Білоцерківська спеціалізована школа І - ІІІ ст. №12

з поглибленим вивченням інформаційних технологій

Білоцерківської міської ради Київської області

09108, м. Біла Церква, б-р Княгині Ольги, 11

т/ф 0(4563)86545 E-mail bcschool12_@ukr.net


Новини

Вітаємо!


От і наближається до завершення ще один навчальний рік. Він був нелегким. Адже більшу частину учні перебували на дистанційному навчанні. Незважаючи на це, школярі знаходили вільний час і проявляли неабияку наполегливість та зацікавленість до навчання, а саме - до вивчення англійської мови. Так, лише у ІІ семестрі наші учні взяли активну участь у трьох конкурсах із предмета, які проводилися дистанційно.

Школярі стали активними учасниками VIII та IX Всеукраїнської інтернет-олімпіади “На Урок” із англійської мови та Всеукраїнського конкурсу з англійської мови “ Гринвіч”.

42 учня стали переможцями VIII Всеукраїнської інтернет-олімпіади та отримали Дипломи І ступеня

(Всеукраїнського рівня) – 23 учні, Дипломи ІІ ступеня - 12 учнів та Дипломи ІІІ ступеня –7 учнів (учителі Романченко Л.В. – 20 призерів, Смаровоз О.А. – 19 призерів , Ткачук А.В. – три призери).

16 учнів показали найвищий результат на конкурсі “Гринвіч” та, окрім Сертифікатів, отримали ще й подарунки. Це 4 учні вчителя Марченко Н.А., 1 учень учителя Дігтяренко І.В., 2 учні вчителя Романченко Л.В. та 9 учнів учителя Смаровоз О.А.

Очікуємо на Дипломи переможців IX Всеукраїнської інтернет-олімпіади, результати якої буде оприлюднено 27 травня.

Бажаємо успіхів нашим старанним учням та гарного відпочинку під час літніх канікул.

28.08.2021

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Останній дзвоник - 2021року

У травні, коли розквітають яскраві квіти і дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас свято Останнього дзвоника. Воно радісне й водночас сумне. Радісне, бо закінчився навчальний рік, а сумно, бо сьогодні дзвоник востаннє пролунає для наших найстарших учнів – одинадцятикласників. Він як рубіж між безтурботним дитинством та майбутнім дорослим життям.

Прямуйте учні, в добру путь,

У світ, де вчаться і ростуть.

Розумні та щасливі будьте,

Та рідну школу не забувайте.

21.05.2021

1.mp4

Hаціональний урок з безпеки дорожнього руху "Безпечна дорога додому"

21 травня 2021 року у нашій школі був проведений національний урок з безпеки дорожнього руху "Безпечна дорога додому". Класні керівники звернули увагу здобувачів освіти на питання безпеки дорожнього руху та попередження травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод. Учні 6 - В, 7 - В, 7 - Г класів уважно переглянули урок. Діти згадали та засвоїли, що треба робити, для того щоб, зберегти життя та уникнути неприємних ситуацій на дорозі. Цей захід сприяв вихованню дорожньої культури серед учнів.

21.05.2021

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Безпечна дорога додому

21 травня для здобувачів освіти 1-4 класів були проведені уроки з безпечної поведінки на дорозі: урок "Безпечна дорога додому", урок-змагання "Знавці дорожнього руху", гра-подорож "Твій друг - дорожній рух", урок "Безпека на дорозі".

21.05.2021

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Одягни вишиванку!

Вишиванка з давніх-давен є основним елементом українського національного одягу. Вишиті візерунками сорочки - відображення цінностей, традицій, культури та історії нашого народу.

Всесвітній день вишиванки - свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Учні нашої школи долучилися до Всеукраїнської акції «Одягни вишиванку!»

20.05.2021

Видео.mov

Вітаємо!

Вітаємо Друзенка Євгенія, учня 9-Г класу, з призовим ІІІ місцем в Конкурсі Інженерних ідей радіотехнічного факультету КПІ ім.Ігоря Сікорського.

