Вчитель-логопед

Ділюсь корисними ресурсами, що допоможуть батькам відволікти діток під час перебування в укритті ⬇️

žВидавництво Ранок БЕЗКОШТОВНО надає дитячі книги в електронному форматі! Просто заходьте на сайт БараБука https://bit.ly/35pwNKw та завантажуйте, щоб мати змогу читати з дітками навіть без доступу до Інтернету!

ž🔹 У Telegram-каналі Павлуша і Ява можна завантажити аудіоказки, які також будуть доступні без Інтернету: https://t.me/pavlushaiyava

ž🔹 Ще один Telegram-канал з аудіоказаками українською: https://t.me/kazky_ukr Усі аудіоказки можна завантажити і слухати без зв’язку.

ž🔹 Yakaboo відкрили безкоштовний доступ до аудіо- та електронних книжок в мобільному додатку: https://bit.ly/3CcZG92

ž🔹 MEGOGO відкрили безкоштовний доступ до мультиків, фільмів та аудіоказок https://bit.ly/35KLwjg

žhttps://childdevelop.com.ua/ Розвиток дитини - сайт для розумних батьків



Профілактика порушень письма і читання у дітей дошкільного віку.

профилактика письма та читання.docx - Google Диск

Розвиваємо мову граючи!

Розвиваєио мову граючі.docx - Google Диск

Затримка мовного розвитку: з чим пов;язана причина затримки мовлення.

Затримка мовного розвитку.docx - Google Диск

Коли дитині потрібен логопед?

Коли дитині потрібен логопед.docx - Google Диск

Особливості мовлення і логопедичної роботи з дітьми з синдромом Дауна.

Особливості мовлення дітей з СД.docx - Google Диск

10 ПРОСТИХ ПОРАД ЛОГОПЕДА БАТЬКАМ

Мова дитини розвивається під впливом мови дорослих і значною мірою залежить від достатньої мовної практики, нормального соціального і мовного оточення, від виховання і навчання, які починаються з перших днів її життя.

    1. Розмовляйте зі своєю дитиною під час всіх видів діяльності, таких як приготування їжі, прибирання, одягання-роздягання, гра, прогулянка і т.д. Говоріть про те, що ви бачите, що робить дитина, що роблять інші люди і що бачить ваша дитина.

    2. Говоріть, використовуючи ПРАВИЛЬНО побудовані фрази, речення. Ваше речення повинне бути на 1-2 слова довше, ніж у дитини. Якщо ваша дитина поки що висловлюється тільки однослівними реченнями, то ваша фраза повинна складатися з 2 слів.

    3. Задавайте ВІДКРИТІ питання. Це стимулюватиме вашу дитину використовувати декілька слів для відповіді. Наприклад, говоріть «Що він робить?» замість «Він грає?»

    4. Витримуйте паузу, щоб у дитини була можливість говорити і відповідати на питання.

    5. Слухайте звуки і шуми. Запитайте «Що це?» Це може бути гавкіт собаки, шум вітру, мотор літака і т.д.

    6. Розкажіть коротку розповідь, історію. Потім допоможіть дитині розказати цю ж історію вам або кому-небудь ще.

    7. Якщо ваша дитина вживає всього лише декілька слів у мові, допомагайте їй збагатити свою мову новими словами. Виберіть 5-6 слів (частини тіла, іграшки, продукти) і назвіть їх дитині. Дайте їй можливість повторити ці слова. Не чекайте, що дитина вимовить їх відмінно. Надихніть дитину і продовжуйте їх заучувати. Після того, як дитина вимовила ці слова, введіть ще 5-6 нових слів. Продовжуйте додавати слова до тих пір, поки дитина не взнає більшість предметів навколишнього світу. Займайтеся щодня.

    8. Якщо дитина називає тільки одне слово, почніть учити його коротким фразам. Використовуйте слова, які ваша дитина знає. Додайте колір, розмір, дію. Наприклад, якщо дитина говорить «м’яч», послідовно навчите її говорити «Великий м’яч», «Тетянин м’яч», «круглий м’яч» і т.д.

    9. Більшість занять проводьте в ігровій формі. Робота з дитиною повинна активізувати мовне наслідування, формувати елементи зв’язного мовлення, розвивати пам’ять і увагу.

    10. Дуже важливо вже у ранньому віці звернути увагу на мовний розвиток дитини, а не чекати, коли вона «сама заговорить».


Хто ж такі вчителя-логопеди і чим вони займаються?

Дуже багато хто вважає, що логопеди - це ті, хто «вчить правильно говорити букву Р». Звичайно, частково ці люди мають рацію, але це далеко не все, чим займається вчитель-логопед. Так, ми вчимо правильно промовляти звуки (і не лише [Р]), але разом з цим ми розвиваємо зв'язне мовлення, дрібну моторику пальців рук, вчимо правильно узагальнювати предмети, розрізняти на слух різні звуки...

Можливо, ви запитаєте: а навіщо це треба? Але ж кожна мама і кожен тато хоче, щоб їх дитина була найкращою і, звичайно ж, добре навчалася в школі. І якщо вчитель-логопед вчасно не подолає всі труднощі, що виникли в дошкільному віці, ці труднощі будуть переслідувати дитину і в школі. Не вміє гарно і правильно розповідати - важко буде вчити історію, географію, словом всі ті науки, які вимагають переказу. Не вміє розрізняти на слух звуки - виникнуть труднощі з українською мовою, буде плутати букви на письмі, складно буде навчитися читати. Не розвинені пальчики - важко буде взагалі навчитися писати. Не вміє узагальнювати - виникнуть проблеми з мисленням, а отже і з математикою. І, звичайно, якщо дитина не буде вимовляти всі звуки рідної мови, у неї неминуче виникнуть проблеми у спілкуванні, виникнуть комплекси, які перешкодять їй повною мірою розкрити свої природні здібності та інтелектуальні можливості. Таким чином, завдання вчителя-логопеда - допомогти дитині вчасно подолати виникаючі труднощі.