.В., яка ознайомила учасників семінару із Застосуванням інноваційних технологій для формування ключових компетентностей на уроках географії. У практичному блоці учитель географії Міханова В.П.  показала фрагмент уроку на тему: «Країни Азії. Загальний огляд», 10-В клас.  Семінар завершили підбиттям підсумків та виробленням методичних рекомендацій.


Круглий стіл «Академічна доброчесність – важлива складова освітньої реформи» 

01 листопада 2018 року в закладі пройшов круглий стіл «Академічна доброчесність – важлива складова освітньої реформи».

Олексій Панасович познайомив членів колективу зі статтею 42 Закону України «Про освіту»: 

Академічна доброчесність - це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.

Звернув увагу на обовʼязкове дотримання основних положень статті цього Закону. Присутні активно долучилися до обговорення. 

Засідання методичної ради БСШ №12

31 жовтня 2018 року відбулося засідання методичної ради, на якому були розглянуті питання відповідно до плану роботи. Вітюк Олексій Панасович підкреслив, що в цьому навчальному році методичною проблемою школи є «Удосконалення моделі інформаційного освітнього середовища як основи інноваційного розвитку закладу в умовах Нової української школи». 

Прохоровська Валентина Валентинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи, проаналізувала методичні напрацювання педагогів за минулий рік та познайомила із завданнями на 2018/2019 навчальний рік.

Керівники предметних методичних комісій окреслили напрями діяльності щодо реалізації проблеми закладу через роботу комісій.

Із творчими звітами виступили Демʼяненко Світлана Іванівна, учитель української мови та літератури, та Юрченко Ірина Анатоліївна, учитель математики й фізики, які в цьому році атестуються на присвоєння педагогічного звання «учитель-методист». 

«Розв’язування олімпіадних завдань з інформаційних технологій» 

30 жовтня 2018 року на базі  Білоцерківської спеціалізованої школи  І-ІІІ ст. №12 з поглибленим вивченням інформаційних технологій відбулося перше навчальне  заняття обласного  майстер  - класу для вчителів інформатики  з теми «Розв’язування олімпіадних завдань з інформаційних технологій»  (керівник  Журибеда Оксана  Анатоліївна). 

Метою заходу є  підвищення знань вчителів інформатики з методики розв’язання олімпіадних завдань з інформаційних технологій та підготовки обдарованих учнів до олімпіад (продовження).

Майстер-клас "Інтерактивна дошка як засіб підвищення мотивації учнів початкових класів до навчання"                                        

28 березня 2018 року в Білоцерківській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів   № 12 з поглибленим вивченням інформаційно-комунікаційних технологій відбувся майстер-клас для вчителів початкових класів   «Інтерактивна дошка як засіб підвищення мотивації учнів початкових класів  до навчання».                                                  

 Якщо ми будемо вчити сьогодні так, як навчали вчора, ми вкрадемо у наших дітей завтра.

У рекомендаціях концепції Нової української школи однією з основних ключових компетентностей є інформаційно-цифрова компетентність, яка передбачає впевнене, а водночас критичне застосування інформаційно-комунікаційних технологій. 

Сучасні діти живуть в оточенні яскравого світу комп’ютерних ігор та анімації. Вони дуже швидко опановують мобільні пристрої і комп’ютер. Щоб постійно володіти увагою таких дітей і зробити навчання цікавим для них, учитель повинен мати у своєму розпорядженні яскраві інтерактивні матеріали та залучити сучасні цифрові технології. Одним із технологічних засобів, що довів свою ефективність, є інтерактивна дошка. 

Про можливості використання цього електронного засобу детально розповіла вчитель початкових класів Маліновська Мирослава Анатоліївна. Вона поділилася з колегами досвідом своєї роботи з проблеми «Інтерактивна дошка як засіб підвищення мотивації учнів початкових класів  до навчання». 

В атмосфері відкритості, доброзичливості вона представила власну систему роботи, ознайомила з програмним забезпеченням Smart Notebook, а також виконанням онлайн-завдань через додаток SmartLab.  Педагоги мали можливість побути в ролі учнів та виконати завдання на власних мобільних пристроях, скориставшись додатком для зчитування QR-кодів.

Мирослава Анатоліївна поділилася із педагогами інформацією про можливість застосування хмарних сервісів для створення інтерактивного плакату-конспекту уроку Padlet, інтерактивних вправ, ігор, тренажерів LearningApps.org.  

Майстер-клас був цікавим, насиченим  та змістовним для всіх його учасників.

Практичне заняття для слухачів курсів

15 лютого на базі закладу пройшло практичне заняття для слухачів курсів підвищення фахової кваліфікації КВНЗ КОР “Академія неперервної освіти” зі спеціальності “англійська мова”.

Досвідом роботи щодо використання інноваційних технологій при вивченні предмета поділилися вчителі : Смаровоз О.А., Литвин А.В., Юрченко Т.Б., Романченко Л.В.

Тиждень педмайстерності вчителів гуманітарного циклу 

У рамках міського тижня педмайстерності вчителів гуманітарного циклу досвідом роботи з колегами поділилася Чубко Валентина Анатоліївна, учитель української мови та літератури, провівши урок у 7-В класі  «Узагальнення й систематизація вивченого з теми «Дієслово».

20 листопада 2017 року в БСШ № 12  відбувся міський семінар - практикум для вчителів інформатики  на тему : «Використання критичного мислення при формуванні інформаційних компетентностей». 