Бажаємо Євгенію творчих злетів, хвацько і красиво перемагати у будь-якому життєвому бою, також старанно і гідно йти до вершин своїх успіхів, до своїх мрій.19.05.2021

Профілактика дитячого травматизму в школі

З метою запобігання випадкам дитячого травматизму у літній період 2021 року медичним працівником школи Мартиненко Л.М. були проведені бесіди щодо "Запобігання всім видам дитячого травматизму серед здобувачів освіти закладу освіти та наданню першої домедичної допомоги".

19.05.2021


Carousel imageCarousel imageCarousel image

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл (Джура)»

7 травня учні 10 класів у складі рою «Нащадки Сагайдачного» взяли участь у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл (Джура)»


15.05.2021

Carousel imageCarousel image

Звіт рою "Нащадки Сагайдачного"05.05.2021

Звіт рою БСШ№12.pptx

Конкурс поробок "Великодня прикраса"05.05.2021

Конкурс Великодня прикраса.pptx

ОГОЛОШЕННЯ

про проведення конкурсного відбору на посаду керівника закладу загальної середньої освіти комунальної власності Білоцерківської міської територіальної громади


30.04.2021

Оголошення про конкурс БСШ 12.doc

35 річниця аварії на Чорнобильській АЕС

Впала з неба додолу потривожена ангелом зірка,Покотилась до обрію, збурила зоряну синь;На душі стало сумно, на устах стало солоно-гірко,Бо чорнобиль-трава - не полин.
Обезлюдніли села, де століттями ростили жито, виховували дітей. Тепер у селах моторошна тиша. Лише гадюччя і вужі повзають на його околицях.Довкруг усе заростає бур’яном.
Ні звуку, ні скрипу, лиш вітерГуляє в порожніх оселях...Ще треба й таке пережити —Безлюдні покинуті села.

26.04.2021

Фінансова грамотність з Біллом Олсеном

Команда з учнів 9 ,10 та 11 класів прийняли участь у дистанційному тренінгу з фінансової грамотності. Тренінг було організовано регіональним представництвом громадської організації Діловий клуб «Партнер». Керував тренінгом волонтер Корпусу Миру у минулому Білл Олсен, який проводив заняття та ще й розповідав учням про його рідну Аризону. Тренінг тривав чотири дні. Діти з великим захопленням долучились до співпраці , опанували основи фінансової грамотності та активно приймали участь в обговоренні світових проблем з різних тем. Для учнів це була не лише нагода отримати знання з фінансової грамотності, а й скористатись унікальною можливістю практикувати розмовну мову безпосередньо з носієм.

В кінці роботи кожен учень створив та захищав свій проект, у якому ними було викладено їхні найближчі цілі і шляхи вирішення питань на шляху досягнення своєї мети.

Координували тренінг вчителі англійської мови Юрченко Т.Б. та Ткачук А.В.

Ми щиро вдячні організаторам та Біллу Олсену за співпрацю і чекаємо на нові зустрічі!

22.04.2021

22 квітня - День Землі

Давайте будемо любити та оберігати нашу Землю, бо вона у нас одна!

Дистанційна вікторина до Всесвітнього Дня Землі


22.04.2021

Чорнобиль жива рана на землі

Драма XX століття відображена у багатьох сповнених відчаю творах українських і зарубіжних письменників, і це означає, що сьогодні приховувати правду про Чорнобильську трагедію та її наслідки недоречно і нечесно. Прийдешні покоління, які житимуть у постчорнобильську епоху, мусять знати про найжахливішу катастрофу людства і винести з неї уроки відповідальності за своє майбутнє і майбутнє своїх дітей.20.04.2021

Фотоквест «День дитячої книги»


05.04.2021

Ліні Костенко - 91!
19.03.2021

Cемінар для вчителів фізичної культури

15 березня 2021 року на базі БСШ №12 відбувся семінар для вчителів фізичної культури в онлайн режимі "Формування правильної постави та профілактика плоскостопості на уроках фізичної культури". Учитель Євпак Наталія Миколаївна поділилася з колегами досвідом роботи з цього питання, зокрема звернула увагу, що порушення постави, на які першими, звичайно, звертають увагу батьки або учителі, не повинні розцінюватися як непотребуюча корекції деформація хребта або стопи. Під час виступу були розглянуті фактори, що впливають на формування постави, спеціальні вправи для постави, які включені в навчальну програму з фізичної культури.

Наталія Миколаївна звернула увагу на специфіку проведення занять під час дистанційної форми навчання. Відповідно були надані рекомендації щодо профілактики та корекції постави та плоскостопості.

Педагог акцентувала на актуальності цієї теми, адже здоров’я дітей багато в чому залежить від ставлення до фізичної культури в сім’ї і в дитячих установах.

Необхідно домагатися, щоб діти відчували потребу у фізичних вправах так само, як у щоденному споживанні їжі.

Значення правильної постави та здорової стопи для людини величезне, адже саме від них залежить те, як ми себе почуваємо і у фізичному, і у психологічному плані.

Правильна постава та здорові стопи – ознака здоров’я, краси та успіху!

15.03.2021

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Вікторина для школярів. Цікаві факти про Шевченка

15.03.2021

14 березня - День українського добровольця

День українського добровольця - свято на честь українських добровольців, що відзначається в Україні 14 березня. В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону.

15.03.2021

Замовлення підручників

Замовлення підручників для 8 класу та математики для 4 класу закладу освіти (протокол 9 засідання педагогічно ради від 10.03.2021 року).

11.03.2021

протокол №9.pdf

Привітання вчителів від учнів школи з 8 березня

Пам'ятка безпеки для учнів та їх батьків безпека на льоду.


126 Правила поведінки дітей на льоду.doc

Обласний онлайн-флешмоб роїв Київщини #ЛесяУкраїнка150_Київщина

Перегляд фільму "Ангели Майдану"

Урок-реквієм "Поезія, народжена Майданом і ООС"

Захист Батьківщини – це святий обов’язок кожного українця. Зі зброєю в руках в різні часи українці боронили рідну землю. Проте була і є інша зброя, яка допомагає у боротьбі проти ворога. Таким мечем мечем сучасності стало слово і поезія.

19 лютого в нашій школі був проведений урок-реквієм «Поезія народжена Майданом і ООС» присвячений поезії, яка народжена подіями на Майдані.

На заході були присутні гості Яковенко Олександр Миколайович, викладач Білоцерківського національного аграрного університету, волонтер; Шульга Сергій Миколайович, офіцер, доброволець другої афганської штурмової групи; Юшманов Олексій, учасник подій на Майдані, доброволець 59 механізованої бригади, випускник нашої школи; Кравченко Андрій, боєць українського добровольчого сектору.

20.02.2021

Презентация1 (1).pptx
До уваги батьків.pdf

Тиждень англійської мови

З 08 по 14 лютого у БСШ №12 пройшов тиждень , присвячений вивченню англійської мови. Учні 3-8-их класів разом з учителями Смаровоз О.А. та Дігтяренко І.В. заздалегідь підготували матеріали до святкування. Школярі створили проектні роботи і після захисту продемонстрували їх на виставці під назвою « The Wall of Happiness ». Учні закладу з цікавістю відвідували виставку та жваво обговорювали представлені там роботи.

16.02.2021

InShot_20210215_232810514.mp4

Профорієнтаційна вікторина

15 лютого учні 8-А класу (класний керівник Смаровоз О.А.) взяли участь у профорієнтаційній вікторині, метою якої було розширення знань про професії та спеціальності. Підготувала захід Гаврилюк О.І., завідувач відділу довузівської підготовки, керівник гуртка «Моя майбутня професія» ЦПО «Соняшник». Школярі із захопленням розгадували завдання вікторини та аналізували і обговорювали варіанти відповідей.

Учні класу є активними відвідувачами гуртка з початку 2021 року. Вони постійно переглядають та обговорюють презентації, виконують різноманітні завдання профорієнтаційного характеру та проходять різні види тестувань, що допоможе їм у виборі майбутньої професії.

16.02.2021

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Інженерний тиждень

З 27.01 по 12.02 учителі кафедри математично-природничного циклу разом з учнями брали участь в другому Інженерному тижні. Інженерний тиждень — проєкт для учнів молодших, середніх та старших класів, покликаний зацікавити учнів наукою і дати їм поштовх до розвитку власного інженерного потенціалу. Темою Інженерного тижня було обрано Problem solving.