Семінар складався з двох блоків: теоретичного та практичного. Теоретичний блок містив у собі виступ учителя інформатики Чижевської С.М. ., яка ознайомила учасників семінару з основними положення методики розвитку критичного мислення школярів за С.О. Терно,  розглянула стадії навчання за методикою розвитку критичного мислення та представила приклади використання методів на уроках інформатики. У практичному блоці учитель Бєлякова І.І. показала фрагмент уроку на тему: «Вкладені розгалуження», який проводився у формі квесту «Як восьмикласники  прибульцям допомагали» на основі українського мультфільму «Як козаки прибульцям допомагали».  На уроці були використані різні методи критичного мислення, а рефлексію  учитель  провів у вигляді складання сінквейну.  Семінар завершили підбиттям та наданням методичних рекомендацій.

2 листопада 2017 року відбулась педагогічна конференція "Партнерство - ефективна модель педагогічної взаємодії та співпраці між учителями, учнями та батьками", яка була проведена у формі "круглого столу".

Директор школи Вітюк О.П. нагадав про структуру моделі співпраці педагогів та батьків закладу, яка виправдала себе протягом багатьох років. Акцентував увагу на необхідності подальшого її удосконалення після прийняття нового Закону України "Про освіту" та в рамках реформи "Нова українська школа".

Прохоровська В.В., заступник директора з НВР, узагальнила методичні напрацювання з даної проблеми, зокрема створений методичний посібник "Ефективність взаємодії школи та сім'ї в розвитку особистості молодшого школяра", автором якого є учитель початкових класів Решетова І.В.

У закладі діє цільовй проект "Партнерство школи та сім'ї". Саме на етапах його реалізації і зупинилася заступник директора з НВР Рибак Н.І.

Досвідом роботи поділилися Бондаренко І.І, Смаровоз О.А., Пономаренко С.І. Учитель Григор'єва Н.Ю. пройшла навчання в рамках проекту "Вчимося жити разом".

Були вироблені рекомендації.

Педагогічні читання на тему: «Сутність та напрями соціально-педагогічного забезпечення прав дітей в умовах європейської інтеграції» ( до 25-річчя схвалення ООН Конвенції про права дитини)       

Засідання педагогічної ради "Особливості роботи творчих професійних об’єднань педагогів школи в рамках реалізації методичної проблеми закладу"

Методична конференція «Створення умов для розвитку якісної освіти та функціонування інформаційно-освітньго середовища в навчальному закладі»

                                                                                                                     

17 лютого 2014 року

Рішення методичної конференції

«Створення умов для розвитку якісної освіти та функціонування інформаційно-освітньго середовища в навчальному закладі»

До 30.04.2014, Вітюк О.П.

Постійно, Фомін М.Г.,Саражинська Н.А.

До 30.04.2014,  Прохоровська В.В.

Постійно, вчителі-предметники

Постійно, керівники ШМК 

Постійно, Литвин Н.В.

Педагогічна конференція «Реалізація Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти як запорука становлення успішного     громадянина України»

                                              

Рекомендації педагогічної конференції       

1. Продовжувати створювати умови щодо реалізації нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти

       2. Спрямовувати діяльність закладу  на постійне оновлення змісту, форм і методів організації навчально-виховного процесу в умовах спеціалізованої школи

       3. Здійснювати інноваційні підходи до формування та розвитку професійних компетентностей  педагогічних працівників

       4. Продовжувати формування інформаційно-комунікаційних компетентностей учнів під час вивчення всіх предметів навчального плану

       5 .Завершити оснащення всіх навчальних кабінетів інформаційними засобами

                                         

Науково-практична конференція «Створення умов для розвитку педагогічної ініціативи, підвищення загальнодидактичного, науково-методичного та професійного рівня педагогів, їх інноваційної культури, формування «вчителя-дослідника»

1. Передовий педагогічний досвід як джерело інноваційної діяльності.

2. Інформаційні технології підтримки педагогічних інновацій в освітньому закладі. Інновація як основний механізм формування нових технологій.

3. Інноваційна діяльність учителя в процесі планування структури сучасного уроку та його інноваційна грамотність як умова розвитку професіоналізму.

4. Компетентнісний підхід як базова ідея продуктивної освіти. Компетентнісний потенціал педагогічних технологій.

5. Розвиток обдарованості в процесі науково-дослідницької діяльності.

 

Рекомендації

1. Постійно працювати над реалізацією дослідно-експериментальної роботи як  одного із способів реалізації творчого потенціалу педагога.

2. Розширювати дослідницьку діяльність учителя та учня в умовах спеціалізованого навчального закладу.

3. У практику роботи закладу постійно впроваджувати передовий педагогічний досвід як джерело інноваційної діяльності.

4. Розвивати обдарованість, креативність, творчість, здійснювати індивідуальний підхід у процесі науково-дослідницької діяльності в рамках МАН України.  

5. Постійно впроваджувати в навчально-виховний процес школи інноваційні технології, проекти, використовувати компетентнісний потенціал сучасних педагогічних технологій.

Педагогічні читання «Вплив історії хрещення Київської Русі на розвиток освіти в державі: філософські та культурологічні аспекти » ( до 1025-річчя хрещення Київської Русі)

1. Прийняття християнства на Русі – найголовніше досягнення Володимира Великого 

2.Формування нових тенденцій у культурологічному житті Київської Русі після  запровадження християнства

3. Освіта й шкільництво в Київській Русі періоду її розквіту

4. Вплив християнізації Русі на морально-етичне життя держави

5. Історія Київської Русі, її філософські та культурологічні аспекти