Завдання були підібрані таким чином, щоб учні буде мали змогу прокачати навички знаходити рішення і досягати мети за будь-яких умов.

Найбільше учням сподобалися завдання: «Аквалангісти», «Побач ДНК», «Круть-верть», «Санітайзер», «Махоліт», «Бактерії, що зникають», «Фонтан Герона».

15.02.2021

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Кримінальна відповідальність неповнолітніх

08 лютого для учнів 8-А класу було проведено навчання з теми «Кримінальна відповідальність неповнолітніх». Змістовну бесіду з учнями провела класний керівник Смаровоз Оксана Анатоліївна у співпраці з Матросічем Анатолієм Вікторовичем, який є адвокатом і водночас головним спеціалістом відділу правопросвітництва Білоцерківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Учнів ознайомили з кримінальною відповідальністю, яка наступає з 14 років, та загальною відповідальністю, яку несуть із 16 років. Також школярам пояснили алгоритм дій у разі виникнення нестандартних життєвих ситуацій, як скористатися системою безоплатної правової допомоги в разі затримання неповнолітнього працівниками поліції та навчили, як захистити свої права. Адже незнання закону не звільняє від відповідальності.

Восьмикласники активно включилися в бесіду та отримали відповіді на численні запитання, які цікавили їх.

09.02.2021

Safer Internet Day Challenge 2021

З нагоди Міжнародного дня безпечного інтернету школярі 8-11 класів БСШ №12 приєдналися до Програми академії Cisco.

8 - 12 лютого 2021 учні виконають:

  • тестування безпечності своєї поведінки в цифровому світі;

  • перевірять знання основних термінів із Кібербезпеки – покажуть власний час у навчальній грі;

  • доведуть свій рівень компетенцій за курсом Академії Cisco “Вступ до Кібербезпеки”.

08.02.2021

Фото-спогади про випускників 2020
06.02.2021

Замовлення підручників для 4-го класу закладів загальної середньої освіти комунальноі власності Білоцерківської міської ради

Протокол №7 засідання педагогічної ради віл 29.01.2021


01.02.2021

протокол №7.pdf

VІІ Всеукраїнська інтернет- олімпіада «На Урок» з англійської мови

У листопаді 75 учнів 5- 11-х класів нашої школи виявили бажання перевірити свої знання з англійської мови та взяли участь у VІІ Всеукраїнській інтернет- олімпіаді «На Урок» з англійської мови (учителі: Смаровоз О.А. – 47 учасників, Юрченко Т.Б – 15 учасників, Ткачук А.В. – 13 учасників). Усі школярі отримали Свідоцтва учасників, a 37 учнів здобули перемогу та отримали Дипломи :

· І ступеня Всеукраїнського рівня – 17 учасників (учителі : Смаровоз О.А. – 12 учнів, Юрченко Т.Б – 1 учень, Ткачук А.В. – 4 учнів);

· ІI ступеня Всеукраїнського рівня – 13 учасників (учителі: Смаровоз О.А. – 5 учнів, Юрченко Т.Б – 6 учнів, Ткачук А.В. – 2 учнів);

· ІIІ ступеня Всеукраїнського рівня – 6 учасників (учителі: Смаровоз О.А. – 1 учень, Юрченко Т.Б – 3 учнів, Ткачук А.В. – 2 учнів).

Учителі отримали Подяку за активну участь в організації олімпіади, а також Свідоцтва про підготовку учнів до олімпіади та Cвідоцтва про підготовку переможців.

Нагородження переможців відбулося наприкінці січня завдяки відновленню освітнього процесу у школах міста.

01.02.2021

Урок-реквієм «Коли стають до зброї діти, народ цей не перемогти».

29 січня в день пам’яті Героїв Крут для здобувачів освіти 9 класів був проведений урок-реквієм «Коли стають до зброї діти, народ цей не перемогти». Битва під Крутами - символ нескореного духу нашої нації . Нехай пам’ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину.

31.01.2021

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Про відновлення освітнього процесу

На виконання наказу Управління освіти та науки Білоцерківської міської ради від 21.01.2021 року № 10 "Про відновлення освітнього процесу з 25 січня 2021 року на базі закладів освіти комунальної власності Білоцерківської міської територіальної громади" з 25 січня 2021 року відновлюється навчання в БСШ №12 за очною та змішаною формою здобуття освіти з дотриманням протиепідемічних заходів.

22.01.2021

100 подій на шляху до Соборності України


22.01.2021

videoplayback.mp4

Дистанційний захід "Україна-соборна держава"


22.01.2021

Дистанційний захід 22.01.2021 Соборність України. НУШ. Класна година онлайн. Презентація безкоштовно.mp4

Пам'ятка для учнів та батьків на зимові канікули
03.01.2021

Вітаємо з Новим роком!

Нехай в Новому році дні проходять так само яскраво і весело, як новорічні.

Неприємності хай тануть самі собою, як сніг на долоньках! Нехай все загадане під урочистий бій курантів виповниться, а Дід Мороз здійснює бажання всі 365 днів!

З Новим Роком!


Учні лідери учнівського самоврядування школи підготували новорічне відео-вітання .


03.01.2021

Зустріч учнів початкових класів з інспектором сектору ювінальної привенції БЦВПГУМП в Київській області

30 грудня в нашій школі була проведена зустріч учнів початкових класів з інспектором сектору ювінальної привенції БЦВПГУМП в Київській області . Старшим лейтенантом поліції Карпюком Олександром Олександровичем проведена бесіда з правил безпечної поведінки під час зимових канікул та правил поводження дітей з піротехнікою.

03.01.2021

Вітання Діда Мороза з Новим роком !

Традицією в нашій школі стало вітати учнів початкової школи з новорічними святами. Учні готовулися до зістрічі з Дідом Морозом.Вивчили вірші, співали пісні, намалювали малюнки, а він їм подарував подарунки.

03.01.2021

Шановні батьки!

Пропонуємо до вашої уваги наказ про організацію харчування дітей у ЗДО і ЗЗСО Білоцерківської МТГ


31.12.2020

242-2020 Харчування БМТГ з 01 січня 2021 року.doc

Акція по виготовленню ЕКО- годівничок

Учні 3-х класів взяли участь у акції по виготовленню ЕКО-годівничок.
29.12.2020

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Правила безпеки

28 грудня для здобувачів освіти 1-2 класів було проведено інформаційне заняття з правил безпеки під час зимових канікул. Курсант І курсу Житомирського військового інституту 190 НЦ в/ч А 3508 Ластовецький Дмитро Олександрович провів цікавий та змістовний захід. Учні уважно слухали , ставили запитання, на які отримували професійні відповіді курсанта.


28.12.2020

Carousel imageCarousel imageCarousel image

Вітаємо переможців І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових дослідницьких робіт учнів-членів МАН України

секція Українська література

  • І місце Федоренко Тамара 10-В клас (уч. Дем'яненко С.І.)

секція Мультимедійні системи, навчальні та ігрові програми

  • І місце Ткаченко Артем 11-Б клас (уч. Зеленська Н.І.)

Призерами стали

секція Екологія

  • ІІ місце Яцун Катерина 11-Б клас (уч. Григор'єва Н.Ю.)

секція Прикладна математика

  • ІІ місце Клінкіна Марія 11-В клас (уч. Слуп'ян Л.М.)

Вітаємо переможців!

ІІІ етап І місце ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської творчості імені Т. Г. Шевченка

  • Опря Анастасія 11-А клас (уч. Чубко В. А.)

22.12.2020

До нас завітав Cвятий Миколай!

Найулюбленіше свято, якого чекає вся дітвора – день Святого Миколая. Це свято завжди було днем радості і чудес, адже за традицією св.Миколай приносить чемним дітям подарунки, а неслухняним – різочки!

22.12.2020

св.Миколай 2020.pptx

Конкурс поробок "Новорічний подарунок"

Учні 1-4 кл. взяли участь у шкільному конкурсі поробок "Новорічний подарунок". Виготовили креативні та красиві новорічні композиції.

20.12.2020

Презентация1.pptx

Волонтерська акція "Хай ангел в день Святого Миколая вас від біди і зла оберігає!"

Вже шостий рік поспіль батьки та учні нашої школи беруть участь у волонтерській акції "Хай ангел в день Святого Миколая вас від біди і зла оберігає!". Діти виготовили вітальні листівки та обереги, намалювали малюнки, написали листи , а батьки зібрали продовольчі посилки ( солодощі, печиво, консерви, теплі носки,чай та кава). 18 грудня всі посилки були передані для бійців 72-ї окремої механізованої бригади ім. Чорних Запорожців. Щиро дякуємо батькам та учням за участь у акції!


20.12.2020

Волонтерська акція.pptx

Конкурс малюнків "Різдвяна зірка"20.12.2020

Шановні учасники освітнього процесу

Наказом управління освіти і науки Білоцерківської міської ради від 11.12.2020 року №227 «Про оновлену структуру 2020/2021 навчального року» затверджена така структура 2020/2021 навчального року в термінах:


І семестр – з 01 вересня по 30 грудня 2020 року;

ІІ семестр - з 11 січня по 31 травня 2021 року.

канікули:

осінні – з 15 жовтня по 01 листопада 2020 року;

зимові – з 31 грудня 2020 року по 10 січня 2021 року;

весняні – з 22 березня по 28 березня 2021 року.


Cвято «Останній дзвоник» буде проведено 31 травня 2021 року.

14.12.2020

Вітаємо переможців!

ІІ етапу ВУО з української мови та літератури

І місце - Гнітецьку Діану, ученицю 8-Г класу (уч. Воробцова В.В.)

ІІ місце - Опрю Анастасію, ученицю 11-А класу (уч. Чубко В.А.)

ІІІ місце - Хандон Зоряну, ученицю 7-Б класу (уч. Яковенко О.П.)

ІІІ місце - Мякіна Анастасія. ученицю 9-Б класу (уч. Дуб Г.М.)

ІІІ місце - Романюк Анну, ученицю 10-А класу (уч. Дем'яненко С.І.)

ІІ етапу ВУО з екології

ІІІ місце - Косолап Анастасію, ученицю 11-Б класу (уч. Григор'єва Н.Ю.)

ХІ Міжнародного мовно-ліретурного конкурсу

учнівської і студентської творчості імені Т.Г. Шевченка

І місце - Опрю Анастасію, ученицю 11-А класу (уч.Чубко В.А.)

ІІ місце - Зулінську Юлію, ученицю 6-Б класу (уч. Дем'яненко С.І.)

XХІ Міжнародного конкурсу з української мови умені Петра Яцика

ІІ місце - Камкову Раїсу, ученицю 4-А класу (уч. Коряк Г.В.)

І місце - Бочкову Анастасію, ученицю 5-А класу (уч. Воробцова В.В.)

ІІІ місце - Романюк Анну, ученицю 10-А класу (уч. Дем'яненко С.І.)

03.12.2020

Вітаємо!

Вітаємо лауреата Всеураїнського конкурсу "Учитель року - 2021" в номінації "Трудове навчання" Петренко Ірину Вікторівну, яка продемонструвала високу професійну майстерність, володіння сучасними інноваційними технологіями навчання та особисті методичні знахідки.


27.11.2020

На час карантину, і не тільки, Ви маєте можливість анонімно написати листа на електронну скриньку Психологічної та Соціальної служб.

Конкурс з української мови

11 листопада відбувся I етап XXI Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. У конкурсі взяли участь 18 учнів третіх та четвертих класів. Переможцями стали Загородня Неллі (3-В) та Камкова Раїса (4-А).

11.11.2020

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

День української писемності та мови

Українська мова входить до третього десятка найпоширеніших мов світу. Окрім того, вона є результатом інтеграції трьох діалектів праслов'янської мови - полянського, деревлянського та сіверянського.

Цікаво, що українська мова належить до слов'янської групи індоєвропейської мовної сім'ї. Число мовців - понад 45 мільйонів, більшість яких живе в Україні.

В День української писемності та мови учні нашої школи влаштували флешмоб "Українська мова - душа народу!".

09.10.2020

778 днів без своїх

Сьогодні, 6 листопада, 77 річниця з дня визволення столиці нашої держави від німецьких загарбників. Перегляньте, будь ласка, відео. Доторкніться до героїчної історії Києва.

06.11.2020